טיול לקזחסטן ותורכמניסטן

טיולי תרבות וטבע

אל המחוזות הנסתרים של דרך המשי | 12 יום

קזחסטן - בין קירגיזסטן היפהפייה, טג'יקיסטן הפראית ואוזבקיסטן ההיסטורית – קזחסטן, על אף היותה המדינה התשיעית בגודלה בעולם, לעיתים קרובות נשארת מחוץ למסלול של המטיילים למרכז אסיה. אך מדובר במדינה שיש בה נופים מרשימים, עם ערבות אינסופיות ורק 18 מיליון תושבים החיים בשטח עצום, היסטוריה מרתקת, פראיות לצד מודרניזציה, תרבות שהיא שילוב מעניין של היסטוריה נוודית, אסלאם, תרבות סובייטית ותרבות מערבית, ומעל כל אלו - היא מבטיחה למטיילים בה חוויה ייחודית והרבה הרפתקאות.

תורכמניסטן - ארצם של השבטים התורכמנים, חבל ארץ הנסתרת מעיני העולם ,המשתרעת בין הים הכספי לבין נהר האמו -דריה, ומן המדבר השחור-  הקרא-קום ועד להרי קופט-דאג היוצרים את הגבול עם אירן. המדבר משתרע מהקופט - דאג ועד לאסטרחן שעל חופו הצפוני של הים הכספי, ונקרא מדבר טוראן. שהנוודים התורכמניים נודדים בו בין דיונות החול, מישורי המלחה והאגמים החבויים בין מצוקיו. ארץ מהפנטת שמעט מאנשי המערב מכירים, עם מרחבים אדירים ויישוב דליל. לא רחוק מאשחבאד, בירתה של תורכמניסטן, נמצאים חורבותיה של העיר העתיקה ניסה הפרסית ובתוך העמקים הנסתרים של הקופט - דאג יש מערות עם מעיינות מים חמים, מקדשים זנוחים, סטופות בודהיסטיות ומציאות שקפאה במקומה מאז ימי הפלישה המונגולית ושיירות דרך המשי.

מסלול הטיול

יום 1

מתל אביב לאסטנה (נור סולטן)

בשעות הצהרים ניפגש בשדה התעופה בתל אביב ונעלה על טיסה דרך יעד מקשר לאסטנה בירת קזחסטן, אליה נגיע לפנות בוקר של היום השני. לינה באסטנה.

יום 2

אסטנה (נור סולטן) בירת קזחסטן

אסטנה (נור סולטן) היא בירת קזחסטן החל משנת 1997. מאז התפתחה העיר בקצב מסחרר למטרופולין אולטרה-מודרני. היום נסייר באתרי העיר החשובים ונציץ על עתידה המדיני והכלכלי המשתנה של קזחסטן. נגיע  לפירמידת השלום והזכוכית העצומה בגודלה (שתוכננה על ידי האדריכל הבריטי הנודע נורמן פוסטר) ולמתחם חאן שטיר המרשים, שזכה לכינוי "האוהל הגדול ביותר בעולם". נבקר במסגד הסולטאן הלבן, שנפתח בשנת 2012 על גדת נהר יסיל בסמוך לפירמידת השלום. נתעמק בהיסטוריה של קזחסטן במוזיאון הלאומי ובכיכר העצמאות. נמשיך אל המונומנט החשוב ביותר מתערוכת אקספו 2017 – ביתן נור עלם בעל הצורה הכדורית הייחודית, הבנוי כמוזיאון האנרגיה העתידי, שם נוכל ללמוד מעט על אנרגיה, מקורותיה ודרכי השימוש בה. ארוחת ערב ולינה באסטנה.

יום 3

אל העבר הקומוניסטי של קזחסטן

נתחיל את היום באחד המונומנטים האייקוניים ביותר באסטנה – מגדל באיטרק, המתנשא לגובה של 344 מטר, נמשיך לביקור במתחם הייחודי "אטמקן", אשר הוקם בהוראת נשיא המדינה נורסולטאן נזרבייב ונפתח באסטנה ב-8 בספטמבר 2001. המתחם הוא למעשה מפת קזחסטן המשתרעת על שטח של 1.7 דונם, ומשקפת היבטים של טבע ונוף, אדריכלות ורשתות תחבורה. נמשיך ונבקר במרכז חאן שטיר המכונה גם "האוהל הגדול ביותר בעולם", שעוצב על ידי נורמן פוסטר ומתנשא לגובה של כ-150 מטר, כאשר גודלו מבפנים משתווה לכשני מגרשי כדורגל. בצהרים נצא בנסיעה של כשעה ל"אקמולה", מחנה הנשים הגדול ביותר, אחד מ"הגולאגים" שפעלו בקזחסטן בתקופה הסובייטית בשנים 1938-1953  ואיכלס בשיאו כ-8000 אסירות ובני משפחות של אנשים שנאשמו בבגידה ב"אמא רוסיה". אחר הצהרים נשוב לאסטנה וניקח טיסה לאלמטי. ארוחת ערב ולינה באלמטי.

