צילום: יובל לוי

טיול לטיבט ומערב סצ’ואן

טיולי תרבות וטבע

טיול ייחודי ל"גג העולם" בדגש פסטיבל הסוסים בבאמיי | 15 יום

טיול לטיבט ומערב סצ'ואן הוא מסע אל הרמה הטיבטית הגבוהה המכונה "גג העולם". מאז גילויה של הארץ הגדולה והנידחת על ידי בני המערב, נחשבת טיבט לאחד המחוזות המרתקים ביותר למסע. הטיול פורש בפני המטייל מרחבי נוף עצומים ומגוונים – רכסים מושלגים, רמות נרחבות, עמקים מעובדים ואגמים הרריים. נוסף על נופי הטבע, אנו נחשפים לנופים אנושיים מרתקים ולאוכלוסייה המנהלת את חייה בתנאי מחייה קיצוניים, כפי שניהלה אותם לפני מאות שנים. מסלול הטיול כולל נופים מרתקים, ביקור במנזרים חשובים במרכז טיבט, המאכלסים גם כיום נזירים רבים ועושר איקונוגרפי ואמנותי רב. דרך המפגש עם הנזירים ודרכי התרגול הרוחני נכיר את הפולחן הבודהיסטי הטיבטי, המתקיים באדיקות רבה עד היום.

הטיול לטיבט ומערב סצו'אן הינו ייחודי וממוקד באחד האזורים המסתוריים והמרתקים בתבל. זהו מסע המשלב מפגש עם אנשים, כפרים קטנים, אמונות, מנהגים, טקסים, אומנות וארכיטקטורה מסורתית ונשתתף בפסטיבל מקומי.

.

מסלול הטיול

ימים 1-2

תל-אביב – צ'נגדו – המרכז לחקר דובי הפנדה

טיסה ישירה מתל אביב תביא אותנו לצ’נגדו, בירת חבל סצ’ואן, אליה נגיע בשעות הבוקר המוקדמות של יום המחרת. לאחר הנחיתה בשדה התעופה של צ’נגדו נסע ישירות אל המרכז לחקר ורביית הפנדות. בעבר הסתובבו מאות פנדות ביערות הבמבוק של מחוז סצ’ואן אך עקב השמדה של אזורי מחייה וניתוקם האחד מהשני התדלדלה אוכלוסייתן אל מתחת ל- 1000 בסין כולה. המרכז לחקר ורביית פנדות הוא פארק ייחודי מסוגו בעולם אשר מספק לפנדות סביבת מחייה המתאימה לצרכיהם ומאפשרת רבייה לזן העקשן שבדרך כלל מסרב להתרבות בשבי. לצד “פנדות ענק” נראה גם את קרובי משפחתם: “הפנדה האדומה”, ועם קצת מזל גם גורי פנדה שזה עתה נולדו. לאחר התארגנות במלון נבקר במסגד הבודהיסטי וון-שו, מרכז הזרם המהאיינה הסיני, משם נמשיך לארוחת ערב ונטייל ברחוב העתיק ג’ינג לי. לינה בצ’נגדו.

יום 3

מערבה אל הרמה הטיבטית

נצא בנסיעה של כ- 4-5 שעות מערבה אל תוך הרמה הטיבטית עד ונגיע לאזור שמורת ׳הר ארבע האחיות׳, אשר נחשבת לאחת השמורות היפות ביותר בסצ’ואן ובסין כולה. ביומיים הקרובים נסתובב בכפר\עיירה המבודדת רילונג ובעמקים צ’אנגפינג ושואנגצ’יאאו. ההליכה היא בשביל מישורי ונוח כשברקע ילוו אותנו ארבע הפסגות המושלגות (או בשמם, ארבע האחיות או הבנות), שהגבוה ביניהן מתנשאת לגובה של 6,250 מטר. האזור מוקף גם בלא פחות מ 10- פסגות מושלגות בגובה של למעלה מ- 4,000 מטר. הנוף המרהיב מספק שקט ורוגע כמו גם תמונות נפלאות לחובבי הצילום. לינה ברילונג (3150 מ’).

