צילום: אי השמש בשיא פריחתו גיאוגרפיה מרתקת, היסטוריה "רב שכבתית",

טיול לסיציליה

טיולי תרבות וטבע

אי השמש בשיא פריחתו | 8 ימים

סיציליה(Sicily) האי הגדול ביותר בים התיכון הוא חגיגה רב גונית של אופי ומזג. מהפאר וההוד של הבירה פלרמו ועד להריסות היווניות שבסיראקוזה; מהכנסיות והטירות הנורמניות ועד לכיפות בסיגנון הערבי;  מהיותה אחת מאתרי התיירות היפים באיטליה ועד למוניטין המפוקפק שיצא לה כבסיסה של אחת מהאכזריות שבארגוני המאפיה באיטליה. אכן, סיציליה ( כמו כול דרום איטליה) נחשבת ל"אחות הרעה" והפחות מועדפת על האליטה הלבנה של צפון ומרכז איטליה.

 

באי המשולש ("טרינקריה" ביוונית ובאיטלקית) תופעות טבע מרתקות ובראשן הפעילות הוולקנית הפעילה  בהר האתנה ובאיים הליפרים. באי, הממוקם איסטרטגית במרכז הים התיכון ולכן משך במשך אלפי שנים כובשים רבים, סימנים ועדויות לתרבויות רבות שעברו באי והשפיעו על הארכיטקטורה, על הדת, על האוכל ועל המוסיקה של המקום.

 

ביקור בסיציליה הוא ביקור מרתק ומפתיע.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה לסיציליה – קטניה

מוקדם בבוקר נמריא מתל אביב בטיסה דרך רומא אל קטניה ( (Catania. קטניה היא העיר השנייה בגודלה בסיציליה ואתר מורשת עולמי של אונסק"ו. לאחר הנחיתה נצא משדה התעופה לעבר ריביירת הקיקלופים, נראה את העיירה אצ'י ריאלה שבה ארכיטקטורה בארוקית מרשימה. נמשיך לכפרי דייגים, נבקר בחוף הקיקלופים ונחזור בנסיעה לקטניה. לארוחת ערב ולינה

יום 2

סירקוזה– אורטיג'ה – נוטו – קטניה

בבוקר ניסע לבקר בעירו של ארכימדס – סירקוזה    (Syracusa ), אחת הערים היפות בסיציליה, נבקר באתר הארכיאולוגי שבו תיאטרון יווני, אמפיתיאטרון רומי, קטקומבות מצוירות, מחצבות אבן (שנקראות אוזנו של דיוניסוס). נמשיך לחצי האי אורטיג'ה (Ortigia), , שהוא לב לבה של סירקוזה כיום, נסייר ברחובות העיר המרשימות, נראה את שרידי מקדש אפולו, את כיכר ארכימדס, משם נמשיך לעיר הבארוק נוטו ( Noto ), נטייל ברחובה הראשי של העיר העתיקה לעת שקיעה ונתרשם משלל בנייני הבארוק המרשימים בה. לאחר הסיור נשוב למלוננו שבקטניה.

יום 3

הר אתנה –טאורמינה

עם בוקר ניסע להר הגעש אתנה (Mount Etna); הסמל של סיציליה והנקודה הגבוהה

ביותר בכל האי (כ- 3,345 מטר). זהו הר הגעש הפעיל הגדול ביותר באירופה ובין החשובים בעולם. נתחיל בעלייה עם האוטובוס לגובה של כ- 1800 מטרים ונעצור בנקודה המכונה ריפוג'יו ספיינצה; כאשר הנוף שנוצר סביב המכתשים מרשים ביופיו. , משם ניקח רכבל או רכבי 4×4 שיעלו אותנו לגובה של 2800 מ'. נרד ונעשה סיור רגלי מסביב לאחד מלועי ההר, בתקווה לראות פעילות מעניינת. לאחר הביקור במכתשים שנוצרו עם השנים, עקב פעילות הר הגעש, נחזור לאוטובוס וניסע לעיירה העשירה והנוצצת טאורמינה (Taormina) שלמרגלות מונטה טאורו (Monte Tauro) נסייר בתיאטרון היווני העתיק, ממנו נשקף הר האתנה. נטייל לאורך רחובה הראשי עד כיכר ה 9 באפריל, נראה את הקתדרלה, ונסיים בסמטאות הרובע היהודי ובארוחת ערב. לינה בקטניה.

