טיול לניו זילנד בתקופת החגים

טיולי תרבות וטבע

מסע אל טבע פראי ושלווה אנושית | 23 יום

הדפיסו שלחו שתפו
טיול מקיף אל ניו זילנד, הארץ הירוקה ביותר בעולם.
ניו זילנד היא ארץ יפיפייה המורכבת משני איים עיקריים ושונים באופיים. הארץ מאופיינת בהרים גבוהים, אגמים קרחוניים, פיורדים, יערות עד, חופי ים פראיים וכן תופעות גאותרמיות כגון גייזרים ומעיינות חמים. בלב הנוף המדהים והשלווה האינסופית חיים אנשים מיוחדים ומסבירי פנים, הן המאורים ממוצא פולינזי, והן האירופאים שהגיעו מאוחר יותר, שיחדיו טווים את הסיפור האנושי המרתק של ניו זילנד. בטיול זה נגיע אל הפינות המרתקות ביותר בשני האיים של ניו זילנד, נחווה את הנופים המרהיבים והטבע המופלא, וניכנס לעומק החוויה התרבותית של המקום.

מסלול הטיול

ימים 1-2

טיסה מתל אביב וביקור בהונג קונג

נפגש בשדה התעופה בשעות הצהריים ונמריא בטיסת "קטאי פסיפיק" מתל אביב להונג קונג – המלכה של המזרח. ננחת לפנות בוקר ונצא לטייל בהונג קונג. נעלה לפסגת ויקטוריה, לתצפית החולשת מגבוה על הבירה המהפנטת, נמשיך אל כפר הדייגים אברדין ולמפרץ ריפולס הצופה אל הארכיפלג ההונג קונגי ונסיים בסיור בעיר השוקקת. אחר הצהריים נעלה על טיסה לאוקלנד, אליה נגיע למחרת בבוקר.

יום 3

נחיתה באוקלנד וסיור קצר בעיר

ננחת בשעות הבוקר באי הצפוני באוקלנד- העיר הגדולה והקוסמופוליטית ביותר מבין ערי ניו זילנד, עיר השוכנת בנופי גבעות ירוקות ומפרצי ים רבים. באוקלנד שוכנת הקהילה הפולינזית הגדולה בעולם והיא אוספת אליה תושבים רבים מכל איי האוקיינוס השקט. נכיר את העיר, את הנמל, נערוך תצפית מראש גבעת מייקל סבאג' המאפשרת מבט מקיף אל שכונות העיר ומפרציה. נבקר גם בגן הוורדים הידוע של שכונת פארנל, הוותיקה בשכונות מחוץ למרכז העיר. נבקר גם במוזיאון המלחמה שייתן לנו סקירה על ההיסטוריה הפולינזית של ניו זילנד ועל עולם החי והצומח האנדמי שלה. בתום הסיור העברה למלוננו. לינה באוקלנד.

יום 4

מאוקלנד לרוטורואה

בשעות הבוקר נצא אל רוטורואה, בירת החגורה התרמית של ניו זילנד ומקום שבו נמצא ריכוז המאורים הגדול במדינה. נבקר ביער עצי הסקוויה שנשתלו שם כחלק מפרויקט יערנות והגיעו לממדים אדירים. מכאן נמשיך אל אתר הגייזרים של טה-פויה, ובו מרכז חשוב של המורשת המאורית, ובנוסף בולט במקום הגייזר הידוע ביותר בניו זילנד, גייזר פוהוטו. בערב נתארח במופע פולקלור וארוחת ערב מאורית. לינה ברוטורואה.

יום 5

רוטורואה – בירת המעיינות החמים

רוטורואה מרכזת סביבה אתרים של פעילות גיאולוגית וגאותרמית והיא עשירה גם במורשת המאורית שלה. בבוקר נבקר באתר וואימנגו, שם זורמים נחלים חמים בנופי יערות ועצי שרך עתיקים. נמשיך לאתר הגייזרים אורקאיי-קוראקו.  בערב נטבול במעיינות החמים "פולינזיאן ספא" שם נזכה לחוויה נעימה לגוף ולנפש על רקע נופי הסביבה. לינה ברוטורואה.

