טרק באיסלנד

טרקים

הצד היפה של נופי הירח | 12 יום

איסלנד, ארץ הקרח והאש, עשירה באתרי טבע ובהם פסגות קפואות עטורות קרחונים, ולמרגלותיהן מדבריות לבה בצד הרי געש פעילים וכבויים, מעיינות חמים וגייזרים. בנוסף למרחבים ולנופים המגוונים, יש בה היסטוריה מרתקת של מתיישבים ויקינגים, ועד היום חיים בה סיפורי המיתולוגיה הנורדית על טרולים, פיות ואלים המהווים מורשת תרבותית ומסורתית. חוות חקלאיות המתמחות בגידול כבשים וסוסים פרוסות בכל מרחבי האי העצומים לצד ערים ועיירות מודרניות.

נצא למסע רגלי בנופי בראשית מרתקים בלב האי איסלנד, שמורת פיילאבק (מאחורי ההרים), דרך נופים געשיים וקרחונים, דרומה אל יער ת׳ורסמורק, וממנו נמשיך בשביל ייחודי בין שני קרחונים, שמתחת לאחד מהם נמצא הר הגעש שהתפרץ בעוצמה רבה בשנת 2010 (ועדיין אדים עולים תחתיו...). נמשיך בנסיעה לאורך החוף הדרומי המפורץ והשחור, ונגיע ל-יוקולרקסון (לגונת הנהר הקרחוני). נסיים ביום טיול בשמורת סקפטפל, כשקרחונים מימיננו ומשמאלנו,  והרחק נראה את הים. בסוף הטיול, לאחר רחצה במעיינות חמים בשטח, נשוב לרייקיאוויק.

במהלך הטרק נלון בבקתות הרים, בבתי חווה ובגסט-האוסים כפריים או עירוניים.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה אל האי

נגיע לבירת איסלנד – רייקיאוויק – במהלך היום.  לאחר הנחיתה (בדומה לנחיתה בארץ) על כל מטייל לבצע בדיקת PCR בשדה התעופה. רייקויק אינה גדולה במיוחד, אבל מפורסמת בעיקר בשל האווירה הנינוחה שבה. לאחר התארגנות בגסט-האוס, ניפגש לשיחה כללית על הטיול, ונצא לארוחת ערב במסעדה מקומית. נכיר את החברים והחברות לקבוצה, ונתכונן להרפתקה הבאה עלינו לטובה. בשל המחירים הגבוהים של הלינה ברייקיאוויק, בחרנו בלינה בגסט-האוס שמזכיר באופיו את ה-B&B באנגליה. חדרים טובים, זוגיים, ומרווחים, עם שירותים ומקלחות הממוקמים במסדרון ומשותפים לכ-3-2 חדרים.

*חשוב – בדיקות ב-PCR מהיום הראשון אמורות להגיע כעבור 4-6 שעות. במידה ויקח להן יותר, לא נוכל לעזוב את הגסטהאוס בו אנחנו לנים. לכן, יש סיכוי שלא נוכל לצאת אל העיר, וגם את ארוחת הערב נאלץ לאכול בחדרי המלון. דבר שכמובן נתארגן אליו היטב.

יום 2

משולש הזהב

עם בוקר נעזוב את העיר וניסע אל פארק ט׳ינגוטליר. הפארק משלב את (מעט) הארכיאולוגיה הקיימת באיסלנד, שכן נמצא בו מבנה הפרלמנט העתיק בעולם (930 לספירה), שהתחיל ממש בעמק זה. אבל לא הגענו לאיסלנד בשביל ארכיאולוגיה, ואין ספק שהחלק המעניין והמסעיר ביותר באי הוא הגיאולוגיה, וממנה יש בשפע ובכל מקום. מבחינה גיאולוגית, הפארק יושב על אחד מה-״סדקים״ האופייניים לרכסים תת-אוקייניים (שעליהם נדבר רבות בטיול), שנפתחים בכל שנה ביותר מסנטימטר (!). אבל רגע – רכס תת-אוקייני לא אמור להיות מתחת לאוקיינוס?! כאן איסלנד מתחילה להתגלות כתופעה גיאולוגית מרתקת…  נלך בפארק כשעתיים, וממנו נמשיך לביקור בגייזר המפורסם המתפרץ אחת לכמה דקות, לפעמים לגובה של כ-20 מ׳. מהגייזר ניסע למפלי הגולפוס – מפלי הזהב האדירים, מהמפלים הגדולים והיפים באיסלנד. יום מעט ״תיירותי״ שלא מעיד כלל על המשך הטיול…

