טיול לקובה וקוסטה ריקה צילום: אלון קירה

טיול לקובה וקוסטה ריקה

טיולי תרבות וטבע

תרבות וטבע לחופי הים הקאריבי | 16 יום

טיול לקובה, קוסטה ריקה לוקח אותנו למסע במרכז אמריקה והקאריביים, מסע המשלב את נופי יערות הגשם והרי הגעש של קוסטה ריקה, עם התרבות, המוסיקה והסיפור המרתק של האי קובה. טיול לקובה הוא מסע אל אי טרופי מנותק ובודד בים הקאריבי. זהו טיול בעקבות המפגש המרתק בין העבדים השחורים מאפריקה והאדונים הלבנים הספרדים. התושבים הם בני תערובת שנוצרו מתוך כור היתוך של בעלי אחוזות לבנים ועבדים ושפחות אפריקנים. מתוך העבר הקשה של עבדות במטעי הסוכר, אחוזות הטבק וחוות הבקר, צמחה תרבות עשירה המשלבת את המקורות האפריקנים והאירופאים. המוסיקה האפרו-קובנית על כל גווניה – הממבו והצ'ה צ'ה צ'ה, הבולרו והסלסה, היא תולדה ישירה של עירוב התרבויות, וביטוי לתרבות העבר ומאוויי ההווה של התושבים.

טיול לקוסטה ריקה אל שמורות הטבע של ארץ טרופית עם תופעות טבע מרשימות, יערות גשם, הרי געש פעילים, לגונות ונהרות בצד הים הקריבי וחופי האוקיינוסים. מסלול הטיול לקוסטה ריקה כולל מסלולים רגליים ביערות גשם, סיור צמרות ייחודי. ביקור בחוות אקזוטיות, צפייה בתופעות געשיות מרתקות, תצפיות על חיות הבר, שיט בתעלות הלגונות הטרופיות, ומגע ישיר עם הטבע המופלא של מרכז אמריקה.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - הוואנה

טיסת בוקר של קלמ דרך אמסטרדם אל הוואנה בירת קובה. העברה והתארגנות במלון. לינה בהוואנה.

יום 2

הוואנה, בירת קובה

הוואנה, בירת קובה, היא עיר ידידותית המונה שני מיליון תושבים, בעלת עבר קולוניאלי מפואר המתבטא בכיכרות וברחובות של העיר העתיקה. בנייניה הקולוניאליים המרשימים, הנשמרים היטב ומתחדשים בחסות בתמיכת אונסקו הם נכס תרבותי לאנושות. ההווה מתבטא בשכונות החדשות ובעיר המודרנית, שלה פן קוסמופוליטי, לצד הרום,  הסיגריה והסלסה – ממאפייני העבר הקרוב.

נתחיל בכיכר המהפכה, נמשיך לביקור במבצר "אל מורו"  נשוטט ברחובות ונתרשם מן העבר וההווה הניבטים מן הבתים והאנשים בכל פינה. נטייל בפלאזה דה ארמס וכיכר הקתדרל וברחובות הציוריים היוצאים מהן. נלמד את ההיסטוריה המדהימה של העבר הקולוניאלי כמו גם את חצי היובל האחרון בקובה, נצא לסיור במכוניות אמריקאיות ישנות ניסע לאורך טיילת המאלקון הפונה לעבר גלי הים המתנפצים אליה, ונכיר את הרובע החדש של הוואנה. בערב נצא למועדון יחד עם הקובנים והקובניות שבאים למועדון לרקוד סלסה לינה בהוואנה.

יום 3

פינאר דל ריו – מחוז מגדלי הטבק

נצא בנסיעה אל מערב קובה, אל האזור של מגדלי הטבק במחוז פינאר דל ריו. נבקר בעמק וינאלס, בו נפרשים שדות טבק בין כפרים קולוניאליים והרי גיר מרשימים ("מוגוטס"). נבקר בשדות הטבק, בבתי הייבוש ("טבקרוס") ובבתי החרושת לליפוף הסיגרים. נשוט במערת הנטיפים בתוך גבעות המוגוטס, נביט אל ציור קיר גדול של חיות פרהיסטוריות, וניהנה ממראות ההרים במקום. אחר הצהריים נשוב להוואנה. לינה בהוואנה.

