טרק באי מדיירה

טרק באי מדיירה

טרקים

אל פסגות האי באוקיאנוס האטלנטי | 9 ימים

מסע רגלי ייחודי אל האי הקטן והטרופי מדירה; ארכיפלג הממוקם באוקיינוס האטלנטי מדרום מערב לפורטוגל, מול חופי מרוקו, שהתברך באקלים טרופי מושלם לאורך כל השנה. באי מגוון רחב של נופים פראיים ומרהיבים, עמקים, סלעי ענק היורדים לים, מפרצים מקסימים, גנים מטופחים, שמורות טבע יפייפות וכפרים רומנטיים לחופי האוקיינוס האטלנטי.

אופי הטרק: טרק הררי המשלב טבע ,נופי האוקיאנוס האטלנטי, כפרים ונופים טרופים.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א – אירופה – מדיירה

נצא בטיסת בוקר מוקדמת דרך יעד ביניים למדירה. כבר הנחיתה היא חוויתית במיוחד, שדה התעופה בנוי ברובו בתוך הים בשל אילוצי השטח ההררי. נגיע בשעת אחרי הצהריים , משם ניסע למלון למנוחה מהיום הארוך. את ארוחת הערב נאכל בכפר.

לינה: בבית מלון בעיירה סנטה קרוז.

יום 2

הלאורלסילבה

במרחק נסיעה של כחצי שעה מסנטה קרוז נמצא את עצמנו בגובה של כ-800 מ׳, בלבו של יער הער. לאורך היום נלך ב-לבדה דה פוראדו (בתרגום חופשי – הלבדה המשעממת) אולם אל תתעו בגלל השם, כי משעמם לא יהיה.  הלבדה נקראת כך משום השיפוע האיטי והמושלם בו היא יורדת בתוך היער. הלבדות הן פרויקט השקיה אדיר, שנועד להביא מים מהצד הצפוני והגשום של האי  מדירה, אל הדרום השחון. במדירה אלפי קילומטרים של לבדות המרשתות את האי. נסיים את היום וניסע לאורך החוף הדרומי למלון בו נבלה את רוב הטיול.

לינה: נלון במלון כפרי במצוק מעל החוף הדרומי.

הליכה: כ-13 ק״מ, 350 מ׳ של ירידה מצטברת.

יום 3

הקלדרה הירוקה

גם היום נלך בלבדה, אבל איזה לבדה?! נעלה מעט יותר גבוה מהגובה בו טיילנו אתמול, לאזור עמוס מים ומפלים. עם הלבדה נלך עד שנגיע אל המפל המרשים מכולם – הקלדרה ורדה (הירוקה). מעיין ארובה וולקנית שהפכה למפל גבוה במיוחד. נחזור חזרה באותה דרך, בתוך הלאורלסילבה.

לינה: נלון במלון כפרי במצוק מעל החוף הדרומי.

הליכה: כ-12 ק״מ, 150 מ׳ של ירידה מצטברת, עליה של כ-350 מ'.

יום 4

קו הרכס המערבי

לפנינו יום דרמטי במיוחד. נצא בנסיעה קצרה במעלה הרכס לכיוון קו הפסגות של האי מדירה. נתחיל בעלייה תלולה יחסית אל קו הרכס עצמו, ועליו נלך בשביל הררי כשבכל פעם נוכל להביט לכיוון אחר של הנוף בו אנו מטיילים. קו הפסגות משונן ותלול, ולאורך ההליכה ניעזר מפעם לפעם במעקות או בכבלי מתכת. את היום נסיים בעלייה האחרונה לפיקו רויבו – ההר הג'ינג'י, שהוא פסגת האי. לאורך כל היום השביל בו נלך יהיה דרוך היטב ונוח, אך לפעמים תלול מאוד.

לינה: נלון במלון כפרי במצוק מעל החוף הדרומי.

הליכה: כ-13.5 ק״מ, 600 מ׳ של עלייה מצטברת, ו-800 מ׳ של ירידה מצטברת.

 

יום 5

קו הרכס המזרחי

אחרי היום הדרמטי בחלק המזרחי של הרכס, היום נבלה בחלקו המערבי יותר. נתחיל בלבדה יפה מתחת ל"פאול דה סרה", המישור ההררי היחיד שקיים במדירה, ואיתה נעלה אל המישור עצמו. נחצה את המישור ונסיים בתצפיות טובות לכיוון צפון. את היום נסיים במלון מעט מזרחי לזה שישנו עד היום, שנבנה סביב גן ורדים שהיה שייך אחד האצילים האנגליים שישבו באי.

לינה: נלון במלון כפרי שמזכיר כפר נופש, מעל החוף הדרומי.

הליכה: כ-12.5 ק״מ, 450 מ׳ של עלייה מצטברת, ו-150 מ׳ של ירידה מצטברת.

 

יום 6

לבדה דו בואה ונטורה

היום נלך ביום שכמו מסכם את כל הימים לפניו. נתחיל באזור כפרי, מלא גינות וטרסות חקלאיות. ממנו נעלה ללבדה בלב היעד הצפוף, ואיתה נתהלך בין הכפרים השונים. מהאזור הכפרי נרד לכיוון החוף, וניסע מעט לכיוון הלגונה של פורטו-מוניז. מעיין בריכה טבעית וגדולה שבנויה בלב המסלע המגמטי על החוף.

