טיול מאורגן לסין

טיול לטיבט ומערב סצ'ואן

טיולי תרבות וטבע

טיול ייחודי ל"גג העולם" בדגש פסטיבל השוטון המסורתי | 15 יום

טיול לטיבט ומערב סצ'ואן הוא מסע אל הרמה הטיבטית הגבוהה המכונה "גג העולם". מאז גילויה של הארץ הגדולה והנידחת על ידי בני המערב, נחשבת טיבט לאחד המחוזות המרתקים ביותר למסע. הטיול פורש בפני המטייל מרחבי נוף עצומים ומגוונים – רכסים מושלגים, רמות נרחבות, עמקים מעובדים ואגמים הרריים. נוסף על נופי הטבע, אנו נחשפים לנופים אנושיים מרתקים ולאוכלוסייה המנהלת את חייה בתנאי מחייה קיצוניים, כפי שניהלה אותם לפני מאות שנים. מסלול הטיול כולל נופים מרתקים, ביקור במנזרים חשובים במרכז טיבט, המאכלסים גם כיום נזירים רבים ועושר איקונוגרפי ואמנותי רב. דרך המפגש עם הנזירים ודרכי התרגול הרוחני נכיר את הפולחן הבודהיסטי הטיבטי, המתקיים באדיקות רבה עד היום.

הטיול לטיבט ומערב סצו'אן הינו ייחודי וממוקד באחד האזורים המסתוריים והמרתקים בתבל. זהו מסע המשלב מפגש עם אנשים, כפרים קטנים, אמונות, מנהגים, טקסים, אומנות וארכיטקטורה מסורתית ונשתתף בפסטיבל מקומי..

מסלול הטיול

ימים 1-2

תל-אביב – צ'נגדו – המרכז לחקר דובי הפנדה

טיסה ישירה מתל אביב תביא אותנו לצ'נגדו, בירת חבל סצ'ואן, אליה נגיע בשעות הבוקר המוקדמות של יום המחרת. לאחר הנחיתה בשדה התעופה של צ’נגדו נסע ישירות אל המרכז לחקר ורביית הפנדות. בעבר הסתובבו מאות פנדות ביערות הבמבוק של מחוז סצ'ואן אך עקב השמדה של אזורי מחייה וניתוקם האחד מהשני התדלדלה אוכלוסייתן אל מתחת ל- 1000 בסין כולה. המרכז לחקר ורביית הפנדות הוא פארק ייחודי מסוגו בעולם אשר מספק לפנדות סביבת מחייה המתאימה לצרכיהם ומאפשרת רבייה לזן העקשן שבדרך כלל מסרב להתרבות בשבי. לצד "פנדות הענק" נראה גם את קרובי משפחתם: "הפנדה האדומה", ועם קצת מזל גם גורי פנדה שזה עתה נולדו. לאחר מכן נצא בנסיעה אל העיירה דו ג׳יאן יאן שנמצאת כשעה וחצי צפונית לצ׳גדו. בדרכנו נגיע לרגלי הר צ׳ינג צ׳נג אשר נחשב כקדוש לדת הדאואיסטית. ארוחת ערב ולינה בדו ג׳יאן יאן.

יום 3

מערבה אל הרמה הטיבטית

נבקר בסכר הענק של דו ג׳יאן יאן. לאזור הסכר היסטוריה של למעלה מ- 2400 שנה והיה מהסיבות המרכזיות להפיכתו של חבל סצ׳ואן ל״אסם התבואה" של סין. נצא בנסיעה של כארבע  שעות מערבה אל תוך הרמה הטיבטית ונגיע לאזור שמורת ׳הר ארבע האחיות׳, אשר נחשבת לאחת השמורות היפות ביותר בסצ'ואן ובסין כולה. ביומיים הקרובים נסתובב בכפר\עיירה המבודדת רילונג ובעמקים שמסביבה. ההליכה היא בשביל מישורי ונוח כשברקע ילוו אותנו ארבע הפסגות המושלגות (או בשמם, ארבע האחיות או הבנות), שהגבוה ביניהן מתנשאת לגובה של 6,250 מטר. האזור מוקף גם בלא פחות מעשר פסגות מושלגות בגובה של למעלה מ- 4,000 מטר. הנוף המרהיב מספק שקט ורוגע כמו גם תמונות נפלאות לחובבי הצילום. לינה ברילונג (3150 מ').

