טיול מאורגן ליפן

טיול עומק ליפן

טיולי תרבות וטבע

בתקופת השלכת כולל ביקור בתערוכה של האומנית הנודעת יאיואי קוסאמה, בהדרכת אצויו אינואואה | 15 יום

טיול ליפן, ארץ השמש העולה הוא תערובת מרתקת של מפגש עם מסורת הנשענת על היסטוריה עתיקת יומין, תרבות ייחודית ושיאים של טכנולוגיה מתקדמת. הטיול עובר בין נפלאות יפן, נופים געשיים ומעיינות חמים, גנים יפנים מסורתיים, טירות סמוראים מפוארות, מקדשי זן ותיקים ופעילים בצד מפעלים מודרניים. בטיול ליפן ניסע באוטובוס פרטי ממוזג, ברכבות מהירות, ונטעם גם מהתחבורה הציבורית החדשנית במדינה. נלון במלונות מודרניים ונתארח במקומות יפנים מסורתיים, נבקר במקומות הקלאסיים ובחבלי ארץ בתוליים ונתמזג עם העם היפני על מנת להכיר את מנהגי המקום השונים ואת חיי היומיום, על רקע השלכת היפנית המרהיבה ביופייה.

מסלול הטיול

ימים 1-2

תל אביב – טוקיו

נצא בשעות הצהרים בטיסה לטוקיו דרך עד מקשר וננחת בשעות הצהרים של היום השני בשדה התעופה נריטה (Narita)  באזור טוקיו. בהגיענו לטוקיו נסייר בשינג'וקו ((Shinjuku, מרכז העסקים והממשל החשוב בטוקיו. נמשיך ונעלה על מגדל ממשלת המטרופולין  של טוקיו (Tokyo Metropolitan Government Office Building), שגובהו 243 מטרים ונהנה מנוף פנורמי מרהיב של הכרך העצום הזה. עד שנת 2007 היה זה הבניין הגבוה ביותר בטוקיו. ביום בהיר ניתן לראות ממנו את פסגת הר פוג'י. נמשיך לארוחת ערב ראשונה ביפן ונתמקם במלוננו. לינה בטוקיו.

יום 3

האקונה (Hakone)

ניסע לאזור האקונה, אזור געשי פעיל השוכן לא הרחק מטוקיו, המפורסם בנביעות רבות של מעינות חמים (Onsen). נקוה לשמיים בהירים כדי לזכות בתצפיות נהדרות לעבר הר פוג'י-סאן (Fuji-san), ההר הגבוה והמפורסם ביותר ביפן. נרד אל האגם אשינו-קו ונשוט בו. נמשיך ונטפס ברכבל אל ההר קומאגה-טאקה (Komagatake) לתצפית נפלאה אל עבר הר פוג'י-סאן, אגם קלדרה אשינו-קו (Ashino-ko) והסביבה, באם תהיה ראות טובה. נמשיך ונבקר במוזיאון הפתוח לפסלים מודרניים, בו מוצגים פסלים רבים בשטח פתוח בחיק הטבע. ארוחת ערב יפנית ולינה באזור האקונה.

יום 4

אזור חמשת האגמים של פוג'י, מאצומוטו (Matsumoto) והאלפים היפניים

הבוקר ניסע לאגם השוכן באזור חמשת אגמי פוג'י (Fuji-go-ko): קאואגוצ'י-קו (Kawaguchi-ko). נעצור לתצפיות נפלאות אל עבר ההר פוג'י-סאן (בתקווה שהראות תאפשר), נמשיך להליכה ונחשף למראות המשלהבים של השלכת באזור. נבקר במוזיאון איצ'יקו (Itchiku), המרשים ליצירותיו הייחודיות של אמן הצביעה קובוטה איצ'יקו (Kubota Itchiku) ונהנה מהשלכת המרהיבה שנופלת על האדמה ועל מבני התערוכה. נמשיך וניסע לעיר ההררית מאצומוטו. נבקר בטירת מאצומוטו-ג'ו (Matsumoto-jo), המכונה גם טירת העורב בשל צבע קירותיה השחור והדרמטי. מאצומוטו-ג'ו היא העתיקה ביותר בין הטירות הבודדות ששרדו (הבניה העתיקה ביפן הייתה מעץ, ותהליכי הטבע, השריפות ופגעי האדם השאירו מבנים מעטים שנשמרים כיום בקפדנות). ארוחת ערב ולינה במאצומוטו.

