טיול ללפלנד – מסע אקסטרים באופנועי שלג בהדרכת דנדן בולוטין

טיולי תרבות וטבע

לגלות את ממלכתם של ה'לאפים', הנוודים הסאמים | 7 ימים

מסע חורף אל מעבר לחוג הקוטב הצפוני, מקום מושבם של הלאפים, חבל ארץ של מאה אלף קמ"ר של מרחבי קרח ושלג לבנים, יערות, אגמים קפואים למשך מחצית שנה ויותר, עיירות קטנות, כפרים וחוות חקלאיות.

תוכנית המסע שלנו יוצאת אל לפלנד הפינית. ננחת באיבלו, אחת מעיירות הצפון, ומשם נצא למסע באופנועי שלג אל חיק הטבע החורפי של לפלנד, הרים לבנים, יערות ירוקים, שמורות טבע, ואגם קפוא שאורכו למעלה ממאה ק"מ. נעבור את הגבול לנורווגיה ונגיע עד לפיורדים של האוקיינוס הארקטי הצפוני.

נצא לשייט באניה שוברת קרח בים הצפוני הקפוא, נגרר במזחלות הרתומות לאיילי צפון וכלבי האסקי, ננסה לדוג דגי סלמון באגמים הקפואים, נצעד בקניון מושלג אל מפלים קפואים ואם יהיה לנו מזל נוכל לצפות בתופעה המיוחדת של הזוהר הצפוני.

מסלול הטיול

יום 1

הטיסה לעיירה איבלו בצפון פינלנד - ספארי איילי הצפון ומזחלות כלבי האסקי – כלי הרכב של הלאפים

טיסת לילה מוקדמת מת”א אל הלסינקי, בירת פינלנד. מכאן נטוס בטיסת המשך פנימית אל איבלו, עיירה בצפון לפלנד הפינית, לחופו של אגם קפוא, בא ננחת בשעות הבוקר. נקבל ציוד הכולל חליפת מעיל תרמי, נעלים, גרביים וכפפות צמר, וקרמפפונים להליכה בשלג. ניסע לחווה בה מגדלים ומאמנים את כלבי ההאסקי למשימותיהם המסורתיות- גרירת מזחלות ומסעות בערבות הקרח. נרכב במרחבי השלג במזחלות רתומות לכלבי האסקי לאורך מסלול של כ- 10 קילומטרים. נקבל שתיה חמה ונתאסף סביב המדורה ונשמע מסיפוריהם של הלאפים על אילוף ומסעות עם הכלבים המיומנים. אחר כך נמשיך לחוות איילים ונצא לנסיעה קצרה במזחלות רתומות לאיילי צפון – כפי שהלאפים נעים בתוך מרחביהם. נאכל ארוחת צהרים קלה בחווה. נמשיך לביקור במוזיאון הלאפי או כפי שהם נקראים בפי עצמם, אנשי סאמי. נמשיך ללינה, סאונה כללית וארוחת ערב במלון בכפר Saariselka.

יום 2

ספארי באופנועי שלג אל האגם הקפוא (כ- 100 ק"מ)

קבלת אופנועי השלג והשלמת הציוד התרמי (נעלי רכיבה, קסדה וכובע צמר). הדרכה כללית בנהיגה על אופנועי שלג, ובטיחות בדרכי הקרח. יוצאים מייד לשטח בליווי מדריך שטח פיני, ונוסעים בערבות השלג לאורכו של נהר איבלו עד לשפת אגם אינרי. לאחר הפסקה נמשיך בחציית אגם הקרח הקפוא. נתנסה בדייג דגים בקידוחים דרך מעטה הקרח אל האגם שממשיך לזרום מתחת לשכבת הקרח. במידה ונצליח נטעם מבשר הדגים על גחלי מדורה. ארוחת צהרים מרק איילים במסעדה על שפת האגם. אחר הצהרים נשוב לאיבלו עם אופנועי השלג והעברה באוטובוס לכפר סאמי קטן בשם Sevettijarvi. ארוחת ערב, לינה וסאונה ציבורית בבקתות עץ בחוות איילים בכפר Sevettijarvi.

יום 3

ספארי באופנועי שלג אל הפיורד הארקטי בנורווגיה (120 ק"מ)

לאחר ארוחת בוקר בבקתה, נסיעת ספארי בנוף של יערות מחטניים, דרך העיירה הפינית Naatamo אל הגבול הפיני – נורווגי. עם המעבר משנה הנוף הצמחי לטונדרה לבנה עם עשבוניים ושיחים נמוכים. המשך נסיעה בליווי מדריך שטח נורווגי. הגעה אל פיורד הנמתח מן האוקיינוס הארקטי שלעולם איננו קופא. ארוחת צהרים מרק חם בקמפינג ליד הפיורד. אחר הצהרים נסיעה חזרה אל הגבול הפיני, ובחזרה לארוחת ערב, לינה וסאונה ציבורית בבקתות עץ בחוות האיילים.

