טיול עומק לטאיוואן בתקופת החגים

טיול עצמאי לטאיוואן

האחות הסינית הקטנה והמסתורית | 12 יום

למי שכבר ראה את אסיה כולה ולמי שעוד לא ראה כלום, הטיול לטאיוואן הוא טיול ליעד בתולי לתיירים הישראלים. מסע מקיף לאי אשר חשקו בו ההולנדים, הפורטוגזים, הסינים והיפנים ולבסוף זכה בו הגנרליסימו- צ'יאנג קאי שק, ועכשיו הוא מכונה "הנמר האסייתי", בשל צמיחתו הכלכלית המהירה בשלהי המאה ה-20. בטיול לטיוואן נגלה ארץ פראית מכוסה ג'ונגלים וצמחיה טרופית אשר רכס הרים מרהיב ומרובה פסגות חוצה אותה מצפון לדרום, ארץ המשופעת באזורים געשיים, מעיינות חמים הפזורים בטבע, נהרות בצבע טורקיז, חופים קסומים ונופים מהאגדות. הטיול לטיוואן הוא מסע אנתרופולוגי מרתק אל תושבים אבוריג'ינים שבעבר היו ציידי ראשים והכניעו כל כובש זר אשר דרך בממלכתם ההררית, ואל אומה המשמרת מסורות ודתות עממיות הייחודיות לאי.

מסלול הטיול

ימים 1-2

התאקלמות בבירה טאיפיי

ננחת בטאיפיי בשעות הערב המוקדמות, נתאקלם ונצא לסיור קליל בבירת טיוואן והמרכז הכלכלי שלה. כדי להיכנס לאווירה נבקר במקדש היפה ביותר בעיר, מקדש לונגשאן, ונצא לסיור טעימות בשוק הלילה המפורסם של העיר חואה שי.
לינה בטאיפיי.

יום 3

צפון טיוואן

נצא ליום טיול באזור הצפוני של האי בו נגיע לנקודות תצפית יפהפיות. נטייל בכפר מאוקונג, כפר ציורי מלא בתי תה המשקיף על טאיפיי. נעלה ברכבל אל הכפר, נטייל בין מטעי התה ונטעם תה מקומי בבית תה בכפר. בהמשך היום נסתובב בין תצורות סלע מוזרות ומפתיעות בפרק הסלעים הגיאולוגי יה ליו הנושק לאוקיינוס השקט, ונטייל גם בשוק פירות הים הסמוך לעיר קילונג, בו נוכל לראות מגוון רחב של פירות ים מיוחדים כמו סרטני דרקון, צדפות חדק הפיל ועוד. לינה בטאיפיי.

יום 4

אגם השמש והירח

נצא לנסיעה של מספר שעות למרכז האי. נגיע לאגם המפורסם באי, אגם השמש והירח. אגם השמש והירח הוא האגם הטבעי היחיד בטיוואן, ובמזג אוויר בהיר הוא אחד המקומות הפוטוגניים ביותר במדינה. נצא לשייט רגוע באגם, נעלה ברכבל אל הרכס מעל האגם לתצפית יפהפייה על האזור, נבקר במקדש התרבות והמלחמה – המוקדש לקונפוציוס אל התרבות ולגואן גונג אל המלחמה, במקדש שואן דזאנג, מקדש בודהיסטי המוקדש לזכרו של הנזיר הבודהיסטי אשר הביא את הכתבים הבודהיסטים מהודו לסין, ונעלה גם אל פגודת צה-אן ,נק. התצפית היפה ביותר באזור הצופה על האגם מגובה של 1000 מ' מעל פני הים. לינה במלון לשפת האגם.

יום 5

הבירה העתיקה טאינאן וחשיפה לטיוואן הבודהיסטית

בבוקר נעזוב את אגם השמש והירח ונסע דרומה אל הבירה העתיקה – טאינאן. נסתובב ברובע אנפינג הציורי, בו נחתו ההולנדים במאה ה17, נבקר במקדש העתיק ביותר בטיוואן המוקדש לאלת הים – מאדזו, ואח"כ נמשיך אל הלב הבודהיסטי של המדינה – הר פו גואנג. בפסגת הר קדוש זה, "הר אור הבודהה" בסינית, ניצב מנזר פו גואנג, המנזר הבודהיסטי הגדול והחשוב בטיוואן. נצפה בנזירים החיים במנזר ונסייר במתחם העצום אשר מכיל עשרות אלפי פסלי בודהה שונים. במהלך הביקור נזכה למפגש אישי עם אחת הנזירות. אחר הצהריים נדרים לגאושיונג, העיר השנייה בגדולה בטיוואן, לסיור בעיר שיכלול את טיילת נהר האיי, "נהר האהבה" בסינית וביקור חוויתי בשוק הלילה המעולה של העיר, שוק ליוהו. לינה בגאושיונג.

