טיול ליפן בדגש האי הצפוני הוקאידו

טיולי תרבות וטבע

בתקופת הסתיו בהדרכת אצויו אינואואה | 15 יום

הדפיסו שלחו שתפו

טיול בהוקאידו (Hokkaido), האי הצפוני והשני בגודלו של יפן, הוא אינו ביקור ביפן המצטיירת לנו בדמיון. הוקאידו הינו אי יפני עם תושבים יפנים, דוברי יפנית אשר למעשה אינו דומה לשאר איי יפן כלל. החקלאות הגיעה בשלבים מאוחרים מאוד לאי, ולכן אין בו כלל שדות אורז הנפוצים בשאר איי יפן. את שדות האורז מחליפים שטחי מרעה רחבים ופתוחים, וגידולים חקלאיים כגון פולי סויה, חיטה, תפוחי אדמה, קני סוכר, בצל ודלעת. הבנייה והאדריכלות אינן מזכירות בנייה יפנית טיפוסית, ובטיול באי כמעט ולא נתקלים במקדשים. הוקאידו אינו בדיוק יפן המסורתית, אך זהו אי מרתק המציע עבור המטייל שמורות טבע, חיות בר מרתקות, הרי געש פעילים ואזורים פתוחים ונרחבים המהווים ניגוד מושלם לצפיפות של הערים המרכזיות ביפן. הוקאידו, הזוכה למספר תיירים מועט יחסית, שופע טבע עוצר נשימה. הנוף ההררי הפראי, העמקים הירוקים, המפלים, האגמים העמוקים, היערות הבתוליים וקווי החוף העזים, העשירים במפרצונים ובסלעים לצד האנשים הידידותיים והאדיבים במיוחד הם חוויות ייחודיות גם עבור היפנים.

מסלול הטיול

ימים 1-2

תל אביב - טוקיו (Tokyo)

ניפגש בשדה התעופה בשעות הבוקר ונצא בטיס ליפן דרך יעד מקשר. ננחת בטוקיו בשעות הערב של היום השני. לינה בטוקיו.

יום 3

מעבר לאי הצפוני - הוקאידו

הבוקר נצא אל שדה התעופה וניקח טיסה אל סאפורו (Sapporo), בירת האי הצפוני של יפן- הוקאידו. עם ההגעה נסע לעיר ביאיי (Biei), השוכנת בסמוך ללב הוקאידו, למרגלות רכס הרי טוקאצ'ידקה בפארק הלאומי דייסצוזן (Daisetsuzan).  לאזור זה יש כוח משיכה וקסם טבעי,  אשר אלמנטים ממנו מופיעים באופן קבוע במדיה הפרסומית של הוקאידו. נתחיל בבריכה הכחולה (The Blue Pond) בעלת גוון האזמרגד, המנוקדת בעצי לגש יפניים קמלים, דבר היוצר מחזה סוריאליסטי. נעבור לחוות טומיטה (Tomita), בעלת שדות הלבנדר הגדולים בינות לנופים הכפריים של עמק פוראנו והרי טוקאצ'י. נסיים את היום בעיר פוראנו (Furano), הנמצאת בקרבת מקום. ארוחת ערב ולינה בפוראנו.

יום 4

חיות ייחודיות ומפלים מרהיבים

נתחיל את היום בגן החיות הצפוני ביותר של יפן, המהווה אחד מנקודות השיא של אזור האזור, ומתמחה בעיקר במינים של אקלים קר בסביבה הטבעית הקרובה להם, אך לא רק.. נמשיך אל מפלי ריוסאי (Ryusei) וג'ינגה (Ginga), הממוקמים זה לצד זה בפארק הלאומי דייסצוזן. הפארק הלאומי מוקף בצוקים ומלא במפלים עוצרי נשימה. שני המפלים נקראים בעל ואישה על ידי המקומיים (ג'ינגה היא האישה, ריוסאי הוא הבעל), ושניהם נכללים ברשימת מאה המפלים היפים ביפן. נמשיך ונעלה להר קורודאק (Kurodake), פסגה בגובה 1984 מטר. הודות לטיפוס ברכבל, פסגתו של ההר היא אחת הפסגות הנגישות ביותר ברחבי הפארק. נסיים את היום בעיר סונקיו (Sounkyo). ארוחת ערב ולינה בסונקיו.