*חשוב – אם גם בבוקר יום זה עדיין לא נקבל את תוצאות הבדיקה, לא נוכל לעזוב את הגסטהאוס בו אנחנו לנים, ונאלץ לחכות עד הצהריים על מנת שנוכל לצאת לטייל. נתון זה כמובן יכול להשפיע על המסלול של היום.

 לינה בבית חווה ב- Rjúpnavellir (בית חווה באיסלנד הוא מעין אכסניה שנמצאת באזורי הטבע המרוחקים, בו חדר לינה גדול ומשותף, ומקלחת ושירותים מחוצה לו).

יום 3

״ארץ אלף המעיינות המעשנים״ והרי ריוליט צבעוניים

נצא בנסיעה בסמוך להר הגעש hekla שהתפרץ לפני כעשור, ובימי הביניים היה ידוע בתור השער אל הגיהנום, לכיוון שמורת Fjallabak  (מאחורי ההרים), בה נבלה בשבוע הקרוב. נגיע אל אזור Landmannalaugar (ארץ 1000 המעיינות המעשנים). באזור זה נעצור ונטייל כמה שעות, בין הרי הריוליט הצבעוניים.

מלנדמנלאוגר נמשיך לאזור Eldgjá, דרך הרים ונופים דרמטיים ונהרות שנחצה (עדיין ברכב). Eldgjá הוא קניון אדיר שנוצר בתהליך גיאולוגי מהיר שמזכיר התפרצות רק במאה ה-10 לספירה! נרד מהרכב ונתחיל את הטרק, ולאחר הליכה של כמה שעות (וחציית נהר אחד קרררר במיוחד) נגיע ללינה בבקתת Álftavötn (אגם הברבורים) הצנועה.

הבקתות באיסלנד  קטנות מהאירופאיות, ואין בהן שירותי הסעדה. את האוכל והציוד הגדול נקבל בכל ערב, ונבשל לעצמנו מנות איסלנדיות מקומיות ומשובחות (כן, גם נשטוף יחד כלים לאחר הארוחה…). הלינה במיטות קומתיים, על מזרונים רחבים מגודל מיטה רגיל, בשקי שינה. כשהבקתות עמוסות, נישן בזוגות על המזרונים. חישוב המיטות באיסלנד הוא כזה שמזרון אחד מספיק לשני מטיילים, ולא ניתן להזמין ״אקסטרא״ מקומות בבקתה.

הליכה: כ-6 שעות הליכה בשני הטיולים, עלייה של כ-200 מ׳ בלנדמנלאוגר.

יום 4

מעיין חם בלב השממה

נתחיל בהליכה בשדה הלבה שנוצר אחרי ההתפרצות של הקניון המרשים מאתמול, כמה מפלים יקשטו את הדרך, ומהם יצאו נהרות קרירים שגם אותם – נחצה רגלית. חציית נהרות באיסלנד היא חלק בלתי נפרד מהטרק, על רובם המוחלט אין גשרים, ובכל פעם נוריד את נעלינו, ונחצה את הנהר לפי נוהל בטיחותי וסדור. דרך גבעות עמוסות טחבים נמשיך למעיין חם באמצע השום מקום (וכמובן שנתרחץ בו), וממנו נמשיך לבקתת Strútur.

הליכה: כ-8 שעות, עלייה של כ-400 מ׳.

