טיול למדגסקר צילום: חיים שוחט

טיול למדגסקר

טיולי תרבות וטבע

אל אי האגדות כולל שמורת הצינגי הגדול, שמורת קירינדי ושדרת הבאובב במערב האי | 16 יום

טיול למדגסקר (Madagascar) הוא מסע אל אי קסום אשר לפני כ-165 מיליון שנה התנתק מיבשת אפריקה. בידודו הגיאוגרפי של האי גרם להתפתחות אבולוציה ייחודית ושונה מזו שהתפתחה באפריקה השכנה. מדגסקר בורכה בכ-7 מיני באובאב, יער קוצני אנדמי לאי, כ- 66% ממיני הזיקיות בעולם, והעיקר - מיני למורים (Lemuridae); החל מהקטן בעולם שמשקלו 25 גרם, ועד האינדרי אינדרי המזמר, שמשקלו 7 ק"ג. בין המינים המוזרים מככבים גם הסיפקה המרקדת, הפוזה הטורפת ו... האיי - איי המכשף. הטבע המופלא הזה, הנופים המגוונים המזכירים כוכבי לכת אחרים, צמחי וניל, שבטים שונים ופרחי יאלנג יאלנג (Ilang Ilang) ריחניים – זו היא מהות הטיול למדגסקר.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה תל אביב-אנטננריבו

נמריא בלילה אל אדיס אבבה וננחת בעיר הבירה של מדגסקר בשעת צהרים מאוחרת. שם העיר אנטננריבו ניתן לה במאה ה-16 ופירושו במלגשית (השפה הרשמית במדגסקר) הוא "עיר אלף החיילים". היום זוהי עיר צפופה וצבעונית שמונה למעל מ-2.5 מיליון תושבים, עם סיום סידורי הכניסה למדגסקר, יחכה המדריך המקומי אשר ייקח אותנו למלון להתארגנות סיור בסביבה ומנוחה

יום 2

אנטננריבו - שמורת אנדסיבה - שמורת אנאלאמזאוטרה ושייט לאנקניני-נופי

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל Périnet National Park. בשמורה נהנה מסיור ביער ומסיור בחוות פרפרים מרהיבה.

משם נמשיך אל הפארק הלאומי אנדאסיב (Andasibe Mantadia). פארק זה הינו יער גשם טרופי אשר אין להחמיצו; הפארק כולל בתוכו את שמורת אנאלאמאזאוטרה (Analamazaotra) בה נבקר ביום המחרת, השמורה ידועה בלמורי האינדרי (Indri Indri), אותם די קשה לראות, אבל עם קצת מאמץ ומזל נצליח. לפארק עצמו נוף קסום ויש בו מינים של דו חיים, ציפורים, זוחלים, אגמים טבעיים וירוק אינסוף. נגיע לפארק בשעות אחר הצהריים המאוחרות ובשעות הערב נצא לסיור לילי לצפות בחיות הבר הפעילות בשעות אלו. לינה באזור השמורה.בסיום הסיור הלילי נשוב אל המלון לארוחת ערב ולינה.

יום 3

אנדסיבה– מנמבוטו – אנקיניני נופי

לאחר סיור הבוקר בשמורת אנאלאמזאוטרה (המהווה את חלקה הדרומי של שמורת אנדסיבה -מנטדיאה וידועה גם בכינויה הצרפתי Perinet) נצא בנסיעה אל מנמבטו (Manambato) ומשם בסירה אל שמורת Ankanin’ny Nofy. לאחר ארוחת צהרים נצא להליכה בטבע הקסום שלאורך חופי האוקיאנוס ההודי. לינה באנקניני-נופי

יום 4

אנקניני נופי – טמטבה – טאנה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בשמורת אנקניני-נופי או בשמה השני Palmarium reserve (שמשמעותה "קן החלומות" בשפה המלגשית). השמורה ממוקמת בחופה המזרחי של מדגסקר על חופו של אגם אמפיטבה (Ampitabe) והדרך היחידה להגיע אליה היא בשייט לאורך תעלת Pangalanes. בשמורה ניתן למצוא מספר מינים של למורים (בניהם ה-Coquerel sifaka ולמורי צווארון שחור לבן) ומגוון זוחלים מעניינים. לקראת ערב נצא אל שדה התעופה בטמטבה לקראת טיסתנו חזרה לעיר הבירה אנטננריבו ללינה וארוחת ערב

יום 5

מאנטננריבו לפורט דאופין

בשעות הבוקר נצא אל נמל התעופה לקראת הטיסה לטאולגנארו (Taolagnaro), הוא שמה המסורתי של פורט דאופין (Fort Dauphin), עם הגעתנו נצא בנסיעה בדרך המשובשת והמעניינת לעבר שמורת ברנטי (Berenty Reserve) דרך היערות האנדמיים בהם נמצאים עצי הבאובב. אחר הצהרים נגיע לשמורה ונשתכן בלודג` פרטי במקום. בשמורה חמישה מינים של למורים, עטלפי פירות, צבים ושפע מיני ציפורים. בשעות הערב נצא לסיור ראשון בשמורה לצפות בחיות הבר הפעילות בשעות אלו.