יום 5

אזור החוף הצפוני של הוקאידו ומפגש עם תרבויות העמים הצפוניים

נצא מליבו של הוקאידו את העיר אבשירי (Abashiri), השוכנת בקו החוף הצפוני של הוקאידו. נבקר במוזיאון הוקאידו לעמים הצפוניים (Hoppō Minzoku Hakubutsukan), המציג את התרבות ואת חיי היומיום המסורתיים של העמים המאכלסים את האזורים התת-ארקטיים של כדור הארץ, כולל האיינו, אנשי האומות הראשונות בצפון קנדה, האינואיטים העמים הסאמיים והסיבירים. המוזיאון מעוצב להפליא ומכסה נושאים כמו לבוש, אוכל, תחבורה, מגורים ועולם הרוח עם מוצגים רבים, הממחישים את ההבדלים ואת קווי הדמיון הרבים בין העמים השונים. נבקר גם במוזיאון ים הקרח (Okhotsk Ryu-hyo) שמיצגיו מבוססים על קרח הסחף והיצורים החיים בים אוחוטסק, ובמרפסת התצפית הגבוהה ביותר במוזיאון יש נופים פנורמיים מרהיבים של 360 מעלות. נמשיך לאגם נוטורו (Notoro) – לגונה המופרדת מהים  על ידי שרטון, והוא אחד משבעת אגמי הים היבשתיים על קו החוף של ים אוחוטסק, עם נקודות נוף רבות. האגם מוגדר כאזור שימור על חיות בר. בצד המזרחי מתנשאים מצוקי הכף כ-40 עד 50 מ', עם שטח מרעה עצום. יש בו נוף מרשים עם בקר שרועה בעצלתיים. זהו גם מקום מפורסם בזכות השמש השוקעת והשמיים זרועי הכוכבים שלו. ארוחת ערב ולינה באבשירי.

יום 6

בין אגמי שירטוקו

נצא אל קושימיזו גנסיי-קאן (Koshimizu Gensei-kaen), רצועה מרהיבה של 20 ק"מ של פרחי בר לאורך קו החוף. שיא הפריחה בעונת הקיץ, אך המקום יפה לאורך כל השנה. נמשיך למפל אושינקושין (Oshinkoshin), המכונה גם מפל התאומים היפים, שכן הנחל מתפצל לשני מפלים גלויים. מדרגות קצרות מובילות לפלטפורמת תצפית בערך במחצית הדרך לראש המפל, ממנה נמצאים המבקרים במרחק של מטרים ספורים מהמים, ומרגישים את המפל במלוא עוצמתו. נמשיך להליכה יפה באזור חמשת האגמים של שירטוקו (Shiretoko Goko), קבוצה של חמישה אגמים קטנים שנוצרו לפני זמן רב בהתפרצות הר איו הסמוך וניזונו ממעיינות תת-קרקעיים. חמשת האגמים נראים כמו תוצאה של חמש טביעות אצבעות של אל, ומציעים נופים יפים של ההרים שמסביב ושל השממה, ומספקים למבקרים דרך קלה לחוות את הטבע הבתולי של שירטוקו. ארוחת ערב ולינה בעיר שירטוקו (Shiretoko).

