טיול לקובה בדגש צילום צילום: אלון קירה

טיול צילום לקובה עם אלון קירה וסוזי אביב

טיולי תרבות וטבע

מסע גיאוגרפי ומוסיקלי באיים הקאריביים | 12 יום

טיול לקובה שהוא סדנת צילום ייחודית, היחידה המקיפה את כל קובה מן הקצה אל הקצה כולל מקומות נידחים באי. מסע של צילום בין נופים טרופיים מרהיבים, מבנים קולוניאליים צבעוניים, ותושבים מאירי פנים, במדינה שכמו קפאה בזמן. המפגש בין העבדים השחורים מאפריקה והאדונים הלבנים הספרדים הוליד תרבות עשירה ונוף אנושי ומרתק, עם סיטואציות חיים ורחוב פוטוגניות. קובה שופעת בסיטואציות מזדמנות ובמשחקי אור וצל ייחודיים לה, לצד נופים טרופיים מדהימים ומגוון רחב של אפשרויות צילום בתנאי שטח אמיתיים.

למי מיועדת הסדנא: הסדנא מיועדת לחובבי צילום בעלי רצון לפתח את מיומנויות הצילום הדוקומנטרי וצילום נוף אנושי, במטרה להביא את המשתתפים להישגים צילומים מרשימים. במסגרת הסדנה תינתן למשתתפים הדרכה אישית ובלתי אמצעית, על ידי הצלם אלון קירה והצלמת סוזי אביב.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - אירופה - קובה

טיסת בוקר מוקדמת להוואנה דרך מדריד. להוואנה נגיע בשעות אחר הצהריים של אותו היום. העברה למלון למנוחה ולאחר מכן נצא לסייר בהוואנה. לינה בהוואנה.

יום 2

הוואנה, בירת קובה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור ברחובות הוואנה העתיקה –  טיול בארבעת הכיכרות וברחובות הציוריים היוצאים מהן. בפלאזה דה ארמס, כיכר הקתדרל, פלאזה ויאחה העתיקה והמתחדשת וכיכר המנזר סן פרנסיסקו. ביקור בבית המושל (קפיטנס חנרלס), ובמבצר השולט על הכניסה לנמל העתיק של הוואנה, אל מורו. ביקור במפעל סיגרים, בו מיוצרים הסיגרים המפורסמים באיכותם של קובה, ובמפעל זיקוק הרום, המשקה המפורסם לא פחות. בערב נצא לסיור במכוניות משנות ה-50 ונצא למועדון יחד עם הקובנים והקובניות שבאים למועדון לרקוד סלסה . לינה בהוואנה.

יום 3

הוואנה –ברקואה

נצא לשדה התעופה ונעלה על טיסת בוקר מוקדמת לברקואה עיירת הדייגים ברקואה, השוכנת על מפרץ בים הקריבי. בהגיענו לברקואה נצא לשיט בנהר הטואה עד לשפך הנהר לים  לאחר מכן נטייל בעיר, נשמע על ההיסטוריה המרתקת, נתרשם מהמבנים העתיקים ומהיסטוריה של האזור .ארוחת ערב ולינה בברקואה

יום 4

ברקואה - סנטיאגו דה קובה

נמשיך את הסיור באזור וניסע נבקר בחוות קקאו מקומית. לאחר מכן ניסע לכיוון סנטיאגו דה קובה בדרך נחלוף על פני העיר גואנטנמו שבו שוכן הבסיס הצבאי האמריקאי המפורסם ודרך יערות טרופיים, מטעי קקאו וקוקוס ונופים הרריים קסומים. העיר השוכנת לחופו הדרומי של האי קובה. בסנטיאגו היה הנמל המרכזי של הספרדים בתקופה הקולוניאלית. כאן החלה המהפכה שהובילה את פידל קאסטרו לשלטון עד ימינו. סנטיאגו ידועה גם כמרכז המסורתי של המוסיקה האפרו-קובנית, סלסה וג'ז קובני, במועדונים ובבתי ספר טובים לסלסה. נחווה מחיי הלילה העשירים שיש לסנטיאגו להציע. לינה בסנטיאגו.

יום 5

סנטיאגו דה קובה

היום ניסע לטייל בהר גבוה שליד סנטיאגו. אם יתאפשר נטפס ברגל אל האבן הגדולה – גראן פיאדרה.  נמשיך וניסע לצפות ולסייר במבצר העתיק המרשים ששמר על הנמל מפני שודדי הים. לאחר מכן נצא לסיור רגלי בשכונות הישנות של סנטיאגו, להכיר את חיי הרחובות העניים, אך עשירים באירועים, ובעיקר נספוג את האווירה הייחודית של המקום. ארוחת ערב ולינה בסנטיאגו.