יום 4

עמק צ'ונגפינג והדרך אל העיירה דנבה

הבוקר נמשיך את הביקור שלנו בעמק צ’ונגפינג. אחר הצהריים נצא בנסיעה של כשעתיים וחצי אל אזור דנבה, עיירה שיושבת על מפגש של שלושה נהרות שוצפים. דנבה מוקפת בכפרים רבים של תת מיעוטים טיבטים אשר המשיכו במשך מאות שנים לשמור על ייחודיותם. בהתאם לזמן נבקר בכפר קטן באזור. הלינה במלון שבעיירה (1800 מ’).

יום 5

הכפרים באזור דנבה

דנבה מוקפת בכפרים רבים של בני מיעוטים.  נבקר בשני כפרים: ז’יאזו שהוכתר ככפר היפה בסין הודות לבתים הצבעוניים בעלי הארכיטקטורה הייחודית, עצי הפרי והנחל שזורם למרגלות ההר. משם נמשיך לכפר סופו של בני הצי’אנג הנודע במגדלי השמירה המזדקרים בו לגובה של 60 מטר. נסתובב בין הסמטאות הצרות, עצי הפרי ובעלי החיים המסתובבים חופשיים. משם נמשיך בנסיעה לטגונג, כפר טיבטי בעל צביון בודהיסטי חזק השוכן בגובה 3,700 מטר מעל פני הים בין מרחבים אינסופיים של גבעות ירוקות. בדרך נעבור בעיירה באמיי אשר בה נולד הדלאי לאמה ה- 11. העיירה נמצאת על צומת דרכים חשובה ובכל שנה מגיעים למקדשים מאות לאמות ללימודים וכנסים דתיים חשובים. לינה בטגונג (3700 מ’).

יום 6

אל העיר הגבוהה בעולם

נצא בבוקר בנסיעה ( 5-4 שעות נסיעה) מערבה לכיוון ליטאנג  – עיר מרכזית וצומת דרכים בין מחוזות יונאן-סצ׳ואן וטיבט. ליטאנג שוכנת בגובה של 4000 מטר מעל פני הים ונחשבת לעיר הגבוהה בעולם. כאן גם נולדו הדלאי לאמה ה-7 וה-10. במקום ישנם כ-50 מנזרים שונים אשר מחציתם שייכים לזרם המצנפות הצהובות. בהתאם  נבקר בשוק המקומי כמו גם במנזרים היפים ששוכנים באזור. לינה בליטאנג (4000 מ’).

יום 7

אתר "קבורת השמיים" והדרך ליאדינג

בבוקר בבוקר נשקים קום ונלך אל אזור ׳קבורת השמיים׳ אשר בו מתקיים מדי פעם טקס הקבורה הטיבטי המסורתי אשר במהלכו ניתנת גופת הנפטר למאכל נשרים. משם מצא בנסיעה של כ-4 שעות דרומה אל אחד האזורים היפים בטיבט בפרט ובסין בכלל- שמורת הטבע יאדינג. אזור השמורה נמצא בגובה של 4,000 מטר וכולו מאופיין בפסגות מושלוגות הנישאות לגובה של למעלה מ-6,000 מטרים, אגמים בצבעי טורקיז ויערות אורנים. לאחר ההגעה ניקח את האוטובוס שבתוך השמורה שיעביר אותנו בין הנקודות השונות שבתוך השמורה. תחילה נבקר במקדש צ׳ונג-גו ולאחר מכן נעשה סיבוב הליכה של כשעתיים באזור אגם הפנינה. משם נחזור לכפר יאדינג שבתוך השמורה שם גם נלון (3800 מ’).

יום 8

שמורת הטבע יאדינג

נמשיך ליום נוסף באזור השמורה, נסע לאזור המקדש ונלך כ-10 דקות אל הרכבים החשמליים איתם נסע לאזור האחו של לואו רונג. משם נצא לכמה שעות הליכה אל
אגם החלב ולאגם חמשת הצבעים כשבדרך נעצור בנקודה יפה לפיקניק. כשנסיים ניקח את האוטובוס חזרה למלון לאיסוף המזוודות ונמשיך לעיירה דאוצ׳נג. לינה בדאוצ’ינג (3300מ’).

