טיול למצרים

טיול למצרים בעקבות ספינת השמש

טיולי תרבות וטבע

מסע לארץ הפרעונים לאורך הנילוס כולל אלכסנדריה | 11 יום

מצרים הקדומה היא אחת התרבויות המרתקות ביותר בעולם בחמשת אלפי השנים האחרונות. עמק הנילוס הוא ערש התרבות הפרעונית, והוא טומן בתוכו אוצר בלום של פירמידות, מקדשים, מבני קבורה, פסלים ותבליטים. העושר התרבותי שוכן על רקע של נהר הנילוס ונאת מדבר ירוקה עם מטעי תמרים ופירות טרופיים המלווה אותו ברצועה צרה בתוך מדבר של חולות והרי גרניט.

הטיול למצרים עובר ברחבי המדינה בנופים הכפריים הפסטורליים ומתמקד בתרבות המפוארת של תקופת הפרעונים במצרים העתיקה.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – סיור בעיר העתיקה של קהיר

נצא בטיסת בוקר לקהיר. את ביקורנו נתחיל באנדרטת ובקבר החייל האלמוני, וביד הזיכרון לנשיא המנוח אנואר סאדאת. נמשיך לסיור בעיר העתיקה של קהיר שם נבקר בכנסייה הקופטית המפורסמת (El Moallaqa) ובבית הכנסת העתיק על שם בן עזרא הידוע בכינויו כבית הכנסת של הלבנטינים. לעת ערב נמשיך ללינה בבית מלון באזור גיזה.

יום 2

גיזה – ואדי אל נטרון – אלכסנדריה

הבוקר נצא אל לב נווה המדבר ואדי אל נטרון (Wadi Elnatroun) להתחקות אחר  המורשת הקופטית העשירה עם המנזרים הראשונים המפורסמים בזכות עיטורם היפה של ציורי הפרסקו, וכן על כתבי היד של הספריות שלהם. משם נמשיך לעבר אלכסנדריה (Alexandria), העיר השנייה בגודלה במצריים השוכנת לצד הים התיכון, עיר בעלת היסטוריה מרתקת. נבקר במבצר קייט ביי (Qaitbay) אחד המבצרים החשובים ביותר במצרים שנבנה בשנת 1477, ובנוי על יסודות המגדלור המפורסם של אלכסנדריה ובו נמצאת תבנית רציפה של חותמי שלמה. נתרשם מ”עמודי פומפי” (Pompey’s Pillar) הגדולים מסוגם מחוץ לאימפריה הרומית, נמשיך למלון בעיר אלכסנדריה.

יום 3

אתרי אלכסנדריה – קהיר

אלכסנדריה סובבת סביב הנמל שלה, וקרבתה לים גם משפיעה על האווירה שבה, נמשיך את סיורנו באתרי אלכסנדריה השונים, החל מרחוב קורנייש (Kourneish) הידוע ועד לפארק אל מונטזה (El-Montaza) שם שוכן ארמון המלך פארוק. נתוודע למיקום הספרייה של הגדולה בעולם  עם סיום הסיורים בעיר דרך השווקים השונים ניסע חזרה ללינה וארוחת ערב באיזור גיזה אשר בפאתי קהיר.

יום 4

יום של פירמידות: גיזה, ממפיס וסקרה

נתחיל את יומנו מוקדם בפירמידות בגיזה אחד משבעת פלאי תבל העתיקים – נחל בנקודת תצפית מרהיבה בה נוכל לחוש בעוצמת המראה של כל הפירמידות, נבקר באתר הפירמידות הגדולות, השמורות והמרשימות מכולן, הפירמידות מוקפות במצטבות – קברי האצילים. לא הרחק משם נמצא מקדש הספינקס, האל בעל גוף אריה ופני אישה, השומר על הפירמידות, ומקדש חפרן. נמשיך בנסיעה אל ממפיס (Memphis), אחת מבירותיה הקדומות של מצרים הפרעונית, ומשם אל אזור סקארה (Sakkara) – אתר הקבורה המרכזי של מצרים העתיקה, בו נמצאים פירמידת המדרגות, קברי האצילים ודרך התהלוכות. בסיום הביקור נחזור למלוננו בגיזה.

