טיול למצרים

טיול למצרים בעקבות ספינת השמש

טיולי תרבות וטבע

מסע לארץ הפרעונים לאורך הנילוס כולל אלכסנדריה | 11 יום

מצרים הקדומה היא אחת התרבויות המרתקות ביותר בעולם בחמשת אלפי השנים האחרונות. עמק הנילוס הוא ערש התרבות הפרעונית, והוא טומן בתוכו אוצר בלום של פירמידות, מקדשים, מבני קבורה, פסלים ותבליטים. העושר התרבותי שוכן על רקע של נהר הנילוס ונאת מדבר ירוקה עם מטעי תמרים ופירות טרופיים המלווה אותו ברצועה צרה בתוך מדבר של חולות והרי גרניט.

הטיול למצרים עובר ברחבי המדינה בנופים הכפריים הפסטורליים ומתמקד בתרבות המפוארת של תקופת הפרעונים במצרים העתיקה.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – סיור בעיר העתיקה של קהיר

נצא בטיסת ערב לקהיר, ונגיע למלוננו בפאתי גיזה לארוחת ערב ולינה.

יום 2

קהיר – אלכסנדריה

בבוקר ניסע אל אלכסנדריה (Alexandria), העיר השנייה בגודלה במצריים השוכנת לצד הים התיכון, עיר בעלת היסטוריה מרתקת. נתרשם מ”עמודי פומפי” (Pompey’s Pillar)  הגדולים מסוגם מחוץ לאימפריה הרומית והקטקומבות שנמצאות לצידם, ששימשו בעת העתיקה כקברים לפרים. נבקר במבצר קאטביי(Qaitbay), אחד המבצרים החשובים ביותר במצרים שנבנה בשנת 1477, ובנוי על יסודות המגדלור המפורסם של אלכסנדריה ובו נמצאת תבנית רציפה של חותמי שלמה. נטייל מעט על הטיילת הידועה בשם קורנייש (Kourneish), נתוודע למיקום הספרייה הגדולה בעולם ונבקר במוזיאון אלכסנדריה שבו נמצאים ממצאים מכל החפירות היבשתיות והתת ימיות שנערכו בעיר. משם נמשיך למלון בעיר אלכסנדריה.

יום 3

אלכסנדריה – קהיר

נשוב מאלכסנדריה לקהיר ונבקר במצודת העיר הגדולה והמרשימה שנבנתה על ידי צלאח אל-דין במאה ה-12 ובמסגד האלבסטר של מוחמד עלי הממוקם בתוכה. לעת ערב ניסע חזרה ללינה וארוחת ערב באיזור גיזה, אשר בפאתי קהיר

יום 4

יום של פירמידות: גיזה, ממפיס וסקרה

נתחיל את יומנו מוקדם בפירמידות בגיזה אחד משבעת פלאי תבל העתיקים – נחל בנקודת תצפית מרהיבה בה נוכל לחוש בעוצמת המראה של כל הפירמידות, נבקר באתר הפירמידות הגדולות, השמורות והמרשימות מכולן, הפירמידות מוקפות במצטבות – קברי האצילים. לא הרחק משם נמצא מקדש הספינקס, האל בעל גוף אריה ופני אישה, השומר על הפירמידות, ומקדש חפרן. נמשיך בנסיעה אל ממפיס (Memphis), אחת מבירותיה הקדומות של מצרים הפרעונית, ומשם אל אזור סקארה (Sakkara) – אתר הקבורה המרכזי של מצרים העתיקה, בו נמצאים פירמידת המדרגות, קברי האצילים ודרך התהלוכות. בסיום הביקור נחזור למלוננו בגיזה.

יום 5

לוקסור – גדה מזרחית

בשעות הבוקר נצא לעבר שדה התעופה בקהיר לקראת טיסת פנים אל לוקסור(Luxor), השוכנת על הגדה המזרחית של נהר הנילוס, היא תבאי העתיקה. לאחר ביקור במוזיאון של לוקסור, המציג תבליטים ופסלים המתארים חגיגות וטקסים עתיקים, נצא לביקור מקיף במתחם הענק של מקדש קרנק (Karnak Temple), עם שדירת הספינקסים, פסלי הענק, אולם העמודים והאגם המקודש. לקראת ערב נערוך ביקור במקדש לוקסור (Luxor Temple), בו הוכתרו רבים ממלכי הפרעונים. לינה בלוקסור.