יום 9

מקדשים טיבטיים ומפגשים מרתקים

נצא בבוקר בנסיעה חזרה לטגונג שם מסתובבים לצד טיבטים בעלי לבוש מסורתי גם נזירות ונזירים ונוודים לרוב. נלך לבקר במקדש העתיק בכפר אשר לפי האגדה כאשר נסיכה סינית הייתה בדרכה ללאסה, בירת טיבט, להינשא למלך הטיבטי, פסל הבודהה המרהיב שלקחה עמה התגלגל לפתע מהעגלה ונפל על הארץ. בו במקום פיסלו העתק של הפסל ומסביבו נבנה המקדש. תחילה נבקר בכפר אניגומפה אשר בו חיות בעיקר נזירות וכיום הוא מושך אליו יותר ויותר מאמינים. זהו אחד המקומות הקסומים במערב סצ׳ואן. לינה בטאגונג (3700 מ’).

יום 10

פסטיבל הסוסים

בבוקר נצא אל אזור באמיי שם מתקיים פסטיבל הסוסים הגדול ביותר באזור. הפסטיבל אשר מתקיים פעם בשנה מושך אליו את כל תושבי הסביבה הקרובה והרחוקה- נוודים ויושבי קבע כאחד המשתייכים לקבוצות האתניות הטיבטיות השונות. במהלך היום מתקיימים טקסים, ריקודים ובעיקר תחרויות סוסים. זוהי הזדמנות נדירה לראות את הגוון התרבותי הטיבטי ולחוות את אחד הימים השמחים ביותר של המקומיים. לאחר מכן נסע חזרה לטוגנג ונעבור דרך העיירה באמיי אשר בסביבתה נולד הדלאי לאמה ה- 11. לינה בטאגונג (3700 מ’).

יום 11

אל תוככי ערש הציוויליזציה הטיבטית

בבוקר נצא לשדה התעופה ונעלה על טיסה ללהאסה, בירת האזור האוטונומי של טיבט. לאחר הנחיתה בשדה התעופה נסע בעמק יארלונג היפייפה אל העיירה טסדאנג אשר שוכנת בעמק היארלונג. אגדות רבות נקשרו לעיירה טסדאנג ועמק היארלונג הקרוי על שם שושלת המלכים הטיבטית ששלטה מהאזור עד ש‘קיסר טיבט’ ה-33 העביר את מרכז השליטה ללהאסה עם הרחבת שטחי האימפריה. על אף שאורכו של העמק הינו 72 ק”מ בלבד הוא נחשב ל’ערש הציווילזציה הטיבטית’ ומכיל שילוב של נוף טבעי הכולל פסגות הרים, אגמים, מעיינות שלידם נמצאים גם אתרים היסטוריים ודתיים בעלי חשיבות עליונה, ביניהם טירות, מנזרים, אתרי קבורה סטופות ועוד. נבקר בארמון יומבולקנג ניארטי אשר נבנה במאה ה-2 לספירה ונחשב לארמון הראשון בטיבט שנבנה עבור המלך הטיבטי הראשון. הארמון, שבהמשך הפך למנזר משקיף על האזור ומספק נוף מרהיב. לינה בלהאסה (3650 מ’).

יום 12

להאסה בירת טיבט

נתחיל את היום במנזר סאמייה המנזר הראשון בטיבט אשר נבנה במאה ה-8 לספירה. משמעות השם סאמייה הוא ‘פליאה ’, על שום התחושה שהוא מעורר בלבבות האנשים אשר צופים בו. בנייתו הגרנדיוזית והמסובכת של הבנייו משקפת את צורת העולם כפי שמתוארת בסוטרות. לאחר מכן נשוב ללהאסה, בירת האזור האוטונומי של טיבט, העיר שוכנת בגובה של 3,650 מטר מעל פני הים ומוקפת הרים מושלגים ואווירה רוחנית שורה בה.  לא בכדי משמעות השם להאסה הוא ״ארץ הבודהה״. להאסה היא בירתה המסורתית של טיבט, מקום מושבו ההסטורי של הדלאי להאמה והעיר הקדושה ביותר לטיבטים. לאחר ההגעה נצא לסיבוב ברחוב בארק הור אשר סביב למקדש ג׳וקהאן שבלב העיר. זהו מקום נהדר לרכישת מזכרות טיבטיות. ארוחת ערב ולינה בלהאסה (3650 מ’).