Photo by schame87

יום 5

אומנות מקומית והעיר טאקאיאמה (Takayama)

נקדיש את הבוקר לביקור במוזיאון האומנות של העיר מאצומוטו, המציג בין היתר את יצירותיה של האומנית היפנית הנודעת יאיואי קוסאמה (Yayoi Kusama). נמשיך וניסע אל עבר העיירה טאקאיאמה ונסייר בה. בתקופות הקדומות טאקאיאמה התפרסמה באומני העץ שלה, שסיפקו את שרותיהם ומומחיותם בבניין, ריהוט וגילוף בעץ לערים הגדולות. בעיירה העתיקה, המכונה "קיוטו הקטנה", נשתמרו רחובות, בתים ישנים ומוזיאונים רבים המייצגים את המלאכה והפולקלור של העיירה והאזור. ביום בהיר ניתן לצפות מהעיירה אל פסגות צפון האלפים היפניים. נסייר בעיר, נבקר במוזיאון הצף יאטאי קאיקן (Yatai Kaikan) ונטייל ברחוב העתיק קאמי סאנו מאצ'י (Kami-Sanno-Machi). ארוחת ערב ולינה בטאקאיאמה.

יום 6

בין ההרים: שיראקאווה-גו (Shirakawa-go) וקאנאזאווה (Kanazawa)

בבוקר נסע אל הכפר שיראקאווה-גו (Shirakawa-go), כפר ציורי הנחבא בין ההרים שהזמן לא נגע בו, הממוקם ממערב לאזור האלפים. נעלה למצפה שירויאמה (Shiroyama). נסייר בסמטאות הכפר, נבקר בבית נגאשה (Nagase), בית מגורים מסורתי מן המאה ה-19, שבנוי בתנוחת ידיים מתפללות. משם ניסע לקאנאזאווה, אשר הייתה העיר הרביעית בגודלה אחרי אדו (Edo, טוקיו של היום), אוסקה וקיוטו בתקופת אדו (במאות ה-17-19). קאנאזאווה הייתה בירת אזור-מדינה עשירה ומפוארת למדי, שליטיה המקומיים השקיעו מאמץ רב לפיתוחה ולפיתוח מלאכות מסוגים שונים בה. למרבה המזל העיר לא הופצצה במלחמת העולם השנייה על ידי הצבא האמריקאי והמבנים העתיקים בה לא נפגעו ונותרו בשלמותם. בהגיענו לקאנאזאווה (Kanazawa) נבקר בנאגאמאצ'י (Nagamachi), רובע בתי סמוראים. כיום לא נותרו בתי סמוראים מקוריים אלא רק גדרות/חומות שהקיפו את הבתים ושעריהם נבקר באחד הבתים הישנים והיפים ברובע, בית משפחת נומורה (Nomura-ke) ונספוג את האווירה של פעם שנשתמרה ברובע זה. נמשיך ונסייר באזור בתי הגיישות הידוע של קאנאזאווה היגאשי צ'איה (Higashi Chaya), נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ונגיע למלוננו. לינה בקנאזוואה.

יום 7

מקאנאזאווה הפסטורלית לבירה הקדומה קיוטו (Kyoto)

נתחיל את יומנו בביקור בגן הנחשב לאחד היפים ביפן, הידוע בשלכת המרהיבה שלו,  קנרוקו-אן (Kenroku-en). הגן רחב ידיים ובתוכו נופים מגוונים. נעזוב את קאנאזווה ונמשיך למוזיאון מיהו (Miho), יצירת מופת ארכיטקטונית בלב יער, שנבנתה ב-1997 על-ידי כת יפנית איזוטרית וספיריטואליסטית. נסיים את היום בקיוטו, אשר שימשה יותר מ-1,000 שנה כבירת יפן (794–1868), והיא אחת הערים היפות והמיוחדות ביותר ביפן, שמשלבת תרבות, דת והיסטוריה רבות שנים. ארוחת ערב ולינה בקיוטו.

