הטיול ללאוס

טיולי תרבות וטבע

מסע אנתרופולוגי לארץ שנולדה מדרקון, מסלול עומק ייחודי כולל פסטיבל האוקפאנסה, בהדרכת ליאור מורג | 17 יום

בלאוס הזמן  עוצר מלכת.
אנחנו מזמינים אתכם לטיול עומק המתרכז במדינה הנחבאת אל הכלים. לא עוד ריצה בין נקודות תיירות מוכרות. בין שבטים עתיקים החיים בהרים למערות ענק שהתגלו רק לאחרונה. טקסים דתיים ורוחניים וחיים על גדות נהר אחד עצום ומשתנה.
לאוס עומדת במרכז, כפסל שמזכיר לנו מאין הכל התחיל. מהו הבסיס ומאיפה באנו. טיול למטיילים מנוסים ומביני עניין.
אתם מוזמנים להצטרף לחוויה בהדרכת ישראלית מקומית, דוברת השפה ובעלת היכרות רבת שנים עם לאוס. ככה נוכל להגיע ללאוס האמיתית, המיוחדת והשונה מכל מקום באסיה.

 

 

מסלול הטיול

ימים 1-2

מת"א למזרח תאילנד

אחר הצהריים נמריא בטיסה דרך יעד ביניים אל בנגקוק. לאחר נחיתה בבנגקוק נעבור אל שדה התעופה המקומי ונמשיך בטיסה אל עיירת הגבול אובון ראצ'טאני. עיירה תאילנדית טיפוסית ומתוקה. בה נעביר את הלילה.

יום 3

המעבר לדרום לאוס ומקדש וואט פו

בשעות הבוקר נצא מהעיירה לכיוון מעבר הגבול היבשתי עם לאוס. לאחר מעבר הגבול היבשתי נגיע למקדש ההר, ואט פו. המתחם הינו שלוחה של רשת האנגקור ואט.
המקום מהווה אתר מורשת עולמי המוכר ע"י אונסק"ו.
נערוך סיור במוזיאון ונגיע ברכבים חשמליים עד לעליה למקדש העתיק שקדם לממלכה הקמארית והיווה מרכז אנושי ותרבותי במאה העשירית. מדובר באתר ארכאולוגי יוצא דופן עם נוף גבוה וסיפורים מרתקים על תנינים וקורבנות אדם.
העיירה צ'מפסק שהיוותה עיר מרכזית בממלכת צ'מפה העתיקה. נטייל באזור העיירה, ונגיע אחר הצהריים לריזורט מיוחד על אי בנהר המקונג, שם נעביר את הלילה.

יום 4

טיול ג'יפים, מפלים וחוות שבטיות.

בשעות הבוקר נתחיל את סיורינו באזור רמת בולוואן.
לאחר ביקור בבית קפה מיוחד שהופגז נעמיק בג'יפים לעומק הרמה. רמת בולוואן מיוחדת בנופה, גידוליה, מזג האויר שלה והמרקם האנושי שבה. באזור ייחודי זה יש קרקע וולקנית בגובה של 1,300 מטר וגשום רוב השנה. גן עדן לגידולי קפה ותה. מטעים של ערביקה ושל זני תה נבחרים המיוצאים משם לכל העולם. כל התוצרת הזאת מיוצרת ע"י בני שבטים מקומיים בתמיכה של גופים שונים. נזכה לראות איך הקפה מציל שבטים בלאוס ובדרך נעבור להשתכשכות במפלים. נתארח אצל משפחה מקומית ומתוקה, נסייר ברגל, ובשעות אחה"צ נחזור לריזורט לארוחת ערב בלב המקונג.

