טיול מאורגן לסין

טיול לסין הקלאסית והפראית

טיולי תרבות וטבע

כולל גשר הזכוכית ו"ממלכת שנגרי-לה", בהדרכת גילי שיינר | 18 יום

הטיול לסין מתמקד בלבה של אחת התרבויות העתיקות בעולם. על פי המסורת לפני כ-5000 שנה שלטו על הארץ שלושה מלכים וחמישה קיסרים, שהנחילו לסינים את הרפואה, את הכתב והאותיות, ואת השימוש במחרשה ובמעדר. מימיו של מו, הקיסר המיתולוגי, ועד ימיו של מאו טזה טונג הקומוניסטי "הקיסר האחרון", זרמו הרבה מים בנהר הצהוב. המדינה המסוגרת והקונפוציאנית, בעלת מוסד הקיסרות והסריסות, שצפתה על העולם מבחוץ, הפכה לקומוניסטית, ורק בתחילת שנות ה-80 של המאה שעברה החלה להיפתח למערב. הסינים חששו מהמהלך הזה ומ"פריצת החומה הסינית" לתיירים, כי "כשהדלת נפתחת יכנסו גם זבובים". ואכן, כפרים קטנים התחלפו בערים גדולות, האופניים פינו מקום למכוניות ולאופנועים והשאיפה להיות מעצמה עולמית החליפה שנים של סגירות. מאז ועד היום סין נמצאת בשינוי מתמיד, עד כי נדמה כי סין של היום כלל אינה דומה כלל לסין של מחר. הטיול לסין, הכולל את פארק ז'אנג ג'יא גיה לוקח אותנו לאזור שמור וירוק, ומרשים בתצורות הסלע המיוחדות שלו - מייצג את הטבע הלא נגוע, שהופך למשאב נדיר בסין ומשתמר רק במקומות קדושים או במקומות שאי אפשר לגדל דבר. גשר הזכוכית שבשמורה הוא רק הדובדבן שעל העוגה. טיולנו לסין מהווה ימים של טבע ושל רוגע, והתרשמות מהנאותיהם של הסינים לצד הגאווה על הישגיהם הגדולים; זכרו, שב-1976 סין יוצאת ממהפכת התרבות ללא אנשים מקצועיים וללא מומחים כלל, והסינים היו גאים בעבר על כל גשרון קטן, והיום הם החליפו את הגאווה בגשרון לגאווה ביכולות העצומות שלהם.  

טיולנו המקיף לסין הוא ייחודי, ומשלב אתרים מתחומים מגוונים במחוזות גיאוגרפיים שונים. נרחיק לאזורים פראיים ובתוליים בפרובינציות יונאן וגואנג שי ושמורת ז'אנג ג'יא ג'יה, ונבקר גם באתרים של סין הקלאסית בבייג’ינג, שיאן, שנגחאי ועוד.

מסלול הטיול

ימים 1-2

טיסות תל אביב–שנגחאי – עיר המסחר המודרנית שעל גדות הנהר

בצהרי יום 1 נמריא בטיסה לשנגחאי (Shanghai) דרך שנזן שבסין וננחת בבוקר יום 2 במטרופולין האדיר, המייצג יותר מכל את התמורות של סין החדשה. גורדי שחקים צצים בה חדשות לבקרים, מרכזי הסחר שלה משפיעים על הכלכלה העולמית, והייצוא ממרכזי הייצור של דרום סין משפיע על הרגלי הצריכה של העולם המערבי. 

