טיול שטח מיוחד לטורקנה

טיולי תרבות וטבע

צפון קניה כולל פסטיבל אגם טורקנה | 12 יום

טיול מיוחד וראשוני היוצא אל אגם טורקנה השוכן בלב המדבר המרתק בצפון קניה, לקחת חלק בפסטיבל השבטים השנתי המתרחש שם בחודש דצמבר. זהו אזור של נופים מגוונים: יערות גשם בצד מדבריות ודיונות, הרי געש ושפע אגמים. מעל לכול אזור זה הוא ביתם של אחרוני השבטים המסורתיים, שעוסקים למחייתם בדיג ובמרעה גמלים סביב האגם, ועדרי חיות בר משוטטים בשמורות הטבע.

טיול מיוחד זה יוצא בג'יפים לנדקרוזרים מניירובי דרך שמורות הטבע סמבורו ומרסביט אל אזורים נידחים בצפון קניה, למפגש קרוב עם שבטים מרתקים. נלון בלודג'ים מקומיים ברמה גבוהה או הטובה בנמצא באזורים הנידחים.

מסלול הטיול

יום 1

מת"א לניירובי, אל מול הר קניה

טיסת לילה מת”א דרך יעד ביניים לניירובי (Nairobi) ונחיתה בשעות הצהריים המוקדמות. ניסע צפונה בנוף הרמות הירוקות בין מטעי קפה, אננס, היער הטבעי ובקתות שבט הקיקויו, אל ההר אשר על שמו נקראת הארץ – הר קניה, שפסגתו עוברת גובה של 5000 מ’. נתמקם ללינה בלודג’ בחיק היער למרגלות הר קניה. לעיתים מגיעים פילים ואנטילופות ממש לקירבת הלודג’ וניתן לצפות בהם.

ימים 2-3

למרגלות הר קניה ועל הנהר האדום בסמבורו

הצומח ביערות שעל הר קניה משתנה בהתאם לחגורות הגובה בהר. נלך בטיול יפהפה בתוך יער גשם הנמצא על מורדות ההר. אחר כך ניסע בנוף הררי מעובד, ביתם של בני שבט קיקויו(Kikuyu), השבט הגדול בקניה. נחצה את קו המשווה ונרד משולי ההר אל ‘ספר המדבר’, ארצם של הרועים, בני שבט סמבורו(Samburu). נטייל בשמורת הטבע העשירה בחיות בר מספר המדבר, כולל ראמים, זברות, פילים, ג’ירפות ועוד, וכמובן טורפים כמו אריות ברדלסים ונמרים. בלב השמורה זורם הנהר האדום המרווה את חיות הבר, וברקע נוף הרי גרניט עצומים. נבקר גם באחד מכפרי שבט הסמבורו הסמוכים לשמורה ונלמד על חיי השבט המסורתיים. לינה בלודג’ על גדות ה”נהר האדום”, המגיע אל השמורה מרמות הר קניה ונשפך אל נהר לוריאן.

יום 4

ערפילי גן העדן של מרסביט

ניסע הרחק צפונה בנוף מרשים של מדבר והרי גרניט, שטחם של בני שבט רנדילי (Randille). כיושבי המדבר כמעט ולא הוטרדו בני השבט על ידי הכובש הבריטי, ונותרו אותנטיים כיום כפי שהיו לפני כמאה שנה. נעלה מן המדבר להר הגעש מרסביט (Marsabit), המתמלא ערפילים עם בוא הלילה. ניכנס לנסיעת ספארי בשמורת מרסביט, נבקר  באגם גן העדן (Paradise Lake) השוכן בלוע הר הגעש. שמורת מרסביט ידועה בפילים גדולי החטים שחיים בה, ובאנטילופות קודו מסולסלות הקרניים. לקראת ערב נצא מן השמורה אל העיירה מרסביט. זוהי נקודה מרכזית בקרב שבטי צפון קניה, בה נמצא השוק המרכזי של האזור. לינה במרסביט

יום 5

מדבר צ'לבי בואכה אגם טורקנה

מן ההר נרד אל מדבר צ’לבי (Chalbi), המקום הצחיח ביותר בקניה, בין דיונות והרים וולקאנים. כאן משתרעים מישורי המלח הנרחבים של מדבר צ’לבי. זה גם ביתם של רועי גמלים, בני שבט גברה (Gabbra), אשר בשפתם “צ’לבי” משמעותו “חשוף ומלוח”. נבקר בנאת המדבר קלצ’ה (Kalacha), ובנאות המדבר, בהם רועים בני השבט את עדרי הגמלים שלהם, וחיים בבקתות קש עגולות ובבתי קבע מבוץ.

