טיול עצמאי לקוסטה ריקה

אקו עצמאי בשטח

טיול המתאים למשפחות | 11 יום

טיול משפחות (אך לא רק) לקוסטה ריקה בדגש טבע מרשים וייחודי. בשמורות הטבע של קוסטה ריקה נגלה ארץ טרופית ותופעות טבע מרשימות: יערות גשם, הרי געש פעילים, לגונות ונהרות בצד הים הקאריבי וחוף האוקיינוס השקט. מסלול הטיול כולל מסלולי הליכה רגליים ביערות גשם, סיור אומגות בין צמרות היער; ביקור בחוות אקזוטיות של צפרדעים, פרפרים, יונקי דבש; צפייה בתופעות געשיות מרתקות; תצפיות על חיות הבר והציפורים בינות לעצים, בנהרות ותעלות המים. את החוויה נסיים לחוף האוקיינוס השקט בשמורת מנואל אנטוניו, שם נבקר  בשמורת הטבע הייחודית על שפת האוקיינוס ונפגוש עצלנים, איגואנות וקופים, וכן נבלה בחופים ציוריים מהיפים בעולם. 

מסלול הטיול

יום 1

הגעה אל סאן חוזה

בשעות הערב ננחת בסאן חוזה, בירת קוסטה ריקה. נפגוש את הצוות המקומי וניסע למלוננו. לינה בסן חוזה.

יום 2

שמורת הטבע טורטוגרו

בשעות הבוקר ניסע לשמורת טורטוגרו השוכנת בצפון מזרח קוסטה ריקה, לחוף הים הקאריבי. נגיע לנמל קניו בלנקו ונשוט בסירה מהירה דרך תעלות מים ונהרות, אל העיירה טורטוגרו. בדרך נוכל לצפות בשפע בעלי החיים הנמצאים במים, על גדות הנהרות ובין העצים. אחר הצהריים נצא לטייל באזור ונבקר בכפר הציורי טורטוגרו, שבו החלו שורשי מוסיקת הרגאיי. נבקר בשמורת הטבע שבה מגוון רחב של בעלי חיים, צבי ים, קופים, תנינים וציפורים מכל הסוגים. לינה בלודג' בשמורת הטבע.

יום 3

שייט תעלות באזור שמורת טורטוגרו

פארק טורטוגרו מורכב מרשת תעלות ואגמים בהם חיים בעלי חיים רבים כמו תנינים, איגואנות, צבים, קופים ולמעלה מ-300 מיני ציפורים. בשעות הבוקר המוקדמות נצא לשייט חוויתי בסירות בתעלות המים של השמורה, נצפה בנופי היער ובחיות הבר. לינה בלודג' בשמורת הטבע.

יום 4

סיור שוקולד בטירימבינה - ארנל - מרחצאות חמים טבאקון

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור שיחשוף בפנינו את הסודות של אחד המזונות המוערכים והנחשקים ביותר בעולם: השוקולד, המוצר יקר הערך ביותר שהביאו האירופאים מ"העולם החדש". נעבור דרך יער טירימבינה והגשר התלוי אל העולם של מטעי הקקאו, כשבזמן ההליכה במטעים נכיר את התרבות וההיסטוריה של גידול וצריכת הקקאו לפני ואחרי התקופה הקולוניאלית. בסיור ניחשף לכל שלבי הייצור והפיכת פרי הקקאו לשוקולד: קטיף, ייבוש, טחינה ובישול. כמו כן, נוכל לטעום סוגי שוקולד שונים המיוצרים במקום בשיטות מסורתיות. לאחר מכן ניסע לעבר אזור המישורים הצפוניים לאזור ארנל. עם הגעתנו נרחץ במעיינות החמים הטובלים בצמחייה טרופית שופעת, אדים חמים ומפלים. לינה בארנל.

