טיול להוואי

טיול להוואי

טיולי תרבות וטבע

כשפולינזיה ואמריקה נפגשות | בהדרכת שחר זיו | 16 יום

הוואי... צלילי היוקללה, גיטרת העץ הפולינזית, חופים חוליים עטורים בדקלי קוקוס, נערות שחורות שיער ופרח לבן נעוץ בשיערן, גלי ענק וגולשים שריריים נעים בהם בקלילות. הוואי... קבוצת איים געשיים נוטפי לבה בלב האוקיינוס, שהתמזגו עם ארצות הברית כמדינה החמישים.  נבקר בארבעה מן האיים – הוואי, קוואי, אואהו ומאווי. נספוג מן המסורת הפולינזית מחד, ומתרבות החיים הנוכחית התוססת מאידך, המשלבת אורח חיים אמריקאי ופולינזי זה בצד זה. נטייל באתרי הטבע המרהיבים כמו השמורות הוולקאניות, מפלי המים, גנים טרופיים וחופי ים מרהיבים, נבקר במטעי קפה ומקדמיה, נגיע אל אתרים היסטוריים פולינזים, מוזיאונים וגם אתר פרל הארבור. ניסע באוטובוס תיירים, נצא למסלולי הליכה בחיק הטבע, נשוט בסירה ונמריא לטיסת תצפית מרהיבה בהליקופטרים.

 

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב - האי אוהאו – הונולולו

אחר חצות נמריא משדה התעופה בן גוריון ונטוס דרך סן פרנסיסקו אל הונולולו, עיר הבירה של הוואי הנמצאת באי אוהאו (Oahu) שפירוש השם בפולינזית הוא "מקום מפגש". העיר שוכנת לחוף הים בדרום מזרח האי אוהאו. הונולולו היא מרכז הכלכלה, העסקים והמסחר של הוואי, האי אוהאו הוא גם האי המיושב ביותר מבין שמונת האיים הגדולים של הוואי, ויש בו את סמלי התיירות המוכרים של הוואי: חופי ווייקיקי, הר הגעש הכבוי דיאמונד הד, בסיס הצי האמריקאי בפרל הרבור וארמון המלוכה הפולינזי לולאן. לאחר הטיסה הארוכה אל הצד השני של העולם, ניסע משדה התעופה לסיור היכרות פנורמי ואל המלון השוכן בחוף ווייקיקי, למנוחת אחר צהרים. לעת ערב נצא להסתובב לאורך הטיילת של חוף ווייקיקי.

יום 2

האי אוהאו – הונולולו ודרום האי

בבוקר נטייל בעיר הונולולו ובאזור הדרומי של האי אוהאו. נתחיל במרכז ההיסטורי של העיר, נבקר במוזיאון בישוף הותיק מהמאה ה- 19, שהוקם ע"י צ'ארלס בישוף לזכר אשתו הנסיכה ההוואית פולינזית. זהו המוזיאון הלאומי של הוואי לתולדות הטבע והתרבות הפולינזית וההיסטוריה של הוואי, נראה את הארמון הוויקטוריאני של המלך הפולינזי, את פסל המלך Kamehameha ואת מבני הכנסייה והספרייה הלאומית המרשימים. נבקר בגן הבוטני – פוסטר, ונצא לטייל בג'ונגל טבעי בשביל המוביל למפלי מנואה . אח"כ נצא לסיור בחלק הדרומי של האי בנסיעה מרהיבה בין הרים לים, נעבור ליד הר הגעש הכבוי דיאמונד הד  Diamond Head , לוע געשי מושלם, נמשיך לביקור ב Halona Blowhole , שהוא "גייזר ימי" הפורץ מלחץ גיאות גלי הים בין הסלעים הוולקניים. נצפה אל מפרץ הנאומה, שנוצר ממכתש געשי ששקע בים. נביט אל הגלים בחוף Sandy beach, ונצפה בגולשים המעזים לגלוש עליהם. נעלה אל נקודת התצפית המרשימה מקאפו פוינט, המשקיפה אל מרחבי האי והים.