מן המדבר נרד במורדות הבזלת אל חוף אגם הטורקיז טורקנה (Turkana), האגם המדברי הגדול בעולם. נגיע אל חופו המזרחי של האגם, אותו מאכלסים בעיקר שני שבטים – שבט אל-מולו (El- Molo), הקטן שבשבטי קניה, ושבט טורקנה, אשר על שמו קרוי האגם. שבט טורקנה הוא הגדול ביותר בצפון קניה, ומונה כ-200,000 איש. אנשי השבט ידועים כלוחמים אמיצים ומוכשרים, הנחשבים ללוחמים הטובים ביותר במזרח אפריקה. נלון בלודג’ בעיירה לויאנגלני (Loyangalani), מרכז שבט הטורקנה.

ימים 6-7

פסטיבל אגם טורקנה

פעם בשנה מתכנסים השבטים המסורתיים של צפון קניה לפסטיבל של ריקודים שבטיים על חוף אגם טורקנה. נגנים, רקדנים וזמרים בשלל תלבושות מסורתיות משבטי המדבר הכושיתיים והנילוטים כמו טורקנה, אל-מולו, סמבורו, רנדילה, דאסאנץ’, בורג’י, גברה ואחרים, מגיעים מכל רחבי הצפון להופיע ולבצע ממיטב הרפרטואר השבטי מסורתי והמודרני. חגיגה ססגונית שאין כמוה המשמרת את המראות המסורתיים ההולכים ונעלמים מאפריקה. בין ההופעות והריקודים נתארח בכפרים של שבט האל מולו ושבט הטורקנה ונצפה באורחות חייהם, ונצא לשייט באגם לצפות בתנינים, היפופוטמים ועופות המים של האזור. נלון בלודג’ בעיירה לויאנגלני, מרכז שבט הטורקנה.

ימים 8-9

דרך בקעת השבר עד אגם ברינגו

מאגם טורקנה נדרים לעבר מרלל, המרכז העיקרי של בני שבט הסמבורו באיזור. נעלה מחוף האגם בדרך יפה העוברת דרך הרי ניירו המרשימים אל רמות הסוואנה של שבט הסמבורו הצופות לעבר בקעת השבר. לינה ליד מרלל. בבוקר המחרת נמשיך נסיעתנו לעבר בקעת השבר ואגם ברינגו (Baringo Lake). זהו ביתם המסורתי של בני שבט הנג’מפס (Njemps Tribe), שבט מיוחד אשר מוצאו קרוב לשבטי המסאים – את שמו לקח מהאזור בו התיישב, ובניו אימצו דרך חיים של דייגים השונה משל קרוביו מגדלי הבקר. נצא לשיט במימיו המתוקים של האגם, נבקר באיי המגורים של השבט ונצפה בהיפופוטמים, תנינים ובעופות דורסים. לינה בברינגו.

יום 10

מברינגו אל אגמי בוגוריה וניוואשה

נצא בנסיעה מברינגו דרומה אל אגם בוגוריה, נבקר באגם אשר צבעו הכחול – ירוק נבלע לעיתים בצבע הוורד כאשר להקות הפלמינגו שוהות בו. נערוך ספארי בשמורה. נמשיך בנסיעה דרומה לאורך בקעת השבר אל אגם ניוואשה – אגם המים המתוקים הדרומי ביותר בקניה. נתמקם בלודג’ על שפת האגם.

ימים 11-12

אגם ניוואשה – ניירובי – חזרה ארצה

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לשייט באגם ניוואשה בזמן שהערפילים מעל האגם מתפזרים וחושפים בפנינו את הבוקר המתעורר עם שלל ציפורי מים, היפופוטמים ואולי גם אנטילופות שיורדות לשתות מן האגם. לאחר השייט נעלה לרכבים ואיתם נמשיך מבקעת השבר אל הרמות הגבוהות בואכה ניירובי. לעת ערב נצא אל נמל התעופה אשר בניירובי, לטיסה דרך יעד ביניים לתל אביב. נחיתה ביום ה-12, בשעות הבוקר המוקדמות.

