טרק באי מדיירה

טרק באי מדיירה

טרקים

אל פסגות האי באוקיאנוס האטלנטי | 9 ימים

בשנת 1418, תחילתו של עידן התגליות, יצא צי ספינות בפיקוד הקפטן זרקו לחיפוש נתיב בו אפשר להקיף את אפריקה. באותן שנים האירופאים עוד משוכנעים שכאשר שטים דרומה, מי האוקיינוס רותחים והעור נשרף ומשחיר. הגלים מתחזקים, וסופה מתרגשת על הצי. הספינות מתרסקות אל חופו של אי ירוק, עתיר טבע וחיי בר ומזג אויר חמים ויציב. קפטן זרקו קרא לתגלית החדשה ״מדירה״ - עץ בפורטוגזית, וכשנוחתים באי ניתן במהירות להבין מדוע...

במדירה שלושה תאי שטח בולטים

  • קו החוף של האוקיינוס האטלנטי: מצוקים עשויים סלעים מגמטיים, עשירים בתופעות מגמטיות צעירות וצבעוניות, ונוף אוקיינוס כחול ואינסופי.

  • יער הער: הלאורלסילבה – תצורת צומח עתיקה שכבר כמעט ונכחדה. בעבר תצורת יער זו כיסתה את כל האזור החם והלח בשולי רצועת המדבריות העולמית. זהו יער שמזכיר בהרכבו ואופיו יער טרופי, אבל הוא פתוח ואוורירי יותר. בתוך קו היער קל במיוחד לטייל בשל מערכת הלבדות – תעלות מים לחקלאות הפרוסות בכל האי.

  • קו הרכס: מדירה הינו אי וולקני צעיר, בו פסגות של 1800 מ׳ נמצאות במרחק של לא יותר מ-10 ק״מ מקו החוף (!). נוף דרמטי ותלול שכזה יוצר ימי טיול נפלאים לאורך הרכס המרכזי של האי, ממנו אפשר לצפות מלמעלה על האוקיינוס, היער, וקו הרכס הדרמטי בפני עצמו.


בטרק נטייל בשלושת מאפייני השטח, ונבקר גם בעיר הבירה פונצ׳ל, בשוק הדגים האופייני ובסמטאות העיר שבהן ישנה מסורת צבעונית במיוחד – ציור על דלתות. לאורך הטיול נישן במלונות מעולים, ונאכל אוכל מדרייני משובח.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה אל האי מדיירה

נצא בטיסה לפורטוגל, ומשם בטיסת המשך למדירה. שדה התעופה בנוי ברובו בתוך הים בשל אילוצי השטח ההררי והנחיתה בו מעט הרפתקנית. נגיע בשעות הערב המאוחרות, וניסע הישר לבית מלון.

 

לינה: בבית מלון מקומי בעיירה סנטה קרוז.

יום 2

הלאורלסילבה

במרחק נסיעה של כחצי שעה מסנטה קרוז נמצא את עצמנו בגובה של כ-800 מ׳, בלבו של יער הער. לאורך היום נלך ב-לבדה דה פוראדו (בתרגום חופשי – הלבדה המשעממת) אבל לא ניתן לשם להטעות אותנו. הלבדה נקראת כך משום השיפוע האיטי והמושלם בו היא יורדת בתוך היער. הלבדות הן פרויקט השקיה אדיר, שנועד להביא מים מהצד הצפוני והגשום של מדירה, אל הדרום השחון. במדירה אלפי קילומטרים של לבדות המרשתות את האי. עם הלבדה נרד לכיוון החוף, ומשם ניסע כחצי שעה לעיירה ההררית בואה ונטורה.

 

לינה: נלון במלון כפרי בעיירה סאו ג’ורג’.

הליכה: כ-13 ק״מ, 350 מ׳ של ירידה מצטברת.

יום 3

לבדה דו פאנל

גם היום נתחיל את היום בנסיעה קצרה ליער שמעל הלבדה של פאנל. הלבדה בה נלך היום, מתחילה ביער בו הצמרות רחוקות זו מזו, והעצים בו עתיקים במיוחד. היער נמצא במישור מעניין, ממנו הנופים ההרריים נמצאים סביב. עם הלבדה נרד לעיירה המזרחית באי, פורטו מוניז, ונסיים ברחצה באוקיינוס (המעוניינים…). אלה שאינם מעוניינים – נשב ונשתה פונצ’ה, המשקה המקומי.

