טיול ללפלנד

טיולי תרבות וטבע

מסע בלבן אל סוף העולם כולל שייט לילי מהלסינקי לשטוקהולם | 9 ימים

אי שם מצפון לחוג הארקטי משתרעת לפלנד הקפואה המכונה "ארץ שמש החצות", בה המקומיים מתניידים על גבי אופנועי שלג, איילי הצפון הם מראה שכיח ובחורף מתגלה בה "הזוהר הצפוני". זהו חבל ארץ קסום בצפון פינלנד המקשר בין כמה מדינות בסקנדינביה; מתחיל בגובה פני הים באזור הפיורדים המערביים של נורבגיה במערב ומטפס אל האזורים ההרריים הפנימיים בצפון נורבגיה ושבדיה, בין קרחונים ועמקים עמוקים.
אין ספק כי ביקור בארץ נפלאה זו מחייה מחדש את זיכרונות הילדות ומשתלב יפה בחוויות החדשות שאנו רוכשים כמבוגרים – בקיץ השמש אינה שוקעת ובחורף אינה זורחת והשהות בה אינה דומה לשום דבר שהכרתם בחייכם.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה להלסינקי, בירת פינלנד

נפתח את טיולנו ללפלנד בטיסה דרך יעד ביניים להלסינקי (Helsinki) בירת פינלנד הממוקמת בדרום המדינה, על מספר חצאי איים לחופי מפרץ פינלנד. לאחר הנחיתה ניסע ישירות למלוננו לארוחת ערב ולינה. במידת האפשר נצא לסיור עיר לאחר ארוחת הערב.

יום 2

רוֹבַנְיֶימי – ביקור במוזיאון הארטיקום ובפארק החיות רנואה – קִמָי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה ונטוס לרוֹבַנְיֶימי (Rovaniemi) הממוקמת בצפון פינלנד, כ-5 ק"מ מדרום לחוג הארקטי. עם ההגעה, נצא לסיור הכרות קצר בעיר, נבקר במוזיאון הארטיקום; מוזיאון חשוב מסוגו בעולם המציג את התרבות של האוכלוסיות החיות סביב הקוטב הצפוני, את עולם החי והצומח העשיר של לפלנד וכן תופעות טבע ייחודיות כ"הזוהר הצפוני", "שמש חצות" ועוד. נמשיך לביקור בפארק החיות רנואה ולאחר מכן ניסע אל קִמָי (Kemi); שער הכניסה המערבי ללפלנד היושבת בקצה מפרץ בותניה. לעת ערב נגיע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 3

קִמָי (Kemi) – שייט בשוברת הקרח סאמפו כולל טבילה במי הקרח

נפתח את היום עם ביקור בארמון הקרח (Snowcastle) המפורסם; חלק מהקומפלקס כולל כפר איגלו ומתקני קרח ושלג למיניהם הנבנים מחדש מדי שנה. בשעות הצהריים נצא לשייט בן 4 שעות על גבי שוברת הקרח “סאמפו” (Sampo);המשייטת במרחבי שדות הקרח של לפלנד ובעזרת משקלה הרב (כ- 3,500 טון) היא שוברת את מי הים הקפואים במפרץ הבוטני, כאשר הנוף הארקטי הקפוא מעניק למבקרים בה חוויית שיט ייחודית. נקבל חליפת ציפה מיוחדת (אטומה לקור ומים) ונרד לטבילה במי הקרח הקפואים בין גושי קרח אדירים, תוך כדי ציפה על הגב ורגיעה מהשקט הסורר מסביב. בסיומו של היום נשוב למלוננו.