יום 8

הבירה הקדומה קיוטו (Kyoto)

חשיבותה הפוליטית והסמלית של קיוטו הפכה אותה למרכז רוחני ותרבותי ועל כן היא משופעת באתרים חשובים;  כ-2,000 מקדשים, גנים מיוחדים, ארמונות קיסרים, רחובות ובתים ישנים שמורים. נתחיל בחלקה המזרחי של העיר. נעלה למקדש קיומיזו-דרה (Kiyomizu-dera), הנמנה בין המקדשים העתיקים של קיוטו. מהמקדש נלך בסמטאות ציוריות ותלולות, סאננן-זאקה (Sannen-zaka) ונינן-זאקה (Ninen-zaka), כשבשני צדן חנויות עם מוצרים מקומיים יפיפיים ובתי תה קטנים. נשתתף בטקס תה מסורתי ונמשיך לגן היפיפה והקסום הקוסה סונסו (Hakusa Sonso) ונתפוס לנו מעט שקט ושלווה. נטייל ב"שביל הפילוסוף" (Philosopher's walk), דרך מקסימה בה נהג ללכת הפילוסוף היפני המפורסם נישידה קיארו יומיום ולמדוט; הדרך המשיקה לתעלת מים ועוברת בינות למספר מקדשים. נמשיך ונטייל ברובע גיון (Gion) שמימיי הביניים, בהן גייקו (הגיישות של גיון) מארחות את הנכנסים לבתי התה והאוכל. נהנה מארוחת ערב במסעדה יפנית מסורתית ולאחריה נצפה  במאייקו (maiko), גיישה מתלמדת. לינה בטוקיו.

Photo by orpheus26

יום 9

נארה (Nara), איילים ומקדשים

הבוקר נצא אל העיר נארה, עיר הבירה הראשונה של יפן כממלכה מאורגנת במאה ה- 8. בנארה מקדשים עתיקים גדולים ובהם פסלי בודהא עתיקים מאד בחלקם בעלי חשיבות היסטורית-תרבותית רבה. נבקר במקדש טודאי-ג'י (Todai-ji), בו אחד ממבני העץ הגדולים בעולם, ופסל בודהא ענק – דאיבוצו (Daibutsu). נמשיך למקדש השינטו העתיק קאסוגה-טאישה (Kasuga-taisha), שבו אלפי מנורות ניצבות ותלויות שנתרמו ע"י מאמינים במהלך תקופות ארוכות. בין ביקורי המקדשים נפגוש איילים רבים שמשוטטים בחופשיות בתחום פארק נארה (Nara koen). אחרי הצהרים נשוב לקיוטו ונהנה מארוחה בסגנון צרפתי. לינה בקיוטו.

Photo by Richie Chan

יום 10

קיוטו, הפביליון המוזהב ויער הבמבוק ארשיאמה (Arashiyama)

נתחיל את יומנו בחלקה הצפוני של קיוטו. נבקר במקדש הזן "הפביליון המוזהב" קינקאקו (Kinkaku-ji), שבנייתו נסתיימה ב-1490. גינותיו עוצבו על ידי סאומי, אמן גינות נודע, ובהן גינה שעוצבה כמו הר פוג'י. נמשיך למקדש זן בודהיסטי ריואן (Ryoan-ji) בן ה-1,000 שנה. נמשיך ונבקר באחד מהמקומות השלבים והרגועים בקיוטו, יער הבמבוק ארשיאמה (Arashiyama), נתהלך בינות עצי הבמבוק האייקוניים ונהנה מיופייה של השמורה, ונעבור לסיור בשוק נישיקי (Nishiki), הידוע כ"מטבח של קיוטו", בו נמצא שלל חפצי נוי, ביגוד, מאכלים כמו הטסומונו (מלפפון יפני חמוץ) ולווגאשי (ממתק יפני) וכל שנפשכם/ן תחפוץ… לינה בקיוטו.