יום 6

מרוטורואה אל נאפייר על שפת האוקינוס

בשעות הבוקר נבקר באתר הגיאותרמי וואי-או-טאפו הידוע בצבעי המינרלים המגוונים שלו ונראה גם את גייזר ליידי נוקס. משם נמשיך דרומה ונצפה אל ארטיטיה, תחנת כוח גאותרמית המבוססת על קיטור רב שפורץ מן האדמה. נטייל ברגל אל מפלי הוקה השוצפים שמימיהם נשפכים אל האגם הגדול טאופו המוקף בהרי געש. לקראת ערב נגיע לעיר נאפייר הנמצאת על שפת האוקיינוס השקט. לינה בנאפייר.

יום 7

מנאפייר אל וולינגטון בירת ניו זילנד

בשעות הבוקר נצא בנסיעה קצרה אל חצי האי קייפ קידנפרס, ונערוך ביקור באתר קינון הסולות המרשים והייחודי שנמצא באזור. בתום הסיור נמשיך בדרכנו דרומה אל עיר הבירה וולינגטון. העיר ממוקמת בנקודת האמצע בין האי הצפוני לדרומי ומשמשת כמרכז האדמיניסטרטיבי והפוליטי של המדינה. נראה את אתרי העיר החשובים, בניין הפרלמנט, תצפית כללית מגבעת ויקטוריה ועוד אתרים ככל שיותיר לנו הזמן. לינה בוולינגטון.

יום 8

וולינגטון והמעבר לאי הדרומי

בשעות הבוקר נמשיך בסיורינו בבירה ונבקר במוזיאון הלאומי המרשים טה – פאפה ובו שילוב מרתק של אמנות ומורשת מאורית ופולינזית. בשעות הצהריים נשוט במעבורת אל האי הדרומי ונגיע אל העיירה פיקטון אשר ממנה נמשיך בנסיעה לאורך מפרצי ים, פיורדים ויערות סבוכים. אחר הצהרים נגיע אל העיירה נלסון הידועה בסצנה האמנותית שלה והגלריות שבה, ואשר מוקפת באזור חקלאי של כרמים ועצי פרי. לינה בנלסון.

יום 9

הפארק הלאומי אייבל טאסמן

היום יוקדש לאחד הפארקים המרשימים שבאי הדרומי, הנקרא על שמו של הספן ההולנדי אייבל טאסמן, שהיה האירופי הראשון שהגיע לניו זילנד במאה ה- 17. אל הפארק נגיע בשייט קצר, ובו נתרשם משילוב נפלא בין חופי חול ומפרצים כחולים לבין יערות גשם סבוכים ונחלים הרריים. נצא לטיולים רגליים בשבילי הפארק.  נשוב ללינה בנלסון.

יום 10

מוזיאון הוינטג' "וואו", כף פאולווינד, פפרואה

בבוקר נבקר באחד המוזיאונים המיוחדים בניו זילנד, המשלב אוסף של כ-140 מכוניות וינטג' עתיקות לצד בגדים מעוצבים בצורה יוצאת דופן. נמשיך בנסיעה מערבה לאורך נהר בולר ונגיע לחוף המערבי לביקור במושבת אריות ים בכף פאולוונד. משם נמשיך לפארק נוסף מדהים בנופיו, פארק פאפארואה, אשר מתאפיין בנופי קארסט של מצוקים ומערות המשולבים ביערות גשם, בהם בולטים עצי שרך ודקלים אנדמיים – דקלי ניקאו. נצא למסלול הליכה אל סלעי הפנקייק ובו מגובבות שכבות סלע מעוצבות על ידי משברי הגלים.  לינה באזור הפארק פאפארואה.

יום 11

פארק ווסטלנד וקרחוני ניו זילנד

בבוקר נצא למסלול רגלי נוסף בפארק פאפארואה. לקראת צהרים נמשיך דרומה אל פארק ווסטלנד, זהו האזור המיוער והגשום ביותר בניו זילנד, השוכן למרגלות הפסגות הגבוהות ביותר של רכס האלפים הדרומיים – הרי קוק וטאסמן שפסגותיהן מגיעות עד למעלה מ-3700 מטרים. נצא למסלול הליכה באזור קרחוני ניו זילנד הגולשים מהפסגות מערבה, ונתקרב לתצפיות אל קרחון פרנץ ג׳וזף השוכן בעמק הררי ומוקף במפלי מים והרים גבוהים.  לינה באזור הקרחונים.