יום 5

ארץ הטרולים

היופי האמיתי בטרק בדרום מערב איסלנד, הוא שאזור זה מנקז אליו כמעט את כל התופעות הגיאולוגיות והנופים השונים הפזורים באי. וכך, אפשר בהליכה נוחה, וללא נוכחות ג׳יפים או נסיעות ארוכות, לחוות את האי באופן משמעותי. בטרק כל יום שונה מקודמו, וגם היום נצעד בקצהו של המדבר הגעשי השחור Mælifellssandur, ובליבו ההר מיאפל הקוני ניצב בודד. מרחוק כבר נוכל להבחין ברכס הקרחונים מירדל, שיצרו עבורנו ניגוד צבעים חזק אפילו יותר.

לינה בבקתת Hvanngil.

הליכה: כ-7 שעות, ירידה של כ-450 מ׳.

יום 6

המדבר השחור

עם בוקר נעבור ליד Stórasúla (העמוד הגדול), וממנו ניכנס לעומק המדבר השחור אותו ראינו אתמול מרחוק. זהו יום שונה לחלוטין מאלו שעברו עלינו עד כה, הליכה בשממה שחורה שנראית כמו נלקחה מסרטי החלל והמדע הבדיוני. בסוף היום נעלה לתצפית על קניון Markarfljót, שעומקו הוא כ-200 מ׳ של שכבות חרסיתיות צבועות אדום ושחור.

לינה בבקתת Emstrur (שדה הרועים).

הליכה: כ-5 שעות, כמעט כולה במישור.

יום 7

יער איסלנדי – יש דבר כזה !

לאט-לאט נצא מהמדבר ומראה יותר ויותר צמחיה, תהליך זה קורה בעיקר בשל שינוי אופי הקרקע. שיא הצמחייה יהיה כשנגיע לת׳ורסמורק  (יערו של ת׳ור), שמהווה את שטח היער הגדול והמשמעותי ביותר באיסלנד (לא לפתח ציפיות, זה יער איסלנדי…). אגדות רבות על פיות וטרולים נקשרו בשמו של יער זה. בסוף היום נעלה לתצפית ממנה ניתן לראות את הקרחונים Eyjafjallajökull (שהר געש תחתיו התפרץ ב-2010), , Mýrdalsjökullו-  .Tindfjallajökull

על רכס קרחוני זה נטפס מחר!

לינה בבקתת Langidalur בלב היער.

הליכה: כ-9 שעות, עלייה של כ-300 מ׳.

יום 8

בין קרחוני הענק

מצפה לנו יום מאתגר אך מיוחד. לאחר סיבוב קצר ביער, נעלה לאט-לאט כ-850 מ׳, עד שנגיע לנקודה שנמצאת ממש בין הקרחונים Mýrdalsjökull  ו- ,Eyjafjallajökullבאחד השבילים היפים באיסלנד. הבקתה נמצאת מעט לאחר הפס בין הקרחונים ובשיא הגובה, וממנה נשקף אחר הצוהריים נוף בלתי רגיל. לבקתה זו בלתי אפשרי להגיע עם רכב, והיא הקטנה והצנועה מבין כל הבקתות בהן ישנו עד כה. בערב זה לא נקבל את הציוד הגדול. זהו יום קצר יחסית לקודמים, ויאפשר לנו להתרכז וליהנות מהנוף המרהיב המצפה לנו למעלה (במידה ואין ערפל).

לינה בבקתת Baldvinsskáli.

הליכה: כ-5 שעות, עלייה של כ-850 מ׳.

יום 9

אל האוקיאנוס אנו באים

היום האחרון למסענו הארוך בשמורה זו. נרד כל הדרך, לצד אינסוף מפלים, עד שנגיע למפל הגבוה האחרון skogarfoss, (סקוגר-חווה, פוס-מפל). יום שכולו בירידה מההרים. מכאן טיולנו משתנה, והערב כבר נשב במסעדה מקומית, לא נבשל ולא נשטוף כלים.