יום 3

האי אוהאו – החוף הצפוני ומרכז התרבות הפולינזית

היום נטייל באזור החוף הצפוני של האי. נתחיל בחוות האננס של דול, שם נסייר בין השדות. נעבור  בעיר Haleiwa, נבקר בחוף Sunset  beach  וב"צינור בנזאי" – זהו אזור שבו נמצאים גלי הענק המפורסמים של הוואי. משם נמשיך אל מרכז התרבות הפולינזית. המקום מחולק לשבעה כפרים פולינזיים: פיג`י, טונגה, טהיטי, סמואה, ניו זילנד, הוואי ואיי המרקיז. בכל אחד מהם יש מופעים של ריקודים, שירים, נגינה ופעילויות המאפיינות את האזור, כולל טיפוס על עצי קוקוס גבוהים, זריקת כידון, הכנת מזכרות מעלי קוקוס, וכד`. בערב נצטרף לארוחה פולינזית מסורתית ולמופע משותף לכול הכפרים הפולינזים המתקיים בנהר במרכז הפארק. מופע ססגוני וקצבי.

יום 4

פרל הארבור - האי קוואי

בשעות הבוקר נבקר בנמל מפרץ הפנינים "פרל הארבור", זהו מפרץ באי אוהאו, בו שכנה מפקדת הצי הפסיפי האמריקאי במלחמת העולם השנייה. היפנים ביצעו מתקפת פתע על פרל הארבור ב-1941, ופגעו קשה באוניות הצי ובמטוסי הקרב שניצבו בו. בעקבות ההתקפה הצטרפה ארה"ב למלחמה. נבקר במוזיאונים באתר המורשת הלאומי, ובמוזיאון האוניה אריזונה שהוטבעה במתקפה. נמשך אל בית הקברות הצבאי פאנצ'בול, הנמצא בתוך מכתש של הר געש ובו קבורים יותר מ- 30,000 חיילים בבית הקברות הלאומי של הפסיפיק. בני הוואי כינו מקום זה בשם "גבעת הקורבנות" מכיוון שמפירי חוקי האפו היו מועלים שם כקורבן לאלים. בתום הביקור, ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל האי קוואי (Kauai), זהו האי הרביעי בגודלו והצפוני מבין שמונת איי הוואי, והעתיק מכולם מבחינה גיאולוגית, בן למעלה מחמישה מיליוני שנים. קוואי הוא המקום הגשום ביותר עלי אדמות,  ויש בו יותר יערות גשם, נהרות, מפלים, צמחייה טרופית. מכנים אותו  "אי הגנים", וסרטים מפורסמים רבים בחרו בו כרקע לצילומים כמו "פארק היורה", "שודדי התיבה האבודה", "שישה לילות- שבעה ימים", קינג קונג ועוד רבים אחרים. לינה בחוף פויפו בדרום קוואי.

יום 5

הצפון הירוק של האי קוואי

הבוקר נטייל לאורך קו החוף הצפוני של קוואי, ניסע אל המגדלור של העיירה קילאוואה (במידה והדרך תאפשר) ומושבת קינון עופות הים שלצידו. משם נצפה אל הנופים היפים ביותר בכל האיים: הרים משוננים, חופים מרהיבים, צוקי ים תלולים. בדרכנו נבקר בעיירות הנאליי (Hanalei) ופרינסוויל, המשמשות נחלות לעשירי אמריקה. זהו אזור חקלאי עם קנה סוכר, עיירות תיירותיות עם גלריות קטנות ויפות חנויות ומסעדות. לינה באי קאווי.