נתחיל את יומנו ב"גני יו" השלווים (Yu yuan), בית-גן שנבנה בתקופת שושלת מינג (1363–1644) על ידי הסוחר העשיר פאן יון דואן (Pan Yun Duan), לכבוד הוריו. נכיר את מלאכת הגן הסינית ואת הרעיונות העומדים אחרי בניית בית-גן שכזה, ונטייל בבאזאר שסביבו שהיה חלק ממנו. נמשיך לבונד (Bund) – הטיילת שבנו ה"זרים" במאה ה-19 על שפת הנהר הבוצית של נהר החואנג פו – אחד מזרועותיו של נהר היאנג צה בדרכו אל האוקיינוס. נתרשם מהנהר, מהחזית הישנה שנבנתה בסגנונות אירופים ומהחזית החדשה באזור שממול – הפו דונג (Pu Dong) – המייצגת את החדשני והשאפתני. משם אל דרך נאנג'ינג (Nanjing) – רחוב מסחר אקסלוסיבי על גדות הנהר. הן הבונד והן רח' נאנג'ינג רוחשים בפעילות קדחתנית עוד מימי מלחמות האופיום, שהביאו עמן את ההשפעה של המערב אל לב סין. כאן נלמד על סודות המסחר וההתמקחות הסיניים, אשר משקפים מסורות בנות מאות שנים של המסחר המקומי והבינלאומי של סין. ארוחת ערב ולינה בשנגחאי.

יום 3

שנגחאי – עיר ללא הפסקה והנגיעה היהודית

נסייר ברובע הצרפתי ובפארק פושינג (Fuxing), אשר נבנה בתקופת הקולוניאליזם הצרפתי על חבל הודו סין (1887-1954), ומעוצב בסגנון צרפתי. נמשיך עם סיפור היהודים של סין: ונבקר בבית הכנסת העתיק (Synagogue Museum) ובמוזיאון שלצדו. נעלה למרומי מגדל הטלויזיה, הניצב זקוף בגובה 468 מטר ומשקיף על אזור הבונד מעבר לנהר הואנגפו. המגדל מהווה נקודת ציון איקונית בשנגחאי, עם מעלית זכוכית אל פלטפורמת התצפית בגובה 351 מטר, ממנה נשקף נוף פנורמי מרהיב של העיר משני צדי נהר הואנגפו. נמשיך ונבקר ברובע האמנות טיאנציפאנג (Tianzifang) ונאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ולאחריה נצא להופעת אקרובטיקה סינית Acrobatic Show)) באולם שהוקם במיוחד בעבורה – אולם "ארה" המפורסם. לינה בשנגחאי.

יום 4

בייג'ינג בירת סין

נעלה על רכבת "קליע" מהירה אל בירת סין, בייג'ינג, אליה נגיע בצהרים. נתחיל בביקור באחד המקומות הקסומים בעיר – ארמון הקיץ (Summer Palace), גן קיסרי רחב ידיים אשר שימש את הקיסר בימי הקיץ החמים. מכאן הוא משל, אירח, ניהל והנהיג את ממלכתו. האגם המלאכותי שבמרכז הארמון צינן את האוויר המהביל, הדלתות שהוצאו ממקומן אפשרו לרוח להיכנס אל החדרים, והיער והגן המרהיבים היו תפאורה נהדרת לחיי הארמון ולעיסוק הממלכתי-ניהולי של הקיסר. נהנה משייט רוגע על האגם ולעת ערב נצא לארוחה במסעדה מיוחדת, בה מגישים ארוחה קיסרית בנוסח ברווז פקינג, ולאחריה נסייר בשוק לילה מקומי. לינה בבייג'ינג.

יום 5

בייג'ינג והחומה הגדולה

נמשיך את ביקורנו בבירה אל מה שהעולם המערבי מכיר כסממן הבולט ביותר של סין, ושום טיול לסין אינו שלם בלעדיו – החומה הגדולה (Great Wall). נטייל לאורכו של אחד הקטעים היפים במיוחד של החומה, ונלמד על ההיסטוריה המביכה מעט של המפעל האדיר הזה, שתחם את סין המאוחדת מפני הפולשים מצפון – המונגולים והמנצ'ורים. מהחומה נמשיך אל רובע האומנים 798 (798 Art Zone) – האנגר גדול שאומץ על ידי אומנים צעירים ואוונגרדיים כדי לשמש בית מלאכה לאומנותם. היום זהו אזור שוקק חיים של אמנים שעובדים במקום, של תערוכות באות ותערוכות הולכות, של חנויות ליצירות אמנות ובתי קפה נחמדים. נצא לספוג את אוירת המקום ברחוב דשילן (Dashilan), אחד מרחובותיה המסחריים העתיקים, הידועים והייחודיים ביותר בבייג'ינג, ונאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בבייג’ינג.