יום 12

מיערות הגשם אל אזור האגמים הקרחוניים

נטייל אל יערות הגשם המפותחים ביותר בניו זילנד ונכיר את אתרי הטבע והנוף המרשימים של פארק ווסטלנד בדרכנו אל מעבר ההרים האסט. נצא למסלולים רגליים קלים ויפהפיים באזור אגם מת'יסון ועוד. אחר הצהריים נעלה אל האזור הגבוה והיבש יותר של האגמים הקרחוניים של ניו זילנד. נגיע אל אגם וואנאקה, אגם קרחוני עמוק וצר המוקף ברכסים גבוהים, ונלון בעיירה וואנאקה.

יום 13

אזור האגמים ועד לקווינסטאון

נבקר באתר המבוכים של וואנאקה, פרי יצירתו המבורכת של מדען ואומן מקומי. מכאן ניסע דרך אזור הכרמים ומטעי עצי הפרי הנשירים של קרומוול,  ועד לאזור שבו התרחשה בהלת הזהב של ניו זילנד במאה ה-19. נבקר בעיירת הזהב ארוטאון ובגשר הבאנג׳י המפורסם, שהוא המקום הראשון בעולם שבו פותח ספורט הבנג'י בידי סטודנטים ניו זילנדים בשנות השבעים. אחר הצהרים נמשיך אל העיירה הציורית קווינסטאון, הנחשבת לבירת האדרנלין והספורט האתגרי של ניו זילנד ועיירת הנופש המובילה באי הדרומי. בערב נעלה לתצפית ברכבל אל הר בוב אשר ממנו יתגלו לנו הנופים הנפלאים של אגם וואקאטיפו. שם נשב לארוחת ערב למראה הנוף הנפלא. לינה בקווינסטאון.

יום 14

קווינסטאון, נהר דארט וסירות הסילון

נצא בנסיעה לאורך חופו של אגם וואקאטיפו בין נופים הרריים דרמטיים. נגיע אל הכפר הקטן גלנורקי ונצא ממנו בשייט בסירות סילון מהירות (פיתוח טכני "אדרנליני" ניו זילנדי) אל נופיו הפראיים של נהר דארט ונכיר את האזור שבו צולמו סרטי שר הטבעות. לאחר חוויית האדרנלין נשוב אל העיירה קווינסטאון ונתרשם מן האווירה השוקקת שלה. נטייל אל הגן הבוטני והטיילת שלאורך חוף האגם. לינה בקווינסטאון.

יום 15

אל פארק הפיורדים ואגם טה אנאו

ניסע דרומה בנופים של אגמים, הרים, וחוות כבשים ואיילים, אל פארק הפיורדים הניו זילנדי. נצא לטיולי טבע ונגיע אל פיורד מילפורד המפורסם, שמצוקיו נישאים לגבהים של 1000 מטרים ויותר. בהמשך נשוב אל אזור האגמים ונבקר במערת התולעים הזוהרות, תופעה ייחודית לאזור. המערה הינה מערה קארסטית שבקרקעיתה זורם נחל, ומתקרתה תלויות על קורים אלפי תולעים המצוידות באמצעי תאורה ביולוגיים זוהרים, כך שתקרות המערה נראית כמו פלנטריום.  נתמקם ללינה בעיירה טה אנאו, השוכנת על שפת האגם היפה והגדול ביותר באי הדרומי.

יום 16

פיורד דאוטפול

היום מוקדש לשייט בפיורד דאוטפול – אחיו הפחות מוכר של מילפורד, שיש האומרים שהוא הפיורד היפה והפראי בניו זילנד כולה. פיורד זה הוא השני באורכו (כ- 40 ק"מ) והעמוק ביותר (421 מ') מבין הפיורדים שבפארק. כדי להגיע לפיורד זה נעזוב את המרחב התיירותי של הפארק ונפנה למרכזה הטבעי והפחות מבוקר של שמורת הפיורדים. נתחיל בשייט לחציית אגם מנפורי, נמשיך באוטובוס דרך יער גשם עבות שרגל אדם כמעט לא ניכרת בו, נחצה מעבר ההרים ונרד לשייט בפיורד המרהיב. בסיומו של יום נשוב למלוננו בטה אנאו.