 

לינה: נלון במלון כפרי בעיירה סאו ג’ורג’.

הליכה: כ-14 ק״מ, 450 מ׳ של ירידה מצטברת.

יום 4

לבדה דו בואה-ונטורה

ההליכה לצד הלבדות מעט ממכרת. המים זורמים לאורך כל הדרך, השיפוע נוח במיוחד, ושפע של ירוק מסביב. היום נלך באחת הלבדות החשובות ביותר באי, שכן הספיקה בה לאורך כל ההיסטוריה הייתה גבוהה במיוחד. גם היום נפגוש את היער המיוחד, מפלים קטנים, ונופי אוקיאנוס. סה”כ לא רע כאן.

 

לינה: נלון במלון כפרי בעיירה סאו ג’ורג’.

הליכה: כ-12 ק״מ, 150 מ׳ של ירידה מצטברת, עליה של כ-350 מ’.

יום 5

קו הרכס

לפנינו יום דרמטי במיוחד. נצא בנסיעה קצרה במעלה הרכס לכיוון קו הפסגות של האי מדירה. נתחיל בעלייה תלולה יחסית אל קו הרכס עצמו, ועליו נלך בשביל הררי כשבכל פעם נוכל להביט לכיוון אחר של הנוף בו אנו מטיילים. קו הפסגות משונן ותלול, ולאורך ההליכה ניעזר מפעם לפעם במעקות או בכבלי מתכת. את היום נסיים בעלייה האחרונה לפיקו רויבו – ההר הג’ינג’י, שהוא פסגת האי. לאורך כל היום השביל בו נלך יהיה דרוך היטב ונוח, אך לפעמים תלול מאוד.

 

לינה: בבית מלון כפרי בעיירה סנטנה.

הליכה: כ-17 ק״מ, 600 מ׳ של עלייה מצטברת, ו-1000 מ׳ של ירידה מצטברת.

יום 6

הקלדרה הירוקה

גם היום נלך בלבדה, אבל איזה לבדה ! נעלה מעט יותר גבוה מהגובה בו טיילנו בכל הימים פרט לאתמול, לאזור עמוס מים ומפלים. עם הלבדה נלך עד שנגיע אל המפל המרשים מכולם – הקלדרה ורדה (הירוקה). מעיין ארובה וולקנית שהפכה למפל גבוה במיוחד. נחזור חזרה באותה דרך, בתוך הלאורלסילבה.

 

לינה: בבית מלון כפרי בעיירה סנטנה.

הליכה: כ-12 ק״מ, 150 מ׳ של ירידה מצטברת, עליה של כ-350 מ’.

יום 7

אל המצוקים

עם בוקר נצא בהקפצה קצרה לביקור במזקקת רום מקומית. האי מדירה היה נקודת עגינה למסעות המגלים הפורטוגזית, בו הם הצטיידו במזון ובעבדים. לימים, כאשר אמריקה כבר נכבשה על-ידי האדם הלבן, האי איבד מייחודו הגיאוגרפי, ושליטיו החלו לגדל באי סוכר, שהיה מצרך מבוקש מאוד באירופה. העבדים היו לוקחים את המולסה, סירופ הסוכר העודף, וממנו מזקקים את הרום שהפך להיות המשקה המזוהה ביותר עם האי מדירה. עד היום מספר מזקקות רום פועלות באי, ומייצאות ממנו רום, בעיקר לאנגליה.

מהמזקקה נעלה לקו המצוקים, ונלך כחצי יום בשביל צר, בגובה של מאות מטרים בודדים מעל קו המים. שיא היום יהיה בתצפית בוקה דו ריסקו –מפתח הסלעים, ממנו נביט אל האוקיינוס במלוא הדרו. מהתצפית נרד בלבדה מודרנית יחסית, עד שנעלה לגבעה המביטה על העיר התיירותית משיקו.

