טרק באלפים האוסטריים

טרקים

בהדרכת יזהר דמטר | 9 ימים

הדפיסו שלחו שתפו
אי שם בלב האלפים המרכזיים, ישנם האלפים אותם תמיד דמיינו. כאן רקדה ג'ולי אנדרוז ב"צלילי המוזיקה", כאן הנס שניידר פיתח את שיטות הסקי האלפיניות הראשונות, וכאן גם צולמו אינספור סרטים הוליוודיים שעזרו לעצב את המראה האלפיני בלב העולם.

בעיניי, אין מקום בעל נוף אלפיני קלאסי יותר מהאלפים האוסטריים של טירול, ועמק שְטוּבַּי הוא הדובדבן שבקצפת (על השטרודל כמובן). זהו עמק קרחוני רחב, שמתחיל בקרחון שטובי שפעיל כאתר סקי לאורך רוב השנה. בטרק נקיף את העמק במגוון שבילים ונופים, החל מהיערות הצפופים, ועד לפסגות ההרים הקירחות. לאורך כל הטיול נשהה בגובה של בין 2000 מ' ל-2800 מ', ונביט על ההרים "בגובה העיניים".

זהו טרק של "קבוצת המעיין", שמיועד לאוהבי האלפים, שמתגעגעים לטיולים הפשוטים יותר, שבהם הטבע הוא הנושא המרכזי בטיול.

מסלול הטיול

יום 1

טיסה לאוסטריה

דרך יעד ביניים, נגיע לאינסברוק. מהעיירה ניקח אוטובוס ציבורי לכיוון עמק שטובי. הדרך עליה ניסע שימשה בעבר לנשיאת ברזל במורד העמק מהמכרות שהיו בבסיסו. כשהתפתחו הטיולים באלפים, היא שינתה את ייעודה…

לינה: בבית הארחה מקומי, בחדרים לשניים או ארבעה מטיילים.

יום 2

העלייה הראשונה

התארגנויות אחרונות לפני היציאה לדרך, ואנחנו מתחילים את הטרק. אחרי נסיעה קצרה בעמק המקביל לעמק שטובי נגיע לאזור מרעה קטן, וממנו נתחיל לעלות. היום אנו עולים לקו הגובה שסביבו נבלה את רוב הטרק – כ-2300  מ' מעל פני הים. לאורך העלייה נוכל לשים לב באיזו מהירות הצמחייה משתנה, וההרים הופכים לקירחים ומאיימים. לאורך היום ילוו אותנו הטריבולאומס – שלוש פסגות מחודדות שנותנות הצצה לגבי המשך הטרק.

הבקתות סביב עמק שטובי הן מהחביבות ביותר באלפים. הן מנוהלות על-ידי משפחות (הבקתה עוברת מדור לדור…), התפריט פשוט אבל מחמם וממלא, הבירה זולה, והנוף הוא הדבר הטוב ביותר. בחדרי הלינה יש בדרך כלל בין 4-8 מיטות, ועלינו להביא אל הבקתות את הסדין שלנו. תעבורת הרכב בין הבקתות קשה, והבקתות אינן מותאמות לציוד נוסף פרט לזה שעל הגב שלנו, לכן בטיול בחרנו שלא להוביל את הציוד הגדול אל הבקתות.

בכל יום שבו יישאר לנו זמן, נוכל אחרי הצוהריים לעלות לאחת הפסגות הקרובות לבקתות, ולאחר מכן לשבת עם בקבוק הבירה מול הנוף. עוד מידע על בקתות הרים ניתן למצוא כאן.

הליכה: כ-5 ק"מ, עלייה של כ-800 מ', ירידה של כ-250 מ'.

לינה: בתנאי מעונות בבקתת אינסברוקר, בגובה 2369 מ', ללא הציוד הגדול.

