טיול לרוסיה צילום: דניאל גולדנברג

טיול לרוסיה

טיולי תרבות וטבע

מוסקבה, טבעת הזהב וסנט פטרסבורג | 10 ימים

טיול לרוסיה, ממלכת החורף - ארץ המוסיקה והאמנות הקלאסית. את טיולנו נתחיל במוסקבה, אחת הערים העתיקות והגדולות ביותר ברוסיה. נבקר בקרמלין, בכנסיות בעלות ארכיטקטורה סלאבית ייחודית, במוזיאונים הגדולים ובארמונות המפוארים. נצא לטבעת הזהב, שורה של עיירות וכפרים המקיפים את מוסקבה ומספקים הצצה לאורח חיים מסורתי-כפרי. ניחשף לסיפור הקהילה היהודית ברוסיה, שהיתה בעבר אחת מהקהילות הגדולות ביותר בתפוצות. נמשיך לסנט פטרבורג, העיר החדשה והמתחדשת. נראה מבנים בסגנון הרנסנס, נצא לשיט בנהר הניבה ונבקר בפטרהוף ופושקין, שם שוכן ארמון הקיץ של קטרינה הגדולה.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב - מוסקבה - הכיכר האדומה והקרמלין

נמריא מתל-אביב למוסקבה, בירת רוסיה. נצא לסיור פנורמי, המתחיל בכיכר האדומה – מרכזה של מוסקבה ושל רוסיה כולה. סביב הכיכר ניצבים מבנים חשובים כגון הקרמלין, כאן התרחשו האירועים המשמעותיים ביותר בהיסטוריה הרוסית. נסייר בגום, אחד ממרכזי הקניות היוקרתיים ביותר באירופה. ניכנס לקרמלין המוסקבאי, נערוך סיור ברחבת הכנסיות ונבקר בחלקן. נסיים בהיכל הנשק ואוצרות הצארים, שם נראה כתרים וכרכרות מפוארות. ניסע למלוננו ללינה וארוחת ערב.

יום 2

מוסקבה - אגם נובודביצ'י וגלריית טרטייאקוב

נצא לתצפית על מוסקבה מגבעות האוניברסיטה ונבקר במנזר נובודביצ’י, שיועד לנזירות ממשפחות האצולה, שלא ירשו את נחלת משפחותיהן. נבקר בבית הקברות לגדולי האומה שנמצא במתחם. נעבור באגם נובודביצ’י, מקום יצירת אגם הברבורים של צ’ייקובסקי, ולאחר מכן נבקר בגלריה הלאומית טרטייאקוב, המציגה את מיטב יצירות האמנות הרוסית מכל הזמנים. נבקר בכנסיית ישו הגואל, שכיפותיה נראים כמו בצלצלים מוזהבים ונסיים ברחוב ארבט, רחוב הסוחרים והאמנים ההיסטורי של רוסיה. לינה במוסקבה.

יום 3

מוסקבה - (טבעת הזהב) ולדימיר - סוזדאל

יציאה מוקדמת ממוסקבה לעבר ולדימיר, שהינה בירתה לשעבר של אחת הנסיכויות החזקות ברוסיה של ימי הביניים. נערוך סיור בעיירה ובכנסייה המקומית ונמשיך לעיירה הציורית סוזדאל, הידועה בכנסיותיה הרבות ומשמשת כמרכז דתי חשוב עבור הרוסים. בתקופת השיא הייתה שם כנסייה לכל 10 אנשים. נבקר במוזיאון האתנוגרפי, המציג את בתי העץ וסגנונות הבנייה המסורתיים של רוסיה ונעבור למלוננו בעיירה.

יום 4

סוזדאל - סרגייב פוסד - מוסקבה

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לסרגייב פוסד, המקום הקדוש ביותר לפולחן הדת הפרובוסלבית ברוסיה. נבקר בהיכלי המרכז המרהיבים ונפגוש את פרחי הכמורה שידריכו אותנו במקום. נשתתף בסדנא להכנת המטריושקה, בהוראת האמנים המקומיים ונחזור למוסקבה. לאחר התארגנות במלון, נצא לסיור לילי בעיר. לינה במוסקבה.

יום 5

מוסקבה - המטרו, שוק האמנים ובית הכנסת

נבקר במטרו המוסקבאי המפורסם, שהפאר שלו דומה לארמון מתקופת הרנסנס. נמשיך לסיור בפארק הניצחון, שם נראה את האנדרטה לזכר קורבנות השואה היהודית, במוזיאון הניצחון על גרמניה הנאצית ובבית הכנסת של יהודי מוסקבה. נעבור למלוננו ללינה וארוחת ערב.

יום 6

מוסקבה - סנט פטרבורג, אי השפנים

נטוס בטיסת בקר לסנט פטרבורג, בירתה הצפונית של רוסיה. עיר זו נוסדה בתחילת המאה ה- 18 על ידי הצאר פטר הגדול ונועדה לשמש כ”שער לאירופה”. מאז הפכה למרכז הייבוא של החידושים הכלכליים, האופנתיים והתרבותיים שהגיעו מהמערב. נערוך היכרות ראשונה עם סנט פטרבורג, ונבקר באי השפנים – אי על גדות נהר הניבה, שהיה בעבר שטח ריק עם ביצות, עד שפטר הגדול פיתח את המקום ובנה בו את מצודת פטר ופול. נסיים בביקור בקתדראלת קזאן. לינה בסנט פטרבורג.

