טיול לסרי לנקה צילום: עידו שמר

טיול מקיף לסרי לנקה

טיולי תרבות וטבע

אי קסום באוקיינוס ההודי | 12 יום

טיול לסרי לנקה הוא טיול עומק אל אי טרופי ירוק בו נפגוש ערים עתיקות ומקדשים בודהיסטים מרשימים, כפרי דייגים ציוריים, יערות וצמחי תבלין, מטעי תה אינסופיים וחופים זהובים המשופעים בעצי קוקוס. סרי לנקה, שנקראה בעבר ציילון, היא מדינת אי באוקיינוס ההודי, סמוך מאוד לקצה הדרום מזרחי של תת היבשת ההודית. צורת האי היא כטיפת ענק שנשרה מהודו. על פי האפוס ההודי המפורסם "הרמאיינה", בנה האל הקוף האנומן גשר של איים קטנים המחבר את סרי לנקה אל הודו, וכך הגיע לסרי לנקה עם צבא הקופים שלו כדי לשחרר את הנסיכה סיטה מידי השד הנורא רוואנה שחטף אותה לשם. טיול לסרי לנקה מקים לתחייה את סיפורי המיתולוגיה, מאופיין במפגש קרוב עם האוכלוסייה המקומית, והכל בחיק הטבע העשיר על רקע נופים מרהיבים ומגוונים.

מסלול הטיול

ימים 1-2

ת"א - קולומבו – עיירת הדייגים נגומבו

נצא בטיסה דרך איסטנבול אל קולומבו, בירתה של סרי לנקה. לאחר הנחיתה בשעות הערב, העברה אל מלוננו. ארוחת ערב ולינה באזור נגומבו.

יום 3

מנגומבו אל משולש הערים העתיקות וביקור במקדש מערות דמבולה

נצא לסיור בנגומבו, עיירת חוף עטורת כנסיות, מקדשים ונמל דייגים צבעוני. בבוקר נבקר בשוק הדייגים הענק לחוויה ססגונית (וריחנית!) במיוחד. לאחר ארוחת הבקר נמשיך למרכז סרי לנקה לכיוון "המשולש התרבותי" של הערים העתיקות: דמבולה, פולונרואה וסיגירייה. נבקר בשוק הירקות של דמבולה ואחר הצהריים נבקר במערות דמבולה, קומפלקס מרשים של חמש מערות המשמש כמקום קדוש כבר מהמאה הראשונה לספירה, ומכיל מאות פסלים וציורי קיר מרהיבים המתארים את חיי הבודהא. ארוחת ערב ולינה באזור הבראנה.

יום 4

עתיקות פולונרואה וסלע סיגירייה

בשעות הבוקר נצא לבקר בעיר העתיקה והמרשימה שהנה אתר מורשת עולם, פולונרואה, הבירה העתיקה של שושלת הצ'ולה. במקום ארמונות ומאגרי מים עתיקים, ומקדשים הינדואיים ובודהיסטיים. אחת האטרקציות המיוחדות של המקום היא מתחם ובו פסלי בודהא ענקיים חצובים בסלע גרניט: הבודהא העומד, הבודהא היושב על פרח הלוטוס והבודהא השוכב – רגע לפני שהגיע לנירוואנה הסופית. נמשיך אל סיגירייה – עיר מבצר עתיקה ומרשימה בגובה 200 מטר. נטפס במדרגות לולייניות אל ראש הסלע, נבקר בעיר החצובה, ונראה את ציורי הפרסקו הארוטיים המפורסמים והמבהיקים, שנשתמרו בצבעיהם המקוריים במערה מהמאה החמישית לספירה. בשעות הערב נגיע למלוננו. ארוחת ערב ולינה באזור הבראנה.