יום 4

ספארי אופנועי שלג – רכיבה על מזחלות איילי הצפון

הבוקר ניסע אל לואסטו (Luosto) שמצפון לחוג הארקטי. עם ההגעה, נגיע למרכז ההצטיידות שם נקבל ציוד המתאים לספארי שלג שכולל: חליפת שלג, מגפיים, גרביים מיוחדות משקפי שלג, קסדות וכפפות. נקבל תדרוך לנהיגה באופנועי השלג ונצא רכובים על גבי האופנועים אל הנופים המרהיבים של המרחבים המושלגים. נגיע לחוות איילי צפון ונלמד להכיר את אורחות חייו ומנהגיו של בעל חיים זה, החי בתנאים קיצוניים ומהווה חלק חשוב מחיי ותרבות בני המקום. נקיים שיחה עם הרועים והרוכבים המקצועיים המטפלים באיילים, נעבור השתלמות תיאורטית ומעשית בנהיגת מזחלות איילים ונקבל "רישיון נוהג אייל מוסמך" (כולל ארוחת הצהרים). בהמשך היום נלמד להכיר את שיטות הדייג המיוחדות של בני המקום ואף נשתתף בעצמנו בחוויה ייחודית זו. בתום הפעילות נגיע למלוננו בלואסטו לארוחת ערב ולינה. פעילות של כ- 6 שעות.

יום 5

ספארי אופנועי שלג – רכיבה על מזחלות הרתומות לכלבי האסקי

היום נצא לביקור בחווה בה מגדלים ומאמנים את כלבי ההאסקי למשימותיהם המסורתיות (גרירת מזחלות ומסעות בערבות הקרח). נתקבל בקבלת פנים אופיינית ונלמד להכיר את דרכי חינוכם והטיפול בהם. נעבור קורס קצר בנהיגת מזחלות ולאחר מכן נצא לטייל במזחלות הרתומות לכלבים באזור פראי ומיוחד. נחוש כסאמים בני המקום המתמזגים עם הטבע. נמשיך ונרכב בנופים משתנים שיכללו שמורה נוספת, נחלוף על פני העצים ה"מפוסלים", נראה אגמים ונהרות קפואים, ערבות צחיחות וחוות חקלאיות מבודדות. לעת ערב נשוב רכובים על אופנועי השלג חזרה למלוננו בלואסטו. פעילות של כ- 6 שעות.

יום 6

מהמפלים של קניון "קורומה" אל הכפר של "סנטה קלאוס" – הלסינקי

ניסע הבוקר לשמורת המפלים הקפואים של קניון "קורומה" (Korouma), בעל תופעות טבע ייחודיות ומרשימות; נלך לאורך מסלול של כ1.5- ק"מ ביער מושלג, נרד לאט ובזהירות בדרך המתפתלת מטה אל הקניון ונגיע אל תחתית המפלים הקפואים, כאשר הנוף הנגלה מסביב שקט וקפוא. לקראת הצהריים נסע לכפר "סנטה קלאוס" הממוקם בדיוק על חוג הקוטב הצפוני. נבקר ב'מעונו הרשמי' של הישיש המזוקן וטוב הלב שהנוצרים אוהבים כל כך – בקתת "סנטהמוס" המדהימה ביופייה. בתום הביקור, נצא לשדה התעופה לטיסה חזרה להלסינקי. עם ההגעה, ניסע ישירות למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 7

סיור בהלסינקי – בירת פינלנד ושייט בים הבלטי עד לשטוקהולם

נקדיש את יומנו לסיור בהלסינקי (Helsinki); עיר הבירה הצפונית ביבשת אירופה אשר נוסדה על ידי המלך השבדי גוסטב וסה על גדות נהר Vantaa. העיר יפהפיה ומרתקת הבנויה לחופי מפרץ פינלנד, ידועה במבניה המגוונים והמיוחדים, עשירה במבנים עתיקים ובארכיטקטורה מודרנית, מוזיאונים רבים, תיאטראות ושלל אטרקציות. במהלך הסיור, נבקר באתריה המרכזים כגון: כיכר הסנאט, כנסיית הסלע, שדרות אספלאנד, השוק הפתוח, השוק המקורה ואתרים נוספים ככל שיאפשר לנו הזמן. לקראת הצהריים נעלה על אניית פאר לשיט מופלא ומרתק בין שתי בירות סקנדנביות אלו עד לשטוקהולם (Stockholm) ארוחות הערב והבוקר למחרת תוגשנה בספינה. לינה באנייה בתאים זוגיים עם חלון (A-Class).