יום 7

סנט פטרבורג - שיט על נהר הניבה

נתחיל את היום בביקור בהרמיטאז’; המוזיאון הגדול בעולם לאמנות קלאסית. נבקר בקתדראלת סנט אייזיק, הקרויה על שם הקדוש יצחק מדלמטייה, פטרונו של פטר הגדול. נצא לשיט בנהר הניבה, בליווי שמפניה ומוסיקה ונראה משתי גדותיו של הנהר את המבנים המפוארים של סנט פטרבורג. נבקר במוזיאון הלאומי של רוסיה, המכיל את האוסף הגדול ביותר של האמנות הרוסית. בערב נצא לסיור בסנט פטרבורג המוארת – נעבור במרכז העיר, המונומנטים ומפקדת סמולנייונצפה בפתיחת הגשרים על גדות הניבה.

יום 8

סנט פטרבורג - פטרהוף - סנט פטרבורג

ניסע לביקור בעיירה פטרהוף, הנמצאת על שפת המפרץ הפיני. נבקר בארמון פטרהוף, ששימש כארמון הקיץ של הצארים ונסייר בגנים המרהיבים. נמשיך לאניית הקרב ההיסטורית – אוורורה. אנייה זו השתתפה במלחמת רוסיה יפן, בתחילת המאה ה- 20 וגם התחילה את מהפיכת 1917 עם יריית תותח היסטורית לעבר ארמון הצארים. לאחר שנשמע את הסיפורים המרתקים הסובבים סביב האנייה, נבקר בכנסיית הדם ונחזור למלון.

ימים 9-10

סנט פטרבורג - פושקין - סנט פטרבורג - תל אביב

נצא לעיירה פושקין, לארמונה של קטרינה הגדולה, אחת מהדמויות החזקות בהיסטוריה הרוסית המודרנית. ניכנס לחדר הענבר המפואר ונסייר בגני הארמון. נבקר במונומנט לזכרם של קורבנות המצור על לנינגרד, המצור שהביא למספר ההרוגים הגדול ביותר בעיר אחת בעולם. נלמד על 900 ימי הרעב, שהפילו רבים מהתושבים וחרוטים בזיכרון הקולקטיבי עד היום. בסוף היום נסייר בשדרות נייבסקי, השאנז אליזה של סנט פטרבורג. בלילה טיסה חזרה לארץ.

  • ביקור במוזיאון הלאומי של רוסיה המכיל את אוסף האמנות הרוסית הגדול ביותר.
  • סדנא להכנת מטריושקה (בבושקה) בסרגייב פוסאד.
  • יומיים סיור בטבעת הזהב (ולדימיר, סרגייב פוסאד וסוזדאל) וסיורים מקיפים, הכוללים את כל האתרים החשובים במוסקבה, סנט פטרבורג וסביבותיה.
  • 2 מופעים כלולים במחיר.
  • 2 סיורי לילה עם אוטובוס תיירים צמוד, כ- 3 שעות לסיור. סיור במוסקבה המוארת ובסנט פטרבורג עם פתיחת הגשרים.
  • לינה במלונות דרגת תיירות ראשונה במוסקבה וסנט פטרבורג.
  • מלונות לדוגמא: Holiday Inn Sokolniky במוסקבה, Marriott CY ו- Moskovskie Vorota בסנט פטרבורג.
  • אוטובוס תיירים ברמה גבוהה.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

לינה: במלונות בדרגת תיירות ראשונה - 4 כוכבים טובים. מלונות לדוגמא: מוסקבה: Holiday Inn Sokolniky סנט פטרסבורג: Mariott CY בסוזדאל: Sokol Pushkarskaya Sloboda/Knyzhy Dvor רשימת מלונות סופית תינתן במפגש קבוצה.
תחבורה: אוטובוס תיירים ברמה גבוהה וטיסת פנים ממוסקבה לסנט פטרסבורג.
כלכלה: חצי פנסיון, ארוחות בקר וערב במסעדות אותנטיות.
פעילויות ערב: 2 מופעים ו- 2 סיורי ערב (3 שעות לסיור), במוסקבה ובסנט פטרסבורג.

הטיול אינו כולל

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: סיורים בערים הגדולות של רוסיה ובעיירות המקיפות אותן. שילוב ביקורים באתרים היסטוריים, קתדראלות, מוזיאונים וארמונות מפוארים, יחד עם חשיפה לצדדים האמנותיים המאפיינים את רוסיה - המוסיקה, הארכיטקטורה המפוארת ועוד.
קבוצה וצוות: את הקבוצה ילוו מדריך מנוסה מצוות "אקו" המכיר את היעד, ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

“הקופצים מעל האש” – מדורת השבט של האומה הרוסית

רוסיה נתפסת כיעד בעל קירות תודעתיים, ארכיטקטורה אפרורית, דיקטטורה קשה ועתיד לוטה בערפל. אחותה המסתורית, הגדולה מדי והמסורבלת […]

סיביר ואגם בייקל

“ספסיבה, דז’דושקה בייקל” (תודה, סבא בייקל), קרא נהג הסירה ששייטה לידינו ופרש זרועות ארוכות לצדדים. הסירות קיפצו […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לרוסיה

טיולי תרבות וטבע

מוסקבה, טבעת הזהב וסנט פטרסבורג | 10 ימים