יום 13

להאסה "ארץ הבודהה" וארמון הפוטאלה

נתחיל את יומנו בארמון הפוטאלה. המבנה המרהיב אשר ממוקם בלב להאסה שימש עד שנת 1959 שימש כמשכנם של כל הדלאי להאמות החל מהמאה ה-17 ושימש למעשה כארמון וכמרכז השלטון של טיבט. זהו אחד המבנים היפים והמרשימים בעולם אשר משמש כמוקד עליה לרגל לטיבטים מכל קצוות העולם. לאחר מכן נבקר בכמה מקדשים מרכזיים אשר בהם התפתחה והועמקה התורה הבודהיסטית הטיבטית. בנוסף נבקר במפעל קטן לייצור שטיחים. לינה בטסדאנג (3100 מ’).

יום 14

צ'נגדו בירת סיצ'ואן

הבוקר נצא לשדה התעופה של להאסה ונעלה על טיסה חזרה לצ׳נגדו, בירת חבל סיצ’ואן.  בצ׳נגדו נבקר בפארק העם ונצטרף למקומיים אשר בסופ״ש מתרגלים בפארק טאי צ׳י, רוקדים ועוסקים במגוון פעילויות ספורט. לאחר מכן נבקר באחד מבתי התה שבסמוך לפארק. נמשיך אל שוק התה הענק של צ׳נגדו, אליו מגיעים כל סוגי וכלי התה המובחרים מכל רחבי סין, כמו גם מקוריאה, יפן וטאיוואן. משם נמשיך אל אחד מבתי החולים לרפואה הסינית המסורתית ונכיר מקרוב את הפילוסופיה ושיטות טיפול אשר לפי התפיסה הסינית קיימים מזה אלפי שנים. נקנח בארוחת ערב מסכמת לטיולנו לטיבט ואחריה נשוב לשדה התעופה לטיסתנו לתל אביב.

יום 15

חזרה הביתה

בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בתל אביב.

  • טיסות ישירות לסין בחברת התעופה הסינית סצ'ואן איירליינס.
  • ביקור במרכז לחקר ורביית דובי הפנדה הייחודי מסוגו בעולם המספק לפנדות סביבת מחייה המתאימה לצרכיהם.
  • השתתפות בפסטיבל הסוסים הגדול ביותר באזור.
  • ביקור בשמורת ׳הר ארבע האחיות׳, אשר נחשבת לאחת השמורות היפות ביותר בסין.
  • התנסות בארוחות אותנטיות ומקומיות.
  • ביקור בשמורת הטבע יאדינג, אזור המאופיין בפסגות מושלוגות הנישאות לגובה של למעלה מ-6,000 מטרים, אגמים בצבעי טורקיז ויערות אורנים.
  • רמת הדרכה גבוהה; יובל לוי מתגורר בסין ודובר את השפה, חי ונושם את המקום.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
29/07/2020 12/08/2020 יובל לוי יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר: 550 $על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות ישירות בקו ת"א-צ'נגדו-ת"א (בחברת סצ'ואן איירליינס) ו-2 טיסות פנים על פי מסלול הטיול.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
אשרת כניסה לסין – 50$, מיסי נמל וביטחון – 405$.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי טיפול ורישום.
מפגש הכנה לטיול.
מים מינרלים – בקבוק לאדם ליום.
אישור כניסה לטיבט.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
טיפ למדריך הישראלי.
תוספת כבודה חריגה בטיסות הפנים.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול עומק גיאוגרפי לאחד האזורים המסתוריים והמרתקים בתבל. זהו מסע המשלב מפגש עם אנשים, כפרים קטנים, אמונות, מנהגים, טקסים, אומנות וארכיטקטורה מסורתית והשתתפות בפסטיבל מקומי.
לינה: לינה במלונות צנועים, בתנאים המקומיים הטובים בנמצא. לתשומת לבכם- רמת המלונות במדינות אלו נמוכה מהמקובל במדינות המערב. בצ'נגדו ובלהאסה מלונות בדרגת תיירות טובה.
כלכלה: על בסיס פנסיון מלא לאורך הטיול (מלבד יום ההגעה לסין ויום עזיבתה).
תחבורה: 2 טיסות פנים לפי התוכנית, אוטובוס צמוד (לפי גודל הקבוצה) לנסיעות בינעירוניות, ולסיורי ערים והעברות לשדה התעופה.
קבוצה וצוות : 14 – 26 מטיילים.
מדריך ישראלי מצוות אקו: יובל לוי ומדריכים מקומיים.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
איחורים, דחיות ואף ביטולים בטיסות פנים בסין אינן דבר נדיר . אנו מזמינים עבורכם טיסות פנים כחלק מהשירותים שאנו מארגנים עבורכם (וללא עמלה נוספת) אך איננו אחראים על שינויים שנעשים על ידי חברות התעופה. אנו נעשה את המרב על מנת למצוא פתרון הולם במקרה של שינוי או ביטול של טיסות אך במידה והשינוי יגרור תשלום נוסף, תשלום זה יחול על הלקוח בלבד

