טיול לסרי לנקה צילום: עידו שמר

טיול לסרי לנקה

טיולי תרבות וטבע

אי קסום באוקיינוס ההודי | 10 ימים

טיול לסרי לנקה הוא טיול עומק אל אי טרופי ירוק בו נפגוש ערים עתיקות ומקדשים בודהיסטים מרשימים, כפרי דייגים ציוריים, יערות וצמחי תבלין, מטעי תה אינסופיים וחופים זהובים המשופעים בעצי קוקוס. סרי לנקה, שנקראה בעבר ציילון, היא מדינת אי באוקיינוס ההודי, סמוך מאוד לקצה הדרום מזרחי של תת היבשת ההודית. צורת האי היא כטיפת ענק שנשרה מהודו. על פי האפוס ההודי המפורסם "הרמאיינה", בנה האל הקוף האנומן גשר של איים קטנים המחבר את סרי לנקה אל הודו, וכך הגיע לסרי לנקה עם צבא הקופים שלו כדי לשחרר את הנסיכה סיטה מידי השד הנורא רוואנה שחטף אותה לשם. טיול לסרי לנקה מקים לתחייה את סיפורי המיתולוגיה, מאופיין במפגש קרוב עם האוכלוסייה המקומית, והכל בחיק הטבע העשיר על רקע נופים מרהיבים ומגוונים.

מסלול הטיול

ימים 1-2

קולומבו - עיירת הדייגים נגומבו

נצא בטיסה דרך איסטנבול אל קולומבו, בירתה של סרי לנקה. לאחר הנחיתה בשעות הערב, העברה אל מלוננו. ארוחת ערב ולינה באזור נגומבו.

יום 3

בית היתומים לפילים וסלע סיגירייה

נצא לסיור בנגומבו, עיירת חוף עטורת כנסיות, מקדשים ונמל דייגים צבעוני. בבוקר נבקר בשוק הדייגים הענק לחוויה ססגונית (וריחנית!) במיוחד. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל פינוואלה, בה נמצא אחד מבתי היתומים הראשונים בעולם לפילים. הפילים הובאו למקום מכל רחבי סרי לנקה במשך השנים, בעקבות ניסיונות ציד מקומיים ומתוך הרצון לשמור על אוכלוסיית הפילים. נמשיך למרכז סרי לנקה לכיוון “המשולש התרבותי” של הערים העתיקות: דמבולה, פולונרואה וסיגירייה. נמשיך אל סיגירייה – עיר מבצר עתיקה ומרשימה בגובה 200 מטר. נטפס במדרגות לולייניות אל ראש הסלע, נבקר בעיר החצובה, ונראה את ציורי הפרסקו הארוטיים המפורסמים והמבהיקים, שנשתמרו בצבעיהם המקוריים במערה מהמאה החמישית לספירה. בשעות הערב נגיע למלוננו. ארוחת ערב ולינה באזור הבראנה.

יום 4

עתיקות פולונרואה ושמורת מינרייה

בשעות הבוקר נצא לבקר בעיר העתיקה והמרשימה שהנה אתר מורשת עולם, פולונרואה, הבירה העתיקה של שושלת הצ’ולה. במקום ארמונות עם מאגרי מים עתיקים, ומקדשים הינדואיים ובודהיסטיים. אחת האטרקציות המיוחדות של המקום היא מתחם ובו פסלי בודהא ענקיים חצובים בסלע גרניט: הבודהא העומד, הבודהא היושב על פרח הלוטוס והבודהא השוכב – רגע לפני שהגיע לנירוואנה הסופית. לאחר סיור מרתק ומרשים נעלה על ג’יפים ונצא לספארי בשמורת מינרייה המפורסמת באוכלוסיית הפילים הגדולה שנמצאת בה. נוכל לצפות שם גם בעדרי בופאלו, צבאים, חמוסים זוחלים ומיני ציפורים. בערב נחזור להבראנה לארוחת ערב ולינה.

יום 5

ממקדש מערות דמבולה דרך ארץ התבלינים אל הבירה העתיקה קאנדי

נבקר במערות דמבולה, קומפלקס מרשים של חמש מערות המשמש כמקום קדוש כבר מהמאה הראשונה לספירה, ומכיל מאות פסלים וציורי קיר מרהיבים המתארים את חיי הבודהא. מכאן נמשיך אל קאנדי – בירתם העתיקה של הסינהאלים, והיפה בערי סרי לנקה. העיר מוקפת גבעות ובמרכזה אגם ציורי. בדרך נבקר בחוות תבלינים ליד העיר מטאלה, שם נכיר צמחי תבלין מגוונים המשמשים לבישול, לקוסמטיקה ולרפואה משלימה. נסיעה קצרה תביא אותנו אל קאנדי, בה נראה את המקדש החשוב של סרי לנקה, מקדש השן של הבודהא המושך אליו מאות מאמינים בכל יום. על פי המסורת, לפני שנשרפה גופתו של הבודהא בהודו נעקרו ארבע שיניו, ואחת מהן הוברחה במאה הרביעית לספירה לאי בשיערותיה של נסיכה הודית. לעת ערב נצפה במופע ריקוד ולהטוטי אש, כולל “ריקוד השטן” המהווה חלק מהאמונה השמאנית של התושבים המקומיים. ארוחת ערב לינה בקאנדי.