יום 6

מגאושיונג לחוף המזרחי

נתחיל את היום בביקור בסמל של העיר גאושיונג, אגם הלוטוס. נבקר באגם, בפגודות המשקיפות עליו ובמקדשים סביבו ואז נמשיך במעבורת קצרה (5 דקות) לאי צ'יג'ין, שובר גלים טבעי ממערב לעיר בו חיים בעיקר דייגים. נבקר בשוק הדגים באי ולאחר מכן נחצה את טיוואן מהחוף המזרחי לחוף המערבי ונגיע לעיירה ג'יבן, אזור שופע במעיינות חמים.בערב נצפה במופע ריקוד של להקה אבוריג'ינית. לינה במלון עם מעיינות חמים בעיירה ג'יבן.

יום 7

אי בני האלמוות והנופים הדרמטיים של החוף המזרחי

היום נמשיך לאורך רצועת החוף המזרחי הפראי של טיוואן. תהליכים גיאולוגיים של בלייה וסחיפה יצרו ברצועה זו מגוון רחב של צורות נוף ייחודיות. השילוב בין המצוקים המחודדים, היערות הטרופיים והעבותים, הגאיות האדירים והפסגות שמגיעות לגובה של כ-4,000 מטר הוא מדהים ביופיו. נעצור באחד הכפרים  האבוריג'ינים בדרך, בנק. התצפית הפנורמית גי'ה לו לאן, נבקר באי בני האלמוות, אי סלעי יפהפה המחובר לחוף באמצעות גשר קשתות ובשעות אחר הצהריים נגיע לשמורת הטבע המפורסמת ביותר טיוואן, שמורת טארוקו. בערב נוכל ליהנות ממופע אקוסטי של מוזיקה טיוואנית. לינה במלון בלב ההרים של שמורת טארוקו.

יום 8

שמורת טארוקו

נטייל יום שלם בקניון היפה ביותר באי, קניון טארוקו, הנמצא במרכזו של שמורת הטבע טארוקו. נצא למספר הליכות קלות בקניון האדיר, בו צבע המים הוא טורקיז, קירותיו המרשימים עשויים שיש וציפחה והערוץ החוצה אותו מייצר מגוון של גאיות ועמקים בדרכו אל הים. נטייל בין היתר בשביל שאקאדאנג – שביל אבוריג'יני עתיק יומין, במקדש האביב הנצחי, בשביל מערות הסנוניות ובגשר השיש, אשר עשוי בחלקו משיש אשר נחצב מהשמורה. לינה בלב שמורת טארוקו.

יום 9

שמורת טארוקו והג'ונגלים שמדרום לטאיפיי

בחלק הראשון של היום נמשיך לטייל בשמורת טארוקו ונגיע אל הגשר התלוי המפורסם ואל שביל המים הכחולים- אשר מציע את הנופים היפים ביותר של השמורה. לאחר עזיבת קניון טארוקו נמשיך בדרך מדהימה ביופייה לאורך האוקיינוס השקט. הדרך משתחלת בין צוקי גרניט אדירים ממערב לבין נופי האוקיינוס השקט ממזרח. נעצור בצוקי צ'ינגשווי, נקודת התצפית היפה ביותר באי. לאחר מכן נמשיך בנסיעה צפונה דרך מישור אילאן, וניכנס לאזור ההררי והמג'ונגל המקיף את טאיפיי מדרום. נבקר בכפר פינג שי, כפר הררי מנומנם אשר מארח מדי שנה את פסטיבל הפנסים המסורתי, ונזכה להפריח לאוויר פנסי נייר עליהם נרשום את משאלותינו. לינה בטאיפיי.