יום 4

העיר אלמטי

העיר אלמטי, המתפרשת למרגלות הרי הטיאן-שאן, היא הגדולה ביותר בקזחסטן, והעשירה ביותר במרכז אסיה. אלמטי של ימינו ממוקמת על חורבותיה של עיירת נווה מדבר קדומה על דרך המשי בשם אלמטו. פירוש שמה של אלמטי הוא "המקום עם התפוחים", והזנים הרבים של תפוח הבר בסביבה נותנים למדענים סיבה להאמין שכאן טיפחו לראשונה תפוחים. כיום העיר משגשגת מההשקעה הזרה הניכרת שהיא משכה, בעיקר בענפי הנפט והגז. נבקר בפארק פאנפילוב, ריאה ירוקה בליבה של העיר, וקתדרלת זנקוב העומדת במרכז הפארק. זוהי כנסיה אורתודוכסית מעץ, שנבנתה בסוף המאה ללא שימוש במסמרים. חזיתו הצהובה והירוקה וכיפות הזהב נותרו מעידן הצארים. זהו אחד הבניינים הבודדים באלמטי ששרדו ברעידת האדמה ההרסנית של שנת 1911.

נבקר במוזיאון לכלי נגינה, שנמצא בבניין עץ בסגנון רוסי משנת 1907, שכונה בעבר בית הקצינים. המוזיאון, שנוסד בשנת 1980, מציג אוסף של כלים קזחים מסורתיים, כולל הדומברה, כלי מיתר אופייני למדינות מרכז אסיה. נצא לסיור בשוק, המציע את כל סוגי התוצרת המקומית, האגוזים והפירות היבשים. נמשיך ונבקר בקוק-טובה, גבעה בגובה 1130 מטר בפאתי אלמטי, המציעה נקודת תצפית ייחודית ונוף עוצר נשימה על העיר. נמשיך לנקודת תצפית יפה נוספת בנקיק מדאו המוקף בהרים מוריקים. נשוב אל העיר לביקור במרכז המלאכה המקומי ונשתתף בסדנא בדגש על אחת מהמלאכות המסורתיות. ארוחת ערב ולינה באלמטי.

יום 5

דיונות החול "המזמרות"

הבוקר נצא בנסיעה אל עבר הפארק הלאומי אלטין-אמל (340 ק"מ, 5 שעות). זהו ביתם של מספר נופים ייחודיים, הכוללים יערות והרים. כמו כן למקום יש ערך היסטורי, עם תלולי קבורה עתיקים ופטרוגליפים המצויים כאן, וכמובן, מספר יונקים ובעלי חיים נדירים חיים כאן. בצהרים נצא בנסיעה "דיונות החול המזמרות" –  דיונת חול ענקית בצבעים בהירים, אורכה 3 ק"מ וגובהה 150 מטר. "דיונות החול המזמרות" היא תופעת טבע, המפורסמת בעובדה שכאשר מזג האוויר יבש, היא  פולטת צליל המזכיר את ניגון האורגן. הדיונה ידועה גם בזכות הנופים היפים הנשקפים ממנה. ארוחת ערב ולינה בבית ההארחה בקרבת הדיונה.

יום 6

ה"גרנד קניון" של קזחסטן

נעזוב את אזור הדיונה וניסע לפארק הלאומי צ'ארין (210 ק"מ, 3 שעות). קניון צ'ארין, אשר רבים משווים לו את יופיו של הגרנד קניון בארה"ב, נמצא ממזרח לאלמטי. הצורות הייחודיות של השחיקה והבלייה של פני השטח ייקחו אתכם אל עולם הפנטזיה הסוריאליסטי של פסלים גחמניים והזויים כאחד. גובה המדרונות התלולים, העמודים והקשתות מגיע עד ל- 150-300 מטר, והמראות במקום מדהימים ביופיים. נשוב בנסיעה לאלמטי (210 ק"מ 3-4 שעות). ארוחת ערב ולינה באלמטי.

