טיול לחבל נורמנדי

טיולי תרבות וטבע

מסע אל צוקי נורמנדי, חופי הפלישה וכפרי האבן של ברייטני | 8 ימים

חבליה הצפוניים של צרפת, נורמנדי ובריטני הם פסיפס מרתק של נופים מרהיבים, צוקים פראיים, עיירות אבן ציוריות, כפרי דייגים, היסטוריה ארוכת שנים מפלישות הוויקינגיים הנורדיים הצפוניים, ויליאהם הכובש וכמובן חופי הפלישה שהיו עדים למאורעות דרמטיים בתקופת מלחמת העולם השנייה. משורריה וסופריה פייר קורניי, גוסטב פלובר, גי דה מופסאן, וצייריה קלוד מונה, אז'ן בודן ואחרים הטיבו לתאר ביצירותיהם את קסמו של החבל. הוסיפו לכך את מטעמי החבל, גבינות הקממבר הנפלאות, התפוחים והסיידר מהם מכינים את משקה הקלבדוס, הדגה העשירה הצדפות של קנקל ופירות הים, כולם, שפע גסטרונומי של המטבח הצרפתי שנורמנדי ובריטני משופעים בהם.


טיול זה אינו פעיל כרגע, אולי תתעניינו ב...

טיול לצרפת

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב, פריז, רואן

עם בוקר נמריא משדה התעופה בן גוריון אל פריז ועם הנחיתה, נצא צפונה לביקור בעיירה, ז'יברני (Giverny), בה נערוך ביקור בסטודיו של קלוד מונה ונחזה ביצירותיו המפורסמות של אחד מגדולי הציירים של חבל נורמנדי. בסיומו של הביקור, נמשיך לרואן (Rouen), אשר ממוקמת על גדת נהר הסיין. נתרשם מהקתדרלה המפורסמת של רואן הנוטר- דאם שאותה היטיב לצייר קלוד מונה. נהלך במדרחוב המהודר Rue Du Gros Horloge נראה את בתי הטיח המסויד וקורות העץ בדרכנו אל הכיכר וייה מארשה, בה הועלתה ז'אן ד'ארק על המוקד. לינה באיזור רואן.

יום 2

הונפלר, דווביל וטרוביל

הבוקר נצא לביקור באחת הערים היפות של החבל, הונפלר שבתחום הנמל הציורי שלה בתי אבן וציפחה מהמאות ה 16 ו ה 17. נבקר באזור הנמל, נראה את כנסיית העץ הייחודית ומגדל הפעמונים הבנויים מעץ ונבקר במוזיאון המקומי שהיה ביתו של הצייר האימפרסיוניסטי אז'ן בודן, שהטיב לתאר את חיי החוף של תושבי החבל. נמשיך אל העיירות לחופי התעלה, דוויל וטרוויל ונעמוד מקרוב על הניגודים שבין חיי היום יום של דייגים ושווקי פירות הים, לבין מעגני היאכטות, מגרשי הגולף ומשחקי הפולו של עשירי עולם, הנופשים בעיירות החוף הנוצצות של החבל. לינה באיזור רואן.

יום 3

צוקי אטרטה, לה הבר

היום נצא צפונה ומזרחה לעבר אחד החופים הדרמטיים ביותר של חבל נורמנדי, צוקי אטרטה (Etretat) אשר לחופי התעלה בסמוך לעיירה אטרטה. הצוקים הלבנים מתנשאים לגובה של מעל 100 מ'. נעפיל אליהם באמצעות רכבת קטנה (במידה ויתאפשר) ונזכה לאחד מהמראות הנשגבים של החבל. מפרץ עמוק, כפר דייגים ציורי ומעל הכל הצוקים הלבנים הנופלים בתלילות אל מי התעלה. נמשיך אל העיירה לה הבר (Le Havre), נחצה את גשר הכבלים המרשים "נורמנדי" ונבקר במרכז המודרני של העיר שנבנה לאחר מלחמת העולם השנייה על ידי הארכיטקט אוגוסט פרט. בסיום הסיור, לינה באיזור רואן.

יום 4

קאן - ארומאנש

ניפרד מהעיירה טרווויל ונצא בנסיעה מערבה אל העיר קאן מקום מושבו במאה ה 11 של ויליאם הכובש. נראה את כנסיית סן פייר ונצפה על חומות המצודה האדירה. בסיומו של הביקור ברובע ההיסטורי, נמשיך בנסיעה אל חופי הפלישה של נורמנדי ונבקר בעיירה ארומאנש (Arromanches). נצפה על המפרץ שבו נבנו על ידי בנות הברית  שני נמלים מלאכותיים שנקראו בשם הקוד נמלי מאלברי. נבקר במוזיאון הפלישה Musée du Débarquement ונעמיק במאמצים הכבירים וההנדסיים של כוחות בנות הברית בניסיונם המוצלח להפתיע את הגרמנים. בתום יום הביקורים  נצא בנסיעה, למלוננו בקאן (Caen).

