טיול למאלי

טיול למאלי

כולל "פסטיבל על הניג'ר" | 17 יום

טיול למאלי הוא מסע ייחודי למערב אפריקה, אל ממלכת מסחר עתיקת יומין, בה נפגוש שבטים עם מנהגים מסורתיים, דייגים, חקלאים, רועי בקר, וסוחרים החיים על נתיבי המסחר עתיקי היומין. עיירות וכפרים מסורתיים במאלי שוכנים לאורך עורק החיים של נהר הניג'ר, שם נמצא שווקים מפוארים, אדריכלות מדברית מרהיבת עין, ואמנויות שימושיות המשמרות מסורת ותיקה. הטיול למאלי יוצא בזמן ה"פסטיבל על הניג'ר", המתקיים בעיר סגו שעל שפת הניג'ר ומוקדש בעיקר למוסיקה מערב אפריקאית.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - אדיס אבבה - במאקו

טיסת לילה מוקדמת אל אדיס אבבה שבאתיופיה וטיסת המשך לבמאקו (Bamako), בירת מאלי. ננחת בשעות אחר הצהריים ולאחר השלמת סידורי הגבול, נצא לסיור הכרות עם העיר.

יום 2

טימבוקטו

טיסת בוקר אל טימבוקטו שבמזרח מאלי, על דיונות מדבר הסהרה. העיר טימבוקטו (Timbouctou) שוכנת "בקצה העולם". העיר בנויה לבני בוץ וממוקמת בלב החולות האינסופיים של דרום הסהרה. מיקומה האסטרטגי בעבר, על הדרך הראשית שחצתה את הסהרה וסמוך לנהר הניג'ר, הפך אותה למרכז כלכלי, דתי ותרבותי. נסייר בעיר, נצפה במסגדיה העתיקים ונבקר בשוק עבודות היד בו מכינים בני שבט הטוארג מוצרים מעורות גמלים. אחר הצהריים, נצא ברכיבה על גמלים אל מדבר הסהרה, נבקר בכפר של בני שבט הטוארג, "אדוני המדבר", הנודדים בו במסעות סחר מלח ונצפה בריקודים מסורתיים.

ימים 3-4

בדרך לטימבוקטו - שיט על נהר הניג'ר

בשעות הבוקר נצא בנסיעה אל העיירה ניאפונקה (Niafonke), שעל גדות נהר הניג'ר. כאן נפגוש את הסירה הממונעת ונצא ליום וחצי של שיט במעלה הנהר. בדרכנו, נעצור לביקור בכפרי דייגים, נתרשם מתנועת הסירות על פני הנהר ולעת ערב נקים מחנה לילה לחופו. בסוף היום השני נגיע אל נקודת הסיום של השיט, בעיירה קונה (Kona) ונמשיך ברכב אל מופטי (Mopti). בלילה הראשון לינת קמפינג על שפת הנהר, למחרת לינה במופטי.

יום 5

מופטי

העיר מופטי שוכנת במפגש הנהרות ניג'ר (Niger) ובאני (Bani). כיום היא משמשת כנמל הנהרות הגדול והעמוס במערב אפריקה ומהווה את נקודת הסיום ל "שיירות המלח" הגדולות המגיעות מהסהרה. נצא לסיור בעיר העתיקה, ברובע של שבט רועי הבקר הפולאני (Fulani), בשוק המקומי וכן בנמל הוותיק של העיר, המלא סירות ודגים מיובשים ומעושנים, שמביאים דייגים משבט הבוזו (Bozo).

ימים 6-9

חבל ארץ הדוגון

סיור באחד האזורים המרתקים ביותר במאלי והמיוחדים על פני כדור הארץ – חבל הדוגון (Dogon). לאורך 200 קילומטר של מצוק סלעי, שלמרגלותיו חיים בני שבט דוגון בכפרים קטנים, בבתי חומר אשר דלתות העץ שלהם מגולפות על פי קודים עיטוריים פולחניים. חלקם נראים כאילו תלויים על פני המצוק ואחרים משוקעים בתוכו ומעליהם חלקות קטנות של חקלאות בספר המדבר. בני הדוגון מעצבים מסיכות ועבודות העץ המרהיבות שלהם מפארות מוזיאונים רבים. נבקר בכפר סונגו (Songo), בו מתקיים מדי שלוש שנים טקס ברית מילה, באתר המשופע בציורי קיר מרהיבים. ביומיים הראשונים נלון במלון צנוע בסאנגה. לילה אחד על גגות הבתים ולילה רביעי במלון בבנדיאגרה.