Photo by 健太 上田

יום 11

מיאג'ימה (Miyajima)

הבוקר נעלה על רכבת מהירה להירושימה ונמשיך להפלגה במעבורת אל האי מיאג'ימה (Miyajima). האי מקודש ובו מקדש בשם איצוקושימה-ג'ינג'ה (Itsukushima-jinja), המפורסם במראהו כ"מקדש צף" בים ובשער הכניסה הגדול שלו הניצב בתוך הים. נוף האי מיאג'ימה הוא אחד הנופים היפים והמוכרים של יפן. נסייר ב"מקדש הצף" ונצפה אל שערו מזוויות שונות. נבקר במיאג'ימה מיסן דייסון (Misen Daisyoin) קומפלקס של מקדשים על על הר מיסן. נסייר בין מקדשים, חורשות וסמטאות באי. אחר הצהרים נפליג חזרה להירושימה. ארוחת ערב ולינה בהירושמה.

יום 12

הירושימה (Hiroshima)

הירושימה היא העיר הראשונה שנחרבה ע"י פצצת אטום, במלחמת העולם השנייה. העיר הופצצה על ידי חייל האוויר האמריקני ב 6.8.45 ונחרבה כליל, ניצולים בודדים נותרו בחיים ותוצאותיה המרות ליוו ופגעו בדורות רבים. נבקר בפארק ובמוזיאון השלום שמנציחים את תוצאות ההפצצה וזכר הקורבנות, ומבקשים להיות בתקוה לשלום בעולם. ארוחת ערב ולינה בטוקיו. כן נבקר בגן הידוע והמרהיב (Shukkei-en). אחרי הצהרים נעלה על רכבת מהירה לטוקיו, בירת יפן. לינה בטוקיו.

ימים 13-14

ברוכים הבאים לטוקיו (Tokyo) - המטרופולין הגדול ביותר בעולם

נסייר בטוקיו, בירת יפן והמטרופולין הגדול ביותר בעולם ובין המתקדמים בעולם. טוקיו עיר ענק דינמית, מהפנטת שקיים בה "פולקלור" יפני רב לצד מודרניות וחדשנות מפעימה. נסייר בה במהלך יומיים באוטובוס צמוד ובתחבורה הציבורית המשובחת שהמטרופולין מציע.
נבקר בשוק צוקיג'י (
Tsukiji), שהיה בעבר שוק הדגים הגדול והמפורסם ביותר ביפן, וכיום הוא מבוך של רחובות מרתקים המרוצפים בדוכני סושי טרי, מסעדות מקומיות טובות וחנויות של מזכרות ייחודיות, החל מאצות ים ועד סכיני סושי וקרמיקה בעבודת יד. נסתובב בין החנויות המציעות מגוון גדול של דגים ושלל יצורי ים אחרים. נצא לאזור אסאקוסה (Asakusa) ששוררת בו האווירה של יפן העתיקה ונבקר במקדש הבודהיסטי והעתיק ביותר בטוקיו, סנסו-ג'י (Senso-ji). נבקר במקדש הגדול מייג'י-ג'ינגו (Meiji-jingu), ונהנה מהשלווה ששוררת בו. נמשיך לאזור הראג'וקו (Harajuku), שם משוטטים צעירי העיר שמפגינים את טעמם האישי בלבוש מיוחד. נגיע לאומוטה-סנדו (Omote-sando), שדרה עם חנויות יוקרה ובניינים ארכיטקטוניים, נמשיך לאזור הקניות הוותיק והיוקרתי של טוקיו – גינזה (Ginza). בשעות הצהרים של יום 14 נצא אל שדה התעופה נאריטה ונעלה על טיסה לישראל דרך יעד מקשר.

יום 15

נחיתה בתל אביב

בשעות הבוקר המוקדמות ננחת בתל אביב.