יום 5

ברחבי הרמה – אתניות, מפלים ומה שביניהם

בשעות הבוקר נחזור לרמת בולוואן. נסייר ברגל בין כפרי מיעוטי הלאבן, האלאק והטוי. נבקר בכפר המתמחה ביצירת מצ'טות ועבודה מסורתית בברזל, ובכפר הוואיהון שבו הזמן עצר מלכת והחיים בו מבוססים על מוצרים מהיער בלבד. נמשיך לביקור וארוחה על שפת המים במפלי טאד לו המזמינים לרחיצה והתרעננות ומשם נמשיך לסיור במטעי הקפה והבננה ונתעמק בתהליך גידול הקפה הביתיים ובמשמעויות הסחר ההוגן. לקראת אחר הצהרים נגיע למפלי טאד פאן העצומים – 120 מטרים של נפילת מים במפלים תאומים בלב הרמה.  לינה ברמת בולוואן.

יום 6

חיים בין ארבעת אלפים איים -יום שייט

נסיים את סיורינו באזור רמת בולוואן ונמשיך להדרים לכיוון 4,000 האיים. נצא לשייט בין אלפי האיים ברחבי אזור סיפאנדון אשר בלב נהר המקונג. תוואי נוף באזור ייחודי. הנהר נפרש בדמוי דלתא הנפתחת, באמצעה צצו אלפי איים, ולאחר 50 ק"מ נסגרת ונהר המקונג ממשיך לזרום דרומה. נחקור את אופי החיים על איי נהר קטנים שעליהם מספרים שהיוו מעבר חשוב בין ממלכת צ'מפסק העתיקה לממלכה הקאמרית. נעצור להתרעננות ליד קטר עתיק שכמעט הצליח לשנות את אופי המקום לנצח, אך לא הופעל מעולם. בהמשך הסיור נגיע למפלי ליפי ונעצור למנוחה על המים. אחר הצהריים נשוט למלון בלב האי קונג ועל שפת נהר עם 4000 איים נעביר את הלילה.

יום 7

מארבעת אלפים האיים לעיר בירה אחרת

בשעות הבוקר נצפין  לפקסה ובשעות הצהרים נעלה על טיסה לואן טיין – עיר הבירה של לאוס. בניגוד לערים האסייתיות המוכרות ואן טיין אינה עמוסה, אינה בנויה לגובה ומרגישה כמו כפר גדול ומקושט.
שלא כשאר בירות אסיה, ואן טיין שקטה וצנועה. היא רוחשת מתחת לפני השטח. על גדות נהר המקונג במתכונת המערבת בודהיזם, קומוניזם וקפיטליזם מתובל באנימיזם.
נבקר בסטופה העצומה והחשובה ביותר במדינה – הטאט לואנג שבמרכזה קבורה אחת מעצמותיו של בודהה.
משם נמשיך לשדה התעופה האנכי – הלא הוא שער הניצחון הלאוסי – הפאטוסאי. בשעות הערב נסייר בשוק הלילה על גדות המקונג.

יום 8

פארק הבודהה ופסטיבל האוקפאנסה

בשעות הבוקר נצא מהעיר לכיוון מזרח ונבקר בפארק הבודהה שהוא גן שעשעים עתיק וגדול ובו משחקים לילדים גדולים יותר וגדולים פחות. הפארק שוכן על שפת הנהר ומהווה אטרקציה מקומית אוטנטית ומתוקה.
בשעות הצהריים נחזור לעיר על מנת להשתתף בפסטיבל יציאת הנזירים מן המקדשים. הפסטיבל נערך כל שנה בתום העונה הגשומה ומציין את תום המדיטציה הגדולה של עונת הגשמים. במהלך הערב המוני מקומיים מגיעים לשפת המקונג לשלוח פרחים ונרות על המים וסירות מוארות שטות בין הנרות. על החוף פסטיבל, שווקים ואווירת חג מרגשת.

