הטיול המקיף ללאוס

טיולי תרבות וטבע

מסלול מקיף הכולל את פסטיבל ואט פו ו-4000 האיים | 14 יום

בלאוס הזמן  עוצר מלכת.
אנחנו מזמינים אתכם לטיול עומק המתרכז במדינה הנחבאת אל הכלים. לא עוד ריצה בין נקודות תיירות מוכרות. בין שבטים עתיקים החיים בהרים למערות ענק שהתגלו רק לאחרונה. טקסים דתיים ורוחניים וחיים על גדות נהר אחד עצום ומשתנה.
לאוס עומדת במרכז, כפסל שמזכיר לנו מאין הכל התחיל. מהו הבסיס ומאיפה באנו. טיול למטיילים מנוסים ומביני עניין.
אתם מוזמנים להצטרף לחוויה בהדרכת ישראלית מקומית, דוברת השפה ובעלת היכרות רבת שנים עם לאוס. ככה נוכל להגיע ללאוס האמיתית, המיוחדת והשונה מכל מקום באסיה.

מסלול הטיול

ימים 1-2

מתל אביב לבנגקוק

בשעות הערב נמריא לבנגקוק, תאילנד. למחרת, לאחר הנחיתה העברה למלון בעיר. בשעות הערב נצפה במופע קברט קאליפסו בנגקוקי ולאחר ארוחת ערב נחזור לשהייה של לילה בעיר השוקקת.

יום 3

מבנגקוק לארץ רמות, מפלים ומיליון פילים

בשעות הבוקר נועבר לשדה התעופה לטיסה לנקודת הגבול הדרומית ביותר של לאוס ותאילנד. לאחר הכניסה ללאוס אופי המקום ישתנה באופן דרסטי. דרום לאוס ובליבה הבירה העתיקה צ’מפסק מורכבות בעיקר מבני שבטים שמקורם קאמרי (קמבודי) ונדחקו צפונה במהלך השנים.
לקראת אחר הצהרים נגיע למפלי טאד פאן העצומים – 120 מטרים של נפילת מים במפלים תאומים בלב הרמה. את הלילה נעביר בריזורט בלב רמת בולוואן.

יום 4

רמת בולוואן – בין שבטים ומפלים

בשעות הבוקר נתחיל את סיורינו באיזור רמת בולוואן. רמת בולוואן מיוחדת בנופה, גידוליה, מזג האויר שלה והמרקם האנושי שבה. באיזור ייחודי זה יש קרקע וולקנית בגובה של 1300 מטר וגשום רוב השנה. גן עדן לגידולי קפה ותה. מטעים של ערביקה ושל זני תה נבחרים המיוצאים משם לכל העולם. כל התוצרת הזאת מיוצרת ע”י בני שבטים מקומיים בתמיכה של גופים שונים. נזכה לראות איך הקפה מציל שבטים בלאוס ובדרך נעבור להשתכשכות במפלים. נסייר ברגל בין כפרי מיעוטי הלאבן, האלאק והטוי. נבקר בכפר קמ-8 המתמחה ביצירת מצ’טות ועבודה מסורתית בברזל, ובכפר הוואיהון שבו הזמן עצר מלכת והחיים בו מבוססים על מוצרים מהיער בלבד. נמשיך לביקור וארוחה על שפת המים במפלי טאד לו המזמינים לרחיצה והתרעננות ומשם נמשיך לסיור במטעי הקפה והבננה ונתעמק בתהליך גידול הקפה הביתיים ובמשמעויות הסחר ההוגן.
בשעות הערב נעבור לעיירה המרכזית פקסה.

יום 5

פסטיבל ואט פו – מקדש ההר העתיק, נתינה בזריחה ואינסוף נרות בשקיעה

ביום מיוחד זה נשכים קום ונגיע בשעות הבוקר המוקדמות לאיזור מקדש ההר – ואט פו. בימים כסדרם מדובר באתר ארכאולוגי המשוייכת לתקופת ממלכת הקאמר והמוכר לשימור מורשת תרבות בין לאומית ע”י אונסקו.
ביום זה, פעם בשנה מתרחש באתר פסטיבל בליל ירח מלא שראשיתו בטקס נתינה בודהיסטי שלוקחים בו חלק אלפי אנשים ונזירים במקביל וסופו בטקס לילי שבמהלכו מודלקים מליוני נרות בכל מתחם הפסטיבל (חזרה למלון בחצות).
במהלך היום, בין הטקסים, נסייר באיזור בין כפרים שבטיים המתמחים בטקסטיל ובעבודת אדמה ואף נעבור בסירה לסיור בכפר על אי במרכז נהר המקונג העצום.

