טרק באיסלנד

טרקים

ספארי טרק אל הצד היפה של נופי הירח | 12 יום

איסלנד, ארץ הקרח והאש, עשירה באתרי טבע ובהם פסגות קפואות עטורות קרחונים, ולמרגלותיהן מדבריות לבה בצד הרי געש פעילים וכבויים, מעיינות חמים וגייזרים. בנוסף למרחבים ולנופים המגוונים, יש בה היסטוריה מרתקת של מתיישבים ויקינגים, ועד היום חיים בה סיפורי המיתולוגיה הנורדית על טרולים, פיות ואלים המהווים מורשת תרבותית ומסורתית. חוות חקלאיות המתמחות בגידול כבשים וסוסים פרוסות בכל מרחבי האי העצומים לצד ערים ועיירות מודרניות.
כבר אי אפשר להתעלם מקריאתם הרועמת של הרי הגעש, איסלנד היא מקום בו חייבים לבקר פעם אחת בחיים. הרי איפה עוד אפשר מול קרחונים אדירים החוצבים בין קילוחי לבה שנוצרו רק בשנים האחרונות, וברקע לשמוע את הטרולים נלחמים בפיות ?
בשל היותו כל כך שונה, האי זכה להמון תשומת בשנים האחרונות בעולם המטיילים ונדמה שלכולם יש משהו לומר על איסלנד. חלק מהאמירות נהדרות ואנו מסכימים איתן. אבל עם חלק מהאמירות אנחנו מרגישים לא בנוח, במיוחד עם השתיים הבאות :
1 – "כדי לחוות את איסלנד – חייבים לטייל ברכב. זה לא מקום לטרקריסטים"
2 – "כדי לעשות טרק באיסלנד – חייבים להקריב. צריכים ללכת מרחקים אדירים, לבשל לבד ולאכול מנות חמות כי זה מה שיש"
האמירה הראשונה שייכת כנראה למי שלא באמת מכיר את האי מקרוב. למי שלא מכיר את האזורים היפים ביותר אליהם אפשר להגיע רק ברגל.
האמירה השנייה היא של מי שכבר הכיר את האי דרך הרגליים – אבל לא הכיר את האנשים הנכונים, שיכולים להביא גם ללב השטח הפראי דג סלמון שיצא רק הבוקר משפך הנהר.
אקו הייתה החברה הראשונה להוציא טרקים לאיסלנד. ואחרי הרבה שנים של הובלת עשרות קבוצות בלב השממה האיסלנדית – פיתחנו תכנית יצירתית בה אנו משלבים את הטוב ביותר שיש לאיסלנד להציע, בתנאים הטובים ביותר שאפשריים לכל תא שטח וברמת קושי נוחה במיוחד.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה לאיסלנד

נטוס דרך עיר אירופאית עד לרייקויק, עיר הבירה הצפונית ביותר בעולם. ננחת בשדה התעופה ברקיאוויק בשעות הערב ומשם העברה למלון מקומי ללינה.

 

יום 2

משולש הזהב

לכבוד היום הראשון שלנו בטיול – נהיה מעט כמו תיירים מן המניין (זה לא יארך זמן רב…) ונצא לסיבוב ב"משולש הזהב" האיסלנדי. המשולש שבנוי משלושה אתרים שאינם רחוקים זה מזה, ייתן לנו הקדמה מעולה לטיול. האתר הראשון יהיה הגייזר המפורסם – בו נוכל לצפות מקרוב באנרגיה האדירה שקיימת מתחת לאי הזה. לאחר מכן נבקר בפארק "ט'ינגווטליר", בו נוכל לראשונה לצפות במקומות בהן נכתבה המיתולוגיה הנורדית. מהצוק עליו עמד "מספר החוק" שהיה מעיין מנהיג זמני לשבטים המקומיים ועד לבריכה בה הטביעו מכשפות. את המשולש נסגור בביקור במפלי הזהב – "גולפוס", שייתן לנו פרופורציה עד כמה התרחקנו מהמזה"ת.

את היום נסיים בבית מלון נהדר, מול הר הגעש הקלה.

הליכה כוללת של כ-3 שעות, כ-100 מ' של עליות וירידות.
לינה בבית מלון באזור כפרי, בחדרים אישיים/זוגיים עם שירותים ומקלחת בחדר.

יום 3

אל ארץ "ההילנד "

סיימנו להיות תיירים, ונגמרו ההקדמות – הגיע הזמן לעלות אל ההרים. בששת הימים הקרובים ניכנס עמוק לתוך השטח המכונה באיסלנד ה-"היילנד". זהו אזור בו אין כפרים, אין קווי מתח, ותושביו היחידים הם הכבשים שרועים בו במשך הקיץ. זהו האזור אליו היו מגלים את הפושעים, זהו האזור אליו ברחו הענקים מזעמם של האלים, וזהו האזור המעניין ביותר באיסלנד להליכה רגלית.

