טיול שייט בנהר הזמבזי וספארי בזימבבואה

טיולי תרבות וטבע

שייט ספארי בנהר הזמבזי ובאגם קריבה שבזימבבואה | 14 יום

הדפיסו שלחו שתפו
אקו טיולי שייט מזמינים אתכם להצטרף לשייט ספארי בנהר הזמבזי (Zambezi)  ובאגם קריבה (Kariba) שבזימבבואה, הסכר המלאכותי הגדול ביותר בעולם.

נהר הזמבזי הוא נהר בדרום-מזרח אפריקה, הנהר הרביעי באורכו ביבשת, אורכו של כ- 2,574 קילומטרים והוא הגדול בנהרות אפריקה הנשפך לאוקיינוס ההודי. הסכר המלאכותי הגדול ביותר בעולם, סכר קריבה, נחנך ב-1958, גובהו 125 מטרים ואורכו כ-580 מטר, והוא ממוקם בדיוק באמצעו של מורד נהר הזמבזי בגבול זימבבואה-זמביה, כ-90 ק"מ מהמקום בו הוא צונח במפלי ויקטוריה המופלאים. מאחורי סכר קריבה נקווה מאגר מים מלאכותי מהגדולים בעולם, אגם קריבה, והוא מספק כמויות חשמל גדולות לזימבבואה, לזמביה ולמוזמביק. אגם קריבה משתרע לאורך 280 ק"מ.

אגם קריבה הוא יעד אטרקטיבי, עדיין בתולי, מרחבי המים האדירים שלו יוצרים את הגבול בין זימבבואה לבין זמביה וגדותיו הנרחבות והמושכות מהוות בית גידול לאוכלוסיות גדולות של חיות בר. האיים שבאגם מנקדים נוף דמוי גלויה של ים כחול כהה על רקע שלוחות הרים תלולים וגבוהים העוטפים אותו מכל עבר. לעת ערביים, נגלות שקיעות אגדיות הנפרשות על שמי האגם הרחבים. ומדגישות את נופיו הנהדרים של אגם קריבה.

במהלך השייט נשתמש בסירות טנדר (סירות קטנות המפליגות עם האונייה הראשית ונועדו לפעילויות) כדי לחקור את מרחבי המים של האגם, לחוות את הנופים המרהיבים, להתרשם מהעושר של מיני העופות השונים וליהנות מתצפיות אפשריות על חיות הבר.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחיריםאהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

סרי לנקה

היה לי המזל להתחיל את הטיול בסרי לנקה ביום ממוזל ביותר, יום הולדתו של הנשיא מהינדה ראג'הפקשה. […]

מדגסקר אי האגדות

המסע בעקבות הגברת פוסה ואדון אי-אי להיט הקיץ, הסרט "מדגסקר", בו הפוסה הטורפת נלחמת בלמורים הטובים, החזיר […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול שייט בנהר הזמבזי וספארי בזימבבואה

טיולי תרבות וטבע

שייט ספארי בנהר הזמבזי ובאגם קריבה שבזימבבואה | 14 יום

הדפיסו שלחו שתפו