יום 7

אצות נדירות ותרבות ילידית ייחדית

נצא בנסיעה לאגם מאשו (Mashūko), אגם קלדרה בפארק הלאומי אקאן מאשו (Akan Mashū). הוא מתמודד על מיקומו של "האגם הצלול בעולם" ונחשב בעיני רבים לאגם היפה ביותר ביפן. אגם מאשו הוא גם אחד האגמים העמוקים ביותר במדינה, ומוערך גם בזכות המים הכחולים והצלולים שלו. נמשיך לאגם אקאן ( Akanko), אגם מכתש יפהפה בפארק הלאומי אקאן מאשו. זהו ביתו של מרימו, זן אצות נדיר שגדל בצורה של כדורים ירוקים ויפים. האצות באגם הוגדרו כמונומנט לאומי מיוחד. נמשיך ונבקר באחד מהיישובים הגדולים ביותר בהוקאידו, כפר ה-איינו קוטן (Akanko Ainu Kotan), המפיץ את תרבות ה"איינו" באמצעות שישה חושים – אינטראקציה, יצירה, אכילה, ירושה, שחרור וחיים עם הטבע – המבוססת על האמונה של "איינו" שהנשמות שוכנות בכל הדברים. זהו כפר ה"איינו" הגדול ביותר בהוקאידו, הממוקם על אגם אקאן ומציע הזדמנות נדירה לחזות בתרבות הילידית הייחודית של האי. נמשיך לארוחת ערב ולינה באזור אגם אקאן.

יום 8

שיט באגם, הר געש פעיל

נצא לשייט בסירה על מימיו הכחולים והיפים של אגם אקן. נעצור באי צ'ורואי (Churoi) לתצפית על אצות המרימו, נסייר ונגלה את הצמחייה המקומית, בעלי החיים ובריכות הבוץ החמות, ונבקר במרכז האקולוגי של אקאנקהאן. נמשיך לסביבת הר מיקאן (Meakan), הר געש פעיל בפארק הלאומי אקאן מאשו, המציע כמה מהנופים הוולקניים המרהיבים ביותר ביפן כולה. נעבור לטוקאצ'י (Tokachi) לארוחת ערב ולינה.

יום 9

אטריות ה-ראמן המפורסמות של סאפורו ו"טעימות" מהעיר

נצא בנסיעה לסאפורו, בירת הוקאידו, ונבקר בסמטת ה-ראמן (Ganso Sapporo Ramen Yokocho), רחוב מפורסם שלעתים קרובות עמוס בעוברי אורח רעבים. הסמטה הקטנה הזו ידועה בהיסטוריה הארוכה שלה. זהו מקום הולדתו של 'מיסו ראמן' והוא גם הראשון שהעלה את 'סאפורו ראמן' על המפה והפך אותו לשם לאומי. סמטת ה-ראמן קמה לתחייה כבר ב-1948 עם פתיחתם של שמונה בתי ראמן. כיום ישנן 17 מסעדות ראמן שונות העומדות לאורך הסמטה. חנויות הראמן האלה עמוסות לעתים קרובות באנשים שעומדים בתור כדי להיכנס. נמשיך ונעלה לתצפית מגבעת היצוג'יגאוקה (Hitsujigaoka), נקודת נוף מפורסמת בסאפורו, ובראשה ניצב פסל הברונזה של ד"ר וויליאם ס. קלארק, הידוע כסמל חשוב בהוקאידו. נסיים את היום באחד השווקים הגדולים של הוקאידו, השוק הסיטונאי המרכזי של סאפורו למתן קייטרינג וקניות. השוק הומה בקונים, שבאים למצוא מוצרים מהים וירקות ופירות  מכל רחבי הוקאידו. לינה בסאפורו.