יום 6

שמורת ברנטי

עם בוקר נצא לסיור נוסף בשמורה, עוד נספיק לעבור בדרכנו בין מטעי אגבה (סייסל), מהם מפיקים חבלים, טרם נשוב לפורט דאופין ללינה.

יום 7

פורט דופין - טאנה

עם בוקר על פי לוח הזמנים נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה לטאנה. את הזמן הנותר בטאנה נקדיש לשווקים המקומיים ולהכרת העיר ההומוגנית.

יום 8

טאנה - מורונדבה -קירינדי

הבוקר נצא בטיסה  אל מורונדבה (Morondava) אליה נגיע בשעות הבוקר, אנו נחל בנסיעה יפה דרך שדרת הבאובאב המפורסמת  לעבר שמורת היער קירינדי (Kirindy forest reserve) – שמורה ייחודית בה חיים מגוון פרימטים בהם 8 מיני למורים כולל הסיפאקה והלמור העכברי, בשמורה חיה גם הפוזה – הטורף העיקרי של הלמורים שעם קצת מזל נצליח לראות בביקורנו

יום 9

קירינדי - בקופקה

הבוקר נשלים את סיורנו בשמורה בשעות הבוקר המאוחרות, ניאסף על ידי רכבי 4X4 ונצא לנסיעה ארוכה ומאתגרת אך מרתקת אל בקופקה (Bekopaka). בדרכנו נעבור בנופי יער יבש וסוואנות ואף נחצה שני נהרות. בעוד תשתיות הכבישים בסיסיות מאוד, הנופים יהיו מגוונים ביותר ואפשרויות הצילום נהדרות! לאחר ארוחת צהריים במסעדה מקומית נמשיך בנסיעה ונגיע אל יעדנו בשעות אחה"צ המאוחרות. ארוחת ערב ולינה בבקופקה.

יום 10

שמורת הצינגי

לאחר ארוחת הבוקר נצא מבקופקה אל שמורת הצינגי (Tsingy deBemaraha) משמורות הטבע המרשימות ביותר באי מדגסקר ובעולם אשר הוכרזה כאתר מורשת טבע של אונסק"ו. השמורה מציעה נופים קארסטיים ייחודיים ומרהיבים של בולענים, מערות ומגדלי סלע גיריים (צינגים). נטייל בין יערות, אגמים וביצות מנגרובים המשמשים בית למינים רבים ונדירים של למורים ובעלי חיים נוספים (רבים מהם אנדמיים לאזור זה), נבקר בצינגי הגדול לאחר הליכה על גשרים תלויים כשמתחתינו תצורות קארסטיות מרהיבות בסוף היום נשוב ללינה בבקופקה.

*ההליכה בצינגי מאתגרת מבחינת זמן ותנאי השטח ודורשת כושר סביר. למתקשים יומלץ לצאת למסלול הקצר יותר (הצינגי הקטן).

יום 11

בקופקה- - שדרת הבאובב- מורונדבה

הבוקר נצא חזרה לעבר מורונדבה, לא לפני שנעבור בשדרת הבאובב המפורסמת – לצילומים בשקיעה. נקודת ציון חשובה שהפכה לסמל של חבל ארץ זה ולאחד המקומות המצולמים ביותר במדינה. נהנה משקיעה יפיפייה על רקע עצי הבאובב המרשימים ונמשיך בדרכנו למורונדבה לארוחת ערב ולינה.

יום 12

מורונדבה – אנטיסרבה

הבוקר נצא אל הכביש המחודש N7  לעבר אנטיסרבה (Antsirabe), נעבור בדרכנו על פני כפרים מקומיים כגון: מינדרביצו, בטאפו, מנדוטו, נהנה מטרסות האורז המסודרים למשעי. נעצור מעל הגשר לצפות במחפשי הזהב,  לפנות ערב נגיע לאנטיסרבה הסמוכה לטאנה ללינה וארוחת ערב

יום 13

אנטיסרבה

היום כולו יוקדש  לאנטיסרבה, אנטיסרבה היתה חלק ממלכת אנדרנטסי שהוקמה ב-1600 עד שהתמזגה עם ממלכת אימרינה בסביבות 1800. זו העיר השניה בגודלה במדגסקר ומזג האוויר בה קריר. האזור הוא אזור חקלאי בו שדות אורז לרוב, כמו גם ירקות ופירות. נצא לטיול רגלי שם נוכל לפגוש כפריים, מקומיים ולהנות מנוף הבתים ושדות האורז. בדרכנו חזרה לאנטננריבו נחלוף על פני העיירה אמבטולמפי (Ambatolampy), שם מייצרים הנפחים המקומיים את כלי הבישול שלהם ומשם נמשיך לעבר העיר ללינה וארוחת ערב.