יום 5

ארנל- קניונינג ורפטינג

נטייל באזור הר הגעש ארנל, שמאז התפרצותו הגדולה ב-1968 נחשב לאחד מהרי הגעש הפעילים ביותר של קוסטה ריקה. אזור ארנל מגלה נוף שופע של ירוק שגשמים טרופיים שומרים על רעננותו כל ימות השנה, נהרות גועשים, מעיינות חמים, לגונות, פארקים, הרבה צמחייה וחיות בר. הבוקר יתחיל בחוויית הקניונינג (canyoning) בשמורת יער העננים. מדובר בהליכה קלה בת 10 דקות המובילה לנקודת ההתחלה- כבל של 150 מ' המוביל לפלטפורמה הבנויה על עץ בגובה 43 מ'. אחריה תרדו לבסיס העץ, ולאחר 50 מ' של הליכה, תגיעו לגשר תלוי ממנו יתחילו עוד 4 ירידות נוספות. הראשונה בת 51 מ' מהגשר אל המפל ולאחריה עוד שלוש ירידות בגבהים של 10, 14, ו- 18 מטרים. הסיור ממשיך אל אטרקציית ה-"“Super Tarzan Swing, לנהר הבלסה, לבריכות השחייה הטבעיות שלו ולמפל. לסיום- חזרה אל נקודת ההתחלה. לאחר מכן נצא לרפטינג בדרגה 2-3 בנהר הבלסה – עולם טרופי פראי מתגלה בערוץ העמוק של הנהר והמפלים, חיות אקזוטיות, ציפורים טרופיות והרבה מים.  לינה בארנל.

יום 6

הגשרים תלויים במיסטיקו, החווה של דון חואן ומפלי לה פורטונה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור גשרים תלויים שתחילתו בהליכה בת 3 ק"מ ביער טרופי, במהלכה עוברים דרך 16 גשרים, שני מפלים ונקודות תצפית מיוחדות. עשרה מתוכם הינם גשרים קבועים, שאורכם בין 8 ל-22 מטר, ו-6 הם גשרים תלויים, באורכים שבין 48 ל-98 מטר. נהנה מנוף מרהיב של החי והצומח מגובה הצמרות – ציפורים, זוחלים, יונקים וחרקים. נמשיך לביקור בחוותFinca Burio, לחוויה מקומית אותנטית. החווה ממוקמת כחמש דקות מהעיר פורטונה, והיא נמצאת בבעלות דון חואן – חקלאי קוסטה־ריקני העובד בשיטות מסורתיות, מאסטר בגידולים אורגניים. מבקרים מספרים שרק הפגישה עמו שווה את כל הסיור! דון חואן יוביל אתכם דרך מטעי פירות וירקות אורגניים אקזוטיים, מקצתם לא מוכרים, ויספר על השימושים בגידולים אלו בבישול ובתעשייה ויתרונותיהם הבריאותיים. נוכל גם לקטוף בעצמנו ירקות ופירות. החווה ממוקמת ביער יפהפה, המושך באופן טבעי מינים רבים של בעלי כנף וחיות אחרות. בהמשך הסיור נחזה בתהליך המרתק של הכנת ה"גוארו", משקה חריף המופק מקני סוכר, ובמו ידינו נכין ונטעם את משקה הדולסה המקומי המופק גם הוא ממיצוי קני הסוכר. בתום הסיור נמשיך למפלי לה פורטונה, שם נוכל לשחות ולהתרחץ בנקבות השחייה הגדולות והמרשימות. לינה בארנל.

יום 7

שמורת מונטה ורדה - בריכת צפרדעים, חוות פרפרים וסיור לילי

ניסע אל שמורת יער העננים מונטה ורדה (היער הירוק), הנמצאת על רכס הררי וטרופי, ומכונה גם "יער ערפל" בגלל יערות הגשם הצפופים וירוקי העד, המקבלים משקעים בצורת עננים הנחים על צמרותיהם. ביער חיים עצלנים, קופים, מיני זוחלים ודו חיים, מאות מיני פרפרים ומגוון רב של ציפורים. נצא ליומיים של טיולים וביקורים באזור נפלא זה: בהגיענו, ניכנס לתצוגת צפרדעים ופרפרים ללימוד אודות סוגי החיות הייחודיות לאזור הטרופי של קוסטה ריקה. באזור זה מתקיימים יותר מ-40 מיני פרפרים ו-30 מיני צפרדעים, ביניהם מיוחדים במינם כמו צפרדע "החץ המורעל" הצבעונית, קרפד הים הענק וצפרדע העץ אדומת העין. לאחר מכן נמשיך לסיור לילי בשביליו של יער עננים ונצפה בציפורים הנמות, בטרנטולות, בעכבישים, חרגולים, צרצרים, לטאות, צפרדעים, קיפודים, בעלי זנבות, נחשים ועוד. לינה במונטה ורדה.