הערות חשובות

חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
טיבט ומערב סצ'ואן הם אזורים בעלי מאפיינים של עולם שלישי, בחלקים מסוימים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
חברת התעופה איננה מאפשרת הושבה מוקדמת ובחירת מקומות טרם הטיסה, יש להגיע כשלוש שעות לפני ההמראה לדלפקי הצ'ק אין של החברה בארץ.
השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור.
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
חובה על המטיילים להצטייד בביטוח רפואי וביטוח נסיעות מתאימים לפני הנסיעה. לאחר שקניתם פוליסת ביטוח, בבקשה שלחו אלינו את הפרטים על מנת שנוכל להתארגן בהתאם במידה ותזדקקו לטיפול רפואי במהלך הטיול.
במהלך הטיול נגיעה לגובה של עד 5,000 מטרים מעל פני הים ונלון בגובה של 4000 מטרים מעל פני הים. יש להוועץ ברופא לפני היציאה לטיול ולקחת כדורי גובה במידת הצורך.
ביטול נסיעה לפני תחילתה: אנו נתקלים מידי פעם במקרים בהם מטיילים נאלצים לבטל את נסיעתם מחמת תאונה או מחלה פתאומית, או מחמת אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב. לצערנו לא נוכל להחזיר דמי ביטול שנגבים מאתנו על ידי חברות התעופה וגורמי התיירות בעולם. על המטיילים לעשות ביטוח טיולים, וחברת הביטוח היא הגורם אליו יש לפנות על מנת לקבל החזר כספי בהתאם לתנאי פוליסת הביטוח אותה רכשתם. למרות האמור לעיל, חברת אקו "כידידת הנוסע" תעשה ככול שביכולתה ע"מ שהלקוח ישלם את המינימום הנדרש. אנו ממליצים לכל המטיילים לעשות את הביטוח בעת ההרשמה על מנת להיות מבוטחים בתקופה שלפני היציאה לטיול, בהתאם לתנאי הפוליסה שתרכשו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

עמק קטמנדו בנפאל

הצעיר לבוש מדי הקרב השחורים חמק בזריזות דרך הצללים, שהטילו מנורות המסדרון בארמון נאראיאנהיטי (Narayanhiti palace) שבקטמנדו. […]

היחסים המרתקים ביותר בעולם הטבע

על הקשר המיוחד בין ציידי ההדזבה לאוביל הדבש (Greater Honeyguide; Indicator indicator)   מכביש האספלט, המתפתל בין […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לטיבט ומערב סצ’ואן

טיולי תרבות וטבע

טיול ייחודי ל"גג העולם" בדגש פסטיבל הסוסים בבאמיי | 15 יום