יום 6

המפלים הגדולים ביותר בדרום מזרח אסיה וחיים בין ארבעת אלפים איים

מאיזור פקסה נדרים לכיוון 4000 האיים. בדרך נעצור באיזור אופמואנג לסיור קצר במקדש פרה – אנגקור ומשם נמשיך למפלי קון פאפנג – ונסייר לאורך המפלים הגדולים ביותר בדרום מזרח אסיה. עם ההגעה לארבעת אלפים האיים טוואי נוף באיזור יחודי. הנהר נפרס בדמוי דלתא הנפתחת, באמצעה צצו אלפי איים, ולאחר 50 ק”מ נסגרת ונהר המקונג ממשיך לזרום דרומה. נחקור את אופי החיים על איי נהר קטנים שעליהם מספרים שהיוו מעבר חשוב בין ממלכת צ’מפסק העתיקה לממלכה הקאמרית. נעצור להתרעננות ליד קטר עתיק שכמעט הצליח לשנות את אופי המקום לנצח, אך לא הופעל מעולם. בהמשך הסיור נגיע למפלי ליפי נגיע בסירה לאי קון בלבד איזור 4000 האיים ונצא לסיור על האי, בין קטר עתיק ובלתי אפשרי ושמורת מפלים בלב נהר אליה נגיע ברכבי שטח מקומיים. הלינה על האי.

יום 7

מארבעת אלפים האיים לעיר בירה אחרת

נצפין בחזרה לפקסה ובשעות הצהרים נעלה על טיסה לואן טיין – עיר הבירה של לאוס.
בניגוד לערים האסיאתיות המוכרות ואן טיין אינה עמוסה, אינה בנויה לגובה ומרגישה כמו כפר גדול ומקושט.
עם ההגעה לעיר הבירה נצא לסיור. נבקר בסטופה העצומה והחשובה ביותר בלאוס – סטופת הטאט לואנג המוזהבת. משם נמשיך לשדה התעופה האנכי – הלא הוא שער הניצחון הלאוסי – הפאטוסאי. בשעות הערב נסייר בשוק הלילה על גדות המקונג.

יום 8

מואן טיין לואנג ויאנג – שיט בין איים, כריית מלח בשיטות עתיקות וואנג ויאנג בשקיעה

את שעות הבוקר ננצל לסיור אחרון בעיר – במקדש מיוחד וקסום בשם סימואנג המסמל את אבן הפינה של הקמת העיר במאה ה 16 ע”י סטיסאראט, ולו סיפור מיוחד.
נגיע למפעל ביתי קטן להפקת מלח מבטן האדמה בדרכים מסורתיות ומשם נמשיך ונצפין לאגם נאם נגום – האגם הגדול ביותר בלאוס. מדובר ברזוואר שנותר מסכר שהוקם בתחילת שנות השבעים. האגם מלא איים מיוערים. נעלה לשיט בין האיים, תוך כדי השיט תוגש לנו ארוחת הצהריים – דגים טריים מהאגם. נגיע ללגונה מבודדת על אחד האיים ונעצור להשתכשכות במי האגם הנעימים והצלולים.
בשעות אחר הצהרים נגיע לעיירת המטיילים ואנג ויאנג ובריזורט יפיפה על שפת הנחל נעביר את הלילה

יום 9

חוויות בואנג ויאנג: כדור פורח, אבובים, מערות ואומגה בין צמרות

עם זריחה נצא לחוויית כדור פורח מעל העיירה ונצפה על הנוף הקארסטי הייחודי ושדות האורז הסובבים את העירה מהגובה. לאחר ארוחת בוקר נצא לסיור מסביב לעיירה בין כפרים ושדות אורז לצד סלעי קארסט גבוהים ומרשימים. נגיע למערת נטיפים מוצפת מים שאפשר לסייר בה רק באבובים. נבקר גם במערות ששימשו למגורים בזמן המלחמה הסודית, נגיע ללגונה הכחולה ובקרבתה נעלה לאומגה בין צמרות עצים מעל הגונגל לחוויה מרגשת ומאתגרת. לקראת השקיעה נעלה לשיט על סירות דייגים קטנות לחוויה ואנג ויאנגית מרגיעה ונעימה.