יום 10

שמורת הטבע והאזור הגעשי יאנג מינג

נתחיל את טיולנו בשמורת יאנג מינג, שמורת הטבע החשובה של צפון טיוואן ואזור בו עדיין מתקיימת פעילות גיאותרמית אינטנסיבית. נגיע אל הלוע הכבוי של הר געש כדי לראות את מעיינות הגופרית המבעבעים אשר יוצרים "גייזרים" של אדי גופרית, נצא להליכה קצרה ביער הבמבוק הננסי, נטייל בעמק התרמי ולאחר סיום הביקור בשמורה נחזור לטאיפיי ונבקר במלון גראנד, מלון אשר נבנה בסגנון העיר האסורה ובעבר אירח את מנהיגי העולם בבואם לטיוואן. לינה בטאיפיי.

יום 11

טאיפיי – עיר ללא הפסקה

נבלה יום שלם בבירת טיוואן, טאיפיי הקוסמופוליטית. טאיפיי היא כיום אחת הבירות המרתקות באסיה, ג'ונגל אורבני מוקף בג'ונגל טבעי, עיר המשלבת אזורים חדישים ועתידניים עם שכונות צפופות ומלאות במקדשים אפופי עשן, וייחודה הוא מיקומה באגן המוקף רכסי הרים מצפון, דרום ומזרח. נבקר במגדל טאיפיי 101 בו נהנה מנוף פנורמי על העיר, נעלה להר הפיל לתצפית מיוחדת על המגדל ועל מרכז העיר, נתנסה גם בנסיעה קצרה בMRT, הרכבת התחתית של טאיפיי הנחשבת לאחת המתקדמות בעולם, נבקר בשוק סוף השבוע, שוק של תושבי טאיפיי המוכר גם בשם שוק הפרחים, ובערב נגיע אל רובע הבילויים של צעירי טאיפיי, אזור המדרחובים התוסס שי מן דינג. היום גם נהנה מארוחה במסעדת דין טאי פונג, מסעדה טיוואנית שזכתה לכוכב מישלן ולה סניפים רבים ברחבי העולם. לינה בטאיפיי.

יום 12

טאיפיי והמוזיאון הלאומי

נתחיל את היום בביקור בשוק האיכרים בצפון העיר. זהו שוק בוקר, אליו מגיעים חקלאים מהכפרים שמחוץ לטאיפיי למכור את התוצרת המקומית. היום נבקר גם בכיכר המרכזית של העיר בה ממוקם אתר ההנצחה של מייסד טיוואן המודרנית – הגנרליסימו צ'יאנג קאי שק. נמשיך למוזיאון הארמון הלאומי, אתר מעניין לכל חובב היסטוריה ותרבות המשמר 5,000 שנות אמנות סינית, ובו נמצאים רוב האוצרות של העיר האסורה בבייג'יינג. נהנה מארוחת צהריים מסכמת בטאיוואן, בחדר וי.איי.פי של מסעדת גורמה מבית היוצר של מותג היוקרה הטאיוואנית "סילקס פלייס". נמשיך ונבקר גם בשוק האלקטרוניקה גואנג חואה, ולקראת ערב נעבור לשדה התעופה ונטוס לסיאול, בירת דרום קוריאה. לינה בסיאול.

יום 13

סיאול - תל אביב

סיאול – תל אביב

  • חוויה קולינרית – סיור טעימות בשוק הלילה חואה שי
  • יום טיול מלא ולילה במלון מרהיב בשמורת הטבע היפה בטאיוואן – שמורת טארוקו
  • ביקור בטאינאן, העיר החשובה ביותר באי, המהווה מרכז דת, תרבות, כלכלה והיסטוריה של טאיוואן ובשמורה אבוריג'ינית של בני הרוקאי

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

רוחות טובות, רוחות רעות

במשך חודש אחד בכל שנה, משהו מוזר עובר על תושבי טיוואן. תושבי האי נמנעים במהלך חודש זה […]

גואטמלה – ארץ האביב הנצחי

איפה מוצאים מדינה שיש בה מגוון גדול של נופים ואנשים, אפשר לראות אותה בשבועיים, איננה יקרה ובכל […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול עצמאי לטאיוואן

האחות הסינית הקטנה והמסתורית | 12 יום