יום 4

עמק צ'ונגפינג והדרך אל העיירה דנבה

הבוקר נמשיך את הביקור שלנו בעמק צ'ונגפינג. אחר הצהריים נצא בנסיעה של כשעתיים וחצי אל אזור דנבה, עיירה שיושבת על מפגש של שלושה נהרות שוצפים. דנבה מוקפת בכפרים רבים של תת מיעוטים טיבטים אשר המשיכו במשך מאות שנים לשמור על ייחודיותם. נבקר תחילה בכפר ג'יאג'ו, השוכן כ-12 ק"מ מדנבה ונבחר על ידי נשיונל ג'יאוגרפיק הסיני ל- "כפר היפה ביותר בסין", וזאת הודות לבתים הצבעוניים בעלי הארכיטקטורה הייחודית, העצים עמוסי הפרי שממלאים כל פינה בכפר והנחל השוצף למרגלות ההר. הלינה במלון שבעיירה (1800 מ').

יום 5

הכפרים באזור דנבה

דנבה מוקפת בכפרים רבים של בני מיעוטים. נתחיל בכפר סופו של בני הצי'אנג (תת מיעוט טיבטי), הנודע במגדלי השמירה המזדקרים בו לגובה של 60 מטר. נתהלך בין הסמטאות הצרות, עצי הפרי ובעלי החיים המסתובבים חופשיים, ולבסוף נעלה על לתצפית מאחד המגדלים. משם נמשיך בנסיעה לטגונג, כפר טיבטי בעל צביון בודהיסטי חזק השוכן בגובה 3,700 מטר מעל פני הים בין מרחבים אינסופיים של גבעות ירוקות. בטגונג מסתובבים לצד טיבטים בעלי לבוש מסורתי גם נזירות ונזירים ונוודים לרוב. תחילה נבקר בכפר אניגומפה, בו חיות בעיקר נזירות וכיום הוא מושך אליו יותר ויותר מאמינים. זהו אחד המקומות הקסומים במערב סצ׳ואן. ארוחת ערב ולינה בטגונג (3700 מ').

יום 6

אל העיר הגבוהה בעולם

נצא בבוקר בנסיעה (5-4 שעות נסיעה) מערבה לכיוון ליטאנג – עיר מרכזית וצומת דרכים בין מחוזות יונאן-סצ׳ואן וטיבט. ליטאנג שוכנת בגובה של 4000 מטר מעל פני הים ונחשבת לעיר הגבוהה בעולם. כאן גם נולדו הדלאי לאמה ה-7 וה-10. במקום ישנם כ-50 מנזרים שונים אשר מחציתם שייכים לזרם המצנפות הצהובות. נבקר בשוק המקומי כמו גם במנזרים היפים ששוכנים באזור. לינה בליטאנג (4000 מ').

יום 7

אתר "קבורת השמיים" והדרך ליאדינג

הבוקר נשקים קום ונלך אל אזור ׳קבורת השמיים׳ אשר בו מתקיים מדי פעם טקס הקבורה הטיבטי המסורתי אשר במהלכו ניתנת גופת הנפטר למאכל נשרים. משם נצא בנסיעה של כארבע שעות דרומה אל אחד האזורים היפים בטיבט בפרט ובסין בכלל – שמורת הטבע יאדינג. אזור השמורה נמצא ברום של 4,000 מטר וכולו מאופיין בפסגות מושלגות הנישאות לגובה של למעלה מ-6,000 מטרים, אגמים בצבעי טורקיז ויערות אורנים. לאחר ההגעה ניקח את האוטובוס שבתוך השמורה שיעביר אותנו בין הנקודות השונות שבתוך השמורה. תחילה נבקר במקדש צ׳ונג-גו ולאחר מכן נעשה סיבוב הליכה של כשעתיים באזור אגם הפנינה. משם נחזור לכפר יאדינג שבתוך השמורה. ארוחת ערב ולינה ביאדינג (3800 מ').