יום 6

לוקסור – גדה מערבית – עמק המלאכים

הבוקר נחצה את נהר הנילוס אל הגדה המערבית. נתחיל בביקור בעמק המלכים, הוואדי הסגור והמוגן בו בחרו מלכי העבר למקום מנוחתם, נבקר בחמישה מהקברים, כולל קברו של המלך המפורסם תות-ענח-אמון. בחלק אחר של הוואדי, דיר אל באחרי, נבקר במקדש המלכה הפרעונית חתשיפסות. נבקר בכפר הפועלים דיר אל מדינה, ובמקדש המתים, שהקים רעמסס השלישי (מדינת האבו). בסיום הביקור נחצה את הנילוס בחזרה אל לוקסור.

יום 7

דרך עמק הנילוס מקדשי אדפו וקום אמבו לאסואן

נצא בשעת בוקר מוקדמת לנסיעה לאורך הנילוס לכיוון אסואן. בדרך נעצור במקדש אדפו(Edfu)  על שם אל הנץ “הורוס” אשר נבנה בתקופה ההלניסטית  והמשיך לשמש כמקדש בתקופה הרומית. מקדש זה הוא אחד המקדשים השלמים ביותר ששרדו במצרים. משם נמשך בנסיעתנו אל עבר המקדש הייחודי והמפואר של קום אומבו (Kom Ombo), המקדש נמצא בעיר על שמה הוא נקרא ונבנה בשני שלבים, חלקו הראשון נבנה בתקופה של השושלת הפתולמאית וחלקו השני נבנה בתקופה הרומית. לעת ערב נגיע ללינה באסואן.

יום 8

אסואן – אבו סימבל

היום נצא מוקדם בבוקר דרומה לאבו סימבל הנמצאת בקרבת הגבול הסודני. נבקר במקדשי השמש המרשימים החצובים בסלע, ונצפה בפסלים העצומים של רעמסס השני ואשתו האהובה נפרטרי. המקדשים הוזזו ממקומם במבצע הנדסי מזהיר בעת הקמת הסכר והצפת אגם נאצר. אחר הצהרים נשוב לאסואן ונצא לטיול שייט שליו על נהר הנילוס בנופי נהר ואיי גרניט ונבקר באחד מאיי מאסואן היפים והמרתקים

יום 9

אסואן - קהיר

היום נסייר בסביבותיה של אסואן, נצא לצפות בסכרים אשר נבנו בין השנים 1960-1970, נמשיך אל האובליסק הבלתי גמור (Unfinished Obelisk) הממחיש טכניקות עבודות אבן מצריות עתיקות, ניתן להבחין בברור בקווי הצבע ובמיקומם. נבקר במקדש פילי (Philae)  הייחודי המוקדש לאלות איזיס וחתחור וממוקם כיום  באי אגילקיה (Agilkia),  באגם נאצר אשר שוקם על ידי אונסק”ו. אחר הצהריים נצא אל שדה התעופה של אסואן ומשם בטיסת ערב בחזרה לקהיר ללינה

יום 10

קהיר העתיקה ושוק חאן חלילי

את היום נקדיש לקהיר. לאחר שטיילנו במקומות החשובים במצריים נוכל להבין ולהתרשם טוב יותר מביקור במוזיאון הארכיאולוגי המצרי המרשים, הנחשב לאחד המוזיאונים החשובים והמרתקים בעולם. לאחר מכן ניסע לביקור בעיר העתיקה של קהיר שם נבקר בכנסייה הקופטית המפורסמת (El Moallaqa) ובבית הכנסת העתיק על שם בן עזרא הידוע בכינויו כבית הכנסת של הלבנטינים. נמשיך לסיור במסגד איבן טולון, המסגד הקדום ביותר העומד על תילו בקהיר. לאחר ארוחת הצהרים נסייר בשוק חאן אל חלילי: זהו שוק צבעוני ומלא חיים עם ריחות, תבלינים וממתקים והוא פועל בקהיר מן המאה ה- 14 ברציפות. בערב נצא לארוחה מיוחדת על גדת הנילוס, משם נחזור למלון ללינה.