  • טיול המתמקד באזורים שבטיים מסורתיים האחרונים באפריקה, חוויה אנתרופולוגית מיוחדת
  • השתתפות בפסטיבל ססגוני בו מתלכדים 14 שבטי צפון קניה לשלושה ימי פסטיבל עם תלבושות, מוזיקה וריקודים מסורתיים
  • ביקור בכפרי השבטים סמבורו, גברה, אל מולו, טורקנה ונג'מפס בצפון קניה
  • ביקור בשמורת הטבע של ספר המדבר סמבורו, ובשמורה היער ההררי מרסביט בלב המדבר
  • נופי המדבר וההרים המיוחדים של צפון קניה
  • ביקור באגמי בקעת השבר טורקנה, ברינגו, בוגוריה ונאייוושה
  • נסיעה בלנדקרוזרים אל האזורים הנידחים סביב אגם טורקנה והמדבר
  • לינה בלודג'ים ברמת תיירות טובה או הטובים בנמצא
  • מדריכה ותיקה המבקרת באזור טורקנה מזה כעשרים שנה

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
01/12/2019 12/12/2019 רונה שולמן $3,990 $3,990

תוספת יחיד בחדר: 500$על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות בחברת רואנדה אייר במסלול ת"א - קיגאלי - ת"א
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט
דמי כניסה ולינה בשמורות הטבע
מיסי נמל וביטחון
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי רישום וטיפול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
הוצאות בעלות אופי אישי

לתשומת לבכם

אופי הטיול: טיול בג'יפים לנדקרוזרים אל אזורים מסורתיים בצפון קניה בהם נשמרה התרבות המסורתית השבטית. טיול אנתרופולוגי מרתק המבקר בפסטיבל שנתי נדיר, וגם בשמורות טבע אקזוטיות. הלינה במקומות הטובים בנמצא במקום הרחוק, גם אם הם קשים לפרקים. טיול מרתק באזוריה הנידחים של צפון קניה שכולל נופים נפלאים, מפגש קרוב עם שבטים מרתקים ועם שפע של בעלי חיים בשמורות.
תחבורה: ג'יפים לנדקרוזרים מיוחדים לנסיעה בספארי ואזורים נידחים, 4X4 בעלי עבירות טובה. עד 7 מטיילים ברכב עם נהג-מדריך מקומי מיומן דובר אנגלית
לינה: בלודג'ים כפריים ברמה סבירה עד טובה. במלונות הטובים בנמצא באזורים נידחים, תמיד בחדרים עם שירותים ומקלחות צמודים
כלכלה: כלכלה מלאה לאורך הטיול, מערב היום הראשון ועד בוקר היום האחרון
קבוצה וצוות: 12-20 מטיילים. נהג-מדריך בכל רכב דובר אנגלית, ומדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. חובה להתחסן כנגד קדחת צהובה (!). אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופסור שוורץ בבית חולים תל השומר
אקו אינה יכולה להתחייב לתנאי מזג האוויר. בנקודות התצפית ייתכנו ערפילים המסתירים את הנוף.
חברת התעופה אינה מאפשרת הושבה מראש, על כן לא נוכל לארגן הושבה בהתאם לבקשה מוקדמת. בהתאם, כל המעוניינים לשבת במקום ספציפי ו/או עם בני זוג מסוימים, אנו ממליצים להגיע לצ'ק אין מוקדם מהרגיל על מנת לתאם את הושבתכם בהתאם לרצונכם.
מאז 2001 קניה נמצאת ברשימת המדינות תחת אזהרות המסע של משרד החוץ והמטה ללוחמה בטרור. עם זאת, אנו מוציאים טיולים רבים לשם. היציאה לטיול היא על פי שיקול דעתו האישי של הנוסע.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה תשנה את מועדי הטיסות ו/או תעלה את מחירן, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
מחיר הטיסות בטיול מבוסס על המחיר כפי שהתקבל מחברת התעופה בעת הזמנת הטיול. המחיר מובטח לנרשמים לטיול עד 90 יום לפני מועד היציאה. מטיילים שירשמו לטיול בטווח של 89 ימים לפני היציאה ופחות, ייתכן וייאלצו לרכוש כרטיסי טיסה במחירים יקרים יותר, בהתאם לזמינות הטיסות ועלות הכרטיסים בעת ההרשמה בפועל. מומלץ להקדים ולהירשם על מנת לשמור על מחירי הטיסות.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מסע בג’יפ מדרום אפריקה לישראל – יומן מסע ביבשת השחורה

כבישי אספלט מתפוררים, דרכי עפר אינסופיות, אבק דרכים, כל כך הרבה אבק. מתרומם בסערה ושוקע בשכבה עבה […]

קניה במחיר הקרן: כך כמעט נעלמו הקרנפים מהעולם

מעורם של הקרנפים הכינו בעבר מגנים ואוכפים, וכיום חפצי נוי. בשרם נחשב מעדן מאז ומתמיד. הדם מחזק […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול שטח מיוחד לטורקנה

טיולי תרבות וטבע

צפון קניה כולל פסטיבל אגם טורקנה | 12 יום