לאורך ששת הימים הקרובים (וחמישה לילות) נישן בבקתות צנועות בלב השטח. לכל אחת אופי אחר וייחוד משלה. יהיו כאלו גדולות וחדישות יותר, ויהיו כאלו בהן המרחב האישי יהיה מצומצם. בכל אחת אנו נעשה את המיטב על מנת להרגיש בנוח. בכולן ישנה מקלחת חמה ושירותים מסודרים שיהיו בתוך הבקתה או במרחק של עד כ-20 מ' ממנה.

לאורך כל החלק הזה בטיול נבשל לעצמנו במטבח של הבקתה או במטבח מדוגם שיהיה איתנו ברכב צמוד. נכין דגים מעולים לארוחת ערב, וכל בוקר נבשל לעצמנו את הקפה. כן, אנחנו גם נשטוף לעצמנו את הכלים. אנו נבשל לפי תפריט איסלנדי מקומי, עשיר ומזין. בערב הראשון ההתנהלות תהיה לחלקנו מעט משונה, אבל מערב לערב אנחנו רק נהנה מזה יותר. המחמאה הכי גדולה שקיבלנו תוך כדי טיול באופי הזה, הייתה מתייר אמריקאי שראה את הקבוצה יושבת יחד למנה הראשונה (זה היה מרק, תמיד יהיה מרק) ותהה לעצמו מי בעצם האמא והאבא במשפחה הזאת.

למרות הריחוק והתנאים הפשוטים, לא נצטרך לסחוב עמנו שום ציוד שאינו ישמש אותנו במהלך היום (כלומר אין צורך לקחת שק שינה או אוכל נוסף על הגב). יהיה עמנו רכב שטח גדול שיישא עבורנו את הציוד.

את היום הראשון נבלה באזור לנדמנלאוגר – "ארץ אלף המעיינות המעשנים" – אזור ריוליטי צבעוני, שנראה כמו שעוצב בעזרת חבילת גירים צבעוניים בידיו של ילד יצירתי. אחרי טיול בוקר באזור, ניסע לאזור הקניון של "אלגיו", בו המון נחלים חצבו את דרכם דרך ליבת טוף רכה. אזור אחר לחלוטין, מכוסה בטחב ירוק ורענן. ב-"אלגיו" נבצע טיול נוסף, בשעות אחה"צ.

הליכה מצטברת (בשני הטיולים) של כ-14 ק"מ, עליות וירידות של כ-400 מ'.
לינה בבקתה באזור "אלגיו", בתנאי מעונות ובבישול עצמי, עם התיקים הגדולים.

יום 4

מעיין חם בלב השממה

נתחיל בהליכה בשדה הלבה שנוצר אחרי ההתפרצות של הקניון המרשים מאתמול, כמה מפלים יקשטו את הדרך, ומהם יצאו נהרות קרירים שגם אותם – נחצה רגלית. חציית נהרות באיסלנד היא חלק בלתי נפרד מהטרק, על רובם המוחלט אין גשרים, ובכל פעם נוריד את נעלינו, ונחצה את הנהר לפי נוהל בטיחותי וסדור. דרך גבעות עמוסות טחבים נמשיך למעיין חם באמצע השום מקום (וכמובן שנתרחץ בו), וממנו נמשיך לבקתת Strútur.

הליכה: כ-8 שעות, עלייה של כ-400 מ׳.

יום 5

הרי הגעש הכבויים

מי שיצר את כל המדבר הזה, הם הרי הגעש שפלטו כמויות אפר עצומות, שכיסו את כל המרחב. היום נלך על הר/רכס שכזה, שממנו נוכל לצפות בכל ההרים הנוספים שאחראים למראות הללו. גם היום נתחיל בנסיעה קצרה, שממנה נצא להליכה.
הליכה של כ-14 ק"מ, עליות וירידות של כ-450 מ'.
לינה בבקתה באזור "קוונגיל", בתנאי מעונות ובבישול עצמי, עם התיקים הגדולים.

יום 6

מול הקרחונים

את היום נתחיל בנסיעה קצרצרה רק על מנת להימנע ממעבר של נהר גועש, וממנו נצא להליכה בוואדי רחב מול הקרחון "מירדס". הנוף ישתנה במהירות מנהרות שוצפים לנוף קרחוני לבן. מיד לאחר מכן יהפוך לאגמים קרחוניים, ולקינוח ניכנס למדבר אדמדם שבו גם נסיים עוד יום מרגש וייחודי.

הליכה של כ-16 ק"מ, עליות וירידות של כ-350 מ'.

לינה בבקתה באזור "אמסטרור", בתנאי מעונות ובבישול עצמי, עם התיקים הגדולים.

