דרום קוריאה טיול סתיו

טיולי תרבות וטבע

כולל ארוחה במסעדת שף עטורת כוכב מישלן ויום חוויתי בכפר קוריאני, בהדרכת ג'ו קרון | 12 יום

טיול לדרום קוריאה, המכונה "הנס על נהר האן", הוא שילוב של קידמה מאסיבית נוסח המזרח הרחוק, יחד עם תרבות ומסורת עתיקת יומין. יש בה טבע הררי יפהפה, נהרות רחבי ידיים, נחלים ואגמים צלולים לצד חופים נקיים ואינספור איים. בדרום קוריאה חיים בהרמוניה הדת הבודהיסטית, הנצרות על זרמיה השונים שחלקם הוא שילוב מעניין בין אוונגליזם אמריקאי לניואנסים מקומיים, מסורות פגאניות עתיקות, וכמובן התרבות החילונית. קוריאה הדרומית היא גם מדינה דינמית שצמחה במהירות מפתיעה ב-40 השנים האחרונות, ועתה היא אחת המדינות המפותחות בעולם; למרות זאת, לא איבדו תושביה את הקשר עם תרבותם העשירה ואת ערכיהם ומנהגיהם הייחודיים. טיול לדרום קוריאה מעניק למטייל חוויה טוטאלית. בשל כך, דרום קוריאה מתאימה לתיירים המחפשים את השילוב של נופים יפים, תרבות עשירה, ורמת שירות גבוהה.

טיולנו הוא טיול היסטורי ואנתרופולוגי מרתק בסימן פסטיבל הפנסים של העיר ג'ינג'ו, המשלב נופי טבע מרהיבים בתנאים מקומיים מעולים. מסע בו נחווה תרבות שונה ומרתקת, אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו והתנסות בארוחות אותנטיות ומקומיות.

קצת על מדריכת הטיול ג'ון קרון:

מדריכת טיולים לקוריאה. ילידת דרום קוריאה, מתגוררת בישראל משנת 2000.

דוברת, קוראת וכותבת עברית. בטיולים בקוריאה, חשוב לה להכיר לקהל הישראלי את "קוריאה האמיתית", להראות דברים שלא נלמדים בספרים, לשלב חוויות, מאכלים, ומנהגים מקומיים.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מישראל לדרום קוריאה

בשעות הערב נצא בטיסה ישירה מישראל לקוריאה הדרומית. נחיתה למחרת אחר הצהריים בנמל התעופה אינצ'ון שבסמוך לבירה סיאול. נטייל באינסדונג (Insa-dong), רחוב האמנות הגדול בסיאול ובו גלריות רבות, בתי תה ואינסוף סמטאות. ארוחת ערב ולינה בסיאול.

יום 3

האזור המפורז בין שתי הקוריאות (DMZ)

נצא לסיור באזור המפורז על קו הגבול בין קוריאה הדרומית לצפונית. בסיור מרתק נחדור לנבכי מלחמת קוריאה והסיבות לתחילתה. נצפה מקו הגבול על העיר גאסאנג בצפון קוריאה, בה קיים אזור התעשייה המשותף לשתי המדינות, נעלה למצפה של דוראסאן (Dorasan) ונבקר בתחנת הרכבת המחכה לרגע האיחוד בכדי להתחיל לתפקד ולהעביר נוסעים מצד אחד לרעהו, נכנס למנהרה שנחפרה בשנות ה-70 על ידי צפון קוריאה כדי לחדור ולפלוש לדרום קוריאה ולתקוף את סיאול עיר בירתה. נשוב לסיאול ונטייל בכפר בוקצ'ון (Bukchon), איזור טרנדי שבעברו היה כפר מסורתי (Hanok Village). כיום, רבים מהכפרים הללו פועלים כמרכזי תרבות, בתי הארחה, מסעדות ובתי תה, ומספקים למבקרים מעין טעימה של החיים המסורתיים תוך בריחה מחיי העיר ההומה של הזמנים המודרניים. מכיוון שהכפר בוקצ'ון הוא שכונה אמיתית עם בתים של אנשים, מומלץ למבקרים לנהוג בכבוד בכל עת כשהם מסתכלים מסביב. נסיים את היום בסיור באחד משווקי הלילה של העיר. לינה בסיאול.