יום 8

שמורת הטבע יאדינג

נמשיך ליום נוסף באזור השמורה, נסע לאזור המקדש ונלך כעשר דקות אל הרכבים החשמליים איתם נסע לאזור האחו של לואו רונג. משם נצא לכמה שעות הליכה אל אגם החלב ולאגם חמשת הצבעים כשבדרך נעצור בנקודה יפה לפיקניק. כשנסיים ניקח את האוטובוס חזרה למלון לאיסוף המזוודות ונמשיך לעיירה דאוצ׳נג. לינה בדאוצ'ינג (3300 מ').

יום 9

הדרך לטגונג

נצא בבוקר בנסיעה ארוכה של כ-6-7 שעות לטגונג. בהגיענו נצא לסיבוב בעיירה כדי לחלץ עצמות ולארוחת ערב מקומית. לינה בטאגונג (3700 מ').

יום 10

להאסה בירת טיבט

בבוקר נצא לשדה התעופה ונעלה על טיסה ללהאסה, בירת האזור האוטונומי של טיבט. העיר ששוכנת בגובה של 3,650 מטר מעל פני הים מוקפת הרים מושלגים ואווירה רוחנית שורה בה. לא בכדי משמעות השם להאסה הוא ״ארץ הבודהה״. להאסה היא בירתה המסורתית של טיבט, מקום מושבו ההיסטורי של הדלאי להאמה והעיר הקדושה ביותר לטיבטים. לאחר ההגעה נצא לסיבוב ברחוב בארק הור מסביב למקדש ג׳וקהאן שבלב העיר. זהו מקום נהדר לרכישת מזכרות טיבטיות. ארוחת ערב ולינה בלהאסה (3650 מ').

יום 11

פסטיבל השוטון

היום נצטרף ליום הראשון של ‘פסטיבל שוטון’, אחד הפסטיבלים המעניינים והססגוניים ביותר בלוח השנה הטיבטי. משמעות השם ‘שוטון’ היא יוגורט, על שם היוגורט שמחלקים הטיבטים לנזירים היוצאים ביום זה אל מחוץ לשערי המנזרים לאחר שהיו מסוגפים בו במשך חודשים. במהלך הפסטיבל נגלה ציור טנגקה (ציור טיבטי קדוש) ענק באירוע שמושך אליו אלפי בני אדם שבאים לחזות במחזה המרהיב. לאחר שנבקר באירוע המרכזי ונשאף מהאווירה הטיבטית הייחודית נמשיך למקדש נוסף בו נראה את ויכוח הנזירים המסורתי. נמשיך לארמון הקיץ נובולינגאקה ונראה אופרה טיבטית מסורתית שכוללת ריקודים, שירה, שינון מנטרות ומשחק. ארוחת ערב ולינה בלהאסה (3650 מ').

יום 12

להאסה "ארץ הבודהה" וארמון הפוטאלה

נקדיש יום נוסף ללהאסה. נבקר בארמון הפוטאלה, המבנה המרהיב שממוקם בלב להאסה שימש עד שנת 1959 כמשכנם של כל הדלאי להאמות, והחל מהמאה ה-17 שימש למעשה כארמון וכמרכז השלטון של טיבט. זהו אחד המבנים היפים והמרשימים בעולם, המשמש כמוקד עליה לרגל לטיבטים מכל קצוות העולם. נמשיך למקדש ג׳וקהאנג, המקדש החשוב ביותר בטיבט, אשר לפי האמונה נבנה במאה השביעית על ידי המלך סונצאנג גאמפו עבור שני פסלי הבודהה שהביאו שתי נשותיו מסין ומנפאל. לאחר מכן נבקר במספר מקדשים מרכזיים שבמשך מאות שנים התפתחה והועמקה בהם התורה הבודהיסטית הטיבטית. ארוחת ערב ולינה בלהאסה (3650 מ').