יום 3

יום אלפיני

בין הפסגות, מעל העמקים, יום טיול פנטסטי באלפים. את היום נתחיל בטיפוס לכיוון האגם האלפיני אלפייר, וממנו נעלה ונרד בין השלוחות השונות שפונות לכיוון הגבול עם איטליה ומעבר ההרים המפורסם ברנר. לאורך הדרך נעזר בכבלים רבים הפרוסים לאורך הדרך. את היום נסיים בבקתת ברמר העתיקה, שהוקמה בסוף המאה ה-19 על-ידי ראשוני האלפיניסטים הגרמנים.

הליכה: כ-511. ק"מ, עלייה של כ-950 מ', ירידה של כ-800 מ'.

לינה: בתנאי מעונות בבקתת ברמר, בגובה 2413 מ', ללא הציוד הגדול.

יום 4

הפנורמה

יום קל יותר אחרי האתגר של יום האתמול. לאורך היום נלך מתחת לקו הפסגות וקרחונים זימינג-יוכל, ונזכה לנוף פנורמי נהדר על האלפים של שטובי. גם היום ניעזר בכבלים חזקים שמעוגנים לסלע, שיקלו עלינו את ההליכה בין הסלעים שהקרח חידד כאן לאורך השנים.

הליכה: כ-6 ק"מ, עלייה של כ-470 מ', ירידה של כ-600 מ'.

לינה: בתנאי מעונות בבקתת נוורנברגר, בגובה 2297 מ', ללא הציוד הגדול.

יום 5

בין האגמים, וירידה אל העמק

יום אדיר מתחת לקו הפסגות והקרחונים של ה-ווילדר פרייגר. נתחיל את היום בעלייה למעבר ההרים נידרל ששימש את אנשי טירול להגיע אל מחצבות הקרח שהיו באזור, וממנו נרד דרך קבוצות של אגמים אלפיניים עונתיים עד לבקתת סולזנו. בבקתה נאכל ארוחת צוהריים הררית אמיתית, וממנה נרד דרך עמק שופע מים ומפלים אל הכביש שבלב עמק שטובי. נעלה על האוטובוס הציבורי חזרה לאותו בית הארחה בו היינו בתחילת הטיול, ובו נפגוש את הציוד הגדול, וננוח מעט מהפסגות המחודדות.

הליכה: כ-9 ק"מ, עלייה של כ-570 מ', ירידה של כ-950 מ'.

לינה: בבית הארחה מקומי, בחדרים של זוגות או שלשות.

יום 6

חזרה אל ההרים, אל החלק הדרמטי ביותר בטרק

הקפצה קצרה בבוקר, ונתחיל שוב לעלות, הפעם לכיוון בקתת פרנץ סן. בבקתה נשאיר את הציוד ונצא לטיול אחר צוהריים באזור של אגם אלפיני גדול במיוחד וקו רכס מלא בתצפיות לכיוון האלפים האוצטלים שמהם הגיע אוצי איש השלג המפורסם. מי שירצה, יוכל להישאר בבקתה עם כוס קפה וספר מול הנוף…

הליכה: כ-12 ק"מ, עלייה של כ-700 מ', ירידה של כ-350 מ' (למסלול המלא, רק עד הבקתה זו עלייה של כ-350 מ' בלבד).

לינה: בתנאי מעונות בבקתת נוורנברגר, בגובה 2147 מ', ללא הציוד הגדול.

יום 7

באחו

היום נבלה ברום מעט יותר נמוך מאשר בימים האחרונים, ונוכל לראות את האזור הירוק יותר של האלפים האוסטריים. נפגוש את הרודודנדרום האלפיני (שושנת האלפים), את המרמיטות והיעלים שחיים בסביבה, אולי גם כמה רועים עם עדרי הבקר או הכבשים שלהם. את היום נסיים באחת הבקתות המפורסמות ביותר באלפים, ששופצה בשנים האחרונות. הבקתה ידועה בזכות הנוף, הסביבה, והעוגות שאופה בעלת הבית…

הליכה: כ-8 ק"מ, עלייה של כ-500 מ', ירידה של כ-640 מ'.

לינה: בתנאי מעונות בבקתת רגנסבורגר, בגובה 2286 מ', ללא הציוד הגדול.