יום 9

מואן טיין לואנג ויאנג – אגמים, סכרים וצוקים

את שעות הבוקר ננצל לסיור אחרון בעיר – במקדש מיוחד וקסום בשם סימואנג המסמל את אבן הפינה של הקמת העיר במאה ה-16 ע"י סטיסאראט, ולו סיפור מיוחד.
משם נמשיך ונצפין לאגם נאם נגום – האגם הגדול ביותר בלאוס. מדובר ברזוואר שנותר מסכר שהוקם בתחילת שנות השבעים. האגם מלא איים מיוערים. נעלה לשיט בין האיים, תוך כדי השיט תוגש לנו ארוחת הצהריים – דגים טריים מהאגם. נגיע ללגונה מבודדת על אחד האיים ונעצור להשתכשכות במי האגם הנעימים והצלולים.
בשעות אחר הצהרים נגיע לעיירת המטיילים ואנג ויאנג ובריזורט יפיפה על שפת הנחל נעביר את הלילה

יום 10

חוויות בואנג ויאנג: מערות, אבובים וסירות דייגים

בשעות הבוקר נצא לטייל בעיירה ובסביבותיה נסייר ברגל וברכבים מקומיים בין כפרים ושדות אורז לצד סלעי קארסט גבוהים ומרשימים. נגיע למערת נטיפים הממוקמת בפארק קטן וחמוד. המערה מוצפת מים ואפשר להיכנס לסייר בה באבובים. בהמשך היום נבקר גם במערות ששימשו למגורים בזמן המלחמה הסודית ונשמע על התרבות שהתפתחה במדינה המופגזת בעולם ושהביאה לעידן המערות החדש באזור. לקראת השקיעה נעלה לשיט על סירות דייגים קטנות לחוויה ואנג ויאנגית מרגיעה ונעימה.

יום 11

מהקארסטים אל האזורים השבטיים

לאחרונה נחנכה בלאוס הרכבת החדשה. רכבת מהירה שמהווה חלק מפרוייקט סיני שאפתני שמאפשר לסין גישה לים. הרכבת חדשנית, מהירה והכניסה את לאוס למהפכה תחבורתית. עשרות שעות נסיעה קוצרו לשעות מעטות בלבד.
בשעות הבוקר נעלה על הרכבת מואנג ויאנג ונחתוך בעזרתה, בפחות משלוש שעות, את כל המדינה עד ללואנג נמטה – האיזור השבטי הגובל עם גבול סין.
מדובר בחבל ארץ שבטי ומוגן. לאורך הימים הבאים נבקר בכפרים ונסייר ברגל בין בקתות במבוק ומשפחות המתמחות בעבודות כפיים שונות ונתוודע לחיי היום יום של הכפרים. עם ההגעה נסייר באזור העיירה המרכזית של חבל הארץ השבטי – לואנג נמטה . חלק מבני השבטים שהתיישבו בעיירה ובעמק שייכים לשבטי ההרים וחלקיהם שבטי נהרות. הם מתגוררים בכפרים פשוטים בבתי במבוק וחלקם מסתובבים עם בגדים מסורתיים. נעלה לגבעה ובראשה סטופה מיוחדת הצופה על כל העמק ונדבר על השבט היחיד שהיה נוכח בעמק לאורך ההיסטוריה גם בימי בצורת, בימי הצפות ובמשברי מלחמה. בשעות הערב נבקר בשוק ערב קטן ושובב.

יום 12

מלאכות יד שבטיות באזור הכפרי

בשעות הבוקר נצא לסיור אקטיבי בכפר שבט תאי דאם במהלך הסיור נתנסה במלאכות עתיקות שונות – בקליעה בבמבוק ובעבודה בנול מסורתי. את התנסויותינו ילוו בני הכפר שעבורם יום שכזה מרים את כל הכפר והם מצפים לו בכיליון עיניים. נתחלק לקבוצות וכל קבוצה תעבור בין תחנות שונות בה ידריכו אותנו אנשי השבט בפעילות בה הם מומחים.
בשעות הצהריים נצא להליכה קצרה למפלי נאם די – המים הטובים (הסיור בהתאם למזג האויר ולהחלטת הממשל המקומי). לקראת ערב נשתתף בטקס באסי מסורתי בניצוחו של שאמאן ובהשתתפות זקנות השבט שיקשרו לידינו חוטי נשמה. בנוסף יופיעו עבורינו תזמורת של כלי נגינה עתיקים ובנות השבט ירקדו ריקודים מסורתיים. את ארוחת הערב נאכל יחדיו עם משתתפי הטקס – הנשים, הרקדניות, הנגנים והשמאן.