יום 10

השוק בסומאדוגו

נסיעה אל העיירה סומאדוגו (Soumadougo). בימי ראשון מתקיים במקום שוק מקומי מרהיב ומלא תוצרת המקום, אליו באים מכל כפרי הסביבה. שבט הבוזו מוכרים דגים, אנשי הפולאני מוכרים עיזים ותוצרת חלב ושבטי הבמברה את תוצרת האדמה. חווייה מערב אפריקנית ססגונית בלב עיירת בוץ טיפוסית. משם נמשיך, דרך עיירות וכפרים ציוריים, נחצה במעבורת את הנהר באני ונגיע אל עיר הבוץ דג'נה (Djenne), אשר הוקמה במאה התשיעית על אי קטנטן בנהר ולא השתנתה כמעט במשך מאות שנים. רוב בתיה של העיר בנויים בוץ ומשווים אופי מיוחד למקום.

יום 11

יום שוק בדג'נה

ביום זה נסייר בעיר, נצפה במסגד המרשים, שהוא מבנה הבוץ הגדול בעולם, בקבר הילדה טפאמה, הקשור לתולדות האזור, אך בעיקר – נחזה בהתהוות השוק השבועי המתקיים בה מדי יום שני. אחר הצהריים, נתנסה בסדנת עבודה של ייצור אריגי בוץ בביתה של אמנית מקומית ונצפה מעל גג ביתה בעיירת הבוץ המדהימה בעולם.

ימים 12-14

אריגי הבוץ של סאן ופסטיבל המוסיקה בסגו "על הניג'ר"

בבוקר נצא אל העיר סאן (San), לצפות בתעשיית צביעת בדים בבוץ (Mud Cloth). המשך נסיעה לאורך נהר הניג'ר תוביל אותנו אל העיר סגו (Segou), בה מתקיים בימים אלו פסטיבל מוסיקה מערב אפריקאית. נצא לסיור בעיר, נתרשם מן הבתים הקולוניאליים הצרפתיים, הפזורים לאורך הנהר ומשוק הקדרים של שבט הבוזו. נבקר במבשלת בירה ונפליג על הנהר לבקר בכפר הקדרים קלבוגו. בשעות הערב, נתמקם אל מול הניג'ר ונתענג על הצלילים הערבים של מוסיקה מערב אפריקנית, המושכת אליה את מיטב האמנים ואת אוהבי המוסיקה מכל רחבי מאלי, בפסטיבל העשיר והיפה ביותר במערב אפריקה.

יום 15

במאקו, בירת מאלי

נסיעה לבמאקו. נבקר במוזיאון הלאומי, המציג פסלי עץ ומסכות בעלי משמעות דתית ומסורתית ובדים מסורתיים, המהווים חלק חשוב בתרבות המקומית. נבקר בשווקים השונים – בשוק המרכזי העמוס בעבודות יד ובכל טובה של מאלי, הנמצא מול המסגד הגדול ובניין הפרלמנט ובשוק האורגים, בו יושבים הגברים ועסוקים במלאכת האריגה המסורתית.

ימים 16-17

במאקו והטיסה הביתה

בשעות הבוקר נעלה לטיסה מבמאקו לאדיס-אבבה ולאחר המתנה של מספר שעות נעלה על טיסת המשך לת"א, בה ננחת למחרת, בבוקר היום ה- 17.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

 

 דגשים מיוחדים

הטיול כולל

תחבורה: אוטובוס וג'יפים לאורך הדרך בנהר ובמדבר, שייט בסירות מקומיות.
לינה: לינה במלונות טובים או הטובים בנמצא. לילה אחד קמפינג (על גגות בתים) בארץ הדוגון, ולילה קמפינג על שפת הניג'ר (שימו לב - בקמפינג התנאים בסיסיים, ללא מקלחות ושירותים מסודרים).
כלכלה: כלכלה מלאה לאורך כל הטיול.

הטיול אינו כולל

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: הטיול למאלי הוא מסע יבשתי באוטובוס, בג'יפים ובסירות לאורך נהר הניג'ר. הטיול למאלי כולל פסטיבל מוסיקלי בעיר סגו. מפגש מרתק עם נופי מדבר ונהר, שבטים מרתקים והיסטוריה מפוארת.
קבוצה וצוות: 12-26 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות "אקו" ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

השבטים של מאלי

טוארג שבטים נוודים, בעלי גמלים ודוברי שפה ברברית. באפן מסורתי נדדו לאורך שטחי הסאהל ממאוריטניה במערב ועד […]

מסורת התיירות הישנה של טנזניה

לטנזניה היסטוריה ארוכה של תיירות, המתחילה עוד במאה ה-19. כבר אז, המילה 'ספארי' נכנסה למילון הבריטי. מקורה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול למאלי

כולל "פסטיבל על הניג'ר" | 17 יום