יום 8

יום סיור בשטוקהולם בירת שבדיה

עם בוקר נגיע לשטוקהולם (Stockholm) ונצא לסיור היכרות בעיר המציעה מראה מרתק. העיר שנבנתה על המים, מוקפת ביער ומלאה בקסם. תחילה נסייר בעיר העתיקה מימי הביניים (Gamla Stan) הידועה כאחת הערים השמורות ביותר באירופה וזאת לאור העובדה שלא חוותה מלחמה מזה 500 שנה. נבקר בארמון המלך (Kungliga Slottet), שנמצא בחלקה המזרחי של העיר העתיקה; אחד מהארמונות הגדולים ביותר שעדיין עומדים על תילם באירופה. נבקר בהמשך במוזיאון ה"ואזה"המרהיב המספר את סיפורה של האנייה "ואזה" שטבעה בעת שייט ההשקה שלה ונמשתה אל החוף 350 שנה לאחר טביעתה, האוניה נשמרה בצורה מושלמת. נסייר בין סמטאות ססגוניות ובניינים הסטוריים ועוד ככל שיותיר הזמן. לקראת ערב נשוב למלוננו.

יום 9

יום אחרון בשטוקהולם

את יומנו האחרון נשלים בסיור בעיר, נסייר בעיר החדשה, נבקר ברובע המסחרי שלה ובבית בבית העירייה המפורסם (City hall) בו מתקיימת ארוחה חגיגית לזוכי פרס נובל ועוד ככל שהזמן יאפשר. בתום הסיור נסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

לפלנד
  • כלכלה מלאה בימים 2, 3 ו- 5.
  • לינה על שפת הים הבלטי הקפוא, בעיר קמי (Kemi), כולל שיט בשוברת הקרח (Sampo).
  • 2 לילות בשמורת הטבע לואסטוטנטורי.
  • יומיים של הרפתקאות עם רכיבה על אופנועי שלג באזור השמורה (כל יום מסלול שונה) כולל בגדים תרמיים.
  • שייט לילי בים הבלטי בספינה (תאים חיצוניים עם חלון) בין הלסינקי לשטוקהולם, כולל ארוחת ערב ובוקר למחרת.
  • סיור ב- 2 בירות סקנדינביות בעיצומו של החורף: הלסינקי ושטוקהולם.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

הטיול מיועד לבני 12 ומעלה (עד 3 בחדר, אין אפשרות לחדר לארבעה) – מיטה נוספת בחדר

  • נחיתה ביום 8 לאחר חצות ולכן יש לעשות ביטוח ל- 9 ימים.
  • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים.
  • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 102)
  • מספר המקומות מוגבל!


דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות: בינלאומיות דרך יעד ביניים באירופה להלסינקי, חזרה משטוקהולם כולל טיסות פנים
לינה: בתי מלון ברמת תיירות טובה (4 כוכבים) בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים. הלינה בשמורת הטבע לואסטו, הינה בעלת אופי כפרי ופשוט יותר מן המקובל ויש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול.
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח
כלכלה: כלכלה מלאה בימים 3, 4, 7. בשאר הימים על בסיס חצי פנסיון;
ארוחת ערב ביום ההגעה, ארוחת בוקר וערב בימים 2, 7, 8. ביום ה- 9 תינתן ארוחת בוקר בלבד.
שיט לילי באנייה מהלסינקי לשטוקהולם כולל לינה בתאים זוגיים (A- class).
שיט של כ- 4 שעות בשוברת הקרח "סאמפו"
השאלת ציוד ארקטי כולל: מעיל-אובורול מחממם, מגפי גומי, כפפות, כובע גרב, גרביים וקסדה (לרכיבה על האופנועי שלג, יוחזר בשדה התעופה של רוביניימי בתום הפעילות).
התנסות בדייג לאפי טיפוסי במי קרח קפואים
נהיגה עצמית על גבי מזחלות ואופנועי שלג כולל דלק וקסדות מגן (2 מטיילים על אופנוע למעוניינים באופנוע ליחיד ישנה תוספת תשלום).
רכיבה עצמית על מזחלות רתומות לכלבי האסקי (2 מטיילים על מזחלת).
רכיבה קצרה על מזחלות הרתומות לאיילי הצפון
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
מדריכים מקומיים: דוברי אנגלית היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש קבוצה