  • מסלול ייחודי מותאם לתקופת השלכת, העובר באיזורים בהם ניתן לראות את השלכת בשיא עוצמתה - בהדרכת המדריכה היפנית דוברת עברית אצויו אינואואה – מומחית ליפן.
  • בסיס חצי פנסיון (חוץ מיום ההגעה ויום העזיבה).
  • ביקור בתערוכה של האומנית היפנית הנודעת יאיואי קוסאמה.
  • קבוצות קטנות ואיכותיות החל מ-20 משתתפים.
  • התנסות בארוחות אותנטיות ומקומיות, כולל אירוח מאיקו (Maiko), המתבצע על ידי מארחת מסורתית מתלמדת.
  • טיול מקיף ליפן המשלב נופי טבע מרהיבים, קולינריה ותרבות, היסטוריה ואנטרופולוגיה, בתנאים מקומיים מעולים, בתקופת שיא השלכת היפנית המדהימה ביופייה.
  • טיסות בינלאומיות עם חברת התעופה המעולה ”אתיחד".

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
29/10/2024 12/11/2024 אצויו אינואואה $7,910 $80 $7,990
$75 הנחה לנרשמים עד 01/08/2024
19/11/2024 03/12/2024 אצויו אינואואה $7,910 $80 $7,990

תוספת ליחיד בחדר: 1795$

 

>>> לטיולים נוספים ליפן – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות: טיסות בינלאומיות דרך דובאי בחברת התעופה המעולה "Etihad Airways", הנמנית בין חברות התעופה הטובות בעולם.
תחבורה: נסיעה באוטובוס ממוזג בהתאם לגודל הקבוצה, בתחבורה ציבורית ורכבות מהירות.
כלכלה: בטיול ליפן הכלכלה מבוססת על בסיס חצי פנסיון, ארוחות בוקר במלון, וארוחות צהרים/ערב לרוב במסעדות מקומיות או בופה עם מבחר מאכלים מגוון. (חוץ מימי ההגעה ליפן ועזיבתה)
לינה: בתי מלון בדרגת תיירות טובה.
דמי כניסה לאתרים כמפורט.
ערכת שמע לכל מטייל.
תשר לנהגים וצוות מקומי בבתי המלון.
דמי רישום וטיפול.
20-26 מטיילים, מדריך מקומי דובר אנגלית, מדריכה ישראלית-יפנית מצוות אקו – אצויו אינואואה.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען.
ארוחות שאינן כלולות.
שתייה והוצאות אישיות.
תשר למדריך הישראלי.
הוצאות קורונה.

הערות:

השתתפות בסדנאות ופעילויות ייחודיות מותנה באישור .
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים בצמוד למועד היציאה לטיול.
ביקור באתרים מסוימים במהלך הטיול מותנה באישור מקומי. במידה ולא יתאפשר ביקור כפי שתוכנן מראש, למדריך הטיול תהיה הזכות לבחור תוכנית אלטרנטיבית לטובת ורווחת הנוסעים.

חשוב:

מחיר הטיול הסופי יכול ויושפע משינויים בשערי מטבע חוץ. הסכום הסופי בשקלים ייקבע בסמוך למועד היציאה.
התוכנית מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא בהכרח את סדר הביקורים לאורך הימים. תוכנית הטיול כפופה לשינויים קלים בשרותי הקרקע/מלונות מסוימים, לטובת ורווחת הנוסעים. על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול ליעד ולתקופה זו.
חשוב לדעת – תקופת השלכת מבוססת על נתונים סטטיסטים משנים עברו. אין אנו יכולים לצפות שינויים במועדיה בגלל שינויי אקלים או כל גורם סביבתי אחר.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טוהוקו: יפן בניחוח כפרי

מרבית המטיילים המערביים ליפן אינם מגיעים לאזור צפון האי הונשו – וחבל. אזור זה נקרא טוהוקו (Tohoku), […]

השלכת של קיוטו ביפן

מיומנה של מורה לאנגלית ביפן את הסופ"ש האחרון ביליתי בקיוטו, עיר המקדשים, אלא שהפעם לא נסעתי לשם […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול עומק ליפן

טיולי תרבות וטבע

בתקופת השלכת כולל ביקור בתערוכה של האומנית הנודעת יאיואי קוסאמה, בהדרכת אצויו אינואואה | 15 יום