יום 4

אנה – פיאצה ארמרינה

בשעות הבוקר נצא ללב האי סיציליה, לעבר העיירה אנה (Enna) ,שמיקומה על הדרך הראשית החוצה את סיציליה, עיירה שהזמן לא נגע בה, לב ליבה של סיציליה. נעלה לתצפית מרהיבה ממצודת לומברדיה שבפסגת העיירה, שנבנתה על ידי פרידריך השני במאה ה-12. המצודה חולשת  על כל מרכז האי, והנוף הנשקף ממנה הקנה לה את השם "יפת הנוף של סיציליה". נמשיך לאחת מפנינות האי – הפסיפסים המרהיבים של וילה רומנה דל קסלה ( Villa Romana del Kasale ), שבקרבת העיירה פיאצה ארמרינה. נסייר בין מאות מטרים רבועים של פסיפסים עוצרי נשימה המתארים סצנות מחייהם של הרומאים במאה ה – 3 לספירה, ובהן נערות הביקיני המפורסמות. נדרים עוד קצת לעבר העיירה  קלטג'ירונה – מרכז ייצור הקרמיקה של סיציליה. ארוחת ערב. לינה קלטג'ירונה.

יום 5

אגריג'נטו – מרסלה

בבוקר נצא מערבה אל עבר אגריג'נטו, אתר ארכיאולוגי שהיה בעבר אחת הערים החשובות במגנה גרקיה. נסייר ב"עמק המקדשים", המרכז הדתי והרוחני של העיר ונראה את ארבעת המקדשים החשובים, שהחלו להיבנות בו מאז המאה ה-6 לפנה"ס ועד המאה ה-4 לפנה"ס, ביניהם מקדש הרקולס, מקדש זאוס ומקדש הרה. נבקר גם במוזיאון הארכיאולוגי המרשים בעיר. אחר הצהריים נמשיך מערבה וניסע לעיר מרסלה, עיר נמל בקצהו המערבי של סיציליה. מרסלה שוכנת באזור גידול גפני היין, מהם מייצרים יין סיציליאני מסורתי ומתוק .נבקר ביקב מקומי ונטעם מהיין. לינה במרסלה.

יום 6

טרפני – אריצ'ה – סג'סטה – פלרמו

בבוקר ניסע אל העיר טרפני, נצר לתרבות הפיניקית. נעבור באזור בריכות המלח ונשמע על תעשיית המלח באזור. נמשיך לעיירה הציורית מימי הביניים אריצ'ה, עיר המרציפן, הבנויה על גבעה מצוקית בגובה של כ-750 מטרים מעל פני הים ומבוצרת בחומה מימי הביניים. נסייר ברחובותיה הצרים ובכיכרות, נביט מעלה אל המרפסות העתיקות ונפקוד את כיכר אומברטו, הכיכר המרכזית של העיר בה נמצא בניין בית העירייה. אחר הצהריים נמשיך לכיוון סג'סטה, אתר ארכיאולוגי מהמרשימים בסיציליה ובו מקדש דורי שמור להפליא, מהמאה ה-5 לפנה"ס, ותיאטרון שחולש על נוף מדהים. לאחר מכן ניסע לפלרמו. לינה בפלרמו.

יום 7

פלרמו – צ'פאלו

סיור בעיר פלרמו, בירת סיציליה ואחת הערים החשובות באיטליה. חלקים רבים של העיר הם למעשה שרידים של ההיסטוריה הסיציליאנית העתיקה והמפוארת. נבקר בדואומו, קתדרלה הממזגת סגנונות בנייה שונים, בכיכר הבושה, בכיכר ארבע הזוויות, ברובע היהודי בשווקים, נראה את ארמון הנורמנים, נמשיך לקברי הקפוצ'ינים, נעשה הפסקת צהרים באחד משוקי העיר. ניסע לעיירה צ'פאלו. זוהי עיירת דייגים קטנה וציורית ממזרח לפלרמו המאפשרת היכרות עם הצד האותנטי והחמים של סיציליה. החופים היפים שלה, רחובותיה הצרים ורכסי הרי מדוניה המרשימים לצידה משווים לה אופי רומנטי, העיירה ממוקמת למרגלות צוק תלול שממנו נשקף נוף דרמטי. נסייר באתרי העיר השונים, בסמטאות הציוריות, נראה את שער הדייגים ובתים שהיו ארמונות מהמאות 16-15 ונראה את המכבסה המיוחדת, נטעם את המאכל האופייני – גלידה בלחמנייה. לינה בפלרמו.