יום 7

יער איסלנדי – יש דבר כזה !

בלב ה-"היילנד" ישנו שביל מוכר מאד, ורוב מי שיבצע טרק באיסלנד ילך בו כארבעה ימים. לאורך הטרק עד כה, היינו "ליד" אותו השביל במקומות מבודדים שמעטים מכירים. היום נלך עם כולם על השביל המוכר ונהנה מהחוויה והאווירה הבינ"ל שנוצרת בו. לאורך היום נתקרב ליער של ת'ור – אל הרעם, ולקראת סוף היום נחצה אותו. היער האיסלנדי אינו מלהיב במיוחד… והבדיחה אומרת שאם נאבדת ביער באיסלנד – פשוט עמוד וצא מהתסבוכת…

הליכה של כ-15 ק"מ, עליות וירידות של כ-300 מ'.

לינה בבקתה באזור "באסאר", בתנאי מעונות ובבישול עצמי, עם התיקים הגדולים.

יום 8

סיכום ההיילנד

מוקדם בבוקר, נצא בעליה להר ממנו ישנה תצפית שת'ור הממזר שמר לעצמו . הוא שמר אותה כי ממנה ניתן להביט על כל האזור בו הלכנו עד כה, וגם אפשר להביט אל שני הקרחונים, שבינהם אירעה סדרה של התפרצויות ב-15 השנים האחרונות. הגדולה שבהן הייתה זו של 2010 ששיתקה את התעופה באירופה לזמן מה. היום מעט מאתגר, אבל התצפית היא אחת הנקודות היפות ביותר ב-"היילנד" האיסלנדי.

את היום נסיים בנסיעה של כשעתיים, ללינה במלון אמיתי, בחדרים אישיים/זוגיים, וארוחת ערב במסעדה.
מי שממש מתגעגע יוכל לעזור בשטיפת הכלים.

הליכה של כ-9 ק"מ, עליות וירידות של כ-700 מ'.
לינה בבית מלון באזור כפרי, בחדרים אישיים/זוגיים עם שירותים ומקלחת בחדר.

יום 9

לגונת הנהר הקרחוני

היום נתחיל בנסיעה של כשעה וחצי לאחת מפניני הטבע הייחודיות לאיסלנד שנמצאת בנקודה המזרחית ביותר אליה נגיע בטיול. לכאורה – מדובר באגם קטן שנקווה בתחתית קרחון, ושטים בו לאיטם גושי קרח גדולים. בפועל – זהו מחזה מרהיב, ששווה את כל הנסיעה הארוכה מזרחה. נלך לנו לאורך הלגונה, ונתענג על הנוף. מהלגונה נחזור לכיוון המלון שנמצא ממש צמוד לפארק בשם סקאפטאפל, שבליבו מפלים מעניינים, ונוף איסלנדי קרחוני. בטיול אחה"צ נהנה מהפארק, ששונה כל כך מה-"היילנד" בו בילינו בשבוע האחרון.

הליכה מצטברת של כ-11 ק"מ, עליות וירידות של כ-300 מ'.
לינה באותו בית מלון מאתמול, בחדרים אישיים/זוגיים עם שירותים ומקלחת בחדר.

יום 10

החוף הדרומי.

לאורך כל הטרק – בילינו רק בחלקו הדרומי של האי. הסיבה לכך היא שמבחינה גיאולוגית – זהו החלק הצעיר והמעניין ביותר באי. התופעות בו דרמטיות, הרכסים גבוהים מאד, ורוב הקרחונים נמצאים בו. את היום נקדיש לאזור קו החוף. נבקר במפל מעניין (כל המפלים האיסלנדים מעניינים, אבל למפל הזה גם יש אגדה נחמדה), נבקר בחוף שחור משחור, ונלך באזור קניוני ודרמטי. היום יהיה מורכב מרצף טיולים קצרים, שאחד מהם יהיה המרכזי ביום ויארך כ-3 שעות. מבלי לשים לב, לאורך היום נעבור כ-250 ק"מ ברכב, ונתקרב חזרה לאזור רייקויק.

הליכה מצטברת של כ-10 ק"מ, עליות וירידות של כ-200 מ'.
לינה בבית מלון כפרי, בחדרים אישיים/זוגיים עם שירותים ומקלחת בחדר.

יום 11

עוד מעיין אחד – והעירה

את היום נתחיל בטבילה בנהר נהדר, שמקבל את מימיו משני מקורות- אחד חם ואחד קר. האיסלנדים פיתחו אותו עם השנים והיום ישנו שמה דק עץ נחמד, ואווירת פסטיבל קייצי. גם הדרך אל הנהר מעניינת וניתן לחזות בה בכמה תופעות גאותרמיות מרשימות. (הליכה של כ-7 ק"מ, עליה וירידה של כ-200 מ')

אחרי טיול ורחצת הבוקר, ניסע העירה, ונבלה אחה"צ בעיר. נתחיל בסיור משותף קצר, ונמשיך בזמן פנוי כדי ליהנות מעט מהאווירה הסקנדינבית הנעימה שהעיר משרה.