יום 6

בייג'ינג הממלכתית והקיסרית

היום נקדיש את זמננו לאתריה הממלכתיים של העיר, לאלו של שושלת מינג (1363–1644) תקופה בה נבנתה העיר של היום ולאלו שהוספו בעת השלטון המודרני, בעיקר של המאה ה-20: בשעת בוקר נצא לכיכר טיאן אן מן (Tian An Men), המייצגת את התהפוכות הפוליטיות אשר עברו על סין במאות האחרונות ואת מקום המחאה הציבורית שהוא ערך תרבותי חשוב מאוד בסין. פתגם ידוע אומר ש"מנהיג אשר לא כבש את הכיכר, אין הוא מנהיג אמת של סין". וכיבוש הכיכר לפי הסינים הוא בעזרת אוכל "כשהעם שבע, העם רגוע". במרכז הכיכר עומד המוזוליאום של מאו דזה דונג הנערץ עד היום, ומארבעת צדדיה ניצבים בניינים חשובים: היכל העם (הקונגרס), המוזיאון ההיסטורי, השער הכי חשוב בחומת העיר (שנהרסה) ו"העיר האסורה" – הארמון של קיסרי סין עד 1911. נמשיך וניכנס ברגל אל תוככי העיר האסורה (Forbidden City), בה חיה המשפחה הקיסרית, משרתיה וסריסיה; עד ראשית המאה ה-20 לא הורשתה כף רגלו של בן העם הסיני לדרוך בתוככי העיר. היום העיר האסורה היא מוזיאון לחיים הקיסריים ולעושר הרב של התקופה הקיסרית. נהלך בינות האולמות והחצרות המפוארים, ונספוג את האווירה המיוחדת של המקום. נצא ממנה, ונעלה על גבעת הפחם (Coal Hill), הנקודה הגבוהה ביותר במרכז העיר בייג'ינג, המציעה תצפית מרהיבה על העיר הזו, שלעולם אינה נחה. נמשיך לטייל ברחובות העתיקים ונתוודע לכלי תעבורה "ישן" –  הריקשה הנישאת על ידי אופניים באזור ההוטונגים (Hutong) ונראה כיצד חי העם באותן תקופות קיסריות, ומה קרה לעיר עם עלייתו של מאו לשלטון ב-1949. ארוחת ערב ולינה בבייג'ינג.

יום 7

שיאן שעל גבול מדבר הגובי – האזור המוסלמי

נעלה על רכבת לעבר מרכזה של סין, אל העיר שיאן (Xian), שהיתה בירתה ההיסטורית של שושלת טאנג (618–907 לספירה) – תור הזהב של דרך המשי – ושל עוד 12 שושלות במהלך ההיסטוריה. זו עיר שמורה, מוקפת חומה ועיר מודרנית ותעשייתית; את תנופת הפיתוח שלה היא חבה לגידולי הכותנה, האפרסמונים והרימונים. בהגיענו נסייר בחומת העיר וברובע המוסלמי (חואי) ובמסגד העתיק "שער העננים הגדול" (Qing Zhen Da), הפעיל עד היום. המסגד, אחד מהגדולים בסין, בנוי מכמה חצרות פנימיות, ומעוטר בקליגרפיות סיניות וערביות.

בערב נצא לארוחת דמפלינג (דים-סאם) – מאכל מקומי אהוב ומיוחד, שנוצר בנסיבות היסטוריות מרתקות, ונסיים את היום בשיטוט באחד משווקי הלילה המיוחדים של שיאן. לינה בשיאן.

יום 8

שיאן – עירו של הקיסר הראשון של סין המאוחדת ומקום קברו המפורסם באתר חיילי הטרה קוטה (Terra Cotta Army)