יום 6

סנטיאגו - באיימו - קמאגווי

בבוקר נבקר בבית הקברות המעניין סנטה איפיגניה, שם ניחשף להיסטוריה המרתקת של קובה דרך הקברים של גדולי האומה, מדינאים ואנשי מוסיקה. לאחר מכן נצא בנסיעה צפונה לצד רכס ההרים סיארה מאסטרה, ודרך הנופים הטרופיים והכפריים של קובה. הכבישים צרים, התנועה דלילה ואיטית ושדות חקלאיים נראים מכל עבר. נעצור לביקור באזור הקולוניאלי היפה של העיירה באייאמו, שם נרקמו קשרי המהפיכה של המאה ה-19 כנגד השלטון הקולוניאלי. המשך נסיעה אל העיירה הקולוניאלית היפה קמאגווי, הידועה בכדי האכסון העתיקים (טינאכון). עיירה זו בעלת חשיבות היסטורית ופוליטית מהמאה ה–16. בתים ורחובות רבים בה השתמרו להפליא, וחיי הרחוב העשירים שלה מתעוררים עם לילה לקול צלילי המוסיקה. ארוחת ערב ולינה באיזור קמאגווי.

יום 7

קמאגווי - טרינידד

נצא לסיור בוקר פנורמי בקמאגווי, כולל ביקור בשוק המקומי. ומשם נצא בנסיעה מערבה.  במידה והזמן יאפשר,  ניסע לביקור בעיר סנטה קלרה, עיר בעלת ערך חשוב במהפכה הקובנית ואחת מסמליה הגדולים והחשובים של המהפכה הקובנית של שנות השישים במאה העשרים שהפכה במרוצת השנים למוקד עניין עבור כל מעריצי המהפכן צ`ה גווארה שנקבר בעיר וקיים בה את אחד מהקרבות המפורסמים והידועים ביותר שלו. לקראת ערב אל העיר היפה והצבעונית טרינידד. ארוחת ערב ולינה בטרינידד.

יום 8

העיר הצבעונית טרינידד

עמקי החוף וההרים באזור טרינידד היו מרכז תעשיית הסוכר של קובה במאות השנים האחרונות. כתוצאה מכך בעמקים הציוריים שסביב העיירה נמצאים שרידי אחוזות ענק מפוארות, ולצדן מבני המגורים של העבדים השחורים. בטרינידד, שהיא אולי העיר היפה ביותר בקובה, יש מספר רב של בתי מידות קולוניאליים, סמטאות מרוצפות ובתים צבעוניים. נוכל לטפס אל מגדל הפעמון הענק שצלצל בעבר הלא רחוק (עד סוף המאה ה- 19), כדי להזעיק את העבדים לעבודת הפרך בשדות. בהמשך נטייל בסמטאות טרינידד, עיירה נעימה לבלות בה במסע אל העבר המפואר, גן עדן לאוהבי ארכיטקטורה ומקום נפלא להתמזג עם המקומיים בבתיהם, לבקר במוזיאון ,טרינידד היא בדיוק המקום לשמוע מוסיקת סלסה מודרנית וללגום משקה אלכוהולי טוב בבאר קנצ'נצ'רה. לעת ערב נצא אל מועדוני הסון והסלסה המסורתיים, ליהנות מהמוזיקה הטובה, המשקאות העממיים והריקודים. ארוחת ערב ולינה בטרינידד.

יום 9

בדרך מפרץ החזירים להוואנה

בבוקר נצא בנסיעה למרגלות הרי סיארה אסקמבריי אל עיר הנמל היפה סיאנפואגוס, ומשם נמשיך דרך אזור הביצות בנסיעה אל "מפרץ החזירים", שם ניסו גולים קובניים בתמיכה אמריקנית לפלוש לקובה, על מנת לנסות ולהוריד את פידל קסטרו מן השלטון בתחילת דרכו. נעצור לארוחת צהרים בדרך ואם הזמן יאפשר רחצה בבריכה צלולה בתוך היער הקרויה "מערת הדגים". משם נעלה על הכביש המהיר ונמשיך בנסיעה להוואנה אליה נגיע לקראת ערב, ארוחת ערב ולינה בהוואנה.

