fbpx

צילום: יובל לוי

טיול לטיבט ומערב סצ’ואן

טיולי תרבות וטבע

טיול ייחודי ל"גג העולם" בדגש פסטיבל הסוסים בבאמיי | 15 יום

טיול לטיבט ומערב סצ'ואן הוא מסע אל הרמה הטיבטית הגבוהה המכונה "גג העולם". מאז גילויה של הארץ הגדולה והנידחת על ידי בני המערב, נחשבת טיבט לאחד המחוזות המרתקים ביותר למסע. הטיול פורש בפני המטייל מרחבי נוף עצומים ומגוונים – רכסים מושלגים, רמות נרחבות, עמקים מעובדים ואגמים הרריים. נוסף על נופי הטבע, אנו נחשפים לנופים אנושיים מרתקים ולאוכלוסייה המנהלת את חייה בתנאי מחייה קיצוניים, כפי שניהלה אותם לפני מאות שנים. מסלול הטיול כולל נופים מרתקים, ביקור במנזרים חשובים במרכז טיבט, המאכלסים גם כיום נזירים רבים ועושר איקונוגרפי ואמנותי רב. דרך המפגש עם הנזירים ודרכי התרגול הרוחני נכיר את הפולחן הבודהיסטי הטיבטי, המתקיים באדיקות רבה עד היום.

הטיול לטיבט ומערב סצו'אן הינו ייחודי וממוקד באחד האזורים המסתוריים והמרתקים בתבל. זהו מסע המשלב מפגש עם אנשים, כפרים קטנים, אמונות, מנהגים, טקסים, אומנות וארכיטקטורה מסורתית ונשתתף בפסטיבל מקומי.

מסלול הטיול

ימים 1-2

תל-אביב – צ'נגדו – המרכז לחקר דובי הפנדה

טיסה ישירה מתל אביב תביא אותנו לצ’נגדו, בירת חבל סצ’ואן, אליה נגיע בשעות הבוקר המוקדמות של יום המחרת. לאחר הנחיתה בשדה התעופה של צ’נגדו נסע ישירות אל המרכז לחקר ורביית הפנדות. בעבר הסתובבו מאות פנדות ביערות הבמבוק של מחוז סצ’ואן אך עקב השמדה של אזורי מחייה וניתוקם האחד מהשני התדלדלה אוכלוסייתן אל מתחת ל- 1000- בסין כולה. המרכז לחקר ורביית פנדות הוא פארק ייחודי מסוגו בעולם אשר מספק לפנדות סביבת מחייה המתאימה לצרכיהם ומאפשרת רבייה לזן העקשן שבדרך כלל מסרב להתרבות בשבי. לצד “פנדות ענק” נראה גם את קרובי משפחתם: “הפנדה האדומה”, ועם קצת מזל גם גורי פנדה שזה עתה נולדו. לאחר התארגנות במלון נבקר במסגד הבודהיסטי וון-שו, מרכז הזרם המהאיינה הסיני, משם נמשיך לארוחת ערב ונטייל ברחוב העתיק ג’ינג לי. לינה בצ’נגדו.

יום 3

דרך "התה והסוסים"

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת, נצא בנסיעה מערבה מצ’נגדו הסינית למעמקי התרבות הטיבטית. נתחיל לטפס אל רום הרמה, אל לעיירה הטיבטית קנגדינג, השוכנת בעמק יפיפה בגובה של 2,616 מטרים מעל פני הים. בעבר קנגדינג היוותה תחנה ראשית למעבר תה, צמר וסוסים מסין לטיבט ובחזרה, וכיום היא בירתה של מערב סצ’ואן. נבקר במקדש המקומי ונמשיך ל”כיכר העם”, ונצטרף לנשים הטיבטיות שמדי ערב רוקדות ריקודי עם טיבטיים, משם נלך לארוחת ערב. לינה בקנגדינג (2500 מ’).