יום 8

מונריאלה – הר פלגרינו – שדה תעופה

בבוקר ניסע לעיר מונראלה, הקרובה לפלרמו והידועה בזכות הקתדרלה הענקית והמפוארת שנבנתה על ידי המלכים הנורמניים מהמאה ה-12. הכנסייה מכילה את אחת מיצירות האמנות המדהימות ביותר באי – תיאור מושלם ומדהים, בפסיפס, של סיפורי התנ"ך ובריאת העולם. אחר צהרים ניסע להר פלגרינו, המתנשא לגובה 600 מטר, ממערב לפלרמו, ובו מצויות כמה מערות. נבקר באחת מהן שהפכה לקפלה, כדי להנציח את זכרה של הקדושה סנטה רוסליה, שהפכה לנזירה וחיה במערה זו. סנטה רוסליה היא הפטרונית של פלרמו. לאחר מכן ניסע לשדה התעופה.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
08/10/2024 15/10/2024 ד"ר נעמה וילוז'ני €2,750 €75 €2,825 €100 הנחה לנרשמים עד 10/07/2024

תוספת לחדר ליחיד: 470דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות: טיסות סדירות דרך יעד ביניים
בסיס אירוח: חצי פנסיון (מארוחת ערב ביום הראשון – עד ארוחת בוקר ביום האחרון)
לינה: במלונות דרגה ראשונה (4 כוכבים טובים)
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, רכבל וג'יפ למעלה הר הגעש אתנה
קבוצה וצוות: גודל הקבוצה לטיול 15-26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתוכנית
תשר לנותני שירותים מקומיים
מיסי נמל ובטחון
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה בזום בארץ טרם היציאה

הטיול אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען (ניתן להסדיר זאת דרך משרדנו) – ניתן לבצע ביטוח 3 חודשים לפני היציאה.
שתייה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי
נוחתים ביום 9 נא לעשות בטוח ל-9 ימים

לתשומת לבכם

אופי הטיול: טיול המשלב בתוכו ביקורים בעתיקות ומקדשים, עיירות פסטורליות, שייט וסיורים באיים האיאוליים, על רקע נופיו המרהיבים של האי והרי הגעש שלו. נשלב הליכות רגליות קלות ונעימות נטפס על הר הגעש אתנה במידה ויתאפשר.
למידע בריאותי על טיול לסיציליה, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. באם יהיה צורך ייעשו שינויים במסלול, לטובת ורווחת הנוסעים. אנא קבלו זאת בהבנה.
מזג האוויר בסיציליה עלול להיות בלתי צפוי. עקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן ובמידת הצורך מדריכנו ידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר (עיקר הכוונה לשייט– במידה והים יהיה סוער נצטרך למצוא חלופה אחרת וכך גם גם לגבי הטיפוס על הרי הגעש).
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כרטוס קבוצתי, מראש.
לא כמו כרטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים.
חשוב להבהיר ולציין כי כל שינוי הקשור בחברות התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת "אקו תיירות שטח" והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי "אקו תיירות שטח "תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, יעודכן המחיר בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ים לעולם – תרבויות החוף של ברזיל

ברזיל היא החופים, החופים הם ברזיל. טיול בחופי המדינה מדגיש למטייל את תשוקת החיים של הברזילאים. הכדורגל, […]

איסלנד – אי קפוא עם הפתעה חמה

מי שמתכנן לנסוע לאיסלנד ודאי לא יחשוב שבגד ים הוא הפריט החשוב ביותר שהוא צריך לקחת איתו […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לסיציליה

טיולי תרבות וטבע

אי השמש בשיא פריחתו | 8 ימים