יום 10

ממלכת מליון הפילים

לואנג פרבנג זאת עיר מיוחדת. תכשיט.
בלב לאוס בין ההרים, יושבת לה עיירה קטנה. ממש בתוך מפגש נהרות, בלשון היבשה, שוכנת ערש התרבות הלאוסית העתיקה. מלאת מקדשי פאר וספוגת מורשת. נזירים מסתובבים בה ולקראת ערב שומעים את שירתם מהמקדשים.
האוירה בעיר אינה כבכל לאוס. תלושה בין שושלות סיניות עתיקות, מורשת קמרית (קמבודיה) שהשפיעה על האיזור ושלטון צרפתי. כל זה מוגש לכם עם ניחוח לאוסי עדין ורגוע.

את הדרך ללואנג פרבנג נעביר תוך עצירות בנקודות תצפית על הנופים הקארסטים הקסומים וביקורים וסיורים בכפרים של שבטי ההמונג והקמו. עם ההגעה ללואנג פרבנג נסייר בשוק הלילה המקומי, הידוע  והססגוני. השוק מלא בהיצע עבודות יד בניחוח לאוסי. בלואנג פרבנג נועבר להתמקמות למלון, ונצא לסיור. ראשית נעלה לראש גבעת הפוסי בלב העיר – נקודת תצפית מרשימה על הפנינסולה שעליה יושבת העיירה. משם נרד היישר אל שוק הלילה הססגוני אליו מגיעות כל יום תושבות כפריות מהסביבה למכור מעבודות ידיהן.

יום 11

סיור במרכז לואנג פרבנג העתיקה, טקס נתינה בזריחה ושיט למערות פאק או

יום זה יוקדש לסיור בעיירה. בשעות הבוקר המוקדמות, עם הזריחה, נקום לצפות ולהשתתף באופן פעיל בטקס הנתינה לנזירים. בכל בוקר עוברים הנזירים בשורות ארוכות, יחפים וכתומים, וכל בנות העיירה יוצאות בזריחה לתת להם מנחה – אוכל להתקיים ממנו – כמקובל במדינות הבודהיזם הטראוודי.
נמשיך לשוק בוקר קטן, אינטימי ומיוחד ועוד ככל שיותיר לנו הזמן נטפס לגבעה במרכז העיר העתיקה – גבעת הפוסי, ממנה ניתן להשקיף על הפנינסולה שבמרכזה שוכנת העיר. משם נמשיך למתחם ארמונות המלך ולמוזאון הרשמי של המדינה ובו מרוכזים כל האוצרות הלאומיים שנאספו לאורך השנים. במקדש סיאנג טונג שמהווה את אחת הסיבות להפיכתה של העיר כולה לאתר שימור מורשת בינלאומית של יונסק”ו
בשעות הצהריים נעלה לסירה ארוכת זנב ובמעלה המקונג נשוט למפגש נהרות ובו מערות פאק או שלהן הסטוריה עתיקה ומודרנית. המערות מלאות באינספור פסלי בודהה והגישה אליהן ניתנת רק בשיט. לאחר הביקור במערות נעצור בכפר נוסף המתמחה בייתור הווייסקי המקומי, נטעם ויסקי ונלמד על תהליך הכנתו ואחר הצהריים נשוט בחזרה לעיירה

יום 12

חווה אורגנית לגידולים מקומיים, רשת מפלי טורקיז, שמורת טבע, דובים, פרפרים וביקור בכפר המונג

יום שלם של פעילות בסביבות העיירה. נבקר בחווה אורגנית ונעבור הדרכה חוויתית על גידולי אורז ואתגריו של החקלאי המקומי. נמשיך בנסיעה יפיפיה טבולה בירוק לשמורת מפלי קואנג סי הענקיים. רשת של מפלים ובריכות בלב אזור מלא סחלבים, מי טורקיז וציפורים מצייצות. המפלים מרשימים במיוחד. לאחר טבילה במים והתרעננות נמשיך לביקור במרכז פתוח לשיקום דובים אסייתים  ובחוות פרפרים צבעונית ופורחת.
בדרך חזרה לעיירה נעצור לביקור בשבט ההמונג השוכן בקרבת מקום. נתוודע לאורחות חייהם ועבודות היד שהם מתמחים בהם.