יום 4

הרמה הטיבטית במלוא תפארתה

נתחיל את יומנו בנאמו ((Namo, מקדש בודהיסטי עתיק הפעיל משנת 1652. משם נצא לכיוון ש’ין דו צ’יאו. בדרכנו נעצור בפארק מו גה צואו אשר שוכן למרגלות הר גונגה, ההר הגבוה ביותר במערב סצ׳ואן שמתנשא לגובה של 7,556 מטרים מעל פני הים. נבקר באגם מו-גה בגובה 3,700 מטרים, נעצור במעבר ההרים דג’דואו, המתנשא לגובה של 4,300 משם נשקיף על ההרים המושלגים היפיפיים, שם המקומיים תולים דגלי תפילה בודהיסטיים וזורקים דפי תפילה צבעוניים. אחרי הצהרים נגיע לכפר ש’ין דו צ’יאו שנחשב לגן עדן לצלמים, נסתובב ונתאקלם אט אט לאוויר בגובה זה. לינה בש’ין דו צ’יאו (3300 מ’).

יום 5

מקדשים טיבטיים ומפגשים מרתקים

נצא בנסיעה אל הכפר טאגונג שבלב הרמה הטיבטית. טאגונג הוא כפר טיבטי בעל צביון בודהיסטי חזק השוכן בגובה 3,700 מטר מעל פני הים בין מרחבים אינסופיים של גבעות ירוקות. בכפר מסובבים לצד טיבטים בעלי לבוש מסורתי גם נזירות ונזירים ונוודים לרוב. נלך לבקר במקדש העתיק בכפר אשר לפי האגדה כאשר נסיכה סינית הייתה בדרכה ללהאסה, בירת טיבט, להינשא למלך הטיבטי. נבקר בכפר אניגומפה ישוב בעל צביון דתי חזק אשר מרבית תושביו הינן נזירות ואשר בו הוקמו כמה מרכזי תפילה ופולחן מרתקים. לאחר מכן נבקר אצל משפחת נוודים שחיה באזור שם בהתאם ליום נוכל לראות על את תהליך הכנת חמאת היאק והיוגורט הטבטי, קשירת החבלים, עיבוד העור או שלל הפעילויות היויומיות של הנוודים. לינה בטאגונג (3700).

יום 6

אל "עיר הנזירות"

בבוקר נצא אל עבר יארצ’ן גאר, עיר הנזירות ואחד מן המקומות המופלאים והמרשימים בטיבט בפרט ובאסיה כולה. עיר הנזירות שוכנת בעיקול הנהר ומאכלסת כ-10,000 נזירים ונזירות מזרם הנינגמה (הכובעים האדומים), דבר ההופך את המקום למנזר הגדול בעולם.  הנזירים והנזירות מתגוררים בבקתות עץ פשוטות ושם מתבודדים. מדי שנה אלפי עולים טיבטיים וסינים מגיעים לעיירה. הריחוק של העיירה שומר עליה מפני גלי תיירים ומטיילים ושומר על אופייה הכה מיוחד. לינה מחוץ לעיירה (4000 מ’).

יום 7

מנזר יארצ'ן גאר – באי-יו – דה-גה

בבוקר בבוקר נשקים קום ונלך אל אזור ׳קבורת השמיים׳ אשר בו מתקיים מדי פעם טקס הקבורה הטיבטי המסורתי אשר במהלכו ניתנת גופת הנפטר למאכל נשרים. נמשיך ונטייל באזור יארצ’ן גאר ומשם נתחיל לטפס אל הקצה הצפון מערבי של מחוז סצ’ואן וגבול אזור קהאם הטיבטי. נבקר במנזר באי-יו המבודד ומשם נמשיך לעיירה דה-גה השוכנת באזור המסורתי של אמדו. דה-גה היא מהאקדמיות הבודהיסטיות החשובות באזור קהאם ובעבר שימשה כבירת ממלכת דרגה במאות ה15-19. לינה בדה-גה (3100 מ’).

יום 8

דה-גה – אגם ש'ין לו – גארדזה

את יומנו נתחיל במפעל להדפסת סוטרות של האוניברסיטה המדפיס סוטרות המופצות לכל המנזרים הטיבטיים בעולם. משם נמשיך בנסיעה דרך הנופים המרהיבים של צפון מערב סצו’אן על המשולש המחבר בין האזורים הטיבטיים קהאם, אמדו ויו-טסאנג. ניסע במעלה הרי שה-לו-לי למעבר ההרים צ’ולה בגובה של 4,916 מעל פני הים, ששימש בעבר כמעבר סחר בין טיבט לסין. נגיע אל אגם ש׳ין לו אשר שוכן למרגלות הרים המושלגים אשר משתקפים בתוכו. לינה בגארדזה (3400 מ’).