יום 5

באייה - סנט מר אגליז – סן מלו

את הבוקר שלנו נבלה בעיירה באייה (Bayeux) ונקדיש את זמננו למוזיאון שטיח הקיר של ויליאם הכובש. עבודת רקמה שנוצרה בשנת 1077, ונמצאת כיום במוזיאון ייעודי בעיר באייה שבנורמנדי. הוא נוצר באנגליה – ככל הנראה בקנט, לאחר הכיבוש הנורמני בשנת 1066. השטיח מתעד את השתלשלות האירועים עד לקרב הייסטינגס, שבעקבותיו כבשו הנורמנים את אנגליה מידי הסקסונים. שטיח באייה נחשב לאחת מיצירות האמנות הגדולות של ימי הביניים. בסיומו של הביקור נמשיך אל העיירה, סנט מר אגליז (Sainte Mere Eglise) שהתפרסמה בתמונת הצנחן האמריקאי שנותר תלוי על צריח הכנסייה. בתום יום הביקורים נמשיך מערבה לעבר העיירה סן מלו השוכנת בחבל ברייטני. לינה במלון בסן מלו.

יום 6

קאן - מונט סן מישל - סן מאלו

על אי קטן ותלול, בלב ים במיוחד בשעות השפל, מתנשא לו אל על "מונט סן מישל"  מנזר קטן שהוקם כאן במאה ה- 8 והפך במרוצת השנים לאחד הסמלים המובהקים והמרתקים של חבל נורמנדי על גבול חבל ברייטני. נקדיש את היום לביקור באי ובמבצר שלו, נעמוד על תופעת הגאות והשפל ונסייר בסמטאות הציוריות של עיר המבצר הזעירה מונט סן מישל. נמשיך בדרך החוף המרהיבה מערבה, נעצור לסיור קצר ותצפיות בקונקאל (Cancale), הידועה בגידול צדפות הים עוד מהתקופה הרומית. נגיע אל סן מאלו היפה, עיר נמל ומעבורות שחרבה במלחמת העולם השנייה ונבנתה מחדש בסגנון עתיק. נהלך על חומות העיר ונהנה ממראות עוצרי נשימה של בתי האבן והמפרצים החבויים, לינה בסאן מאלו.

יום 7

כף פרהל - דינן ודינרד

יום נוסף במרחביו של חבל ברייטני. נצא לביקורים מיוחדים בנופיו הפראיים של החבל אל כף פרהל (Cap Fréhel), שם נוכל לצפות במפגש בין צוקי האבן לגלי הים המתנפצים אל מול המצוק. נסייר בדינן (Dinan), המצויה על גבעה, מוקפת חומה על גדות נהר הראנס. נסייר בסמטאותיה הציוריות ומרכזה ההיסטורי ובסיומו של הביקור, נמשיך לעיירת החוף דינאר (Dinard), שבתקופת ה"בל אפוק" בסוף המאה ה-19 הפכה דינאר לאתר קיט מועדף על עשירי בריטניה וארצות הברית שבנו בה בתי נופש מפוארים. נהלך לאורכה של הטיילת היפה ובסיומו של יום, נחזור למלוננו בסן מלו.

יום 8

סן מלו - פריז

את שעות הבוקר, נקדיש להתארגנות ולסיום הביקורים ובשעות הבוקר המאוחרות, העברה לשדה התעופה של פריז ממנו נמריא חזרה לשדה התעופה בן גוריון.

 • ביקור במוזאונים החשובים
 • ביתו של קלוד מונה בז'יברני
 • מוזיאון אז'ן בודן בהונפלר
 • מוזאון הפלישה בארומאנש
 • ביקור במבצר מון סן מישל
 • נסיעה ברכבת הקטנה לתצפית על צוקי אטרטה
 • טיול מקיף בנורמנדי וחבל בריטני
 • רב ארוחות הערב במסעדות מקומיות
 • אוטובוס תיירים נוח וממוזג
 • טעימות קלבדוס וגבינת קממבר
 • שבוע של טיול טבע, תרבות, נופים עוצרי נשימה, מאכלים וריחות שייחודיים רק לנורמנדי

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

מחיר לאדם בחדר זוגי:

 • תוספת ליחיד בחדר: 659 €


דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות: הצעת המחיר מבוססת על טיסות עם חברת התעופה אל על
לינה: מלונות ברמת תיירות גבוהה. חדרים לשניים עם מקלחות ושירותים צמודים
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח
כלכלה: ארוחות בוקר וערב לאורך כל הטיול כפי שמפורט במסלול הטיול
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
תשר לנותני שירות מקומיים

מחיר הטיול אינו כולל

שירותי סבלות
ביטוח בריאות ומטען
ארוחות צהריים
מים/שתייה בארוחות/משקאות אלכוהוליים
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, ארוחות נוספות וכד')

לתשומת לבכם

אופי הטיול: הטיול לנורמנדי הינו טיול טבע הכולל היסטוריה ותרבות מגוונת ומעניינת, נופים מרהיבים, כפרי דייגים ואת חופי הפלישה של בנות הברית במלחמת העולם השנייה.
מזג האוויר בנורמנדי, בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות.
כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו טיולי שטח".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

סין והקשר היהודי

השיחה הבאה, הנערכת לרוב כאשר פוגשים אדם סיני באקראי או באירוע מסוים, מוכרת לכל ישראלי דובר סינית […]

מונגוליה – 800 שנה להכתרת ג'ינגס חאן

אזור האצטדיון הגדול של בירת מונגוליה אולאן בטאר (Ulaan Baatar) היה כמרקחה. אלפי אנשים לבושים בחליפות מונגוליות […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לחבל נורמנדי

טיולי תרבות וטבע

מסע אל צוקי נורמנדי, חופי הפלישה וכפרי האבן של ברייטני | 8 ימים