יום 5

דרך ארץ התבלינים אל הבירה העתיקה קאנדי

בשעות הבוקר נבקר בכפר מקומי, נלמד ונכיר את חיי התושבים ואורח חייהם. מכאן נמשיך אל קאנדי – בירתם העתיקה של הסינהאלים, והיפה בערי סרי לנקה. העיר מוקפת גבעות ובמרכזה אגם ציורי. בדרך נבקר בחוות תבלינים ליד העיר מטאלה, שם נכיר צמחי תבלין מגוונים המשמשים לבישול, לקוסמטיקה ולרפואה משלימה. נסיעה קצרה תביא אותנו אל קאנדי, בה נראה את המקדש החשוב של סרי לנקה, מקדש השן של הבודהא המושך אליו מאות מאמינים בכל יום. על פי המסורת, לפני שנשרפה גופתו של הבודהא בהודו נעקרו ארבע שיניו, ואחת מהן הוברחה במאה הרביעית לספירה לאי בשיערותיה של נסיכה הודית. לעת ערב נצפה במופע ריקוד ולהטוטי אש, כולל "ריקוד השטן" המהווה חלק מהאמונה השמאנית של התושבים המקומיים. ארוחת ערב לינה בקאנדי.

יום 6

הגנים הבוטניים בפראדנייה ומטעי התה של נוארה אלייה

בשעות הבוקר נערוך סיור קצר במרכז העיר קאנדי והשוק. לאחר מכן נמשיך אל הגנים הבוטאניים של פראדנייה, שניטעו לראשונה לפני כמעט מאתיים שנה, וכוללים אוסף מרשים של עצים וצמחים ייחודיים, גינה יפנית, אוסף של עשרות סוגי במבוק, חממת סחלבים ועוד. נמשיך בנסיעה דרומה, בטיפוס דרך ההרים הגבוהים של מרכז האי אל עבר נוארה אליה. הדרך רצופה מראות עוצרי נשימה בין מטעי תה ומפלים הזורמים מההרים. נפגוש את נשות המיעוט הטאמילי של סרי לנקה, המלקטות את עלי התה לתוך סלי קש גדולים אותם הן נושאות על גבן. נבקר במפעל לייצור תה וכמובן גם נטעם ממנו. ארוחת ערב ולינה בנוארה אלייה.

יום 7

שמורת מישורי הורטון ונוארה אלייה

נקום מוקדם ונצא בוואנים אל שמורת מישורי הורטון היפהפייה, המאכלסת סוגים רבים של בעלי חיים וצמחייה ייחודיים למקום. הליכה של כ-6 ק"מ תביא אותנו אל "סוף העולם": צוק תלול היורד בחדות מגובה רב. הנוף הנשקף משם ושמיכות העננים שבמקום מקנים תחושה מיסטית למבקרים כאן. נשוב אל נוארה אלייה, ונערוך סיור בעיירה היפה על בתיה הויקטוריאנים, אגם גריגורי, מקדש סיטה והנוף היפה הניבט מכל פינה. ארוחת ערב ולינה בנוארה אלייה

יום 8

פסגת אדמס הקטנה וספארי בשמורת אודוולאווה

לאחר ארוחת הבוקר נרד מן ההרים לכיוון עיירת התרמילאים אלה. בדרך נעצור במפלי ראוונה ונערוך טיול הליכה באזור פסגת אדמס הקטנה. נמשיך בנסיעה דרומה לכיוון שמורת אודוולאווה, בה שוכנים פילים, צבאים, מיני ציפורים, זוחלים ועוד. נצפה בהאכלת תינוקות הפילים, ולאחר מכן נמשיך לסיור ספארי ג'יפים בשמורה, השוכנת לצד האגם. ארוחת ערב ולינה במלון בשמורה.

יום 9

יער הגשם סינהרג'ה והמעבר לקו החוף

בשעות הבוקר ניסע ליער הגשם סינהרג'ה. זהו יער הגשם הגדול , היפה והבתולי ביותר בסרי לנקה ובו מבחר גדול של בעלי חיים וצמחים אנדמיים. בשל הגיוון האקולוגי המיוחד שלו הוא הוכרז כאתר שימור של אונסק"ו. נהנה מטיול רגלי בתוך יער הגשם ומהטבע המקיף אותנו. בסיום הסיור ניסע אל מלוננו בעיירת החוף היקאדווה. ארוחת ערב ולינה בהיקאדווה.