יום 9

גארדזה - דנבה

הבוקר נצא בנסיעה דרומה דרך עיירות טיבטיות כשבכל אחת מנזר ייחודי לה. משם נמשיך לעיירה דנבה, השוכנת על מפגש של שלושה נהרות שוצפים. היא מוקפת בכפרים של תת מיעוטים טיבטיים שממשיכים מאות שנים לשמור על מסורתם הייחודית. נבקר בשני כפרים: ז’יאזו שהוכתר ככפר היפה בסין הודות לבתים הצבעוניים בעלי הארכיטקטורה הייחודית, עצי הפרי והנחל שזורם למרגלות ההר. משם נמשיך לכפר סופו של בני הצי’אנג הנודע במגדלי השמירה המזדקרים בו לגובה של 60 מטר. נסתובב בין הסמטאות הצרות, עצי הפרי ובעלי החיים המסתובבים חופשיים. לינה בדנבה ( 2800 מ’).

יום 10

דנבה – טאגונג

בבוקר נצא אל אזור באמיי שם מתקיים פסטיבל הסוסים הגדול ביותר באזור. הפסטיבל אשר מתקיים פעם בשנה מושך אליו את כל תושבי הסביבה הקרובה והרחוקה- נוודים ויושבי קבע כאחד המשתייכים לקבוצות האתניות הטיבטיות השונות. במהלך היום מתקיימים טקסים, ריקודים ובעיקר תחרויות סוסים. זוהי הזדמנות נדירה לראות את הגוון התרבותי הטיבטי ולחוות את אחד הימים השמחים ביותר של המקומיים. לאחר מכן נסע חזרה לטוגנג ונעבור דרך העיירה באמיי אשר בסביבתה נולד הדלאי לאמה ה- 11. לינה בטאגונג (3700 מ’).

יום 11

אל תוככי ערש הציוויליזציה הטיבטית

בבוקר נצא לשדה התעופה ונעלה על טיסה ללהאסה, בירת האזור האוטונומי של טיבט. לאחר הנחיתה בשדה התעופה נסע בעמק יארלונג היפייפה אל העיירה טסדאנג אשר שוכנת בעמק היארלונג. אגדות רבות נקשרו לעיירה טסדאנג ועמק היארלונג הקרוי על שם שושלת המלכים הטיבטית ששלטה מהאזור עד ש‘קיסר טיבט’ ה-33 העביר את מרכז השליטה ללהאסה עם הרחבת שטחי האימפריה. על אף שאורכו של העמק הינו 72 ק”מ בלבד הוא נחשב ל’ערש הציווילזציה הטיבטית’ ומכיל שילוב של נוף טבעי הכולל פסגות הרים, אגמים, מעיינות שלידם נמצאים גם אתרים היסטוריים ודתיים בעלי חשיבות עליונה, ביניהם טירות, מנזרים, אתרי קבורה סטופות ועוד. נבקר בארמון יומבולקנג ניארטי אשר נבנה במאה ה-2 לספירה ונחשב לארמון הראשון בטיבט שנבנה עבור המלך הטיבטי הראשון. הארמון, שבהמשך הפך למנזר משקיף על האזור ומספק נוף מרהיב. לינה בלהאסה (3650 מ’).

יום 12

להאסה בירת טיבט

נתחיל את היום במנזר סאמייה המנזר הראשון בטיבט אשר נבנה במאה ה-8 לספירה. משמעות השם סאמייה הוא ‘פליאה ’, על שום התחושה שהוא מעורר בלבבות האנשים אשר צופים בו. בנייתו הגרנדיוזית והמסובכת של הבנייו משקפת את צורת העולם כפי שמתוארת בסוטרות. לאחר מכן נשוב ללהאסה, בירת האזור האוטונומי של טיבט, העיר שוכנת בגובה של 3,650 מטר מעל פני הים ומוקפת הרים מושלגים ואווירה רוחנית שורה בה.  לא בכדי משמעות השם להאסה הוא ״ארץ הבודהה״. להאסה היא בירתה המסורתית של טיבט, מקום מושבו ההסטורי של הדלאי להאמה והעיר הקדושה ביותר לטיבטים. לאחר ההגעה נצא לסיבוב ברחוב בארק הור אשר סביב למקדש ג׳וקהאן שבלב העיר. זהוא מקום נהדר לרכישת מזכרות טיבטיות. ארוחת ערב ולינה בלהאסה (3650 מ’).