נתחיל בפגודת אווז הבר הגדולה (Big Wild Goose Pagoda) המרשימה, שנבנתה בכדי לשמש משכן לכתבים בודהיסטיים שהובאו מהודו על ידי הנזיר הנודד שואן דזאנג, שהונצח ברומן קלאסי מתקופת שושלת מינג "המסע למערב". שמו גם נקשר לאותה אגדה שהיקנתה למקדש את שמו המעניין.  נמשיך לאתר חיילי הטרה קוטה (Terra Cotta Army) – צבא חיילי חרס השומר על קברו של הקיסר צ'ין שי חואנג (מאה ה-3 לפני הספירה); האתר המפורסם הנמצא מספר ק"מ מהעיר התגלה במקרה על ידי איכר, שחפר באר במקום ב-1974 ונתקל בראש של פסל מוזר. בעקבות כך החלה חפירה במקום, שנמשכת עד היום, והיא חשפה אינספור של חיילים עשויים מטרה קוטה – אחד מהאתרים ההיסטוריים המרשימים ביותר בעולם ואתר מורשת עולמי; נבקר באתר ובמוזיאון שלצדו. לאחר ארוחת הערב נעלה על טיסה למחוז חונאן ונלון בעיירה ג'אנג ג'יא ג'יה (Zhang Jia Jie) הנמצאת בקרבת הפארק המפורסם. לינה בג'אנג ג'יא ג'יה.

יום 9

שמורת ז'אנג ג'יא ג'יה – גשר הזכוכית וטבע עוצר נשימה

את היומיים הבאים נבלה בביקור בשמורת הטבע ג'אנג ג'יא ג'יה (Zhang Jia Jie National Park), המתאפיינת בנופים מיוחדים ובמראות יוצאי דופן, שהיוו השראה לסרטים רבים, בין היתר לסרט "אוואטר" של הבמאי הקנדי הידוע ג'יימס קמרון. בשמורה ניצבים בגאון עמודי קראסט דקים, המנוקדים בצמחייה ירוקה, וחלקם מתנשאים לגבהים עצומים של 300 מ', ומשתלבים בפסגות הרים המבצבצות לעתים מבעד לעננים, אגמים וערוצי נחלים וכפרים מקומיים עתיקים ומעניינים. היום נזכה לבקר באחד מהפלאים ההנדסיים המרהיבים בסין ובעולם כולו, גשר הזכוכית הארוך והגבוה בעולם של הגראנד קניון ז'אנג ג'יא ג'יה (Grand Canyon with the Glass Bridge), שנפתח לפני מספר שנים למבקרים. מהגשר ניתן לראות נוף פנורמי מרהיב של הקניון ולהתנסות בהליכה על גשר שקוף בגובה מרשים. נעלה ברכבל להר טיאן זי (Tian zi), נרד במעלית של זכוכית (Bai Long Elevator) ונחזה ביופיים של הרי יואן ג'יא ג'יה (Yuan Jia Jie). ארוחת ערב ולינה בג'יאנג ג'יא ג'יה.

יום 10

ג'יאנג ג'יא ג'יה, טיאן-מן שאן - "הר שער השמיים"

היום נמשיך את ביקורנו באזור ג'אנג ג'יא ג'יה, ונתמקד בשמורת טיאן-מן שאן- "הר שער השמיים", אשר מתנשא לגובה של 1,520 מטרים וקיבל את שמו משער הסלע הענק הטבעי שבראש ההר, ואגדות רבות נקשרו אליו. נלך לאורך המצוקים התלולים של ההר על השבילים, המדרגות התלויות ונקודות התצפית המרהיבות שמקיפות את ההר. נסיים את ביקורנו בשמורה ונשוב למלוננו. ארוחת ערב ולינה בג'יאנג ג'יא ג'יה.

יום 11

גווילין ויאנג שו שבחבל המיעוטים גואנג שי

בבוקר נעלה על רכבת מהירה לגווילין (Guilin) ומשם ניסע ישירות ליאנג שו (Yang Shuo) – אזור בו ההרים מזדקרים – תופעה גאולוגית מיוחדת ונדירה – נהר הלי הירוק מפלס דרכו בינות להם. בדרכנו נעצור בהר שיאנגונגונג ((Xianggong לתצפית מרהיבה על האזור. כשנגיע ליאנג שו, עיירת תרמילאים חביבה בנוף עוצר נשימה, נצא לסייר ברחוב המערבי (West Street) והתוסס, שמשמש היום כאחד משווקי התיירים הכי ציוריים. ארוחת ערב ולינה ביאנג שו.