יום 13

אל ערש הציוויליזציה הטיבטית

נצא בנסיעה בתוך עמק ה׳יארלונג׳ היפייפה אל העיירה טסדאנג. אגדות רבות נקשרו לעיירה טסדאנג ועמק היארלונג הקרוי על שם שושלת המלכים הטיבטית ששלטה מהאזור עד אשר ‘קיסר טיבט’ ה-33 העביר את מרכז השליטה ללהאסה עם הרחבת שטחי האימפריה. על אף שאורכו של העמק הינו 72 ק”מ בלבד הוא נחשב ל’ערש הציוויליזציה הטיבטית’ ומכיל שילוב של נוף טבעי הכולל פסגות הרים, אגמים, מעיינות שלידם נמצאים גם אתרים היסטוריים ודתיים בעלי חשיבות עליונה – ביניהם טירות, מנזרים, אתרי קבורה, סטופות ועוד. נתחיל בביקור במנזר סאמייה, המנזר הראשון בטיבט שנבנה במאה השמינית לספירה. משמעות השם סאמייה הוא ‘פליאה’, על שם התחושה שהוא מעורר בלבבות האנשים אשר צופים בו. בנייתו הגרנדיוזית והמסובכת של הבניין מתארת את צורת העולם כפי שמתוארת בסוטרות. לאחר מכן נמשיך אל ארמון יומבולקאנג, מהמאה השנייה לספירה ונחשב לארמון הראשון בטיבט שנבנה עבור המלך הטיבטי הראשון. הארמון, שבהמשך הפך למנזר, משקיף על האזור ומספק נוף מרהיב. ארוחת ערב ולינה בטסדאנג (3100 מ').

יום 14

צ'נגדו בירת סיצ'ואן

הבוקר נצא לשדה התעופה של להאסה ונעלה על טיסה חזרה לצ׳נגדו, בירת חבל סיצ'ואן.  בצ׳נגדו נבקר בפארק העם ונצטרף למקומיים שבסופי השבוע מתרגלים טאי צ׳י, רוקדים ועוסקים במגוון פעילויות ספורט. לאחר מכן נבקר באחד מבתי התה שבסמוך לפארק. נמשיך אל שוק התה הענק של צ׳נגדו, אליו מגיעים כל סוגי וכלי התה המובחרים מכל רחבי סין, כמו גם מקוריאה, יפן וטאיוואן. משם נמשיך אל אחד מבתי החולים לרפואה הסינית המסורתית ונכיר מקרוב את הפילוסופיה ושיטות הטיפול, שלפי התפיסה הסינית קיימים מזה אלפי שנים. נקנח בארוחת ערב מסכמת לטיול לטיבט ואחריה נשוב לשדה התעופה לטיסתנו לתל אביב.

יום 15

חזרה הביתה

בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בתל אביב.

  • טיסות ישירות לסין בחברת התעופה הסינית סצ'ואן איירליינס
  • ביקור במרכז לחקר ורביית דובי הפנדה הייחודי מסוגו בעולם המספק לפנדות סביבת מחייה המתאימה לצרכיהם
  • השתתפות בפסטיבל ה"שוטון" המסורתי
  • ביקור בליטאנג, העיר הנחשבת לגבוהה בעולם, וכן בכפר ג'יאג'ו אשר נבחר על ידי נשיונל ג'יאוגרפיק הסיני ל-"כפר היפה ביותר בסין"
  • ביקור בשמורת ׳הר ארבע האחיות׳, אשר נחשבת לאחת השמורות היפות ביותר בסין
  • התנסות בארוחות אותנטיות ומקומיות
  • ביקור בשמורת הטבע יאדינג, אזור המאופיין בפסגות מושלגות הנישאות לגובה של למעלה מ-6,000 מטרים, אגמים בצבעי טורקיז ויערות אורנים
  • רמת הדרכה גבוהה; יובל לוי מתגורר בסין ודובר את השפה, חי ונושם את המקום

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

חודש משוער לצאת הטיול הבא:
אוגוסט 2024

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות ישירות בקו ת"א-צ'נגדו-ת"א (בחברת סצ'ואן איירליינס) ו-2 טיסות פנים על פי מסלול הטיול.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול
אשרת כניסה לסין – 50$, מיסי נמל וביטחון – 405$
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לטיול
מים מינרלים – בקבוק לאדם ליום
אישור כניסה לטיבט

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
שתייה וארוחות שאינן כלולות
הוצאות בעלות אופי אישי
טיפ למדריך הישראלי
תוספת כבודה חריגה בטיסות הפנים