יום 6

החוף הדרומי של האי קוואי ושעת טיסה פנורמית בהליקופטרים

נבקר באתרי החוף הדרומי של האי קוואיי, במזרקת המים הטבעית Spouting horn, בחוף "בריכת המלח" שבו הפיקו הפולינזים מלח ממי הים, נטייל בגנים הבוטאניים מקברייד עם הצמחייה הטרופית העשירה. נמשיך בטיול אל קניון וואימה (Waimea Canyon), "הגרנד קניון" המרשים של הפסיפיק. נטייל בשבילי הקניון, נעצור להשקיף מנקודות התצפית המרשימות אל הצוקים הירוקים ואל העמקים הקניוניים. נמשיך אל פארק קוקי, שמורת טבע מרשימה הצופה לעבר האתר של צוקי נפאלי. אחר הצהרים נצא לשעת טיסה פנורמית בהליקופטרים. הטיסה תתבצע ותבקר אתרים בהתאם לתנאי מזג האוויר ובה נסקור מן האוויר את עמק האנפפה, מפלי פארק היורה, קניון אולוקלה. נמשיך במבט על לעבר קניון וואימה, הידוע בתוארו הגרנד קניון של הפסיפיק. נצפה אל הצוקים העצומים והירוקים של נאפאלי המלווים את קו החוף הדרומי של האי קוואי. נטוס מעל מפרץ הנאליי הציורי. נבקר  בהר הגעש הכבוי מאונט וואיילואה, ובלועו הנחשב למקום הגשום ביותר בעולם ובו יורדים למעלה מעשרת אלפים מ"מ של משקעים בשנה. מחזה מרהיב של צוקים תלולים וגבוהים ומפלי מים הזולגים מהם. לינה באי קאווי.

יום 7

מפלים ונחלים במרכז קוואי - האי הגדול הוואי

בבוקר נטייל ברגל בחוף פויפו הנהדר, חוף פראי עם צמחיה וסלעי בזלת. נמשיך אל הנהר הגדול ביותר בהוואי, נהר וואיילואה. נשוט בנהר על מערת השרכים Fern grotto. זהו האזור הגשום, הירוק והפראי המאופיין בהרים, צוקים הנופלים אל הים וחופים זהובי חול. נעצור לתצפיות אל מפלי וואילואה ומפלי אופאקה, נבקר בשמורת הטבע  Haena state park, שמורה של חופים מרהיבים, צוקי בזלת ושבילי הליכה מרתקים. נבקר באתר ארכיאולוגי פולינזי קטן בחוף לידגייט. אחר הצהרים נמשיך אל שדה התעופה ונטוס אל קונה, באי הגדול הוואי. האי גדול כפליים משטח כל שאר האיים יחדיו, ויחד עם זאת הוא האי הצעיר ביותר בשרשרת, והוא ממשיך לגדול בזכות הר הגעש הפעיל, קילאוהה Kilahuea. לינה באי הגדול.

יום 8

האי הגדול של הוואי ותצפית כוכבים מפסגת האי

בבוקר נטייל במחוז קונה במערב האי. זהו הצד המוגן מהרוח והגלים, אזור יבש ושטוף שמש.  קונה היא עיירת תיירות ובה נמצאים מרבית בתי המלון. נטייל באזור הגבעות מעל קונה שהוא מקום הגידול של הקפה המצויין. באזור מקומות בעלי חשיבות היסטורית רבה, הנקודה שבה מצא את מותו הקפטן קוק במפגש טראגי עם תושבי הוואי, ועיר המקלט העתיקה הונאונאו HONAUNAU ובה שרידי מקדשים ואתרי מורשת פולינזים עתיקים על חוף בזלתי עם דקלי קוקוס. אחר הצהרים נעלה אל הפסגה הגבוהה ביותר בהוואי, הר מאונה קאה Mauna Kea כדי ליהנות משקיעה מרהיבה לצד מצפי הכוכבים המובילים בעולם. לאחר רדת החשכה נהנה מהשמיים היפים ביותר בעולם ונצפה בכוכבים. לינה באי הגדול.

יום 9

הצד המזרחי של האי הגדול

נחצה את האי הגדול מזרחה אל צדו הירוק והגשום. נבקר בשמורת מפלי אקקה Akaka  ונצא לטיול רגלי בנוף של צמחייה טרופית עשירה. נלך בין פלגי מים, עצים גדולים, שרכי ענק ומטפסים נוטפי מים. נמשיך אל הגנים הטרופיים המרשימים של הוואי, עם  אוסף מגוון של צמחייה טרופית וסובטרופית. ניסע להילו, עיר הבירה של האי. נטייל באזור הנמל, שוק האיכרים. נבקר בחוות אגוזי מקדמיה ובית החרושת להכנת האגוזים. נצא לשמורת עצי הלבה, בה נטייל בין סלעי לבה בצורת גזעים שהתמצקו בזרימת לבה דרך היער במאה ה- 18. במידה והזמן יאפשר נבקר גם בעיירה היפה פהואה Pahoa שכוסתה בזרמי לבה בעת האחרונה. . לינה באי הגדול.