יום 6

הגנים הבוטניים בפראדנייה ומטעי התה של נוארה אלייה

בשעות הבוקר נערוך סיור קצר במרכז העיר קאנדי והשוק. לאחר מכן נמשיך אל הגנים הבוטאניים של פראדנייה, שניטעו לראשונה לפני כמעט מאתיים שנה, וכוללים אוסף מרשים של עצים וצמחים ייחודיים, גינה יפנית, אוסף של עשרות סוגי במבוק, חממת סחלבים ועוד. נמשיך בנסיעה דרומה, בטיפוס דרך ההרים הגבוהים של מרכז האי אל עבר נוארה אליה. הדרך רצופה מראות עוצרי נשימה בין מטעי תה ומפלים הזורמים מההרים. נפגוש את נשות המיעוט הטאמילי של סרי לנקה, המלקטות את עלי התה לתוך סלי קש גדולים אותם הן נושאות על גבן. נבקר במפעל לייצור תה וכמובן גם נטעם ממנו. ארוחת ערב ולינה בנוארה אלייה.

יום 7

שמורת מישורי הורטון

נקום מוקדם ונצא בוואנים אל שמורת מישורי הורטון היפהפייה, המאכלסת סוגים רבים של בעלי חיים וצמחייה ייחודיים למקום. הליכה של כ- 6 ק”מ תביא אותנו אל “סוף העולם”: צוק תלול היורד בחדות מגובה רב. הנוף הנשקף משם ושמיכות העננים שבמקום מקנים תחושה מיסטית למבקרים כאן. לאחר שנבקר בשמורה נמשיך אל חופו המערבי של האי. ארוחת ערב ולינה באזור החוף.

יום 8

עיר המבצר גול, שייט בנהר המאדו וחופי סרי לנקה

היום ניסע דרומה לאורך החוף של סרילנקה, ונבקר בעיר גול (Galle), ששימשה בעברה כנמל המרכזי של האי, אליו הגיעו במרוצת השנים כובשים שונים. נבקר במבצר שבנו הפורטוגזים והרחיבו ההולנדים ונסייר בין סמטאות העיר העתיקה. נצא לשיט בדלתת נהר המאדו שבאזור בלפיטיה, במהלכו נוכל לראות את החיים הכפריים המתנהלים לצד הנהר. נשוט באזור של מים מתוקים אשר מתערבבים במי הים, נעבור בין האיים ויערות המנגרובים ונחזה בשפע של ציפורים, גידולי קינמון ועוד. נבקר גם בעיירה אמבלנגודה בה חיים אומני מסיכות העץ המפורסמות של סרי לנקה, המשמשות לריקודים עממיים וטקסיים באזור. לאחר מכן נמשיך אל מלוננו באזור החוף לארוחת ערב ולינה.

ימים 9-10

מאזור החופים לקולומבו וחזרה לישראל

ננצל את הבוקר לפרידה מחוף האוקיינוס ונצא לדרכנו אל קולומבו, בירת סרי לנקה. בדרך נעצור בקוסגודה ונבקר במדגרת צבי ים. נראה כיצד מגנים על הצבים ושומרים על הביצים המוטלות לאורך החוף. לאחר ארוחת צהריים נערוך סיור בעיר המסחרית והתוססת ביותר באי. נבקר באזור הנמל ובשווקים צבעוניים, נראה את המצודה ואת מגדל השעון שיזכיר לנו (ולא בכדי) את יפו. בתום הסיור נעבור לשדה התעופה לטיסה ארצה.

  • ספארי ג'יפים בשמורת מינריה.
  • טיול במישורי הורטון.
  • טיול מעמיק המאפשר יותר זמן ופעילויות בדרום סרי לנקה.
  • לינה בדרגה ראשונה טובה, 4-5 כוכבים, ומלונות בוטיק טובים.
  • מחיר המבוסס על 15 מטיילים.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות בינלאומיות בחברת "טורקיש" + מיסי נמל ודלק (422$).
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לאורך המסלול. שייט באזור החופים. וואנים בשמורת מישורי הורטון, ג'יפים בשמורת מינרייה.
לינה: מלונות מדרגה ראשונה וטובה ומלונות בוטיק טובים (4-5*).
כלכלה: חצי פנסיון: ארוחות בקר וערב (בופה בבתי המלון). מים מינרליים לאורך הטיול.
כניסות לכל השמורות, האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
תשר לנותני השירותים המקומיים.

הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
אשרת כניסה לסרי לנקה, אותה ניתן לעשות דרך האתר של ממשלת סרי לנקה במחיר מוזל (30$).

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול לסרי לנקה הוא טיול תרבות וטבע בתנאים טובים, נסיעה באוטובוס תיירים ממוזג ולינה במלונות מצוינים מדרגה ראשונה וטובה. זהו טיול אל אי טרופי ירוק המשלב נופים מדהימים לצד תרבות בודהיסטית מרתקת, ערים עתיקות, ביקור במקדשים ואתרים ארכיאולוגיים. נטייל בעיר, בכפר ובטבע, ונזכה למפגש מרתק עם התושבים. לסיום נהנה מיופיים של החופים המוזהבים של האי הקסום.
קבוצה וצוות: 15-26 מטיילים. מדריכה ישראלית מצוות "אקו טיולי שטח" ומדריך מקומי.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
סדר הביקורים במסלול הטיול יכול להשתנות בהתאם להחלטת המדריכה בשטח.
סרי לנקה היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שביתות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
ניתן לעשות את הויזה לסרי לנקה דרך משרדינו בעלות של 180 ₪
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, יעודכן המחיר בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

סרי לנקה – אוויר הרים

חלקה המרכזי של דרום סרי לנקה הוא ניגוד מוחלט לנופים השולטים בה. פה הגבעות ירוקות, ההרים גבוהים […]

גשם בוא: “פסטיבל השן” בסרי לנקה

סוף סוף נגמרו, כך נראה, הגשמים האחרונים של האביב. אלו אותם גשמים מפתיעים, שהבריקו בפעם האחרונה להשנה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לסרי לנקה

טיולי תרבות וטבע

אי קסום באוקיינוס ההודי | 10 ימים