יום 12

יאנג שו – כפר תרמילאים מתוק על נהר הלי

את הבוקר נתחיל בשיעור טאי צ'י (Tai Ji) – אחת מאמנויות הלחימה הסיניות, שהמתרגלים אותה לא רק מאמנים את גופם, את האיזון ושיווי המשקל ומחזקים את השרירים, ומזרימים את האנרגיה הפנימית (צ'י) הזורמת במרידיאנים שבגוף ובכך שומרים על הבריאות הגופנית והנפשית. לאחר התרגול נצא לנהר היולונג (Yulong), פס כחול בתוך שדות ירוקים והרים מזדקרים, ונעלה על סירות במבוק כדי לשוט אל עבר כפרים בסביבה, בהם נסייר ונלמד על התפקיד המרכזי של הנהר העצום בחייהם: מי הנהר משמשים אותם להשקיית השדות ומקנה, לקירור בעלי החיים, לגידולם וכמובן לשתייה ולרחצה, וכן כמקור לדגים, שמהווים חלק משמעותי מהרכב המזון באזור. נשוב ליאנג שו, לאכול ארוחת ערב ולראות את ההופעה "רשמים" (Impression) – מופע עוצר נשימה שנערך על גדות הנהר בבימויו של הבמאי ג'אנג יי מו, אשר ביים את טקס פתיחת האולימפיאדה ב-2008. לינה ביאנג שו.

יום 13

טרסות האורז של זנב הדרקון (לונג שאנג)

ביום זה בטיולנו לסין נזכה לראות את אחד המפעלים הגדולים שהקים המין האנושי – טרסות האורז; הטרסות שינו את פני הכלכלה הסינית בתקופה הקיסרית ומספקות עד היום תעסוקה לבני הכפרים הסמוכים. ניסע לאזור לונג שן (Long Sheng), נעלה ברכבל ל"זנב הדרקון" (Long Ji) – אחת הנקודות היפות בה נפרשים טרסות האורז מטה מטה, מדרגה ועוד מדרגה. נספוג את האווירה המיוחדת שבמקום, נתרשם מכמות העבודה שנדרשת מהכפריים המקומיים כדי לחפור את הטרסות רחבות הידיים ולעבוד בשדות. נתהלך בינות לשדות ולכפרים של שני מיעוטים – היאו והג'ואנג, החיים באזור. משם נמשיך בנסיעה לעיר גווילין (Guilin) – עיר ראשה של המחוז ועיר שמאוד מתפתחת בשנים האחרונות, עד כדי הכפלת גודלה ומספר תושביה בכ-5 פעמים. נאכל ארוחת ערב ונלון בגווילין.

יום 14

נסיעה לרמה הטיבטית, אל ז'ונג דיאן – ממלכת שנגרי-לה בחבל יונאן

נצא אל שדה התעופה ונעלה על טיסה לשדה"ת של ליג'יאנג שבחבל יונאן (Yunan). בהגיענו, נעבור אל שיגו (Shigu) – עיירה עתיקה וקסומה, השוכנת על גדת נהר היאנג צה. נמשיך ונרד אל הערוץ בחלקו הגבוה של היאנג צה, קרוב לאזור הניקוז שלו, אל ערוץ "דילוג הנמר" המפורסם (Tiger Leaping Gorge) – נקודה בערוץ בעלת נוף דרמטי, שנגרם בשל היצרות האפיק כתוצאה של הפעילות הטקטונית ויצירת מעין קניון צר יותר וגועש יותר. משם נמשיך ונטפס בנסיעה אל ג'ונג דיאן (Zhong Dian) הידועה יותר בשם 'שנגרי-לה'. השם 'שנגרילה' הגיע מאגדה בודהיסטית לראשונה אל המערב בספרו של ג'יימס הילטון "האופק האבוד" משנת 1933, ומאז ועד היום מחפשים בני המערב את המקום המסתורי והנינוח בו הזמן עצר מלכת ותושביו חיים חיי נצח. בערב נצא לארוחת "הוט פוט" מיוחדת לפי המסורת הטיבטית ולטיול בעיר העתיקה. לינה בג'ונג דיאן.