יום 10

וויסקי מעולה ועיר נמל מפתיעה

ניקה וויסקי (Nika Whiskey) היא אחת מיצרניות הוויסקי המובילות ביפן. החברה הוקמה על ידי טקצורו מאסאטקה (Taketsuru Masataka), הידוע כאבי הוויסקי היפני, אשר למד טכניקות ייצור וויסקי במשך מספר שנים בסקוטלנד לפני שהביא את המסחר ליפן. הוא היה חלק מרכזי בהקמת מזקקת הוויסקי הראשונה במדינה, לפני שיצא בעצמו להקים וויסקי ניקה בהוקאידו. היום נבקר במזקקה, אשר נמצאת בעיר יואיצ'י (.(Yoichi  נמשיך אל העיר אוטארו ( Otaru), ונבקר בתעלה שהייתה חלק מרכזי בנמל העמוס של העיר במחצית הראשונה של המאה ה-20. כלי שיט גדולים נפרקו על ידי ספינות קטנות יותר, שהעבירו את הסחורה למחסנים לאורך התעלה. חלק מהתעלה שוחזר יפה בשנות ה-80. המחסנים הפכו למוזיאונים, חנויות ומסעדות. נמשיך ונשוטט ברחוב סקאימצ'י (Sakaimachi), רחוב סוחרים אטרקטיבי ושמור במרכז אוטארו, במרחק הליכה קצר מאזור התעלות של העיר. במהלך התפתחותה של הוקאידו בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-19, אוטארו שגשגה כעיר נמל, וחברות מסחר רבות בנו בעיר בניינים מרשימים בסגנון מערבי כדי לשכן את משרדיהן וחנויותיהן. רבים מהמבנים לאורך רחוב סקאימצ'י הוסבו מאז למסעדות, בתי קפה, חנויות מזכרות, בוטיקים ומוזיאונים. נשוב ללינה בסאפורו.

יום 11

מעבר הרים ונופים יפהפיים

נעלה אל מעבר ההרים נקייאמה (Nakayama), המציע נופים מדהימים של הר הגעש הפעיל יוטי (Yuti). נמשיך לאגם טויה (Toya), הנמצא באזור הכולל מעיינות חמים והר געש פעיל, הר אוסו (Oso), שהתפרץ בפעם האחרונה בשנת 2000. האגם הציורי נבחר כמקום פסגת ה-G8 שיפן אירחה ביולי 2008. מנהיגי שמונה הדמוקרטיות המתועשות הגדולות בעולם נפגשו במלון Windsor Hotel Toya Resort & Spa. נצא לשייט רוגע באגם. נעבור למלוננו באיזור לארוחת ערב ולינה.

יום 12

התצפיות של האקודטה

נבקר בפארק אונומה (Onuma) ובו אגמים ציוריים, המנוקדים באי ובהר הגעש קומאגאטקה (Komagatka). נמשיך אל העיר האקודטה (Hakodate) ונעלה אל המגדל, שם נצפה מגבוה על העיר והמצודה המרשימה בצורת הכוכב. נעפיל ברכבל להר הקודטה (Hakodateyama), הר מיוער בגובה 334 מטר בקצה הדרומי של חצי האי שעליו נמצא חלק גדול ממרכז הקודטה. בימים ולילות בהירים, במיוחד, הנופים מההר מרהיבים ונחשבים בין שלושת נופי הלילה היפים ביותר של יפן. ארוחת ערב ולינה בהאקודטה.

יום 13

שוק בוקר מקומי ואזור המהגרים של האקודטה

נתחיל את היום עם שוק הבוקר של האקודטה. המוצרים הנמכרים כאן כוללים סוגים שונים של פירות ים טריים, כמו סרטנים (קאני), ביצי סלמון (איקרה) וקיפוד ים, וכן תוצרת טרייה כמו מלונים. ניתן למצוא מסעדות רבות באזור השוק, המציעות ארוחות בוקר של פירות ים טריים. נמשיך למוטומאצ'י (Motomachi), למרגלות הר הקודטה, הפך למחוז מועדף בקרב סוחרים רבים מרוסיה, סין ומדינות מערביות מן המאה הקודמת, כיום נותרו באזור מבנים רבים בעלי מראה זר. בין המפורסמים ביותר הם הכנסייה הרוסית האורתודוקסית, הקונסוליה הבריטית הישנה, היכל הזיכרון הסיני, בניין שבעבר שימש משכן לממשלת המחוז וההיכל הציבורי הישן של האקודטה. נמשיך בחזרה לטוקיו, בירת יפן. לינה בטוקיו.