יום 13

להאסה "ארץ הבודהה" וארמון הפוטאלה

נתחיל את יומנו בארמון הפוטאלה. המבנה המרהיב אשר ממוקם בלב להאסה שימש עד שנת 1959 שימש כמשכנם של כל הדלאי להאמות החל מהמאה ה-17 ושימש למעשה כארמון וכמרכז השלטון של טיבט. זהו אחד המבנים היפים והמרשימים בעולם אשר משמש כמוקד עליה לרגל לטיבטים מכל קצוות העולם. לאחר מכן נבקר בכמה מקדשים מרכזיים אשר בהם התפתחה והועמקה התורה הבודהיסטית הטיבטית. בנוסף נבקר במפעל קטן לייצור שטיחים. לינה בטסדאנג (3100 מ’).

יום 14

צ'נגדו בירת סיצ'ואן

הבוקר נצא לשדה התעופה של להאסה ונעלה על טיסה חזרה לצ׳נגדו, בירת חבל סיצ’ואן.  בצ׳נגדו נבקר בפארק העם ונצטרף למקומיים אשר בסופ״ש מתרגלים בפארק טאי צ׳י, רוקדים ועוסקים במגוון פעילויות ספורט. לאחר מכן נבקר באחד מבתי התה שבסמוך לפארק. נמשיך אל שוק התה הענק של צ׳נגדו, אליו מגיעים כל סוגי וכלי התה המובחרים מכל רחבי סין, כמו גם מקוריאה, יפן וטאיוואן. משם נמשיך אל אחד מבתי החולים לרפואה הסינית המסורתית ונכיר מקרוב את הפילוסופיה ושיטות טיפול אשר לפי התפיסה הסינית קיימים מזה אלפי שנים. נקנח בארוחת ערב מסכמת לטיולנו לטיבט ואחריה נשוב לשדה התעופה לטיסתנו לתל אביב.

יום 15

חזרה הביתה

בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בתל אביב.

  • טיסות ישירות לסין בחברת התעופה הסינית סצ'ואן איירליינס.
  • ביקור במרכז לחקר ורביית דובי הפנדה הייחודי מסוגו בעולם המספק לפנדות סביבת מחייה המתאימה לצרכיהם.
  • השתתפות בפסטיבל הסוסים הגדול ביותר באזור.
  • עצירה בפארק מו גה צואו אשר שוכן למרגלות הר גונגה, ההר הגבוה ביותר במערב סצ׳ואן שמתנשא לגובה של 7,556 מטרים מעל פני הים.
  • ביקור משפחת נוודים שחיה באזור הרמה הטיבטית ולימוד על אורחות חייה.
  • התנסות בארוחות אותנטיות ומקומיות.
  • ביקור ביארצ'ן גאר, עיר הנזירות ואחד מן המקומות המופלאים והמרשימים בטיבט בפרט ובאסיה כולה.
  • רמת הדרכה גבוהה; יובל לוי מתגורר בסין ודובר את השפה, חי ונושם את המקום.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאהתאריך חזרהמדריךמחיר לאדם בחדר לשנייםהנחת רישום מוקדםהערותהרשמה
טיולמיסי נמלמחיר כולל
28/07/201911/08/2019יובל לוי $4,590 $405$4,995