יום 15

ג'ונג דיאן (שנגרי-לה) – טיבטים ולאמהיזם

נפתח את היום בביקור במנזר סונג זאן לין (Song Zan Lin) המאוכלס על ידי נזירים מכת הכובע הצהוב, אחד מחמשת הזרמים של הבודהיזם הלאמהיסטי-טיבטי. נמשיך וניסע אל שמורת פוטטסו ((Pudcuo אשר בה נוף אלפיני יפיפה, אגמים, הרים ויערות. נשוב לג'ונג דיאן ונבקר בביתה של משפחה טיבטית מקומית. לאחר ארוחת הצהרים נצא בנסיעה אל העיר ליג'יאנג (Lijiang). לינה בלג'יאנג.

יום 16

יופיו הפסטוראלי של הר דרקון הג’ייד הקדוש

נעלה על רכבל שיקח אותנו לתצפית בגובה 4,506 מטר מעל פני הים, עם נוף עוצר נשימה המשקיף על פסגתו המושלגת של הר דרקון הג’ייד הקדוש שמתנשא לגובה של 5,500 מטר.  

נמשיך אל "עמק הירח הכחול", נהר לבן הזורם למרגלות ההר עם ארבעה אגמים המופרדים על ידי מפלים, וסלעים גדולים המשלימים את הנוף המדהים. נגיע אל הכפר יוהו (Yuhu), המשתייך למיעוט בני הנאשי (Naxi), הממוקם בקרבת מקום, לצד אגם יפהפה אשר מימיו מגיעים מהשלג המפשיר בהרים. נשוב ללגיג'אנג לארוחת הערב במסעדה מקומית. לינה בליג'יאנג.

יום 17

ליג'יאנג – עירם של בני הנאשי

את הבוקר נתחיל בטיול בעירם של בני הנאשי (Naxi) – צאצאיהם של נוודים טיבטים, שמשמרים עד היום את השיטה המטריארכלית, רוכבי סוסים מקצוענים וסוחרי תה וסוסים עם הרמה הטיבטית. הם גם מומחים במלאכות יד מאוד צבעוניות ובתכשיטנות כסף. נתחיל את סיורנו בעיר העתיקה של ליג'יאנג (Lijiang), הבנויה בשיטה מסורתית מיוחדת כנגד רעשי אדמה. נלך ברחובות ציוריים, מרוצפים באבנים עתיקות, נחצה גשרוני עץ, ונתרשם מחיי היום יום בעיירה ציוריות זו. נבקר בשוק הבוקר של ליג'יאנג, שם נחשף למגוון הירקות, התה, התבלינים ומגוון המאכלים אשר מרכיבים את המטבח של יונאן. נמשיך לאורך העיר העתיקה המרהיבה אל בריכת הדרקון השחור (Black Dragon Pool), שנבנתה בשנת 1727 על מנת לעצור את מי מעיין הדרקון. הבריכה מקודשת לבני הנאשי פעמיים – מימיה הם עורק החיים של העיר, ומבלעדיהם אין לה חיים, ובה משתקפים הרי הדרקון השחור הקדושים וגבעת הקבורה של בני הנאשי. נצא אל שדה התעופה ונעלה על טיסה אל העיר שנזן (Shenzhen) בדרום מזרח סין בסמוך לגבול עם הונג קונג. לאחר הכירות קצרה עם העיר נהנה מארוחה מסכמת לטיול לסין ונצא אל שדה התעופה.

יום 18

חזרה לארץ

נמריא לטיסת ללילה ישירה לתל אביב, נחיתה בשעות הבוקר.  

  • טיסות נוחות לסין בחברת התעופה הסינית היינאן איירליינס.
  • ביקור בשמורת ג’אנג ג’יה ג’ייה ובגשר הזכוכית הגבוה בעולם.
  • שייט חוויתי על סירות במבוק בנהר היולונג (Yulong), בינות לשדות ירוקים, הרים מזדקרים וכפרים ציוריים.
  • ביקור בטראסות האורז של לונג שאנג, מהגדולות במזרח אסיה.
  • צפייה ב"רשמים" (Impression) – מופע עוצר נשימה שנערך על גדות הנהר בבימויו של הבמאי ג'ו יי מו.
  • נגיע לרמה הטיבטית ול"ממלכת השנגרי-לה", ונעבור דרך "ערוץ דילוג הנמר", השוכן בחלקו הגבוה של נהר היאנג-צה.
  • הופעת אקרובטיקה סינית (Acrobatic Show) באולם שהוקם במיוחד בעבורה – אולם "ארה" המפורסם.
  • קבוצה קטנה ואיכותית: 15-26 מטיילים.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
08/10/2024 25/10/2024 גילי שיינר $5,985 $410 $6,395 $100 הנחה לנרשמים עד 07/07/2024