יום 14

טוקיו, המטרופולין הרוחש

נכיר את טוקיו, בירת יפן והמטרופולין הגדול ביותר בעולם ובין המתקדמים שבו. טוקיו היא עיר ענק דינמית ומהפנטת שקיים בה "פולקלור" יפני רב לצד מודרניות וחדשנות מפעימה. נסייר בה במהלך היום באוטובוס צמוד ובתחבורה הציבורית המשובחת שהמטרופולין מציע. נשלב בין המודרני להיסטורי ונפגוש מקרוב את הבירה היפנית על שלל אתריה המשלבים תרבות, דת והיסטוריה.

יום 15

חזרה לארץ

הבוקר נעלה על טיסה לתל אביב דרך יעד מקשר. נחיתה בתל אביב בשעות הערב.

  • טיול מקיף אל האי הוקאידו, המשלב נופי טבע מרהיבים, קולינריה ותרבות, היסטוריה ואנטרופולוגיה.
  • המסלול נבנה בשיתוף המדריכה היפנית דוברת עברית אצויו אינואואה – מומחית ליפן, שתוביל את הקבוצה.
  • באזורים נרחבים באי צפויים להיות גילויי שלכת מרהיבים.
  • נבקר בשמורות טבע, נראה חיות בר מרתקות, הרי געש פעילים ואזורים פתוחים ונרחבים, המהווים ניגוד מושלם לצפיפות של הערים המרכזיות ביפן.
  • ביקור בגן החיות הצפוני ביותר ביפן, המציג מינם ייחודיים הגדלים וחיים באזורי הצפון.
  • נבקר באזורים הזוכים למספר תיירים מועט יחסית, השופע טבע עוצר נשימה.
  • ביקור ברחוב ה-ראמן של סאפורו ובמבשלת וויסקי מהמובילות ביפן.
  • שייט חוויתי רוגע על פני אגמים מרהיבים.
  • ביקור בכפר המשמר את התרבות הילידית בהוקאידו.
  • קבוצות קטנות ואיכותיות החל מ-15 משתתפים.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
13/10/2024 27/10/2024 אצויו אינואואה $8,050 $535 $8,585 $150 הנחה לנרשמים עד 13/07/2024

תוספת ליחיד בחדר: 1995$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול להוקאידו ביפן כולל:

נסיעה באוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה, 2 טיסות פנים במסלול טוקיו-הוקאידו-טוקיו.
בתי מלון ברמת תיירות טובה או הטובים בנמצא.
דמי כניסה לאתרים כמפורט
ערכת שמע לכל מטייל
תשר לנהגים וצוות מקומי בבתי המלון
דמי רישום וטיפול
15-26 מטיילים, מדריך מקומי דובר אנגלית ומדריכה מצוות אקו – אצויו אינואואה.

המחיר אינו כולל:

ביטוח אישי ומטען
ארוחות שאינן כלולות
שתייה והוצאות אישיות
תשר למדריך הישראלי
בדיקות והוצאות קורונה

הערות:

השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור .
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
חשוב : מחיר הטיול הסופי יכול ויושפע משינויים בשערי מטבע חוץ. הסכום הסופי בשקלים ייקבע בסמוך למועד היציאה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

קניה – אגם נאקורו: מיליון פלמינגו לא טועים

גבעות שחורות סוגרות על אגם קטן שלאורך חופיו נמתח פס עבה צבוע ורוד. זהו אגם נאקורו שבקניה, […]

גשם בוא: "פסטיבל השן" בסרי לנקה

סוף סוף נגמרו, כך נראה, הגשמים האחרונים של האביב. אלו אותם גשמים מפתיעים, שהבריקו בפעם האחרונה להשנה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול ליפן בדגש האי הצפוני הוקאידו

טיולי תרבות וטבע

בתקופת הסתיו בהדרכת אצויו אינואואה | 15 יום

הדפיסו שלחו שתפו