יום 5

לוקסור – גדה מזרחית

בשעות הבוקר נצא לעבר שדה התעופה בקהיר לקראת טיסת פנים אל לוקסור (Luxor) השוכנת על הגדה המזרחית של נהר הנילוס, היא תבאי העתיקה. נצא לביקור מקיף במתחם הענק של מקדש קרנק (Karnak Temple) עם שדירת הספינקסים, פסלי הענק, אולם העמודים והאגם המקודש. הסיור יכלול הרצאה מקיפה על בני ישראל בתקופה הפרעונית במצרים. לאחר ארוחת ערב מוקדמת נערוך ביקור במקדש לוקסור (Luxor Temple), אשר שם לו למטרה להצעיר את המלוכה, בה הוכתרו רבים ממלכי הפרעונים, נבקר במוזיאון המציג תבליטים ופסלים המתארים חגיגות וטקסים עתיקים, נסייר בשווקים בעיר ונתרשם ממבחר עבודות היד המגוונות. לינה בלוקסור.

יום 6

לוקסור – גדה מערבית – עמק המלאכים

הבוקר נחצה את נהר הנילוס אל הגדה המערבית. נתחיל בביקור בעמק המלכים, הוואדי הסגור והמוגן בו בחרו מלכי העבר למקום מנוחתם, נבקר בקברים, כולל קברו של המלך המפורסם תות-אנך-אמון. לצד המלכים, בחלק אחר של הוואדי, דיר אל באחרי, נמצאים קברי המלכות, ובאזור מופרד מעבר למצוק טמונים האצילים. נבקר בכפר הפועלים, ובמקדש המתים, שהקים רעמסס השלישי. בסיום הביקור נחצה את הנילוס בחזרה אל לוקסור.

יום 7

דרך עמק הנילוס מקדשי אדפו וקום אמבו לאסואן

נצא בשעת בוקר מוקדמת לנסיעה לאורך הנילוס לכיוון אסואן. בדרך נעצור במקדש אדפו (Edfu) על שם אל הנץ “הורוס” ונבנה בתקופה הההלניסטית  והמשיך לשמש כמקדש בתקופה הרומאית. הוא נחשב לאחד המקדשים השלמים ביותר ששרדו במצרים. משם נמשך בנסיעתנו אל עבר המקדש הייחודי והמפואר של קום אומבו (Kom Ombo),המקדש נמצא בעיר על שמה הוא נקרא ונבנה דו שלבי, חלקו הראשון נבנה בתקופה של השושלת הפטולמית וחלקו האחר נבנה בתקופה הרומית. לעת ערב נגיע ללינה באסואן

יום 8

אסואן וסביבותיה

היום נסייר בסביבותיה של אסואן, נצא לצפות בסכרים אשר נבנו בין השנים 1960-1970, נמשיך אל האובליסק הבלתי גמור (Unfinished Obelisk) הממחיש טכניקות עבודות אבן מצריות עתיקות, ניתן להבחין בברור בקווי הצבע ובמיקומם. נבקר במקדש פילי (Philae) הייחודי של המלכה הפרעונית איזיס הממוקם כיום  באי אגילקיה (Agilkia), באגם נאסר ולאחר ששוקם על ידי אונסק”ו. אחר הצהריים נצא לטיול שייט שליו בפאלוקות על נהר הנילוס בנופי נהר ואיי גרניט ונבקר באי קיצ’נר הקרוי על שמו של גנרל בריטי שאף הקים בו אוסף בוטני אקזוטי מרשים. נבקר בבית נובי ונלמד על אורחות חייהם של האנשים המיוחדים האלה “הנוביאנים” בסיום נחצה את נהר הנילוס על גבי היאכטה בחזרה לעיר אסואן. לינה במלון באסואן.

יום 9

אסואן - אבו סימבל - קהיר

נצא מוקדם בבוקר דרומה לאבו סימבל הנמצאת בקרבת הגבול הסודני. נבקר במקדשי השמש המרשימים החצובים בסלע, ונצפה בפסלים העצומים של רעמסס השני. המקדשים הוזזו ממקומם במבצע הנדסי מזהיר בעת הקמת הסכר והצפת אגם נאצר. לקראת הצהריים נחזור בחזרה לאסואן בטיסת ערב מאוחרת בחזרה לקהיר ללינה.