תוספת ליחיד בחדר: 995$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל:

טיסות בינלאומיות על פי מסלול הטיול (בחברת היינאן איירליינס) ו-3 טיסות פנים על פי מסלול הטיול.
כניסות לכל האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
אשרת כניסה לסין, מיסי נמל וביטחון – 410$.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
דמי טיפול ורישום.
מפגש הכנה לטיול.
מים מינרלים – בקבוק לאדם ליום.

המחיר אינו כולל:

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות
הוצאות בעלות אופי אישי.
טיפ למדריך הישראלי.

לתשומת ליבכם:

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
אופי הטיול: טיול עומק בתנאים טובים, החושף את המטיילים אל האתרים המיוחדים של סין. שילוב של מפגש עם אנשים, כפרים קטנים וערים מסורתיות, אמונות, מנהגים, אומנות וארכיטקטורה מקומית ושמורות טבע מרהיבות.
לינה: במלונות 4* ו5* או הטובים בנמצא.
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
תחבורה: 3 טיסות פנים לפי התוכנית, 3 רכבות מהירות (Bullet train) בקווים: שנחאי-בייג'ינג, בייג'ינג-שיאן וג'יאנג ג'יא ג'יה-גוולין. אוטובוס צמוד לנסיעות בינעירוניות, ולסיורי ערים והעברות לשדה התעופה.
קבוצה וצוות : 15 – 26 מטיילים.
מדריך ישראלי מצוות אקו: גילי שיינר ומדריכים מקומיים.

הערות חשובות:

חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
סין היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי, בחלקים מסוימים. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
חברת התעופה איננה מאפשרת הושבה מוקדמת ובחירת מקומות טרם הטיסה, יש להגיע כשלוש שעות לפני ההמראה לדלפקי הצ'ק אין של החברה בארץ.

לתשומת לבכם:

השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור.
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
חובה על המטיילים להצטייד בביטוח רפואי וביטוח נסיעות מתאימים לפני הנסיעה. לאחר שקניתם פוליסת ביטוח, בבקשה שלחו אלינו את הפרטים על מנת שנוכל להתארגן בהתאם במידה ותזדקקו לטיפול רפואי במהלך הטיול.
טיסות: ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
טיסות פנים: איחורים, דחיות ואף ביטולים בטיסות פנים בסין אינן דבר נדיר . אנו מזמינים עבורכם טיסות פנים כחלק מהשירותים שאנו מארגנים עבורכם (וללא עמלה נוספת) אך איננו אחראים על שינויים שנעשים על ידי חברות התעופה. אנו נעשה את המרב על מנת למצוא פתרון הולם במקרה של שינוי או ביטול של טיסות אך במידה והשינוי יגרור תשלום נוסף, תשלום זה יחול על הלקוח בלבד. * זמני טיסות הפנים בסין טרם פורסמו ועשויים להשתנות. תכנית הטיול עשויה להשתנות בהתאם ללוח הטיסות.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

איסלנד – אי קפוא עם הפתעה חמה

מי שמתכנן לנסוע לאיסלנד ודאי לא יחשוב שבגד ים הוא הפריט החשוב ביותר שהוא צריך לקחת איתו […]

קרואטיה – דוברובניק פנינת הים האדריאטי

טיסה של כשעתיים ומחצה מפרידה בין תל אביב ובין דוברובניק, היפה בערי יוגוסלביה לשעבר ואחת הערים היפות […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לסין הקלאסית והפראית

טיולי תרבות וטבע

כולל גשר הזכוכית ו"ממלכת שנגרי-לה", בהדרכת גילי שיינר | 18 יום