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי, ביטוח מטען וציוד צילום, ביטוח ספורט אתגרי וביטוח ביטול הנסיעה.
משקאות אלכוהוליים, שתייה קלה וארוחות שאינן כלולות.
תוספת לשימוש יחיד באופנועי שלג: 200€ (מותנה בהזמנה מראש).
הוצאות בעלות אופי אישי.
דמי סבלות – אין שירות סבלות בלפלנד.
ציוד אישי מעבר לציוד המושכר כמפורט.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול ללפלנד בתקופת החורף עם אפשרות לצפות בתופעה המיוחדת של הזוהר הצפוני. הטיול כולל פעילויות ארקטיות אתגריות כמו נסיעה במזחלות הרתומות לאיילי צפון וכלבי האסקי, שיט בשוברת קרח, רכיבה על אופנועי שלג, בחיק הטבע הלבן של החורף הלאפי ועוד.
לגבי הזוהר הצפוני: יש להבהיר כי הצפייה ב"זוהר הצפוני" תלויה בגורמים כגון מזג האוויר ותנאי נראות. אין ביכולתה של "אקו טיולי שטח" ולא באחריותה להבטיח צפייה בתופעה זו.
למידע בריאותי על הטיול ללפלנד הפינית יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי עם טמפרטורות נמוכות ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
טמפרטורות ממוצעות בלפלנד במהלך חודש פברואר: בין 8- ל 17- מעלות
שעות אור יום במהלך חודש פברואר: כ- 7 שעות ביום
הטיול מיועד לבני 12 ומעלה (עד 3 בחדר, אין אפשרות לחדר לארבעה)
על כל מזחלת חייב להיות הורה נוהג מקדימה והורה מאחור עם הילדים (למען הבטיחות) – החלוקה תעשה בשטח עם המדריכים המקומיים.
הנהיגה באופנועי שלג מחייבת רישיון נהיגה בתוקף ומותרת מגיל 18 ומעלה בלבד
ילדים מתחת לגובה של 1.40 אינם מורשים לעלות על אופנועי השלג מטעמי בטיחות ילדים שגובהם פחות מ 1.45 מטר אינם מורשים לרדת למים בשוברת הקרח מטעמי בטיחות
יתכנו שינויים במסלול הטיול לטובת ורווחת הנוסעים הנובעים מאילוצים שונים וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול ולהביא להצלחתו המלאה. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
השתתפות עצמית במקרה של נזק לאופנוע השלג הינו עד 980 יורו. בתשלום נוסף של 15 יורו לנהג ניתן להקטין את ההשתתפות העצמית ל- 150 יורו בלבד. התשלום במקום
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

לפלנד מפגש עם ארצות הצפון

רובנו מכירים ארץ זו מספרה של אלי ינס, "אלה קרי, הילדה מלפלנד". לרוב, מסתכמות ידיעותינו בזיכרונות ילדות […]

זוהר הקוטב – אגדות, מדע ואמונות טפלות

זוהר הקוטב הוא תופעה שסיקרנה רבים לאורך ההיסטוריה והוסברה בדרכים שונות. היו שראו בה סימן רע, והיו […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול ללפלנד

טיולי תרבות וטבע

מסע בלבן אל סוף העולם כולל שייט לילי מהלסינקי לשטוקהולם | 9 ימים