יום 10

קהיר העתיקה ושוק חאן חלילי

את היום נקדיש לקהיר. לאחר שטיילנו במקומות החשובים במצריים נוכל להבין ולהתרשם טוב יותר מביקור במוזיאון הארכיאולוגי המצרי המרשים, הנחשב לאחד המוזיאונים החשובים והמרתקים בעולם, (כולל כניסה אל אגף המומיות). לאחר מכן נסייר בשוק חאן אל חלילי: זהו שוק צבעוני ומלא חיים עם ריחות, תבלינים וממתקים והוא פועל בקהיר מן המאה ה- 14 ברציפות. לאחר מכן נצא לארוחת ערב מיוחדת בשייט על הנילוס, משם נחזור למלון ללינה.

יום 11

קהיר - תל אביב

הבוקר ניפרד ממצרים וקהיר ונצא לקראת טיסתנו חזרה לתל אביב.

 • מסלול מרתק ומקיף של מצרים
 • ביקור מקיף באתרי אלכסנדריה
 • נסיעה לשולי המדבר המערבי – ואדי אל נטרון
 • טיול מקיף בעמק המלכים
 • אסואן והאובליסק הבלתי גמור
 • שווקי קהיר וארוחת ערב אותנטית
 • שייט על הנילוס הכולל ארוחת ערב אותנטית
 • 11 ימי טיול המאפשרים מסלול מיוחד הכולל את התרבות ההיסטורית של מצריים העתיקה, ועד למצריים המודרנית והעכשווית ללא מגבלות זמנים

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
25/11/2021 05/12/2021 איציק בשור יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר: 470 $

 • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים
 • חובה לעשות ביטוח בריאות – ניתן לעשות דרך משרדנו, 3 חודשים טרם היציאה
 • יש לעשות ביטוח ל-11 ימים.
 • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 102)


דגשים מיוחדים

המחיר כולל

טיסות: טיסה בינלאומית ישירה לקהיר
2 טיסות פנים
לינה: בדרגת תיירות ראשונה (מקביל ל- 4 כוכבים)
תחבורה: אוטובוס תיירים ברמה גבוהה, שייט כפי שמפורט במסלול הטיול
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון ושתי ארוחות צהריים
מים: בקבוק מים לאדם ליום
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריך מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
הופעת פולקלור מקומית
ויזה למצרים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש הכנה לטיול

המחיר אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות, שתייה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד')

לתשומת לבכם

אופי הטיול:
למידע בריאותי יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים
מלונות דרגה ראשונה באזורי הטיול הזה אינם תואמים לסטנדרט של מלונות 4 כוכבים במדינה מערבית והם בעלי אופי פשוט יותר. יש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול.
סדר הביקורים בכל יום עשוי להשתנות וזאת בהתאם ללוח הזמנים ולשיקול דעתו של המדריך. ייתכן ויעברו סיורים מיום אחד למשנהו. כמו כן ייתכן כי מפאת קוצר זמן, או הרחבה של ביקורים באתרים מסוימים, נוותר על ביקור באתרים אחרים. כל זאת אך ורק למען הצלחת הטיול ולרווחת המטיילים.
מאז 2008 מצריים נמצאת ברשימת המדינות תחת אזהרות המסע של משרד החוץ והמטה ללוחמה בטרור. עם זאת, אנו מוציאים טיולים רבים לשם. היציאה לטיול היא על פי שיקול דעתו האישי של הנוסע.
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי. אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים.
חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו טיולי שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי "אקו טיולי שטח" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, יעודכן המחיר בהתאם.
ויזה למצריים- לשם הוצאת אשרת הכניסה למצריים, דרוש דרכון ישראלי בתוקף לפחות 6 חודשים, בדרכון צריכים להיות 2 עמודים נקיים מחותמות, 4 תמונות פספורט. משך הוצאת הויזה לוקח 14 יום ועלול להיות מקרה של סרוב ( דבר שיש לקחת בחשבון)
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ונצואלה אין דומה לה: מבט עומק לחבל היאנוס

מרחבי סוואנה, אגמים, יערות משופעים בדקלים וחיות בר שלא תראו במקומות אחרים. רונן רז ביקר בחבל היאנוס, […]

טיול לאנטארקטיקה

יבשת אנטארקטיקה קשה לאדם. הסלעים והקרחונים גם יחד נמדדים בשטח עצום שהופך אותה ליבשת הרביעית בגודלה בעולם, […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

אהבתם את הטיול? אולי תאהבו גם את אלו

טיול למצרים בעקבות ספינת השמש

טיולי תרבות וטבע

מסע לארץ הפרעונים לאורך הנילוס כולל אלכסנדריה | 11 יום