יום 10

יום טיול בפארק הלאומי "וולקנו"

היום נבקר בפארק הלאומי "וולקנו", זהו אחד הפארקים הלאומיים המרתקים ביותר בארה"ב, ושטחו גדל עדיין בהתמדה עקב פעילות וולקנית רציפה.  לב הפארק הוא הר הגעש קילאוואה Kilauea Volcano , מההרים הפעילים ביותר בעולם והוא פולט לבה ברציפות מאז שנת 1983. לצדו נמצא הר הגעש מאונה לואה בגובה 4200 מטר. המראות בפארק מגוונים, החל משדות לבה שוממים וכלה בג'ונגלים ירוקים השופעים צמחייה. נתחיל את הביקור בפארק במרכז המבקרים בו יש מידע רב על החי והצומח בפארק, על התפרצויות געשיות קודמות באזור ועל מצב ומיקום ההתפרצות העכשווית. נצפה בסרט על היווצרות האי, ההתפרצויות של הרי הגעש באזור והחי והצומח באי. משם נצא לטיולים רגליים ברחבי הפארק הוולקני.  לינה באי הגדול.

יום 11

המעבר לאי מאווי

בבוקר נבקר בעיירה קונה, המרכז התיירותי של האי הגדול. לקראת צהרים נטוס אל מאווי, האי השני בגודלו בהוואי ובו אתרי הגלישה מהטובים העולם. האי מאווי הוא שני הרי געש היוצרים אוכף כשבעמק מתגוררת רוב האוכלוסייה. להאיינה (Lahaina), היא עיר הבירה הקדומה של ממלכת הוואי במאה ה19 ובעבר הייתה מרכז תעשיית הצייד של לווייתנים, וכיום אמנים רבים מצאו שם את ביתם. עם ההגעה, ניסע אל העיר ההיסטורית, שבמערב מאווי, העיר נחשבת "השער" לחופים והשמורות היפות של האזור. נבקר בעיירה שהרחוב הראשי בה נבחר לאחד מ'עשרת הרחובות היפים' בארה"ב, לפי איגוד מתכנני הערים האמריקאי. לינה באי מאווי.

יום 12

דרך הרפתקאות להאנה – מזרח מאווי

באי מאווי נמצאת דרך הרפתקנית ועוצרת נשימה, Road to Hanna המובילה לעיירה הקטנה האנה במזרח האי. כביש צר ומתפתל חותך הרים וצוקים מול הים, עובר גשרונים צרים, וחולף על פני יערות ומפלי מים מרשימים. זוהי נסיעה מרשימה ביותר לאורך 110 ק"מ של תוואי הדרך. לאורך הדרך נעצור לתצפיות נוף, בהם מבט על גלי ענק צינוריים, מפלים הנופלים  מגובה רב היישר לבריכות למרגלות הצוקים, מרחבי סלעי בזלת ויערות ירוקים. נצא למסלולי הליכה קלים בחיק הטבע, ביערות הגשם, מול מפלי מים, בחוף החולי השחור וואיינאפנאפה. מעבר לעיירה האנה אנו מגיעים לאזור יובשני, כמעט מדברי, והנוף משתנה לחלוטין. נמשיך את הטיול שלנו סביב האי ונגיע אף לאזור עם אקלים סובטרופי נוח של האביב הנצחי, בו נמצאים יישובים חקלאיים, ורבים מתושבי הוואי בחרו אזור זה למגורים. לעת ערב נשלים את הסיבוב של מזרח הוואי ונשוב למלוננו. לינה באי מאווי.