יום 8

אל הקרחונים

זהו היום האחרון והקשה ביותר בטיול. נרד על קו הרכס השבור במיוחד לכיוון הקרחון שטובי הגדול. מעל הקרחון יתנשא הצוקרהוטל, הפסגה הגבוהה ביותר באזור (3507 מ'!). ברגע שנוכל לראות הקרחון במלואו, נתחיל לרדת בקרבת אתר הסקי של האזור, נראה לפתע עוד מכוניות, תיירים נוספים, ונצא מהבועה החביבה וההררית שבה היינו בימים האחרונים. נסיים שוב באוטובוס המקומי, וניסע לאותו בית ההארחה בו כבר בילינו שני לילות.

הליכה: כ-12 ק"מ, עלייה של כ-950 מ', ירידה של כ-1500 מ'.

לינה: בבית הארחה מקומי, בחדרים של זוגות או שלשות.

יום 9

חזרה הביתה

ארוחת בוקר, שטרודל קטן, ואוטובוס חזרה לכיוון שדה התעופה. כבר בערב נהיה חזרה בארץ. הלוואי והיה אפשר לקחת מעט קרחון באחד הכיסים…

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

תחבורה: נסיעות באוטובוסים ציבוריים (מרווחים), או בטרנזיטים מקומיים.
לינה: שלושה לילות בבתי הארחה ברמה טובה, חמישה לילות בבקתות מטיילים אלפיניות.
כלכלה: את כל ארוחות הערב והבוקר נאכל בנקודות הלינה. התפריט בבקתות פשוט אך מושקע ומהנה. את ארוחות הצוהריים נערוך כפיקניק בשטח עם מצרכים וכלים שניקח עימנו. לפעמים עם מוצרים טריים, ולפעמים נבשל ארוחת צוהריים ממזון מיובש (ניתן לקרוא על הנושא כאן). לאורך המסלול אספקת המוצרים מוגבלת מאוד, ותמיד נשתדל לספק ארוחת צוהריים מגוונת ומזינה ככל האפשר. ארוחות הבוקר הן אוסטריות ויכללו לחם, ריבה, חמאה, ותה או קפה. תמיד נשתדל לחזק את ארוחות הבוקר עם מצרכים שנביא עימנו.
מדריך– יזהר דמטר.
דמי רישום וטיפול.
תשר לנותני שירותים מקומיים.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען
הוצאות אישיות

לתשומת לבכם

הבקתות האוסטריות פשוטות מאוד אך מציעות חוויה נהדרת במהלך הטרק. ברובן ישנם מים חמים למקלחת בתשלום של כמה יורו בודדים, ובכולן ניתן להתאים את התפריט לכל דיאטה נדרשת.
מזג האוויר באלפים האוסטריים הפכפך, ואנו מטיילים בגובה רב לאורך רוב הטיול. נחווה גשם, ברד, ורוח בטיול, אנו מקווים שכמה שפחות מהם.
ההליכה והטיול הרגלי באלפים אינם פשוטים. פני השטח מתאפיינים בשיפועים חדים מאוד, ולעיתים לאורך השבילים ישנם שרשראות, כבלים, ודרגיות. זהו לא טרק קל, אך כל אדם שקיימת בו האהבה להרים יוכל ללכת וליהנות בטיול.
בחמישה לילות לא נפגוש את הציוד הגדול (כל הלילות בבקתות).
בטיולי קבוצת המעיין לא ניתן להזמין חדר ליחיד.
קבוצתנו תמנה כ-10 מטיילים.
עלות מיסי הנמל והדלק נכונה ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

אתיופיה – מסע למדבר דנקיל

על שפת לוע הר געש פולט ענני גופרית, הבטתי בזריחה בלב כבד. כבכל בוקר, עת הפציעה השמש […]

טיול לכף ורדה בדגש מוזיקה וקרנבל עם אקו טיולי שטח

כף ורדה היא מדינת איים געשיים בלב האוקיינוס האטלנטי מול חופי סנגל, שהתפרסמה בעולם בזכות הזמרת המופלאה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק באלפים האוסטריים

טרקים

בהדרכת יזהר דמטר | 9 ימים

הדפיסו שלחו שתפו