יום 17

הדרך אל הקטלינס

נצא מאגם טה אנאו ונחצה אזור חקלאי משובח של גבעות ירוקות ודשנות המייצרות כרי מרעה לחוות רבות של כבשים, בקר ואיילים, ונמשיך אל האזור הדרומי ביותר של
ניו זילנד – חבל הקטלינס. זהו אזור טבע פראי ויפהפה, המיושב בדלילות ומציע נופים מדהימים חופי ים מרשימים לצד הליכות יפות. לינה במלון פשוט בחיק הטבע.

יום 18

אזור הקטלינס וחצי האי אוטאגו

ניסע בנופים ירוקים של גבעות עגולות עד לחופי האוקיינוס הדרומי, אזור שמגיעים אליו משברי הים והרוח מאנטארקטיקה. האזור ידוע בחופי הים המצוקיים והדרמטיים שלו העשירים בעולם חי ימי. נטייל אל מספר אתרי טבע  נפלאים ונמשיך אל חצי האי אוטאגו, המשופע גם הוא בחופים ציוריים, בעלי חיים ומסלולי הליכה מרהיבים. אחר הצהריים נגיע אל הקצה של חצי האי אוטאגו, שם נמצאת מושבת הקינון של האלבטרוס המלכותי , עוף הים הגדול בעולם. נגיע למרכז המבקרים של  המקום ונעלה לנקודת תצפית שתאפשר הצצה אל בוגרים, גוזלים, וגם באלבטרוסים שמעופפים באצילות בשמיים.  בערב נגיע אל דאנידין, העיר הסקוטית ביותר בניו זילנד. לינה בדאנידין.

יום 19

דאנידין, סלעי מוראקי ואזור החוות של מחוז מקאנזי

בשעות הבוקר נערוך סיור קצר בעיר דאנידין הידועה גם כעיר סטודנטיאלית תוססת. לאחר מכן ניסע צפונה ונראה את התופעה הייחודית של סלעי הכדור של מוראקי (Mouraki boulders), במידה ושעות השפל יתאימו למהלך הטיול. אחר הצהריים נגיע לאזור העיירה פיירלי כדי לבקר אצל חוואים מהסביבה, ובדרך זו נכיר את אורח החיים הייחודי והאוכלוסייה מסבירת הפנים של ניו זילנד. ניפרד לקבוצות קטנות, ונתארח לארוחה ולינה אצל מארחינו בעלי החווה.

יום 20

כרייסטצ'רץ'

הבוקר נצא בנסיעה צפונה אל העיר כרייסטצ'רץ', אשר ניזוקה קשות בשנת 2011 עקב רעידת אדמה חזקה באזור. נסייר בעיר, נראה את השלכות רעש האדמה, נסייר באזור ההיסטורי של מונה וייל (Mona Vale) ובאזוריה החדשים. לינה בכרייסטצ'רץ'.

יום 21

בחזרה אל אוקלנד הבירה

היום ניפרד מהאי הדרומי ונעלה על טיסה חזרה אל הבירה אוקלנד, הנמצאת באי הצפוני.
נסייר באוקלנד התוססת ונעלה אל מגדל "סקאי טאוור", המציע נוף פנורמי של העיר כולה. נקנח את יומנו בארוחה לסיכום הטיול לניו זילנד, במסעדה מסתובבת הממוקמת בראשו של המגדל, ונהנה מחוויה ייחודית של בראסרי בסגנון ניו זילנדי על רקע שמי הערב של העיר אוקלנד. לינה באוקלנד.

ימים 22-23

מניו זילנד דרך הונג קונג ובחזרה לישראל

בשעות הבוקר נצא אל שדה התעופה של אוקלנד ונעלה על טיסה להונג קונג, אליה נגיע בערב. בשעות הלילה נעלה על טיסה לישראל וננחת למחרת בשעות הבוקר המוקדמות.