יום 4

המשך ספארי שלג בצפון פינלנד (100 ק"מ)

נצא ברכיבה על אופנועי השלג באזורים כפריים. נתנסה בנסיעה בתוואי שטח שונים, לאורכם של אגמים, נהרות, יערות ובנוף גבעות מאתגר. ארוחת צהרים בשטח. אחר הצהרים נשוב אל נקודת המוצא, והעברה אל העיירה Saariselka ללינה בבקתות הזוהר הצפוני Aurora Cabins, המציעות לנו לינה תחת כיפת זכוכית הפונות אל הנוף הפנורמי של שמי הצפון. ארוחת ערב, סאונה פרטית ולינה במקום.

יום 5

מפלים קפואים והמוזיאון הארקטי

נקום מוקדם ונצא בנסיעה בת כ- 4 שעות בנוף המרחבים הקפואים של לפלנד. נעצור בקורומה ((Korouoma ונצא להליכה רגלית בקניון צר ומרשים אל המפלים הקפואים של קורומה, מפלים בני עשרות מטרים שמימיהם קופאים בתקופת החורף. ארוחת צהרים קמפינג ליד המדורה. נמשיך לעיירה רובניימי ונבקר בארקטיקום – המוזיאון הארקטי של רובניימי שהוא אחד המוזיאונים החשובים מסוגו בעולם בו מוצגים באופן מרהיב “הזוהר הצפוני”, נופים ארקטיים, בעלי החיים, חיי הלאפים, “שמש חצות” ועוד. בערב נצא לארוחה לאפית מסורתית. נמשיך ללינה וסאונה פרטית במלוננו.

יום 6

ארמון הקרח ואניה שוברת קרח

ניסע לעיירה קאמי לחוויה שונה ומיוחדת הכוללת ביקור בארמון הקרח (Snowcastle); הארמון הוא חלק מקומפלקס גדול הכולל כפר איגלו ומתקני קרח ושלג למיניהם הנבנה מחדש מדי שנה ונפתח למבקרים בסוף ינואר עד תחילת אפריל ובסוף החורף הוא נמס. כל שנה מוביל מוטיב אחר את הקישוט והעיצוב בטירה כאשר מיטב האדריכלים והבנאים משתתפים בבניה שהופכת מקום זה למיוחד. בתוך הארמון יש כנסיה, בר, חדרי מלון ופסלים שכולם עוצבו בקרח. נמשיך משם לשייט בן 4 שעות על גבי שוברת הקרח סאמפו (Sampo) בנוף הארקטי הקפוא של לפלנד שבעזרת משקלה הרב (כ- 3,500 טון) היא שוברת את מי הים הקפואים במפרץ הבוטני (Gulf of Bothnia) בצפון הים הבלטי ופותחת נתיב לספינות נוספות. האוניה שימשה במשך שלושה עשורים תפקידים שונים ובעשור הרביעי לחייה קיבלה הספינה את משימתה האחרונה – לשרת הרפתקנים ואוהבי קרח. בשעת הצהריים נקבל מרק חם עם לחם פיני מסורתי וחמאה כדי לחמם את גופנו. לאחר שעה נוספת של שיט נקבל חליפת ציפה מיוחדת שהקור והמים  אינם חודרים מבעד. נרד לטבילה במי הקרח הקפואים כשמסביב צפים גושי קרח אדירים, שם אפשר לצוף על הגב ולהינות מהשקט שמסביב. לאחר השייט נשוב לקאמי ממנה ניסע לרובניימי. ארוחת ערב, סאונה פרטית ולינה ברובניימי.

יום 7

הכפר של סנטה קלאוס והנסיעה הביתה

בשעות הבוקר נטייל במרכז העיירה רובניימי וניסע לבקר בכפר הציורי של סנטה קלאוס, מקום בו ניתן יהיה גם לקנות מזכרות מן הטיול. לקראת צהרים העברה לשדה התעופה לטיסה להלסינקי, בירת פינלנד. בשעות אחה”צ נמשיך בטיסה בחזרה לת”א.