ימים 13-14

קורס בישול ומלאכות מסורתיות והטיסה הביתה

בשעות הבוקר נצא לקורס בישול לאוסי. כהקדמה לקורס נסייר בשוק הבוקר השוקק של לואנג פרבנג. הקורס מתקיים בטבע, על גדות בריכת לוטוסים וסחלבים. נלמד אודות עקרונות הבישול הלאוסי ונתנסה בצרות בישול שאינן מוכרות לנו. את ארוחת הצהריים נאכל מפרי ידינו. נמשיך לסיור קצר במרכז לשימור מלאכות מסורתיות. בשעות הצהרים המאוחרות נטוס לבנגקוק ומשם בטיסת המשך לישראל.

  • טיול מקיף וייחודי בלאוס, מדינה מרתקת שנמצאת מחוץ למסלול התיירים המוכר
  • הדרכה מעולה של ליאור מורג, אשר גרה בלאוס מספר שנים, דוברת את השפה המקומית ומתמצאת היטב בנבכי התרבות והחברה בלאוס
  • שילוב של פעילויות אקטיביות ומהנות במסלול, כולל טיסה בכדור פורח!

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 960 $

*מחיר הטיסות נכון עד 10.11.19, לאחר מכן ייתכן ותהיה עליה במחיר הטיסותעל הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינ"ל בקו ת"א-בנגקוק- ת"א כולל מיסי נמל ודלק
טיסות אזוריות על פי מסלול הטיול
לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה וראשונה (3*, 4*), או הטוב בנמצא במקומות הפחות מפותחים.
נסיעות והעברות ברכבים ממוזגים, מרווחים ונוחים (אוטובוס בכל הטיול וואנים בלואנג פרבנג)
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול
כלכלה מלאה בלאוס
גודל קבוצה 12 – 24 נוסעים. מדריכה ישראלית ליאור מורג מצוות אקו טיולי שטח
מלווה לאוסי דובר אנגלית לכל המסלול
פינת קפה קבועה באוטובוס. מי שתיה, מגבות קרות ופירות חופשי באוטובוס
תשר לנותני השירותים המקומיים
מיסים ממשלתיים ותשלומים למשטרת התיירות

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
שתייה קלה בארוחות
ארוחת ערב אחרונה בתאילנד
הוצאות בעלות אופי אישי
ויזה ללאוס – כ 30$ לאדם. תשולם בכניסה ללאוס

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול עומק שיקח אותנו אל המיטב שיש ללאוס להציע, כולל מפגש בלתי אמצעי עם אנשיה ותרבותה. נבקר בכפרים ונכיר בני מיעוטים מגוונים, נעבור דרך אזורי גידול חקלאיים, נופים עוצרי נשימה, מפלים, אגמים והרי קארסט מרשימים. נטייל בערים ובאתרי שימור מורשת של אונסק"ו ונשלב פעילויות אקטיביות כמו הליכה, שייט במערות ואומגה. זהו טיול מושקע שנבנה על בסיס ניסיוננו מטיולינו הרבים ללאוס, ומשלב בתמהיל נפלא של ערים, דת, ארכיאולוגיה טבע ותרבות מקומית.
על המטיילים להיות מצוידים בדרכון שתוקפו 6 חודשים לפחות מיום החזרה לישראל, וכמו כן להקפיד על שלושה דפים ריקים לפחות בדרכון.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה יחול שינוי, יעודכן המחיר בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. כמו כן, לאור הלוגיסטיקה המורכבת של הטיול הזה לעיתים ישנם שינויים בלתי נמנעים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח. שיקול דעת זה יופעל, בין היתר, בהתאם לתנאי מזג אוויר, להנחיות הרשויות ולנסיבות נוספות ובאם יהיה צורך יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
לאוס היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שביתות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
טיסות - ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

יומן מסע אלבניה קוסובו ומקדוניה

קרויה לאחר הנחיתה בשדה התעופה על שם אימא תרזה באלבניה יצאנו  בנסיעה לעבר עיר המבצר קרויה (Kruja) למלון […]

דרום הודו – אלים ושדים במדינת קרנטאקה

חלקה הדרום-מערבי של הודו הוא במה מפוארת לקרבות מיתולוגיים של אלים ושדים ובית חם לזרמים דתיים שונים. […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

הטיול המקיף ללאוס

טיולי תרבות וטבע

מסלול מקיף הכולל את פסטיבל ואט פו ו-4000 האיים | 14 יום