יום 4

דרך סיאנפואגוס לטרינידד

נצא מהוואנה אל עיר הנמל היפה סיאנפואגוס נסייר עיר ונבקר בארמון מרשים הצופה אל המפרץ ובסדנת אומנים מיוחדת שמפעילה פרויקט חברתי מיוחד המטפל בילדים עם צרכים מיוחדים באומנות לקראת ערב נגיע אל העיר טרינידד, אשר נוסדה בשנת 1514 על ידי מתיישבים ספרדים והוכרזה כאתר מורשת עולמית. לינה בבתי מקומיים בטרינידד (casass particulares).

יום 5

העיירה הצבעונית טרינידד

עמקי החוף וההרים באזור טרינידד היו מרכז תעשיית הסוכר של קובה במאות השנים האחרונות. כתוצאה מכך בעמקים הציוריים שסביב העיירה נמצאים שרידי אחוזות ענק מפוארות, ולצדן מבני המגורים של העבדים השחורים. בטרינידד, שהיא אולי העיר היפה ביותר בקובה, יש מספר רב של בתי מידות קולוניאליים, סמטאות מרוצפות ובתים צבעוניים. נוכל לטפס אל מגדל הפעמון הענק שצלצל בעבר הלא רחוק (עד סוף המאה ה- 19), כדי להזעיק את העבדים לעבודת הפרך בשדות נטייל בסמטאות טרינידד, עיירה נעימה לבלות בה במסע אל העבר המפואר, גן עדן לאוהבי ארכיטקטורה ומקום נפלא להתמזג עם המקומיים בבתיהם, לבקר במוזיאון הרומנטי, ולהיכנס אל המנזר העתיק שממגדל הפעמונים שלו נשקף מבט נפלא אל העיירה הציורית, והוא משמש היום כמוזיאון המאבק. טרינידד היא בדיוק המקום לשמוע מוסיקת סלסה מודרנית וללגום משקה אלכוהולי טוב בבאר קנצ'נצ'רה. לעת ערב נצא אל מועדוני הסון והסלסה המסורתיים, ליהנות מהמוזיקה הטובה, המשקאות העממיים והריקודים. לינה בבתי מקומיים בטרינידד (casass particulares).

יום 6

דרך סנטה קלרה אל הוואנה

ניסע בחזרה להוואנה ובדרך נבקר בעיר סנטה קלרה, אחת הערים הגדולות ביותר בקובה הממוקמת במערב המדינה. סנטה קלרה בעלת ערך חשוב במהפכה הקובנית והיא הייתה לאחד מסמליה הגדולים והחשובים של המהפכה הקובנית של שנות השישים במאה העשרים. היא הפכה במרוצת השנים למוקד עניין עבור כל מעריצי המהפכן צ`ה גווארה שנקבר בעיר וקיים בה את אחד מהקרבות המפורסמים והידועים ביותר שלו. נסייר ברחובות העיר, בכיכר המרכזית וברחובות הסמוכים לה במונומנט ובמוזיאון צ'ה גווארה  ומשם נחזור בחזרה להוואנה. לינה בהוואנה. (או טיסת ערב לקוסטה ריקה )

יום 7

מהוואנה לסן חוזה -קוסטה ריקה

נעלה על טיסה מהוואנה לקוסטה ריקה (או טיסת ערב יום לפני) נחיתה בסן חוזה, עיר הבירה של קוסטה ריקה. נצא לביקור במפלי לה פז ונטייל בגני הפארק, בגן הסחלבים ובחוות הפרפרים ויונקי הדבש. לינה באזור סן חוזה.