יום 13

אל ממלכת מיליון הפילים

בשעות הבוקר נדרים מעט אל נסיעה נוספת ברכבת החדשה אשר תביא אותנו כבר בשעות הצהריים אל מרכז ממלכת מיליון הפילים הקדומה – לואנג פרבנג.
לואנג פרבנג זאת עיר מיוחדת. תכשיט.
בלב לאוס בין ההרים, יושבת לה עיירה קטנה. ממש בתוך מפגש נהרות, בלשון היבשה, שוכנת ערש התרבות הלאוסית העתיקה.
מלאת מקדשי פאר וספוגת מורשת. נזירים מסתובבים בה ולקראת ערב שומעים את שירתם מהמקדשים.
האוירה בעיר אינה כבכל לאוס. תלושה בין שושלות סיניות עתיקות, מורשת קמרית (קמבודיה) שהשפיעה על האזור ושלטון צרפתי. כל זה מוגש לכם עם ניחוח לאוסי עדין ורגוע.
עם ההגעה ללואנג פרבנג הצהריים נעלה לסירה ארוכת זנב ובמעלה המקונג נשוט למפגש נהרות ובו מערות פאק או, שלהן היסטוריה עתיקה ומודרנית. המערות מלאות באינספור פסלי בודהה והגישה אליהן ניתנת רק בשייט. לאחר הביקור במערות נעצור בכפר נוסף המתמחה בייצור הוויסקי המקומי, נטעם וויסקי ונלמד על תהליך הכנתו ואחר הצהריים נשוט בחזרה לעיירה בה נעביר את הלילות הבאים.

יום 14

קולינריה וממלכת מיליון הפילים

בשעות הבוקר נצא לקורס בישול לאוסי. כהקדמה לקורס נסייר בשוק הבוקר השוקק של לואנג פרבנג. בקורס מתקיים בטבע, על גדות הנהר. נלמד אודות עקרונות הבישול הלאוסי ונתנסה בצורות בישול שאינן מוכרות לנו. את ארוחת הצהריים נאכל מפרי ידינו. (אורך הקורס 4 שעות).
בשעות אחר הצהריים נצא לסיור בעיר. נבקר במקדש סיאנג טונג שמהווה את אחת הסיבות להפיכתה של העיר כולה לאתר שימור מורשת בינלאומית של אונסק"ו.  נעלה לגבעה במרכז העיר העתיקה – גבעת הפוסי, ממנה ניתן להשקיף על הפנינסולה שבמרכזה שוכנת העיירה. משם נרד היישר אל שוק הלילה הססגוני אליו מגיעות כל יום תושבות כפריות מהסביבה למכור מעבודות ידיהן.

יום 15

טיול בג'ונגל ורשת המפלים התכלכלים

בשעות הבוקר נצא לשמורת קואנג סי- לרשת בריכות הטורקיז ומפלים תכלכלים בלב יער. שם ננוח, נשחה במים המרעננים ונתענג על החיים. בסיום נבקר במרכז לשימור דובים שהוקם בלב השמורה. אחר הצהריים נמשיך למרכז לשימור מלאכות מסורתיות הפרוס על גן מוריק שעל שפת הנהר נלמד אודות משי, אינדיגו ומלאכת הנול הנפוצה בין השבטים נחזור ללילה אחרון בעיירה