לינה: נלון במלון כפרי שמזכיר כפר נופש, מעל החוף הדרומי.

הליכה: כ-11.5 ק״מ, 400 מ׳ של עלייה מצטברת, ו-300 מ׳ של ירידה מצטברת.

יום 7

אל המצוקים

עם בוקר נצא בהקפצה קצרה לביקור במזקקת רום מקומית. האי מדירה היה נקודת עגינה למסעות המגלים הפורטוגזית, בו הם הצטיידו במזון ובעבדים. לימים, כאשר אמריקה כבר נכבשה על-ידי האדם הלבן, האי איבד מייחודו הגיאוגרפי, ושליטיו החלו לגדל באי סוכר, שהיה מצרך מבוקש מאוד באירופה. העבדים היו לוקחים את המולסה, סירופ הסוכר העודף, וממנו מזקקים את הרום שהפך להיות המשקה המזוהה ביותר עם האי מדירה. עד היום מספר מזקקות רום פועלות באי, ומייצאות ממנו רום, בעיקר לאנגליה.        מהמזקקה נעלה לקו המצוקים, ונלך כחצי יום בשביל צר, בגובה של מאות מטרים בודדים מעל קו המים. שיא היום יהיה בתצפית "בוקה דו ריסקו" –מפתח הסלעים, ממנו נביט אל האוקיינוס במלוא הדרו. מהתצפית נרד בלבדה מודרנית יחסית, עד שנגיע אל העיירה משיקו. נבלה מעט על החוף, וניסע לסנטה קרוז.

לינה: באותו מלון בו שהינו בתחילת הטיול בסנטה קרוז.

הליכה: כ-12 ק״מ, 350 מ׳ של עלייה וירידה מצטברת.

יום 8

פונטה דה סאו לורנצו והעיר פונצ‘ל.

הבוקר נצא לטיול בחלק המזרחי ביותר של האי למעיין טיול סיכום קצר של כל מה שראינו עד כה. המון ים, המון גיאולוגיה וולקנית צבעונית, והמון תצפיות נהדרות אל ההרים. לאחר הטיול ניסע כחצי שעה לעיר פונצ׳ל, ונצא לזמן חופשי, בו נוכל לראות את שוק הדגים המפורסם, את פסטיבל הפרחים שכעת מתקיים, את הגנים הבוטניים האנגליים (למי שמעוניין), ואת הסמטאות הציוריות בעיר העתיקה. נאכל יחד ארוחת ערב אחרונה במסעדת דייגים טובה בלב העיר, ונשוב אל מלונינו.

יום 9

חזרה הביתה

ארוחת בוקר דשנה אחרונה באי, והנה אנחנו נוסעים לשדה התעופה לטיסת בוקר. בלילה כבר נשוב לישראל, נישאים על גבי לבדות עתיקת כל הדרך אל הבית.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד בחדר: 515 יורו

– את הביטוח לטיול יש לעשות ל- 9 ימים.דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות לפונצ'ל
תחבורה: מיניבוס להקפצות
לינה: מלונות מקומיים ברמת תיירות - בכל הלילות נישן בבתי מלון פשוטים, נקיים, ונעימים במיוחד
כלכלה: פנסיון מלא (כל הארוחות ) במהלך כל הטיול, מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת בוקר ביום האחרון -
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריך הרים מקומי
תשר לנותני שירותים מקומיים
דמי כניסה לאתרים

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען
שתייה והוצאות אישיות
בדיקות קורונה בארץ ובחו"ל ( במידה ויהיה צורך)

לתשומת לבכם

הערה חשובה: מזג האוויר בהרים נתון לשינויים מהירים (גשם, סופות ואפילו שלג). אנו מזמינים מקומות בבתי המלון לאורך הטיול, ומתכננים את מסלולי ההליכה – אך חשוב לדעת ולהבין כי מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר ולהחלטת המדריך בשטח.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף של אקו
מסלול הטיול נתון לשנויים בהתאם לאישורים מקומיים להליכה בהתאם למזג אויר והרשויות המקומויות.
גודל הקבוצה בין 12 – 20 מטיילים
- מסלול הטיול נתון לשנויים בהתאם לאישורים מקומיים להליכה בהתאם למזג אויר והרשויות המקומיות.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אופי הטרק: טרק הררי המשלב טבע ,נופי האוקיאנוס האטלנטי, כפרים ונופים טרופים.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

גיאורגיה הדרך הצבאית

אל הכביש המכונה 'הדרך הצבאית' הגעתי בפעם הראשונה ב-1999. היה זה במהלך מסע בן שלושה חודשים שערכתי […]

הודו – הקסם שעל שפת הגנגס

עשר שנים חלפו מאז הגעתי לראשונה לעיר וראנסי והקסם שהמקום הזה משרה עלי עדיין לא פג… הקסם […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק באי מדיירה

טרקים

אל פסגות האי באוקיאנוס האטלנטי | 9 ימים