יום 4

בוסאן (Busan)

דרום קוריאה נמנית בין המדינות המודרניות והמפותחות ביותר טכנולוגית באסיה כולה ובעולם, לכן אין זה מפתיע שמפת הרכבות המהירה שלה היא נרחבת ונוחה מאוד למטיילים. הבוקר נתנסה בנסיעה ברכבת המהירה (KTX), איתה נגיע אל העיר בוסאן, השנייה בגודלה בקוריאה הדרומית. זוהי עיר נמל השוכנת בדרום המדינה. בוסאן ידועה במזג האוויר הסוב-טרופי שלה ובשווקיה היפים. נעלה לטאג'ונגדאה (Taejongdae), שטח סלעי בגובה 250 מטר מעל פני האוקיאנוס עם פנורמה מרהיבה. נמשיך ונבקר בשוק הדגים ג'אגאלז'י (Jagalchi), הנחשב לגדול ביותר במדינה, ונסיים בכיכר פיף (BIFF square) – רובע הסרטים המודרני של בוסאן. ארוחת ערב ולינה בבוסאן.

יום 5

בוסאן וה"מאצ'ו פיצ'ו" הקוריאני

הבוקר נבקר במקדש הדונג יונגונגסה (Haedong Yonggungsa), אחד המקדשים היחידים הממוקמים על קו החוף. נמשיך אל הכפר גמצ'און (Gamcheon), בתים שנבנו על מורד הגבעות אשר מעל החוף ומקושטים בצורה עליזה ותוססת, והעניקו למקום את הכינוי "מאצ'ו פיצ'ו של בוסאן". נמשיך ונעלה על רכבל אשר הוקם בשנת 2017 כחלק מפרויקט החייאת המוניטין הישן של חוף סונגדו (Songdo), החוף הציבורי הראשון של קוריאה. הרכבל חוצה את מפרץ סונגדו ועובר מעל הים עם נוף מרהיב אל החוף, העיר בוסאן ומצוקים המשתפלים אל הים. ארוחת ערב ולינה בבוסאן.

יום 6

מקדש היינזה (Haeinsa) ופסטיבל הפנסים של ג'ינג'ו (Jinju)

נצא בנסיעה אל עבר מקדש היינזה (Haeinsa), הממוקם על הר גאיה (Mt. Gaya). המקדש הוא ביתם של הטריפיטקה קוריאנה (Tripitaka) Koreana, האוסף השלם ביותר של טקסטים בודהיסטים, שנחרטו על 80,000 מבני עץ בין השנים 1237-1248, ומהווים יצירות אמנות יוצאת דופן וטכניקות שימור מופלאות. נמשיך בנסיעה אל העיר ג'ינג'ו, כדי ליטול חלק בפסטיבל הפנסים המסורתי המתקיים בעיר. פסטיבל הפנסים של ג'ינג'ו הוא חגיגה יפהפייה המשקפת בצורה מושלמת את ההיסטוריה והמורשת של העיר. הפסטיבל מורכב מפעילויות רחוב רבות, תהלוכות מושכות עין וטקסים מרתקים. חלק מהאירועים המרכזיים כוללים מצעד ברחובות ג'ינג'ו, זיקוקים מעל הנהר, פנסי נייר תלויים ומרחפים ופנסים צפים. ארוחת ערב ולינה בג'ינג'ו.

יום 7

גיונגז'ו (Gyeongju) וסביבתה

נקדיש את היום לעיר גיונגז'ו (Gyeongju), המכונה גם "מוזיאון ללא קירות" ולסביבתה, העשירות בהיסטוריה, תרבות ומסורת מקומית. נבקר במצפה הכוכבים העתיק ביותר באסיה – צ'אמסאנגדה (Cheomsangdae). נצא לפסגת הר טוהאם, הנחשב לאחד ההרים הקדושים מסביב לגיונגז'ו, כדי לצפות באחד מפלאי האמנות, המדע, הדת והאסטטיקה- סאקוראם גרוטו. זוהי מנהרה מעשה ידי אדם שפוסל בתוכה מאבן גרניט פסל מיוחד במינו של הבודהא ברגע ההארה שחווה, מוקף ב-40 מתלמידיו. הפסל, שפוסל לפני 1,200 שנה, הוא מקור השראה אדיר לעם הקוריאני ולעולם כולו. נבקר גם במנזר בולגוקסה המפורסם, שהינו מהיפים ביותר במדינה. בערב נצא לביקור באזור שרידי ארמון הנסיך מזמן שושלת הסילה ובו אגם מלאכותי מדהים ביופיו בשם אנאפג'י (Anapji), ונחזה במראה המרהיב בשעת החשיכה. ארוחת ערב ולינה בגיונגז'ו.