לינה בגסט-האוס כפרי (אותם תנאים כמו בלילה הראשון שבו ישנו ברייקיאוויק, רק בלב הטבע) סמוך לקרחון החזירים – svinafell

יום 10

״לגונת הנהר הקרחוני״

הבוקר ניסע לביקור בחוף שחור, עוד תופעה ייחודית לאיסלנד. במידה ויהיה מזג אויר נעים כמובן שיהיה ניתן להתרחץ, וממנו ניסע ללגונת הנהר הקרחוני – Jökulsárlón, לגונת נהר, שבמפגשה עם הים, הקרחונים שמהווים את מקור הנהר מתפרקים לאלפי פיסות קטנטנות. נקודה מרשימה ביותר, בה נתהלך כמה שעות. במהלך היום נבצע שוב בדיקת PCR, על מנת שנוכל לטוס חזרה ארצה.

לינה בגסט-האוס כפרי בסביבת העיירה sellfoss.

יום 11

ספא איסלנדי ״באלדי״ או הר הגעש החדש שהתפרץ

לפינוק אחרון, נתהלך לצד נהר, הניזון משני נהרות שונים, אחד חם והשני קר כקרח. נמצא לנו נקודה חביבה ביניהם, בה הטמפרטורה לרוחנו, ושם נניח את גופנו להרפות מהמסע. לאחר הרחצה ניסע לרייקיאוויק, נבלה בה את אחרי הצהריים האחרון באי. עם ערב נסעד במסעדת דגים מודרנית קרובה לאוקיינוס.

נכון לכתיבת שורות אלה (11.5.21) הר הגעש הסמוך לרייקויק עדיין מתפרץ. המדענים חוזים שההתפרצות תמשיך עוד לפחות 5 חודשים. במידה והוא עדיין יהיה אטרקטיבי – נוותר על הספא, וניסע לחזות במראה המרהיב. ההגעה לתצפית היא כשעה וחצי הליכה בשביל דרוך היטב. ההגעה והחזרה מהתצפית הן באותו השביל.

לינה בגסט-האוס בו ישנו בתחילת הטיול, במרכז העיר.

יום 12

חזרה הביתה

עם בוקר נצא לסיור קצר ברייקיאוויק, . הלבה הזורמת ותנועת הקרחונים ימשיכו להדהד עוד שנים רבות בליבנו.

  • מסלול ייחודי, עמוק בשטח, שמשלב את הנופים היפים ביותר שיש לאיסלנד להציע, ללא המוני התיירים המציפים את האי כל קיץ.
  • בנוסף לטרק נבקר גם באתרים הקלאסיים ביותר באיסלנד, אלו שכן יש בהם המוני תיירים.
  • לינה בבקתות הקטנות והנעימות ביותר, ובמלונות נוחים עם שירותים ומקלחות משותפים במסדרון.
  • תפריט איסלנדי מפנק ביותר שאותו נכין בעצמנו. דגי סלמון טריים, כבשים איסלנדיים, ועוד...
  • תוכנית בה הכל כלול, ואין מה לחשוש מהוצאות גבוהות באי היקר בעולם.
  • במהלך 2020 איסלנד התמודדה היטב עם המשבר העולמי. כמובן שהיו עליות וירידות, אבל המדיניות האיסלנדית מוקפדת, והמודעות אל תקנות הבטיחות היא גדולה.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר  350 €  ( ל – 4 לילות בלבד)

 

>>> לטיולים נוספים לאיסלנד – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