יום 8

הר הגעש פואז ושמורת הטבע טורטוגרו

ניסע להר הגעש פואז לצפייה בלועו העצום של הר הגעש המשתרע על פני 1.5 ק"מ. הר הגעש פעיל אך בטוח לתצפית נטייל בגני הפארק, בגן הסחלבים ובחוות הפרפרים ויונקי הדבש. לאחר מכן ניסע לשמורת טורטוגרו השוכנת בצפון מזרח המדינה, לחוף הים הקאריבי. נצא הפלגה מנמל קניו בלנקו בסירה מהירה דרך תעלות מים ונהרות. פארק טורטוגרו מורכב מרשת תעלות ואגמים בהם חיים בעלי חיים רבים כמו קרוקודילים, איגואנות, צבים, קופים ולמעלה מ-300 סוגי ציפורים.  צפייה בשפע בעלי החיים הנמצאים במים, על העצים ועל גדות הנהרות. אחר הצהרים נצא לטייל באזור ונבקר בעיירה טורטוגרו. לינה בלודג' בשמורת הטבע.

יום 9

שייט תעלות, ארנל והמעיינות החמים

בשעות הבוקר המוקדמות נצא לסיור באמצעות סירות בתעלות המים של השמורה, נצפה בנופי היער ובחיות הבר.
לאחר השייט ,המשך נסיעה מערבה אל אזור המישורים הצפוניים מהם מתנשא הר הגעש הפעיל ארנל. הר הגעש ארנל  הוא הפעיל והציורי ביותר מבין הרי הגעש של קוסטה ריקה מאז התפרצותו הגדולה ב-1968. הנסיעה סביב אגם ארנל הציורי היא בין חוות קפה ושטחי מרעה. לאחר שנתארגן במלוננו נצא לארוחת ערב ורחצה במעיינות חמים הטובלים בצמחייה טרופית שופעת, אדים חמים ומפלים. לינה בארנל.

ימים 10-11

שמורת מונטה ורדה

שמורת יער העננים מונטה וורדה, נמצאת על רכס הררי וטרופי, ומכונה גם "יער ערפל" בגלל יערות הגשם הצפופים וירוקי עד, המקבלים משקעים בצורת עננים הנחים על צמרותיהם. ביער חיים עצלנים, קופים, נחשים, מאות מיני פרפרים ומגוון רב של ציפורים. נצא לטיולים וביקורים באזור נפלא זה כגון: סיור צמרות (אומגות) עוצר נשימה דרך 14 פלטפורמות המחוברות בכבלי מתכת, שהמטיילים גולשים ביניהן באומגות מעל "נפלאות היער". נמשיך ל"סקאי ווק" – סיורי הליכה על גשרי עץ תלויים ביער עד טרופי לח. הסיור כולל הליכה על גשרים התלויים בגבהים שונים ונותנים אפשרות למבט על הצומח והחי ביערות השמורה ועוד. נערוך סיור הליכה בשמורת הטבע ונכיר את עולם החי והצומח בקוסטה ריקה. לינה באזור שמורת מונטה ורדה.

ימים 12-13

שמורת מנואל אנטוניו והאוקיינוס השקט

בבוקר נרד מן ההרים לכיוון האוקיינוס השקט. ניסע דרומה בין חופים לבנים, יערות גשם ומטעים חקלאיים, אל שמורת מנואל אנטוניו, הנמצאת במרכזה של רצועת חוף על שפת האוקיינוס השקט. בדרך נעצור ליד נהר התנינים טרקולס. נבלה יומיים בפארק הלאומי מנואל אנטוניו, המיוחד בחופיו הציוריים, שיער גשם ירוק משמש להם כתפאורת רקע. נצא למסלולי הליכה ביער הגשם החופי, במפרצים הקטנים ובמצוקים, ונפגוש את שפע בעלי החיים של השמורה: עצלנים, איגואנות, ציפורים, קופים שונים כמו קופי הקפוצ'ין ועוד. נשוט בסירות קאטאמראן לאורך החופים הציורים, ונגלה איים מסתוריים, צוקים וסלעים בצורות ייחודיות המשמשים בית לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו שקנאים, מגלנים ועוד. לינה במנואל אנטוניו .