ימים 14-16

נוסי בה

לאחר ארוחת הבוקר  ניסע אל שדה התעופה המקומי ונמשיך אל נוסי בה (Nosy Be) אשר בצפון האי. נחיתה בנוסי בה בשעות אחה"צ. אנו נקדיש זמן לביקור בשמורת לוקובה (Lokobe Reserve), הידועה בשל הלמורים השחורים ו"זיקיות הפנתר" (Panther Chameleon) המייחדות  את האי. בעת שהותנו בנוסי בה נצא לשיט בין האיים. נפליג לנוסי קומבה (Komba), "אי הלמור". נצא לסיור באי סקטיה (Sakatia) ונערוך שם ארוחת פיקניק ,נבלה ונשחה בחופים היפים של נוסי טאניקלי (Tankiely), הוא "אי האדמה הקטנה", המשופע בשוניות אלמוגים עשירות.

יום 17

נוסי בה – אדיס אבבה – תל אביב

היום ניפרד מהאי וממדגסקר בדרך לשדה התעופה וחזרה לטיסתנו דרך אדיס ארצה. נחיתה בארץ לפנות בוקר יום הבא

  • מסלול ייחודי והמקיף ביותר הכולל 5 טיסות פנים
  • ביקור במורונדבה במערב המדינה ושמורת הצינגי הגדול
  • ביקור בשמורת קירינדי ושדרת הבאובב המפורסמת במערב האי
  • תכנית מלאה ומעמיקה ללא זמן חופשי, מינימום זמן מיותר בבירה טאנה
  • סיום הטיול בנוסי בה וטיסה בינלאומית משם ללא צורך לחזור לטאנה
  • כלכלה על בסיס פנסיון מלא
  • המדריכים הטובים ביותר בעלי ידע רב והיכרות מעמיקה של היעד
  • בתי מלון הטובים ביותר בנמצא
  • סיורי לילה בשמורת אנדסיב-מנטדיאה וברנטי
  • קבוצה קטנה ואיכותית - 12 עד 18 מטיילים

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: €1200

 

>>> לטיולים נוספים למדגסקר – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות בחברת אתיופיאן איירליינס + 5 טיסות פנים עם חברת מדגסקר איירוויס.
תחבורה, לינה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
כלכלה על בסיס פנסיון מלא – החל מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת צהריים ביום האחרון.
דמי כניסה לשמורות הטבע ולאתרים כמפורט במסלול הטיול.
מיסי נמל.
תשר לנותני שירותים מקומיים.
דמי רישום וטיפול.

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות אישיות.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
ויזה למדגסקר (מוציאים במקום, נכון להיום 30 יורו).

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול טבע באי ענק וייחודי זה, בו התפתחו צמחייה וחיות בר אנדמיים עקב ניתוקו מהיבשת המרכזית. טיול בדגש על טבע ובעלי חיים, כניסה אל מיטב השמורות אשר יש לאי להציע ומפגש בלתי אמצעי עם בעלי החיים הנעים באופן חופשי בשטחן.
תחבורה: טיסות פנים כמפורט בתכנית, אוטובוס, מיניבוס או רכבי 4X4 בהתאם לגודל הקבוצה ולתנאי השטח.
לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה בבירה וברמת תיירות הטובה שבנמצא ביתר חלקי המדינה.
כלכלה: פנסיון מלא - החל מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת צהריים ביום האחרון.
קבוצה וצוות: 12-18 מטיילים, מדריך ישראלי מצוות אקו – דנדן בולוטין . דר יהודה אריאלי ומדריכים מקומיים בשמורות הטבע.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. אנו ממליצים לפנות למרפאתו של פרופסור שוורץ בבית חולים תל השומר (רשימת מרפאות מטיילים תישלח לנרשמים).
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים.
טיסות הפנים עלולות להשתנות בהתראות קצרות. שינויים אלו יכולים לגרום לשינויים במסלול הטיול, בסדר הביקורים, ויתור על אתרים, או קיצור בזמנים של סיורים. חברת אקו תעשה ככל שביכולתה על מנת לבקר בכל המקומות המוזכרים במסלול הטיול למדגסקר, אולם לא תוכל לשאת באחריות לתקלות שייווצרו עקב שינויי טיסות.
אקו אינה יכולה להתחייב לתנאי מזג אוויר אופטימליים.
מיסי הנמל, הדלק ומחירי התעופה נכונים ליום פרסום הטיול במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
מחיר הטיול נכון ליום פרסום הטיול, במידה וחברת התעופה טורקיש איירליינס ו/או אייר מדגסקר תשנה את מועדי הטיסות ו/ או תעלה את מחירן, ישתנה מחיר הטיול בהתאם לתוספת.
אין הושבה מראש
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מדגסקר – מקום קסום בלב האוקיינוס ההודי

הבה ניקח הפסקה מהחיים ונצא למסע של 5,784 ק"מ דרומה מישראל. דמיינו לעצמכם בלב האוקיינוס ההודי, רפסודה […]

מדגסקר אי האגדות

המסע בעקבות הגברת פוסה ואדון אי-אי להיט הקיץ, הסרט "מדגסקר", בו הפוסה הטורפת נלחמת בלמורים הטובים, החזיר […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול למדגסקר

טיולי תרבות וטבע

אל אי האגדות כולל שמורת הצינגי הגדול, שמורת קירינדי ושדרת הבאובב במערב האי | 16 יום