יום 8

הכפר המסורתי ההואה (Hahoe) ואנדונג (Andong)

נמשיך לכיוון העיר אנדונג – מרכזו של הקונפוציוניזם בדרום קוריאה. באנדונג לומדו מנהגים, הלכות ואורחות חיים מתקופת שושלת ג'וסון. נמשיך ונסע לאנדונג בה לומדו מנהגים, הלכות ואורחות חיים מתקופת שושלת ג'וסון. בדרכנו נעצור בכפר הסמוך המפורסם במדינה, ההואה, אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י ארגון אונסק"ו. תושביו חיים אך ורק בבתי עץ וחמר, ממש כפי שחיו משפחותיהם הנכבדות בתקופת שושלת ג'וסון לפני כ-600 שנה. נסייר בכפר, נתבונן מקרוב בסגנון חייהם הייחודי, נלמד על תרבות המקום ומנהגיו, ולאחר מכן נמשיך לאנדונג. לינה באנדונג.

יום 9

הכפר יונגמון (Yongmun), סדנת בישול מקומי

היום יוקדש לביקור חוויתי בכפר הולדתה של מדריכת הטיול, ילידת קוריאה הדרומית, המתגוררת כיום בישראל. תוכנית הביקור בכפר נבנתה על ידי המדריכה בעבור קבוצתנו. נסייר בכפר, נפגוש את אנשיו, נכנס למועצה המקומית ולבית הספר, נבקר בבית הקברות של הכפר ונהנה מסדנה להכנת אוכל מקומי. אחר הצהרים נצא בנסיעה צפונה אל עבר האזור המרהיב של הר סאוראק. לינה בעיר סוקצ'ו (Sokcho).

יום 10

שמורת הר סאורק (Seoraksan)

הפארק הלאומי הר סאורק הוגדר כאתר שימור של אונסק"ו בשנת 1982. שטחו הכולל הוא 398.539 ק"מ רבוע ויש בו כשלושים פסגות מרשימות, למעלה מ-2,000 מיני בעלי חיים חיים ויותר מ-1,400 מיני צמחים נדירים. יומנו יוקדש לאזור המרהיב של שמורת הר סאוראק ויכלול עלייה ברכבל לפסגת הר גואהן גום סהונג (Gwongeumseong) לנקודת תצפית מרהיבה וסיור במנזר סינאונג סה (Sinheungsa), אשר שוכן למרגלות ההר. לאחר ביקורנו בפארק נשוב בנסיעה לסיאול. לינה בסיאול.

יום 11

הבירה סיאול וארוחה במסעדת שף

היום נגלה את הבירה סיאול במיטבה. נסייר בארמון המרהיב של המלך גיונגבוק (Gyeongbokgung) מתקופת שושלת ג'וסון (Joseon) הקונפוציאנית ונחזה בטקס חילופי המשמרות בכניסה לארמון. טקס זה הוא הזדמנות נהדרת לחוות סצינה מסורתית נדירה בקוריאה, שכן הוא חוזר ונשנה בדיוק כפי שהיה בעבר, כששומרים לובשים מדים מלכותיים, נושאים נשק ומנגנים בכלים מסורתיים, בדומה לחילופי המשמרות בארמון בקינגהם בלונדון. נמשיך ונבקר במוזיאון הלאומי העממי של קוריאה, מממוקם במתחם הארמון, ומציג חפצים היסטוריים ששימשו בחיי היומיום של אנשים קוריאנים בעבר. דרך התצוגות, המבקרים יכולים ללמוד על אורח החיים המסורתי והחקלאי, כמו גם על האמונות התרבותיות של קוריאה. במוזיאון הלאומי העממי של קוריאה יש שלוש תערוכות קבועות ושתי תערוכות משתנות. נעלה לפסגת הר נאם-סאן (Namsan) ולראש מגדל סיאול, מסמליה של העיר, להשקיף על העיר מנקודת מבטה של ציפור – מגדל סיאול (N Tower) המתנשא לגובה של כמעט 480 מטר מעל פני הים (כולל את גובה ההר). נבקר במוזיאון הקיי פופ (K pop), הנותן מבט על תופעת הפופ הקוריאני העכשווי ונקנח את טיולנו לקוריאה בארוחת ערב במסעדת שף עטורת כוכב "מישלן". לינה בסיאול.

יום 12

חזרה לתל אביב

בשעות הבוקר נצא אל שדה התעופה של אינצ'ון ונעלה על טיסה ישירה לתל אביב. נחיתה בשעות הערב.