יום 10

הוואנה – המשך סיור בעיר

נחזור להוואנה,  עיר של ניגודים מקסימים ומקום אידיאלי לצילומים, ואחת הערים המקסימות בעולם. נצא לסיורים ברחובות הוואנה העתיקה נטייל בכיכרות וברחובות הציוריים היוצאים מהן. ניסע לאורך רחוב המאלקון הפונה לעבר גלי הים המתנפצים עליו, ומוביל אל שכונות הרובע החדש של הוואנה, כיכר המהפכה ואנדרטת המשחרר חוסה מרטי, תמונתו של צ'ה גווארה על בנייני המשטרה החשאית ועוד, בעיר אפופת הקסם והמיסתורין.. לינה בהוואנה.

ימים 11-12

הוואנה וטיסה הביתה

נצא לסיור אחרון בעיר הוואנה בהתאם לזמן הטיסה הבינלאומית. לאחר. מכן ניסע אל שדה התעופה ונעלה על טיסת ערב לתל אביב דרך מדריד. נחיתה בת"א בשעות הערב המאוחרות של ה-28.12 .

קובה סיפור אהבה
  • הבטחת הטיול במינימום 12 מטיילים ללא תוספת מחיר!!!
  • גודל קבוצה עד 18 מטיילים בלבד!
  • ויזה לקובה כלולה במחיר הטיול
  • חצי פנסיון בקובה (ארוחת בוקר + ערב) +2 ארוחות נוספות, חלק מהארוחות במסעדות מקומיות וחלקן בבתי המלון
  • טיול מקיף בקובה המגיע עד למזרח האי- העיר סנטיאגו דה קובה, בירת המוזיקה הקובנית ועיירת הדייגים - ברקואה
  • טיסת פנים בתוך קובה (מהוואנה לסנטיאגו)
  • שייט על נהר הטואה בברקואה
  • מלונות טובים שנבחרו בקפידה

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 550$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות במסלול ת"א – אירופה – הוואנה – אירופה – ת"א, וטיסת פנים בקובה.
תחבורה, לינה, כלכלה וצוות כמפורט.
כניסה לאתרים וסיורים כמפורט בתכנית.
ויזה לקובה.
מיסי נמל ודלק.
טיפים לנותני השירותים המקומיים.
דמי רישום וטיפול.

מחיר הטיול אינו כולל

ארוחות אשר אינן מפורטות בתכנית.
ביטוח רפואי ומטען.
שתייה.
הוצאות בעלות אופי אישי.
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ושמשולמים בחו``ל (ביציאה מקובה נכון להיום אין מס יציאה).
כניסה למועדונים, למעט מה שרשום בתכנית (הסכומים נעים בין דולרים מועטים ל 30$).

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול בתנאים טובים, המשלב תרבות ומוסיקה בקובה, וטיול בדגש טבע בקוסטה ריקה.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
קבוצה וצוות: 12 -18 מטיילים. מדריך – צלמים ישראלים מצוות אקו – אלון קירה וסוזי אביב, מדריך מקומי דובר אנגלית ונהג מקומי.
כלכלה: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחת בוקר + ערב לאורך הטיול) + 2 ארוחות צהריים נוספות.
תחבורה: טיסות בינלאומיות וטיסה פנימית. אוטובוס תיירות ממוזג לכל אורך הטיול. העברות משדה התעופה למלון ולסיורים.
למי מיועדת הסדנא: הסדנא מיועדת לחובבי צילום בעלי רצון לפתח את מיומנויות הצילום הדוקומנטרי וצילום נוף אנושי, במטרה להביא את המשתתפים להישגים צילומים מרשימים. במסגרת הסדנה תינתן למשתתפים הדרכה אישית ובלתי אמצעית, על ידי הצלם אלון קירה.
מכיוון שהטיול לקובה הוא בדגש צילום, ייתכן ומדריכנו יערוך שינויים בשטח לטובת הנוסעים.
מדינות אמריקה הלטינית עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

קובה – שעת שקיעה מתוקה בסופו של יום מריר

מסע רכבת למהפכה הקובנית בת ה-50 אלפי צעירים וצעירות גדשו את כיכר המהפכה בעיר הוואנה. מוזיקה מחרישת […]

קובה סיפור אהבה

רבים שואלים אותי למה דווקא קובה… מה יש בה בארץ הזאת שאנדי גרסיה יצר את קובה סיפור […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול צילום לקובה עם אלון קירה וסוזי אביב

טיולי תרבות וטבע

מסע גיאוגרפי ומוסיקלי באיים הקאריביים | 12 יום