  • טיול אקסטרים ייחודי הכולל את לפלנד הפינית והנורווגית
  • 3 ימים של נהיגה עצמית על גבי אופנועי שלג
  • פנסיון מלא כולל ארוחות ערב + ארוחה לאפית מסורתית
  • לינת לילה במבני איגלו עם תקרת זכוכית, תחת כיפת השמים Aurora Cabins
  • השאלת ציוד ארקטי מלא
  • פעילויות שלג, מזחלות כלבים ואיילים, מפלים קפואים, שייט בשוברת קרח
  • סיכוי לחזות בזוהר הצפוני – מותנה בתנאי מזג האוויר

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

חודש משוער לצאת הטיול הבא:
פברואר 2020

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל:

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים הלוך לאיבלו וחזור מרובניימי (המחיר ניתן לחוד והוא עשוי להשתנות עד הבטחת הטיול והכרטוס. דמי ביטול מלאים מרגע הכרטוס).
כלכלה: ארוחות בוקר בבתי המלון. ארוחות צהרים קלות בשטח. ארוחות ערב בבתי המלון וארוחה לאפית מסורתית אחת.
לינה: לינה במלונות קטנים וטובים ברמת תיירות ובבקתות אירוח. 2 לילות במלון בקתות עץ הטוב בנמצא במהלך ספארי אופנועי השלג עם שירותים מקלחות וסאונה משותפים. לינת לילה מיוחדת בבקתות עם כיפות זכוכית לצפיה בנוף הפנורמי של הצפון.
תחבורה: אוטובוס להעברות ולסיורים.
ביקור בחוות איילי הצפון כולל רכיבה קצרה במזחלות איילים
ביקור בחוות כלבי האסקי כולל רכיבה במזחלות כלבים
השאלת ציוד ארקטי מלא בימי הרכיבה באופנועים, הכולל חליפה תרמית, נעלי רכיבה, כפפות וזוג גרביים, קסדה.
נהיגה עצמית באופנועי שלג כולל דלק – הרכיבה בזוגות 2 מטיילים על אופנוע. למעוניינים באופנוע ליחיד ישנה תוספת תשלום בסך 300 יורו למטייל.
כולל ביטול השתתפות עצמית במקרה של נזק לאופנועי השלג.
דייג לאפי טיפוסי במי קרח קפואים.
ביקור במפלים הקפואים.
שיט בשוברת הקרח "סאמפו" כולל ירידה למים הקפואים בחליפות ציפה אטומות ומחממות
ביקור בארמון הקרח
ביקור בכפר של "סנטה קלאוס"
מוזיאון הארקטיקום
תשר לנותני השירותים המקומיים
דמי טיפול ורישום

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען, יש לעשות ביטוח ספורט אתגרי
משקאות וארוחות שאינן כלולות
הוצאות בעלות אופי אישי

לתשומת לבכם:

אופי הטיול: טיול שטח באופנועי שלג, בחיק הטבע הלבן של החורף הלאפי. נהיגה בנופים מגוונים ועד הפיורדים בנורווגיה. היכרות עם מאפייני החורף של פינלנד והתרבות הלאפית כמו מזחלות כלבים ואיילים.
צוות וקבוצה: מדריך ישראלי מצוות "אקו" דנדן בולוטין ידריך את הטיול בעזרת מדריכי שטח מקומיים. גודל קבוצה 15 עד 26 מטיילים
לגבי הזוהר הצפוני: אנו עושים את כל המאמצים האפשריים להביא את התוצאות הטובות ביותר מבחינת הטיול והן מבחינת הזוהר הצפוני, כמו בחירת לילה במלון עם כיפת זכוכית. יש להבהיר כי מאחר ואנו תלויים בגורמים שאינם בשליטתנו כמו מזג האוויר והטבע, ייתכן ולא נצליח לצפות בזוהר הצפוני.
יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית על מנת לקבל הנחיות בנוגע לחיסונים ולתרופות. על החברה חל איסור מוחלט לתת ייעוץ או הנחיות בנושא זה.
במקרה של נזק לאופנוע שלג ביטול השתתפות עצמית
לנהיגה באופנועים נחוץ רישיון נהיגה לרכב בתוקף בלבד מגיל 18 ומעלה
מחיר הטיסה ומיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חלק מהפעילות בטיול תלויות בתנאי קרח ומזג האוויר ואין באפשרותנו בשלב זה לדעת מה יהיו התנאים במקום. סמוך למועד היציאה נערוך בדיקה מחודש ובמידת הצורך נערוך שינויים והתאמות במסלול הטיול וזאת לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים, אנא קבלו זאת בהבנה.
חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו טיולי שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי "אקו טיולי שטח" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

לפלנד מפגש עם ארצות הצפון

רובנו מכירים ארץ זו מספרה של אלי ינס, “אלה קרי, הילדה מלפלנד”. לרוב, מסתכמות ידיעותינו בזיכרונות ילדות […]

סקוטלנד – אדינבורו – אגדה סקוטית חלק ב’

בנוסף למקומה בהיסטוריה הסקוטית, אדינבורו היא מרכז אומנות עולמי, שצמח מחורבותיה של מלחמת העולם השנייה. כיצד נוצרה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול ללפלנד – מסע אקסטרים באופנועי שלג בהדרכת דנדן בולוטין

טיולי תרבות וטבע

לגלות את ממלכתם של ה'לאפים', הנוודים הסאמים | 7 ימים