על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

תוספת ליחיד בחדר: 550 $

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות ישירות בקו ת"א-צ'נגדו-ת"א (בחברת סצ'ואן איירליינס) ו-2 טיסות פנים על פי מסלול הטיול.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
אשרת כניסה לסין – 50$, מיסי נמל וביטחון – 405$.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי טיפול ורישום.
מפגש הכנה לטיול.
מים מינרלים – בקבוק לאדם ליום.
אישור כניסה לטיבט.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
טיפ למדריך הישראלי.
תוספת כבודה חריגה בטיסות הפנים.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול עומק גיאוגרפי לאחד האזורים המסתוריים והמרתקים בתבל. זהו מסע המשלב מפגש עם אנשים, כפרים קטנים, אמונות, מנהגים, טקסים, אומנות וארכיטקטורה מסורתית והשתתפות בפסטיבל מקומי.
לינה: לינה במלונות צנועים, בתנאים מקומיים הטובים בנמצא. לעיתים נלון במקומות בהם יהיו שירותים משותפים מחוץ לחדר, ולעיתים בחדרים ללא מים חמים. לתשומת לבכם: רמת המלונות במדינות אלו נמוכה מהמקובל במדינות המערב. בצ'נגדו ובלהאסה מלונות בדרגת תיירות טובה.
כלכלה: על בסיס פנסיון מלא לאורך הטיול (מלבד יום ההגעה לסין ויום עזיבתה).
תחבורה: 2 טיסות פנים לפי התוכנית, אוטובוס צמוד (לפי גודל הקבוצה) לנסיעות בינעירוניות, ולסיורי ערים והעברות לשדה התעופה.
קבוצה וצוות : 14 – 26 מטיילים.
מדריך ישראלי מצוות אקו: יובל לוי ומדריכים מקומיים.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
איחורים, דחיות ואף ביטולים בטיסות פנים בסין אינן דבר נדיר . אנו מזמינים עבורכם טיסות פנים כחלק מהשירותים שאנו מארגנים עבורכם (וללא עמלה נוספת) אך איננו אחראים על שינויים שנעשים על ידי חברות התעופה. אנו נעשה את המרב על מנת למצוא פתרון הולם במקרה של שינוי או ביטול של טיסות אך במידה והשינוי יגרור תשלום נוסף, תשלום זה יחול על הלקוח בלבד

הערות חשובות

חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
טיבט ומערב סצ'ואן הם אזורים בעלי מאפיינים של עולם שלישי, בחלקים מסוימים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
חברת התעופה איננה מאפשרת הושבה מוקדמת ובחירת מקומות טרם הטיסה, יש להגיע כשלוש שעות לפני ההמראה לדלפקי הצ'ק אין של החברה בארץ.
השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור.
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
חובה על המטיילים להצטייד בביטוח רפואי וביטוח נסיעות מתאימים לפני הנסיעה. לאחר שקניתם פוליסת ביטוח, בבקשה שלחו אלינו את הפרטים על מנת שנוכל להתארגן בהתאם במידה ותזדקקו לטיפול רפואי במהלך הטיול.
במהלך הטיול נגיעה לגובה של עד 5,000 מטרים מעל פני הים ונלון בגובה של 4000 מטרים מעל פני הים. יש להוועץ ברופא לפני היציאה לטיול ולקחת כדורי גובה במידת הצורך.
ביטול נסיעה לפני תחילתה: אנו נתקלים מידי פעם במקרים בהם מטיילים נאלצים לבטל את נסיעתם מחמת תאונה או מחלה פתאומית, או מחמת אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב. לצערנו לא נוכל להחזיר דמי ביטול שנגבים מאתנו על ידי חברות התעופה וגורמי התיירות בעולם. על המטיילים לעשות ביטוח טיולים, וחברת הביטוח היא הגורם אליו יש לפנות על מנת לקבל החזר כספי בהתאם לתנאי פוליסת הביטוח אותה רכשתם. למרות האמור לעיל, חברת אקו "כידידת הנוסע" תעשה ככול שביכולתה ע"מ שהלקוח ישלם את המינימום הנדרש. אנו ממליצים לכל המטיילים לעשות את הביטוח בעת ההרשמה על מנת להיות מבוטחים בתקופה שלפני היציאה לטיול, בהתאם לתנאי הפוליסה שתרכשו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

עמק קטמנדו בנפאל

הצעיר לבוש מדי הקרב השחורים חמק בזריזות דרך הצללים, שהטילו מנורות המסדרון בארמון נאראיאנהיטי (Narayanhiti palace) שבקטמנדו. […]

הנדידה הגדולה בטנזניה

לשונות של אש נשלחו אל תוך יריעות הברזנט העצומות והכדור עצום הממדים התנפח ומילא את חלל האוויר. […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לטיבט ומערב סצ’ואן

טיולי תרבות וטבע

טיול ייחודי ל"גג העולם" בדגש פסטיבל הסוסים בבאמיי | 15 יום