יום 7

ציידי בזים קזחים והמעבר לתורכמניסטן

נתחיל את היום במרכז היהודי בקזחסטן – חב"ד ליובאוויטש – "בית מנחם". משם נמשיך לנקיק הגדול בקרבת אלמטי, "סונקאר", נפגוש בציידי הבזים הקזחים ונחזה במופע ציד בעזרת העוף הדורס המרשים. נהנה מארוחת צהריים אשר תוגש ביורט (אוהל מסורתי), וממופע פולקלור קזחי עממי. נמשיך אל שדה התעופה נמשיך אל שדה התעופה ונמריא לתורכמניסטן. בשעות הערב ננחת באשחבאד (Ashgabat) הבירה שלרגלי הרי איראן (בכפוף לשינוי אפשרי), ונצא לסיור היכרות בעיר, המכונה "הפנינה של מרכז אסיה", עיר המשלבת פארקים ובניינים מפוארים, עם פסלי שליט כל יכול. נבקר בפארק העצמאות, ובקשת ה"נייטרליות" שבראשה פסל מצופה זהב של נשיא תורכמניסטן הראשון, מתחם הזיכרון הלאומי המוקדש לקורבנות רעידת האדמה שאירעה בשנת 1948 ומלחמת העולם השנייה. ארוחת ערב ולינה באשחבאד.

יום 8

אשחבאד, דרווזה ("שער הגיהנום")

נתחיל בבזאר העירוני הגדול ביותר בתורכמניסטן, טולקוצ'קה ((Tolkuchka), המקום הצבעוני ביותר באשחבאד ואחד השווקים המרכזיים במרכז אסיה. השוק פעיל לאורך השבוע, ובו סוחרי האזור ומציעים את מרכולתם: מפירות וירקות ועד למבחר של עבודות רקמה מסורתיות, שטיחים, מוצרי לבד, תכשיטים, כובעים ותלבושות מסורתיות. בצהרים נעלה על ג'יפים ונשים פעמינו צפונה אל ישוב קטן בשם דרווזה (Darvaza), כ-200 ק"מ צפונית לעיר הבירה. בדרכנו נעבור דרך נווה המדבר ארבנט (Erbent), שם ניתן לראות את הנוודים ומלאכות היד המסורתיות שנשתמרו במהלך השנים. לעת ערב נגיע אל "הכניסה הראשית לגיהנום", לפחות זוהי הסברה הרווחת בקרב המקומיים. "השער לגיהנום" הוא כינויו של בור ענק בקוטר של כ-70 מטרים שנפער באדמת מדבר "הקארה-קום" שבתורכמניסטן בתחילת שנות ה-70. בשעת השקיעה נחזה באש הבוערת תמיד המפעפעת מבטן האדמה ונראית כמו "בור השטן". נהנה מארוחת טעימות פרי ידיהם של יושבי המדבר הנודדים תחת כיפת השמיים ונצא חזרה בנסיעה אל אשחבאד. לינה באשחבאד.

יום 9

אשחבאד – גאוקדאפה – מערת קוב אטא – בלקאנאבאד

הבוקר ונבקר באתרים הקרובים לאשחבד, הכי קרוב לאיראן שאפשר, נסייר בעיר העתיקה  ניסה בירת האימפריה הפרתית   (Nissa), הממוקמת כ – 18 ק"מ מהעיר, המהווה אחד מאוצרות הארכיאולוגיה המרכז אסיאתית והוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נמשיך וניסע לחוות הרבעה לסוסי אחאל-טקה  ליד גאוקדאפה (Geokdepe), אשר פירוש שמה בשפה המקומית הוא "הגבעות הירוקות". נמשיך לביקור באגם תת קרקעי, פלא עולמי שנקרא קוב אטא  (Kov Ata).  המערות הן תופעת טבע נדירה ויפהפייה של אגם גופרית עם מים חמים . נמשיך וניסע אל העיר בלקאנאבאד ((Balkanabat השוכנת למרגלות הרי הבלקן האדירים. בלקאנאבאד הינה מרכז תעשיית הנפט והעסקים של מערב תורכמינסטן. ארוחת ערב ולינה בבלקאנאבאד.