 

לינה: בבית מלון כפרי בעיירה סנטנה.

הליכה: כ-15 ק״מ, 600 מ׳ של עלייה וירידה מצטברת.

יום 8

אל האוקיאנוס

מוקדם בבוקר נרד עם הרכב ללשון היבשה המערבית ביותר באי – פונטה דה סאו לורנצו ליום הליכה אחרון בטיול. ההליכה בלשון היבשה היא מגוונת במיוחד. לעיתים נביט על תצורות געשיות צבעוניות, ולעיתים אל האוקיינוס הגדול. אחרי פיקניק של צוהריים, ניסע כחצי שעה לעיר פונצ׳ל, ונצא לזמן חופשי, בו נוכל לראות את שוק הדגים המפורסם, את ההתארגנות לפסטיבל הפרחים שיתקיים בקרוב, את הגנים הבוטניים האנגליים, ואת הסמטאות הציוריות בעיר העתיקה. נאכל יחד ארוחת ערב במסעדת דייגים טובה בלב העיר, ונבלה לילה אחרון באי.

לינה: בבית מלון בעיירה סנטה קרוז.

הליכה: כ-6 ק״מ, 250 מ׳ של עלייה וירידה מצטברת.

*במהלך היום, נקדיש מעט זמן לבדיקת PCR לפני ההמראה. כרגע הבדיקות ניתנות בחינם, אך במידה והמחיר ישתנה, כל מטייל ישלם על עצמו. אנו מעריכים שהעלות עשויה להיות כמו בשאר אירופה, כ-45 יורו.

יום 9

טיסה חזרה לישראל

ארוחת בוקר אחרונה באי, ונסיעה של כמה דקות לשדה התעופה. נוכל להביט מטה על ההרים שנראו לנו אך לפני כמה ימים כה מאיימים. נחיתה בפורטוגל וטיסת המשך לישראל.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
12/10/2021 20/10/2021 יזהר דמטר €2,455 €85 €2,540

תוספת ליחיד בחדר: 325 יורודגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות למדירה
תחבורה: רכבים מתאימים, ממוזגים ומרווחים יסיעו אותנו לאורך כל הטיול בכבישים המפותלים במיוחד של האי
לינה: בכל הלילות נישן בבתי מלון פשוטים, נקיים, ונעימים במיוחד
כלכלה: את כל ארוחות הבוקר וארוחות הערב נאכל במלונות השונים, את ארוחות הצוהריים נאכל כפיקניקים במהלך הטרק בשטח ממצרכים שנישא כולנו על הגב
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריך הרים מקומי
תשר לנותני שירותים מקומיים
דמי כניסה לאתרים

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען
שתייה והוצאות אישיות
כל פעילות שאינה מופיעה בסעיף כלול
בדיקות קורונה במדירה שישולמו במקום
בדיקות קוורנה בארץ

לתשומת לבכם

הערה חשובה: מזג האוויר בהרים נתון לשינויים מהירים (גשם, סופות ואפילו שלג). אנו מזמינים מקומות בבתי המלון לאורך הטיול, ומתכננים את מסלולי ההליכה – אך חשוב לדעת ולהבין כי מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר ולהחלטת המדריך בשטח.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף של אקו
מסלול הטיול נתון לשנויים בהתאם לאישורים מקומיים להליכה בהתאם למזג אויר והרשויות המקומויות.
גודל הקבוצה בין 12 – 20 מטיילים
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח. בימים בהם אנו משתמשים בשירותי תעופה יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לשינויים בלו"ז הטיסות והגעת הכבודה האישית.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

דרום קוריאה

חצי האי הקוריאני נשאר אחד האזורים הפחות מוכרים במזרח אסיה – ארץ מכוסה הרים, מלאה בשדות אורז […]

“הקופצים מעל האש” – מדורת השבט של האומה הרוסית

רוסיה נתפסת כיעד בעל קירות תודעתיים, ארכיטקטורה אפרורית, דיקטטורה קשה ועתיד לוטה בערפל. אחותה המסתורית, הגדולה מדי והמסורבלת […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק באי מדיירה

טרקים

אל פסגות האי באוקיאנוס האטלנטי | 9 ימים