יום 10

עיר המבצר גול ושייט בנהר המאדו

היום ניסע דרומה לאורך החוף של סרילנקה, ונבקר בעיר גול (Galle), ששימשה בעברה כנמל המרכזי של האי, אליו הגיעו במרוצת השנים כובשים שונים. נבקר במבצר שבנו הפורטוגזים והרחיבו ההולנדים ונסייר בין סמטאות העיר העתיקה. נצא לשיט בדלתת נהר המאדו שבאזור בלפיטיה, במהלכו נוכל לראות את החיים הכפריים המתנהלים לצד הנהר. נשוט באזור של מים מתוקים אשר מתערבבים במי הים, נעבור בין האיים ויערות המנגרובים ונחזה בשפע של ציפורים, גידולי קינמון ועוד. לאחר מכן נמשיך אל מלוננו. ארוחת ערב ולינה בהיקאדווה.

ימים 11-12

מאזור החופים לקולומבו וחזרה לישראל

ננצל את הבוקר לפרידה מחוף האוקיינוס ונצא לדרכינו אל קולומבו, בירת סרי לנקה. בדרך נעצור בקוסגודה ונבקר במדגרת צבי ים. נראה כיצד מגנים על הצבים ושומרים על הביצים המוטלות לאורך החוף. לאחר ארוחת צהריים נערוך סיור בעיר המסחרית והתוססת ביותר באי. נבקר באזור הנמל ובשווקים צבעוניים, נראה את המצודה ואת מגדל השעון שיזכיר לנו (ולא בכדי) את יפו. בתום הסיור נעבור לשדה התעופה לטיסה ארצה.  ננחת בישראל בבוקר יום 12.

  • ספארי ג'יפים בשמורת אודאוואלווה
  • טיול במישורי הורטון
  • טיול ביער הגשם סינהרג'ה
  • מחיר המבוסס על 15 מטיילים
  • טיול מעמיק המאפשר יותר זמן ופעילויות בדרום סרי לנקה

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 455 $דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות בחברת "טורקיש" + מיסי נמל ודלק (523$).
תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לאורך המסלול. שייט באזור החופים. וואנים בשמורת מישורי הורטון, ג'יפים בשמורת אודאוולאווה.
לינה: מלונות מדרגה ראשונה וטובה
כלכלה: חצי פנסיון: ארוחות בקר וערב (בופה בבתי המלון). מים מינרלים לאורך הטיול.
כניסות לכל השמורות, האתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
תשר לנותני השירותים המקומיים.
ערכות שמע
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לפני יציאת הטיול

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
אשרת כניסה אלקטרונית לסרי לנקה, נעשית עצמאית דרך האתר של ממשלת סרי לנקה (35$).
עלות בדיקות קורונה בארץ ובחו"ל

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול לסרי לנקה הוא טיול תרבות וטבע בתנאים טובים, נסיעה באוטובוס תיירים ממוזג ולינה במלונות מצוינים מדרגה ראשונה וטובה. זהו טיול אל אי טרופי ירוק המשלב נופים מדהימים לצד תרבות בודהיסטית מרתקת, ערים עתיקות, ביקור במקדשים ואתרים ארכיאולוגיים. נטייל בעיר, בכפר ובטבע, ונזכה למפגש מרתק עם התושבים. לסיום נהנה מיופיים של החופים המוזהבים של האי הקסום.
קבוצה וצוות: 15–26 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח ומדריך מקומי.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים על כל המטיילים להציג תעודת מתחסן בינ"ל..
סדר הביקורים במסלול הטיול יכול להשתנות בהתאם להחלטת המדריך/כה בשטח.
סרי לנקה היא מדינה בעלת מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, מזג אויר, שביתות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים. וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח. בימים בהם אנו משתמשים בשירותי תעופה, יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לשינויים בלו"ז הטיסות והגעת הכבודה האישית.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינו באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, יעודכן המחיר בהתאם.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

סרי לנקה – אוויר הרים

חלקה המרכזי של דרום סרי לנקה הוא ניגוד מוחלט לנופים השולטים בה. פה הגבעות ירוקות, ההרים גבוהים […]

גשם בוא: "פסטיבל השן" בסרי לנקה

סוף סוף נגמרו, כך נראה, הגשמים האחרונים של האביב. אלו אותם גשמים מפתיעים, שהבריקו בפעם האחרונה להשנה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול מקיף לסרי לנקה

טיולי תרבות וטבע

אי קסום באוקיינוס ההודי | 12 יום