יום 8

יום של הרפתקאות במונטה ורדה

היום נמשיך לטייל בשמורת מונטה ורדה. נצא לסיור "הליכת שמיים" (skywalk) – סיור הליכה על גשרי עץ תלויים ביער עד טרופי לח. הסיור כולל הליכה על גשרים התלויים בגבהים שונים ונותן אפשרות למבט על הצומח והחי ביערות השמורה. לאחר מכן נעלה על רכבל המשקיף על האזור כולו, ונסיים בקנופי – הרפתקה של מעוף בין הצמרות, דרך עשרה כבלים בגובה 40 עד 100 מ' ואורך של 100 עד 750 מ'. לינה במונטה ורדה.

יום 9

מנואל אנטוניו – ספארי קרוקודילים - שייט קטמרן

בבוקר נרד מן ההרים לכיוון האוקיינוס השקט. ניסע דרומה לאורך החוף הפסיפי, בין חופים לבנים, יערות גשם ומטעים חקלאיים, אל שמורת מנואל אנטוניו, הנמצאת במרכזה של רצועת חוף על שפת האוקיינוס השקט. נבלה יומיים בפארק הלאומי מנואל אנטוניו, המיוחד בחופיו הציוריים שיער גשם ירוק משמש להם כתפאורת רקע. בדרך נעצור בטארקולס (Tarcoles) ונצא לסיור לצפייה בתנינים, במהלכו נראה את נפלאות הטבע של קוסטה ריקה. ניפגש מקרוב עם תנינים מסוגים שונים, חלקם באורך 5 מטרים, ציפורים ושאר אוכלוסיית יער המנגרובים. עם ההגעה לשמורת מנואל אנטוניו נצא לשייט קטמרן במימיו הצלולים של הים הפתוח, לאורך חופיו הציוריים של הפארק. אם יתמזל מזלנו נראה דולפינים, לוויתנים וצבי ים. במהלך השייט נגלים איים מסתוריים, צוקים וסלעים בצורות ייחודיות הנראים קרובים מספיק כדי לגעת בהם, אשר מהווים בית לסוגים רבים של ציפורים ועופות מים כמו שקנאים, מגלנים ועוד. ארוחת צהריים תוגש על הספינה. לינה בשמורת הטבע מנואל אנטוניו.

יום 10

הפארק הלאומי מנואל אנטוניו- ספארי קופים – סיור תבלינים בחוות ואינילה

נצא למסלול הליכה ביער הגשם החופי, במפרצים הקטנים ובמצוקים. נפגוש בבעלי החיים, מעצלנים (במידה ויהיה לנו מזל) ואיגואנות, דרך ציפורים ועד קופים שונים כמו קופי הקפוצ'ין ועוד. הפארק מורכב מארבעה חופים שלכל אחד מאפיינים מיוחדים. לאחר מכן נצא לשייט מרתק באיי דאמאס (Damas Island) לצפייה והאכלת קופים. בהמשך נסייר בגנים הבוטניים ובגני התבלין של חוות וילה ואינילה. זוהי חוויה ייחודית הנותנת למבקרים הזדמנות ליהנות וללמוד אודות יער הגשם והצמחייה המקומית. לינה בשמורת מנואל אנטוניו.

יום 11

סיום הטיול

נעזוב מאחורינו את חופי האוקיינוס השקט ונצא בנסיעה אל שדה התעופה בבירה סן חוזה, לטיסת אחר הצהריים בחזרה לישראל.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

בטיול עצמאי אתם בוחרים מתי לטייל

טיול לנוסע העצמאי הוא טיול מאורגן פרטי, בהתאמה אישית.
צוות אקו זמין למתן ייעוץ ותכנון הטיול שלכם.

רוצים לקבל מידע/ להתייעץ/ לשאול שאלות ?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

סקוטלנד – אדינבורו – אגדה סקוטית חלק ב'

בנוסף למקומה בהיסטוריה הסקוטית, אדינבורו היא מרכז אומנות עולמי, שצמח מחורבותיה של מלחמת העולם השנייה. כיצד נוצרה […]

בֶּרְבֶּרִים – בין להיות חלק לבין להיות עצמם (חלק ג: הברברים הקנריים)

חלקים א וב עסקו בברברים שמצפון לסהרה, בתחומי המגרב (צפון אפריקה). חלק זה יעסוק בברברים הרבה פחות […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול עצמאי לקוסטה ריקה

אקו עצמאי בשטח

טיול המתאים למשפחות | 11 יום