יום 11

קהיר - תל אביב

הבוקר ניפרד ממצריים וקהיר ונצא לקראת טיסתנו חזרה לתל אביב, לא לפני שנבקר באנדרטת קבר החייל האלמוני שהוא גם יד הזיכרון לנשיא המנוח אנואר סאדאת.

  • מסלול מרתק ומקיף של מצרים
  • ביקור מקיף באתרי אלכסנדרייה
  • טיול מקיף בעמק המלכים
  • אסואן והאובליסק הבלתי גמור
  • ביקור במוזיאון לאמנות האיסלם
  • שייט בסירה על הנילוס וביקור באחד מאיי אסואן
  • 11 ימי טיול המאפשרים מסלול מיוחד הכולל את התרבות ההיסטורית של מצריים העתיקה, ועד למצריים המודרנית והעכשווית ללא מגבלות זמנים

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 420 $

  • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים
  • חובה לעשות ביטוח בריאות – ניתן לעשות דרך משרדנו, 3 חודשים טרם היציאה
  • יש לעשות ביטוח ל-11 ימים.


דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות: טיסה בינלאומית ישירה לקהיר
2 טיסות פנים
לינה: בדרגת תיירות ראשונה (מקביל ל- 4 כוכבים)
תחבורה: אוטובוס תיירים ברמה גבוהה, שייט כפי שמפורט במסלול הטיול
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון ושתי ארוחות צהריים
מים: בקבוק מים לאדם ליום
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריך מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
הופעת פולקלור מקומית
ויזה למצרים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש הכנה לטיול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות, שתייה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד')
בדיקות קורונה

לתשומת לבכם

אופי הטיול:
למידע בריאותי יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים
מלונות דרגה ראשונה באזורי הטיול הזה אינם תואמים לסטנדרט של מלונות 4 כוכבים במדינה מערבית והם בעלי אופי פשוט יותר. יש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול.
סדר הביקורים בכל יום עשוי להשתנות וזאת בהתאם ללוח הזמנים ולשיקול דעתו של המדריך. ייתכן ויעברו סיורים מיום אחד למשנהו. כמו כן ייתכן כי מפאת קוצר זמן, או הרחבה של ביקורים באתרים מסוימים, נוותר על ביקור באתרים אחרים. כל זאת אך ורק למען הצלחת הטיול ולרווחת המטיילים.
מאז 2008 מצריים נמצאת ברשימת המדינות תחת אזהרות המסע של משרד החוץ והמטה ללוחמה בטרור. עם זאת, אנו מוציאים טיולים רבים לשם. היציאה לטיול היא על פי שיקול דעתו האישי של הנוסע.
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי. אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים.
חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו טיולי שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי "אקו טיולי שטח" תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, יעודכן המחיר בהתאם.
ויזה למצריים- לשם הוצאת אשרת הכניסה למצריים, דרוש דרכון ישראלי בתוקף לפחות 6 חודשים, בדרכון צריכים להיות 2 עמודים נקיים מחותמות, 4 תמונות פספורט. משך הוצאת הויזה לוקח 14 יום ועלול להיות מקרה של סרוב ( דבר שיש לקחת בחשבון)
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

סיביר ואגם בייקל

"ספסיבה, דז'דושקה בייקל" (תודה, סבא בייקל), קרא נהג הסירה ששייטה לידינו ופרש זרועות ארוכות לצדדים. הסירות קיפצו […]

ארגנטינה – מאזור האגמים אל הדרך הדרומית

פטגוניה. גם בקרב מי שכף רגלם מעולם לא דרכה באזור מרתק זה מעלה השם אסוציאציות של מקום […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

אהבתם את הטיול? אולי תאהבו גם את אלו

טיול למצרים בעקבות ספינת השמש

טיולי תרבות וטבע

מסע לארץ הפרעונים לאורך הנילוס כולל אלכסנדריה | 11 יום