  • יום טיול בהונג קונג – המלכה של המזרח.
  • שייט בסירות סילון מהירות אל נופיו הפראיים של נהר דארט באזור שבו צולמו סרטי "שר הטבעות".
  • ביקור בפיורדים "מילפורד" ו"דאוטפול", הנחשבים לאזורי טבע מן היפים בניו זילנד כולה.
  • רוטורואה – בירת המעיינות החמים.
  • הפארק הלאומי אייבל טאסמן, מקום הנכלל בין 10 אתרי ההליכה הטובים ביותר של ניו זילנד.
  • ביקור ביקב מקומי באחד מאזורי היין של ניו זילנד, כולל טעימות.
  • ארוחה במסעדה מסתובבת הממוקמת במרומי מגדל באוקלנד.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת יחיד בחדר: 1850$

  • נחיתה ביום 23 ולכן יש לעשות ביטוח ל- 23 ימים.
  • לרישום, חיוב וביטוח – אנא פנו לשירות לקוחות (שלוחה 101)

                  דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינ"ל בחברת "קתאי פסיפיק" כולל מיסי נמל ודלק.
טיסת פנים כרייסטצ'רץ' – אוקלנד
תחבורה: אוטובוס תיירים ונהג ניו זילנדי מקצועי, שייט עפ"י התכנית, מעבורת בין שני האיים.
לינה: מלונות ברמת תיירות טובה (3* ו-4*), הממוקמים במרכזי הערים והעיירות, ומאפשרים יציאה לסיורים רגליים לעת ערב. חלק מהמלונות נמצאים בחיק הטבע והינם הטובים בנמצא (קטלינס). בלינה בבתי החוות, יתכנו חדרים עם שירותים ומקלחת (פרטיים) מחוץ לחדר השינה.
כלכלה: ארוחות בוקר בבתי המלון, שבע ארוחות צהרים או ערב נוספות.
כניסות לכל האתרים, הפעילויות והסיורים כמפורט במסלול הטיול.
תשר לנותני השירותים לאורך הטיול.

מחיר הטיול אינו כולל

ארוחות אשר אינן מפורטות בתכנית
ביטוח רפואי ומטען
שתייה, הוצאות בעלות אופי אישי
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו"ל

מידע נוסף והערות חשובות

אופי הטיול: מסע היכרות עם איי ניו זילנד הצפוני והדרומי, והיכרות עם תושביהם האירופאים והפולינזים גם יחד. דגש על מסלולי טבע, כולל טיולי רגל קלים המיועדים לאוהבי לכת וחובבי טבע. כמו כן נגיעות תרבותיות משמעותיות בנושא המאורי פולינזי, וסגנון החיים העכשווי והייחודי לניו זילנד.
קבוצה והדרכה: 15-26 מטיילים בקבוצה. מדריך ישראלי מצוות "אקו" – דר" יחיעם שלזינגר.
אתרים הקשורים בחופי ים, הנגישות אליהם תלויה בלוחות הגאות והשפל. חברת "אקו" תעשה כל מאמץ להתאים את הביקורים לשעות השפל. במקרים בהם לא יתאפשר הדבר, ייערכו ביקורים חליפיים.
באם יהיה צורך מדריכינו יערכו שינויים תוך כדי הטיול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, יעודכן המחיר בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מסע לפפואה ניו גיני – בין שני פסטיבלים ו 800 שבטים – רז שרבליס

פפואה ניו גיני, על מחצית מהאי השני בגודלו בעולם שוכנת מדינה המורכבת מכ-800 שבטים שונים הדוברים כמניין […]

הודו – שכונת הסלאמס דהארבי, בעקבות הסרט נער החידות ממומביי

הסיור בשכונת העוני דהארבי (Dharavi Slum Tours), הגדולה מסוגה באסיה, הוא חוויה מיוחדת במינה שכבר נחוותה על […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לניו זילנד בתקופת החגים

טיולי תרבות וטבע

מסע אל טבע פראי ושלווה אנושית | 23 יום

הדפיסו שלחו שתפו