תחבורה: אוטובוס בעל עבירות גבוהה המסוגל להיכנס לדרכי עפר. רכב שטח ועגלה מוגנת מגשם להעברת הציוד בין הבקתות במהלך ימי הטרק.
לינה: שני לילות בגסט-האוס במרכז רייקיאוויק, לילה אחד בבית חווה, שני לילות בגסט-האוס כפרי באזור מרוחק ממרכזי ערים. שישה לילות בבקתות הרים בתנאי מעונות (מיטות קומתיים, מזרונים ברוחב של כ-130 ס"מ שמיועדים לשני אנשים) בשקי שינה במהלך הטרק. ביום השמיני הציוד הגדול לא יוכל להגיע לבקתה בה נישן. ניקח עימנו את שקי השינה, ומצרכים לארוחת הערב, הבוקר והצהריים שלמחרת.
כלכלה: במלונות נאכל את ארוחות הבוקר במלון, וערב במסעדות מקומיות. בבתי החווה ובבקתות נבשל לעצמנו ארוחות ערב ובוקר, בעזרת מצרכים טריים שנקבל מדי יום. התפריט יהיה איסלנדי ועשיר, ויכלול בשר, דגים, ירקות ופירות, ביצים, יוגורט ועוד… את ארוחות הצהריים נערוך כפיקניקים בשטח, ויכללו גבינות איסלנדיות, לחם, ירקות ופירות, דגים, טחינה, וכו…
מחיר הטיול : |X יורו, לאדם בחדר זוגי, בקבוצה של 12 מטיילים. (תוספת של 240 יורו לאדם בחדר ליחיד, אפשרי ל-4 לילות).
העברות משדה התעופה אל רייקויק
דמי כניסה לשמורות הטבע
הדרכה מדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח – יזהר דמטר ומדריכים מקומיים ומדריכי הרים דוברי אנגלית לפי הצורך
דמי רישום וטיפול
מסי נמל ובטחון
תשר לנותני שירותים מקומיים
טיסות בינלאומית

המחיר אינו כולל

בדיקת PCR בארץ
ביטוח רפואי ומטען.
ארוחות שאינן כלולות ושתיה.
הוצאות אישיות

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טרק נודד בין בקתות בלב האזור הפראי האיסלנדי – ה-highland. מדי יום נלך כ-16-12 ק״מ, ונעלה גובה ממוצע של כ-400-600 מ׳ במצטבר מדי יום, פרט ליום השמיני בו אנו עולים לאוכף בין הקרחונים, כ-850 מ׳. במהלך הטיול נחצה מספר פעמים נהרות קרים וזורמים. נעשה זאת בבטיחות מרבית.
מזג האוויר באיסלנד נתון לשינויים מהירים (גשם, סופות ואפילו שלג). יש חשיבות גדולה לציוד איכותי ביציאה לטרק, במידה ונלך במזג אויר סוער. אנו מזמינים מקומות בבקתות ובבתי המלון לאורך הטיול ומתכננים את מסלולי ההליכה, אך חשוב לדעת ולהבין כי מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר ולהחלטת המדריך בשטח.
מערכת הזמנת הבקתות הפכה מסורבלת מאוד בשנה האחרונה, ולעיתים האיסלנדים מבצעים הזמנות כפולות, ואנחנו נותרים ללא מקומות לינה בבקתה. אנחנו ערוכים היטב למקרה כזה, עם אוהלים, ואוהל מנהלה גדול לטובת הבישול והישיבה המשותפת.
למזמינים חדר ליחיד – ניתן לעשות זאת ל-4 לילות בלבד (רק בגסט-האוסים)
את הציוד האישי פוגשים במהלך הטרק מלבד הלילה האחרון בטרק כמפורט ביום השמיני.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף.
מחיר בדיקות ה- PCR באיסלנד משתנה ויעודכן בהמשך. בגלל עלות משתנה
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

משחקי הכס באיסלנד, כשפנטזיה ומציאות נפגשים

הקשר בין תעשיית הסרטים לתיירות הוא לא דבר חדש. סרט על מקום מסוים יכול להקפיץ את התיירות […]

הסוס האיסלנדי

באיסלנד נהוג לומר שכמו איסלנד, גם הסוס האיסלנדי קטן וחזק. הם שריריים, מוצקים ובחורף הם מגדלים פרווה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק באיסלנד

טרקים

הצד היפה של נופי הירח | 12 יום