ימים 14-16

הדרך הביתה

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לשדה התעופה ונעלה על טיסת ערב של חברת אייר פראנס לארץ דרך פריז.  ננחת בפריז בשעות אחר הצהריים של היום למחרת. ניסעה למלון בקרבת השדה למנוחה ולאחר מכן ניסע לשדה ונמשיך בטיסת לילה לארץ, ננחת בת"א לפנות בוקר של היום ה-16 לטיול.

 • ויזה לקובה כלולה במחיר הטיול.
 • חצי פנסיון בקובה+ חצי פנסיון בקוסטה ריקה +2 ארוחות נוספות
 • סיור במכוניות משנות ה-50 בהוואנה
 • כניסה למועדון בהוואנה המציג מוזיקה חיה
 • ביקור במפעל סיגרים
 • סיור צמרות (אומגות) וסיור הליכה על גשרים תלויים מעל צמרות העצים של שמורת מונטה ורדה
 • שמורת הטבע טורטוגרו כולל שייט תעלות
 • שני לילות בשמורת הטבע מנואל אנטוניו כולל שייט בקטמרן בשמורה!
 • ביקור בספארי תנינים
 • מסלול מקיף ויצירתי המשלב בין התרבות הלטינית של קובה, הטבע המופלא של קוסטה ריקה.
 • מלונות טובים במיקומים מרכזיים- בטרינידד חוויה אוטנטית של לינה ב" casas particulares"

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 890 $

 

 

 דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

לינה: בקובה לינה במלונות טובים או מהטובים בנמצא, בטרינידד לינה בבתים של מקומיים (חוויה ייחודית). בקוסטה ריקה לינה בלודג'ים ומלונות מדרגת תיירות ראשונה או הטוב בנמצא
כלכלה: חצי פנסיון בקובה + חצי פנסיון בקוסטה ריקה (ארוחת בוקר+ צהריים או ערב) + 2 ארוחות נוספות.
תחבורה: טיסות פנים, רכב תיירות ממוזג לפי מספר המטיילים, שיט לפי התוכנית.
טיסות בינלאומיות וטיסות פנים המפורטות במסלול.
לינה, כלכלה, תחבורה וצוות כמפורט במסלול הטיול.
דמי כניסה לאתרים וסיורים כמפורט במסלול הטיול.
ויזה לקובה.
מיסי נמל ודלק בטיסות בינלאומיות.
דמי רישום וטיפול.
טיפים לנותני השירותים המקומיים

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ומשולמים בחו"ל (מס יציאה מקובה כ-32$ ומס יציאה מקוסטה ריקה כ-18$).
כניסה למועדונים, למעט המפורטים במסלול הטיול (הסכומים נעים בין דולרים בודדים ל-30$).

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טיול בתנאים טובים, המשלב תרבות ומוסיקה בקובה, וטיול בדגש טבע בקוסטה ריקה
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
מדינות אמריקה הלטינית עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
מפגש הכנה עם המדריך יערך כשבועיים לפני היציאה לטיול.
קבוצה וצוות: 15–26 מטיילים, מדריך מצוות "אקו". מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

קוסטה ריקה – חיים טהורים בחוף עשיר

בקוסטה ריקה המיתוס של גן עדן הופך למציאות. חופים בתוליים, מגוון מדהים של בעלי חיים, ים כחול […]

קובה – שעת שקיעה מתוקה בסופו של יום מריר

מסע רכבת למהפכה הקובנית בת ה-50 אלפי צעירים וצעירות גדשו את כיכר המהפכה בעיר הוואנה. מוזיקה מחרישת […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לקובה וקוסטה ריקה

טיולי תרבות וטבע

תרבות וטבע לחופי הים הקאריבי | 16 יום