יום 10

בלקאנאבאד – יאנגיקאלה – טורקמנבאשי/אוואזה

הבוקר נצא לקניון יאנגיקאלה (Yangykala), בו חיים שבטים קזחים מגדלי סוסים, נוודים המאופיינים בכיסויי הראש הצבעוניים שלהם. פירוש השם יאנגיקאלה הוא "המבצרים הבוערים" בשל צבע האבנים הוורוד והכתום. נחלוף על פני קניונים מרהיבים, גמלים וכבשים רועות. נעצור לפיקניק צהריים בנוף היפהפה ומשם נמשיך לטורקמנבאשי (Turkmenbashi), עיירת נופש השוכנת על חוף הים הכספי. לינה וארוחת ערב בעיר אוואזה (Awaza) הסמוכה.

יום 11

טורקמנבאשי – אשחבאד – דרווזה ("שער הגיהנום")

הבוקר נצא לשדה התעופה ונעלה על טיסת פנים לאשחבאד. עם הגעתנו נצא לביקור במוזיאון השטיח הלאומי, אחד מיסודות התרבות התורכמנית. באונס"קו הכריזו על כמה מסוגי השטיחים התורכמנים "יצירות מופת שאינן מוחשיות", אפשר לראות בשטיחים את הצופן הגנטי של העם התורכמני. נמשיך למופע פולקלור עממי של מוסיקה מקומית מסורתית. נהנה מארוחת ערב מסכמת לטיולנו לתורכמניסטן ונצא אל שדה התעופה הבינלאומי של שאחבאד.

יום 12

נחיתה בתל אביב

לפנות בוקר נמריא לתל אביב דרך יעד מקשר. ננחת בתל אביב בשעות הבוקר.

  • טיול מקיף וייחודי המשלב את קזחסטן ותורכמניסטן - מדינות שמעטים זכו לבקר בהן
  • פנסיון מלא לאורך כל הטיול
  • ביקור באתרי מורשת עולמית של אונסק"ו וב"שער הגיהנום" – בולען ענק הפולט גז טבעי מבטן האדמה, בתוכו בוערת אש ברצף מאז שנת 1971
  • ביקור בשמורות טבע מרהיבות והכרות עם הפולקלור המקומי
  • טיול בקבוצה קטנה ואיכותית והכנה מלאה לטיול

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 750 $דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות – בינלאומיות על פי מסלול הטיול
לינה: לינה בבתי מלון טובים (או הטובים בנמצא) לאורך כל הטיול. לילה אחד בגסטהאוס בשמורת אלטין אמל בקזחסטן
תחבורה: נסיעה באוטובוס תיירים ממוזג ונוח, ג'יפים ביום הנסיעה לקניון יאנגיקאלה וביום הנסיעה לדרווזה
כלכלה: פנסיון מלא לאורך כל שהות הטיול בקזחסטן ותורכמניסטן
קבוצה: גודל הקבוצה 15-26 מטיילים
מדריך ישראלי מטעם מצוות "אקו" – ד"ר זאב לוין יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי היכן שנדרש
דמי כניסה וסיורים באתרים: כמפורט בתכנית
בקבוק מים מינרליים לאדם, ליום
מיסים מקומיים
תשר לנותני שירות מקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש הכנה מפורט בארץ טרם היציאה
הנפקת וויזה (עקב אילוצי הוויזה לתורכמניסטן, ההרשמה לטיול תתאפשר רק עד כחודש וחצי לפני מועד יציאת הטיול)

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען
שתייה וארוחות שאינן כלולות במסלול
שתייה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי (כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות וכד').
דמי צילום באתרים (בחלק מאתרי תורכמניסטן נדרש תשלום עבור הצילום במקום)
מסי נמל מקומיים שאינם נקובים בכרטיס ומשולמים בחו"ל
טיפ למדריך הישראלי