את היום נסיים בארוחת ערב מעולה – ובנסיעה לשדה. הלילה נישן במטוס…
בצהרי היום ה-12 לטיול, ננחת בישראל, זה יהיה אוגוסט, והגעגוע לקרחונים ימיס את הלב.

  • - ניסיון של המון שנים בשממה האיסלנדית עזר לנו לזקק את המסלולים היפים ביותר, ברמת קושי מידתית ונוחה.
  • - שילוב של מלונות ובקתות מבודדות ופשוטות (בהן הלינה בתנאי מעונות). בכל אחד מהלילות נאכל מטעמים מקומיים מעולים (לעיתים נבשל לעצמנו), ונשפר את המתקנים הפשוטים בעזרת מטבח מדוגם שנישא עמנו (ברכב צמוד, לא על הגב...).
  • - הטרק המקיף ביותר, באזורים המעניינים ביותר ללכת בהם ברגל.
  • - איסלנד יקרה, מאד יקרה. ולמרות זאת – אנו מציעים תמורה מעולה במחיר הוגן. הכל כלול (גם הטיסות) ואין הוצאות נסתרות שינפחו את המחיר.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
01/08/2024 12/08/2024 יזהר דמטר €5,995 €109 €6,104

תוספת ליחיד בחדר  495 €  ( ל – 5 לילות בלבד)

 

>>> לטיולים נוספים לאיסלנד – הקליקו כאן <<<דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

תחבורה: אוטובוס בעל עבירות גבוהה המסוגל להיכנס לדרכי עפר. רכב שטח ועגלה מוגנת מגשם להעברת הציוד בין הבקתות במהלך ימי הטרק.
לינה 5 לילות בבתי מלון נהדרים, ו-5 לילות בבקתות מבודדות.
כלכלה:מלאה מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת ערב ביום 11 של הטיול.
דמי כניסה לשמורות הטבע
הדרכה מדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח – יזהר דמטר ומדריכים מקומיים ומדריכי הרים דוברי אנגלית לפי הצורך
דמי רישום וטיפול
מסי נמל ובטחון
תשר לנותני שירותים מקומיים
טיסות בינלאומית

המחיר אינו כולל

בדיקת PCR בארץ ובחו"ל ( נכון לינואר 2023 אין צורך )
ביטוח רפואי ומטען.
ארוחות שאינן כלולות ושתיה.
הוצאות אישיות

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: טרק בליווי כלי רכב צמוד. כלי הרכב ייקח את רוב הציוד ואנו נטייל "קלים". חלק מהימים יכילו נסיעות, על מנת ליהנות ממגוון רחב ככל הניתן.
מזג האוויר באיסלנד נתון לשינויים מהירים (גשם, סופות ואפילו שלג). יש חשיבות גדולה לציוד איכותי ביציאה לטרק, במידה ונלך במזג אויר סוער. אנו מזמינים מקומות בבקתות ובבתי המלון לאורך הטיול ומתכננים את מסלולי ההליכה, אך חשוב לדעת ולהבין כי מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר ולהחלטת המדריך בשטח.
מערכת הזמנת הבקתות הפכה מסורבלת מאוד בשנה האחרונה, ולעיתים האיסלנדים מבצעים הזמנות כפולות, ואנחנו נותרים ללא מקומות לינה בבקתה. אנחנו ערוכים היטב למקרה כזה, עם אוהלים, ואוהל מנהלה גדול לטובת הבישול והישיבה המשותפת.
למזמינים חדר ליחיד – ניתן לעשות זאת ל-5 לילות בלבד
- בחמשת הלילות בבקתה אין גישה למתח גבוה (220V) נוכל להטעין במהלך היום ברכב הגדול (אנחנו נביא מטען לשקע המצית), אבל אנו מבקשים להביא סוללות נטענות בהתאם לציוד אותו תביאו אתכם.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף.
מחיר בדיקות ה- PCR באיסלנד משתנה ויעודכן בהמשך. בגלל עלות משתנה
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

משחקי הכס באיסלנד, כשפנטזיה ומציאות נפגשים

הקשר בין תעשיית הסרטים לתיירות הוא לא דבר חדש. סרט על מקום מסוים יכול להקפיץ את התיירות […]

הסוס האיסלנדי

באיסלנד נהוג לומר שכמו איסלנד, גם הסוס האיסלנדי קטן וחזק. הם שריריים, מוצקים ובחורף הם מגדלים פרווה […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק באיסלנד

טרקים

ספארי טרק אל הצד היפה של נופי הירח | 12 יום