יום 13

הפארק הלאומי של הליאקאלה ועמק הענן העליון

בבוקר נבקר בפארק הלאומי הליאקאלה Haleakala, שהוא הר געש כבוי החולש על מאווי ומשקיף אל נוף מרהיב של הערים, החופים, זרמי הלבה והטבע המרהיב של האי מאווי. הליאקאלה פירושו "בית השמש". זוהי שמורת טבע רחבת ידיים. נצא למסלולי הליכה קלים ותצפיות על ההר וסביבתו. אחר הצהרים ניסע למערב האי מאווי אל "עמק הענן השמיימי", Iao Valley, עמק מרהיב בין הרים, ולאורכו זורם נהר. נטייל לאורך הנהר, נבקר ביערות טרופיים שופעי מפלים ונחלים, ונגיע אל Iao Needle , סלע ענק, שריד לצינור לבה, שהיה מקודש לפולינזים ובקרבתו נהגו לקבור את המתים. לאחר הסיור נשוב למלוננו. לינה באי מאווי.

ימים 14-15

מאווי – תל אביב

הבוקר ניסע אל שדה התעופה במאווי ונצא בטיסה חזרה דרך ארה"ב. המשך בטיסה ישירה חזרה אל תל אביב. הגעה משוערת ביום ה-16 בשעות הבוקר.

  • מסלול טיול מקיף ומלא ב- 4 האיים המרכזיים
  • מדריך הטיול שחר זיו, בכיר המדריכים להוואי
  • המחיר כולל מס בתי מלון בסך כ- 150$
  • מלונות ברמת תיירות גבוהה בערי הוואי המרכזיות

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 3,485 $דגשים מיוחדים

המחיר כולל

טיסות בינ"ל בחברת "יונייטד" כולל מיסי נמל ודלק
תחבורה: טיסות בין ארבעת האיים, טיסת הליקופטר נופית באי קוואי, העברות וסיורים באוטובוס תיירים. שייט.
לינה: מלונות ברמת תיירות גבוהה, מלון אחד מרכזי בכל אי המאפשר יציאה לסיורים מידי יום לחלקי האי השונים, 2 מלונות באי הגדול.
כלכלה: ארוחות בוקר בבתי המלון, ארוחת ערב מסורתית אחת.
הסיורים, הפעילויות ודמי כניסה לכל האתרים כמפורט במסלול הטיול.
טיפים לנותני השירותים לאורך הטיול

המחיר אינו כולל

ארוחות אשר אינן מפורטות בתכנית.
ביטוח רפואי ומטען.
שתייה, הוצאות בעלות אופי אישי.
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו"ל.

מידע נוסף

אופי הטיול: מסע היכרות עם איי הוואי, והיכרות עם תושביהם האמריקאים והפולינזים גם יחד. דגש על מסלולי טבע, כולל טיולי רגל קלים המיועדים לאוהבי לכת וחובבי טבע. כמו כן, נגיעות תרבותיות משמעותיות בנושא הפולינזי, וגם בהיסטוריה האמריקאית, וסגנון החיים העכשווי והייחודי להוואי. בתי מלון ברמה תיירותית גבוהה הממוקמים במרכזי ערים חשובות באיים. קבוצה והדרכה: 15 – 21 מטיילים בקבוצה. מדריך ישראלי מצוות "אקו" – שחר זיו.
קבוצה והדרכה: 15-21 מטיילים בקבוצה. מדריך ישראלי מצוות "אקו" – שחר זיו.
באם יהיה צורך מדריכינו יערכו שינויים תוך כדי הטיול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה. כמו כן, סדר הביקורים עשוי להשתנות.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, יעודכן המחיר בהתאם.
נדרשת אשרה בתוקף לארה"ב.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

השלכת של קיוטו ביפן

מיומנה של מורה לאנגלית ביפן את הסופ"ש האחרון ביליתי בקיוטו, עיר המקדשים, אלא שהפעם לא נסעתי לשם […]

הנס הכלכלי של נגורנו קרבך – איך חבל מריבה של 150,000 תושבים מכלכל את עצמו?

נגורנו קרבך היא נס כלכלי. מדובר במדינה קטנה שלא זכתה להכרה רשמית מהעולם. היא עומדת במרכזו של […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

אהבתם את הטיול? אולי תאהבו גם את אלו

טיול להוואי

טיולי תרבות וטבע

כשפולינזיה ואמריקה נפגשות | בהדרכת שחר זיו | 16 יום