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול עומק גיאוגרפי לאחד האזורים המסתוריים והמרתקים בתבל. זהו מסע המשלב מפגש עם אנשים, כפרים קטנים, אמונות, מנהגים, טקסים, אומנות וארכיטקטורה מסורתית והשתתפות בפסטיבל מקומי.
לינה: לינה במלונות צנועים, בתנאים מקומיים הטובים בנמצא. לתשומת לבכם: רמת המלונות באזורים אלו נמוכה מהמקובל במדינות המערב. בצ'נגדו ובלהאסה מלונות בדרגת תיירות טובה.
כלכלה: על בסיס פנסיון מלא לאורך הטיול (מלבד יום ההגעה לסין ויום עזיבתה).
תחבורה: 2 טיסות פנים לפי התוכנית, אוטובוס צמוד (לפי גודל הקבוצה) לנסיעות בינעירוניות, ולסיורי ערים והעברות לשדה התעופה.
קבוצה וצוות : 12 – 26 מטיילים
מדריך ישראלי מצוות אקו: יובל לוי ומדריכים מקומיים.

הערות חשובות

חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
טיבט ומערב סצ'ואן הם אזורים בעלי מאפיינים של עולם שלישי, בחלקים מסוימים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
חברת התעופה איננה מאפשרת הושבה מוקדמת ובחירת מקומות טרם הטיסה, יש להגיע כשלוש שעות לפני ההמראה לדלפקי הצ'ק אין של החברה בארץ.
בכל שנה התחרויות והאירועים השונים משתנים ומפורסמים רק בסמוך לפסטיבל עצמו, בהתאם לאירועים השונים של השנה נתאים את הלו”ז היומי.
השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור.
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
חובה על המטיילים להצטייד בביטוח רפואי וביטוח נסיעות מתאימים לפני הנסיעה. לאחר שקניתם פוליסת ביטוח, בבקשה שלחו אלינו את הפרטים על מנת שנוכל להתארגן בהתאם במידה ותזדקקו לטיפול רפואי במהלך הטיול.
במהלך הטיול נגיעה לגובה של עד 5,000 מטרים מעל פני הים ונלון בגובה של 4000 מטרים מעל פני הים. יש להיוועץ ברופא לפני היציאה לטיול ולקחת כדורי גובה במידת הצורך.
טיסות: ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
טיסות פנים: איחורים, דחיות ואף ביטולים בטיסות פנים בסין אינן דבר נדיר . אנו מזמינים עבורכם טיסות פנים כחלק מהשירותים שאנו מארגנים עבורכם (וללא עמלה נוספת) אך איננו אחראים על שינויים שנעשים על ידי חברות התעופה. אנו נעשה את המרב על מנת למצוא פתרון הולם במקרה של שינוי או ביטול של טיסות אך במידה והשינוי יגרור תשלום נוסף, תשלום זה יחול על הלקוח בלבד
ביטול נסיעה לפני תחילתה: אנו נתקלים מידי פעם במקרים בהם מטיילים נאלצים לבטל את נסיעתם מחמת תאונה או מחלה פתאומית, או מחמת אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב. לצערנו לא נוכל להחזיר דמי ביטול שנגבים מאתנו על ידי חברות התעופה וגורמי התיירות בעולם. על המטיילים לעשות ביטוח טיולים, וחברת הביטוח היא הגורם אליו יש לפנות על מנת לקבל החזר כספי בהתאם לתנאי פוליסת הביטוח אותה רכשתם. למרות האמור לעיל, חברת אקו "כידידת הנוסע" תעשה ככול שביכולתה ע"מ שהלקוח ישלם את המינימום הנדרש. אנו ממליצים לכל המטיילים לעשות את הביטוח בעת ההרשמה על מנת להיות מבוטחים בתקופה שלפני היציאה לטיול, בהתאם לתנאי הפוליסה שתרכשו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

עמק קטמנדו בנפאל

הצעיר לבוש מדי הקרב השחורים חמק בזריזות דרך הצללים, שהטילו מנורות המסדרון בארמון נאראיאנהיטי (Narayanhiti palace) שבקטמנדו. […]

רשימת ספרי קריאה מומלצים לטיול לסין

פינה חדשה למעוניינים… ספרי קריאה הקשורים לתרבות הסינית ומעבירים אותה דרך סיפור… קריאה נעימה הצטרפו לטיול המקיף […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לטיבט ומערב סצ'ואן

טיולי תרבות וטבע

טיול ייחודי ל"גג העולם" בדגש פסטיבל השוטון המסורתי | 15 יום