ימים 16-17

נזירים בזריחה ובנגקוק בשקיעה. סיום הטיול בלאוס

בשעות הבוקר המוקדמות, עם הזריחה, נקום לצפות ולהשתתף באופן פעיל בטקס הנתינה לנזירים. בכל בוקר עוברים הנזירים בשורות ארוכות, יחפים וכתומים, וכל בנות העיירה יוצאות בזריחה לתת להם מנחה – אוכל להתקיים ממנו – כמקובל במדינות הבודהיזם הטראוודי.
נמשיך לשוק בוקר קטן, אינטימי ומיוחד. לאחר התארגנות אחרונה נצא לביקור במתחם ארמונות המלך ובמוזאון הרשמי של המדינה ובו מרוכזים כל האוצרות הלאומיים שנאספו לאורך השנים, וביניהם אוצר אחד חללי במיוחד.
לאחר ארוחת צהריים מסכמת נועבר לשדה התעופה של לואנג פרבנג לטיסה לבנגקוק ומשם בטיסת המשך לישראל.

  • טיול מקיף וייחודי בלאוס, מדינה מרתקת שנמצאת מחוץ למסלול התיירים המוכר
  • הדרכה מעולה של ליאור מורג, אשר גרה בלאוס מספר שנים, דוברת את השפה המקומית ומתמצאת היטב בנבכי התרבות והחברה בלאוס
  • שילוב של פעילויות מהנות, פגישה עם אנשי המקום ומופעי פולקלור!

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
10/10/2024 26/10/2024 ליאור מורג $5,565 $530 $6,095 $100 הנחה לנרשמים עד 10/07/2024

תוספת ליחיד בחדר:1,175$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינ"ל לבנגקוק בחברת אתיופיאן
הדרכה – ליאור מורג, מדריכה מומחית לאוס.
3 טיסות פנימיות במהלך הטיול
לינה: 14 לילות בבתי מלון טובים (3-4* והטובים בנמצא במקומות המרוחקים), ע"ב פנסיון מלא.
תחבורה: נסיעות והעברות ברכבים ממוזגים, מרווחים ונוחים (אוטובוס בכל הטיול, רכבות מהירות, וואנים בלואנג פרבנג)
רכבות מהירות מואנג ויאנג ללואנג נמטה ומלואנג נמטה ללואנג פרבנג
מדריך מלווה לאוסי דובר אנגלית לכל המסלול
כניסות לכל האטרקציות, פעילויות ומופעים כמפורט
תשר לנותני השירותים המקומיים
מיסים ממשלתיים ותשלומים למשטרת התיירות
מי שתיה, מגבות קרות ופירות חופשי באוטובוס
מפגש הכנה בזום

מחיר הטיול אינו כולל

ויזה ללאוס 40$ לאדם + 4$ תוספת בסופ"ש
הוצאות אישיות
שתייה בארוחות
ביטוח רפואי ומטען

לתשומת ליבכם

גודל הקבוצה - 15- 22 מטיילים. יציאת הטיול מותנית במינימום נרשמים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים –לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח. בימים בהם אנו משתמשים בשירותי תעופה יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לשינויים בלו"ז הטיסות והגעת הכבודה האישית.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

קרואטיה ומונטנגרו – אתרים, ערים וחופים לאורך קו החוף האדריאטי

להוריד את החולצה בתנאים קשים לא ניתן היה להתעלם מההתקהלות סביב הכניסה למנזר הפרנציסקני בדוברובניק העתיקה. מחזה […]

קניה – האגם הגבוה מכולם

אגם נאיוואשה, הנמצא במרחק שעתיים נסיעה מניירובי, בירת קניה, הוא מוקד לפעילות אקולוגית עשירה ביותר, אשר מאפשר […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

הטיול ללאוס

טיולי תרבות וטבע

מסע אנתרופולוגי לארץ שנולדה מדרקון, מסלול עומק ייחודי כולל פסטיבל האוקפאנסה, בהדרכת ליאור מורג | 17 יום