לתשומת לבכם

חשוב לדעת: קזחסטן ותורכמניסטן הן מדינות אשר עדיין אינן מפותחת דיין במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש. על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול במדינה זו. כמו כן, באם יהיה צורך מדריכנו יערכו שינויים (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול ולהביא להצלחתו המלאה.
אופי הטיול: בקזחסטן - טיול טבע ותרבות חוויתי ומרתק, הכולל נסיעות אוטובוס וברכבים מקומיים (לפי הצורך), המשלב הליכות קצרות בטבע, כפרים ציוריים ונופים מרשימים, בתנאים טובים (או הטיבים בנמצא) של לינה ונסיעה. בתורכמניסטן - טיולנו הוא מסע ראשוני אל ארץ בלתי מטוילת, מאופיינת באזורי מדבר נרחבים, רכסי הרים וחוף ארוך של הים הכספי. מסע שטח המשלב נסיעה אל תוככי המדינה, טיולים רגליים קצרים וביקור בערים ובכפרים תוך כדי מפגש עם האוכלוסייה המקומית.
למידע בריאותי על הטיול לקזחסטן ותורכמניסטן, יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים
מזג האוויר בתקופה זו עלול להיות בלתי צפוי ועקב כך, ייתכן ונידרש לבצע שינויים במסלול הטיול המתוכנן. במידת הצורך מדריך הטיול יידע למצוא את האלטרנטיבה הראויה ביותר לטובת ורווחת הנוסעים. התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים באתרים.
רמת בתי המלון, הכבישים ושירותי התיירות בקזחסטן ותורכמניסטן, אינה בהכרח תואמת את הסטנדרט המערבי. אנו משתדלים לספק את השירותים הטובים בנמצא ויש לקחת זאת בחשבון כחלק מתנאי הטיול.
מסלול הטיול עובר באזורים בעלי מאפיינים של עולם שלישי. על אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא אתרים סגורים מפאת שיפוצים, מפולות, שינויי מועדים של אירועים וכיו"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול במדינה זו.
יובהר כי המחירים הנקובים לעיל נכונים ליום ההרשמה. במידה ותחול עלייה הגבוהה מ -3% בשערי המטבע, במיסי הנמל או במיס הדלק יעודכנו מחירי הטיול בהתאם ותחול התוספת על הנוסע.

הערות כלליות נוספות

השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תכנית הטיול כפופה לשינויים גם בהתאם לשיקול הדעת של המדריך ושל אקו טיולי שטח.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה
טיסות: ע"פ מדיניות חברת התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
קבלת אשרות כניסה לתורכמניסטן: הליך קבלת אשרות הכניסה לתורכמניסטן הינו מורכב וארוך. יובהר כי במידה ומטייל ספציפי לא יקבל אשרת כניסה לתורכמניסטן, יוצע לו טיול חלופי. אי קבלת אשרת כניסה למדינה אינה בשליטת אקו או באחריותה. סידורי הכניסה לתורכמניסטן נערכים על ידי חברת אקו, בתיאום עם הרשויות התורכמניות. למרות כל ההסכמים והתנאים שנוצרו לכניסת ישראלים, אין החברה אחראית במקרה שבו תימנע הכניסה על ידי שלטונות תורכמניסטן. בכל מקרה של מניעת הכניסה לתורכמניסטן על ידי הרשויות, יוחזר הכסף למטיילים, אולם מהסכום המוחזר תקוזז כל הוצאה אשר הוציאה אקו ולא קיבלה בעבורה החזר (עבור טיסות, שירותי קרקע, אשרות, וכל הוצאה שהיא, לרבות התחייבויות של אקו).
ביטול נסיעה לפני תחילתה: אנו נתקלים מידי פעם במקרים בהם מטיילים נאלצים לבטל את נסיעתם מחמת תאונה או מחלה פתאומית, או מחמת אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב. לצערנו לא נוכל להחזיר דמי ביטול שנגבים מאתנו על ידי חברות התעופה וגורמי התיירות בעולם. על המטיילים לעשות ביטוח טיולים, וחברת הביטוח היא הגורם אליו יש לפנות על מנת לקבל החזר כספי בהתאם לתנאי פוליסת הביטוח אותה רכשתם. למרות האמור לעיל, חברת אקו "כידידת הנוסע" תעשה ככול שביכולתה ע"מ שהלקוח ישלם את המינימום הנדרש. אנו ממליצים לכל המטיילים לעשות את הביטוח בעת ההרשמה על מנת להיות מבוטחים בתקופה שלפני היציאה לטיול, בהתאם לתנאי הפוליסה שתרכשו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טיול לאוזבקיסטן

אוזבקיסטן, מקום האוזבקים, ארץ עצמאית במרכז הנידח של אסיה מאז הכריזה על כך בשלהי 1991. בעבר הרחוק […]

יוצאות מהמטבח: הנשים של הודו שוברות את המסורת

מטיילים המגיעים להודו אינם יכולים להתעלם מהשינוי המסחרר שעוברת תת היבשת – טלפונים ניידים לרוב, גורדי שחקים, […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לקזחסטן ותורכמניסטן

טיולי תרבות וטבע

אל המחוזות הנסתרים של דרך המשי | 12 יום