  • טיול מקיף לדרום קוריאה והשתתפות בפסטיבל הפנסים של ג'ינג'ו.
  • מדריכת הטיול ילידת קוריאה, דוברת קוראנית ועברית ומתגוררת בארץ. המסלול כולל יום חוויתי בכפר בו נולדה והתעמקות בהוואי ובתרבות המקומית.
  • בסיס ארוחות חצי פנסיון לאורך כל הטיול.
  • ארוחה במסעדת שף עטורת כוכב "מישלן" בסיאול.
  • ביקור באתרי מורשת עולמית של אונסק"ו.
  • נגיע גם לאתרים מיוחדים ומרהיבים אשר נמצאים מחוץ למסלול התיירים השחוק.
  • חווית נסיעה ברכבת המהירה KTX בין סיאול לבוסאן.
  • הטיול מתקיים בתקופת הסתיו, עם מזג האויר ותנאי הטיול הנוחים ביותר.
  • טיסות ישירות בחברת התעופה קוריאן-אייר

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
13/10/2024 25/10/2024 ג'ו קרון יפורסם בהמשך הטיול מלא

תוספת ליחיד בחדר: 1095$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינ"ל בחברת "קוריאן אייר" במסלול ת"א- סיאול - ת"א.
לינה: בטיול לדרום קוריאה אנו לנים במלונות מעולים לאורך כל הטיול (בקוריאה אין דירוג כוכבים).
כלכלה: בטיול לדרום קוריאה הכלכלה מבוססת על בסיס חצי פנסיון, ארוחות בוקר במלון, וארוחות צהרים/ערב לרוב במסעדות מקומיות או בשווקים עם מבחר האוכל הקוריאני המסורתי והמגוון. ארוחה אחת במסעדת שף עטורת כוכב מישלן (מותנה באישור).
תחבורה: אוטובוס ממוזג לסיורים, והעברות לשדה התעופה. רכבת מהירה (KTX) בין סיאול לבוסאן.
כניסות לכל האתרים והסיורים כמפורט במסלול הטיול.
מיסי נמל וביטחון – 293$ נכון לתאריך 31.5.2023.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי טיפול ורישום.
מפגש הכנה לטיול.

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
טיפ למדריך הישראלי.
בדיקות קורונה והוצאות שקשורות בקורונה.

לתשומת לבכם

אופי הטיול לדרום קוריאה: טיול טבע, היסטוריה ואנתרופולוגיה מרתק בתנאים מקומיים טובים.
קבוצה קטנה של : 26-15 מטיילים. מדריכה ישראלית מצוות אקו – ג'ו קרון, ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
הערה: בבתי מלון בקוריאה הדרומית לא יהיה שירות נשיאת מזוודות. במידת האפשר מדריכי הקבוצה והנהג יסייעו למטיילים בנשיאת הכבודה.הערה: בבתי מלון בקוריאה הדרומית לא יהיה שירות נשיאת מזוודות. במידת האפשר מדריכי הקבוצה והנהג יסייעו למטיילים בנשיאת הכבודה.הערה: בבתי מלון בקוריאה הדרומית לא יהיה שירות נשיאת מזוודות. במידת האפשר מדריכי הקבוצה והנהג יסייעו למטיילים בנשיאת הכבודה.הערה: בבתי מלון בקוריאה הדרומית לא יהיה שירות נשיאת מזוודות. במידת האפשר מדריכי הקבוצה והנהג יסייעו למטיילים בנשיאת הכבודה.

כללי:

השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנית באישור.
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
חשוב : *ההשתתפות בפסטיבל המסכות מותנית בקיומו, שכן קיים סיכוי שהמארגנים יבצעו שינויים בתאריכי הפסטיבל הצפויים.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טרק לטג'יקיסטן

את לבי השארתי בהרי הפאן המשורר הרוסי יורי ויזבור כתב בהשראת הנוף המדהים, הבתולי והפראי את שורת […]

מונגוליה – ארץ השמיים הכחולים

ארץ השמיים הכחולים – באיון אולגיי שבמערב מונגוליה הוא חבל ארץ נידח הגובל ברוסיה ובסין. אחת לשנה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

דרום קוריאה טיול סתיו

טיולי תרבות וטבע

כולל ארוחה במסעדת שף עטורת כוכב מישלן ויום חוויתי בכפר קוריאני, בהדרכת ג'ו קרון | 12 יום