טרק באי מדיירה

טרק באי מדיירה

טרקים

אל פסגות האי באוקיאנוס האטלנטי | 8 ימים

מסע רגלי ייחודי אל האי הקטן והטרופי מדירה; ארכיפלג הממוקם באוקיינוס האטלנטי מדרום מערב לפורטוגל, מול חופי מרוקו, שהתברך באקלים טרופי מושלם לאורך כל השנה. באי מגוון רחב של נופים פראיים ומרהיבים, עמקים, סלעי ענק היורדים לים, מפרצים מקסימים, גנים מטופחים, שמורות טבע יפייפות וכפרים רומנטיים לחופי האוקיינוס האטלנטי.

אופי הטרק: טרק הררי המשלב טבע ,נופי האוקיאנוס האטלנטי, כפרים ונופים טרופים.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א – אירופה – מדיירה

נצא בטיסת בוקר מוקדמת  דרך יעד באירופה ,משם נמריא לאי מדירה בה ננחת לקראת שעות הצהריים המוקדמות.  ניסע לחלק המזרחי ובהתאם לזמן נערוך טיול הליכה ראשוני באי כדי לקבל טעימה ראשונה של מה המצפה לנו בימים הקרובים. לינה במלון בחלק מזרחי של האי.

יום 2

מהעמק המזרחי לעבר צוקי האוקיאנוס האטלנטי

בשעות הבוקר ניסע בהקפצה קצרצרה לשולי העיירה משיקו. נתחיל ללכת לאורך לוואדה דו קאניסאל, תעלת מים המשקה שדות חקלאיים ומהווה חלק מתוך מערכות של מאות תעלות כאלה שמובילות מים לשטחי החקלאות של האי. נעלה מהלוואדה אל בוקה דה ריסקו, אוכף שממנו ואילך השביל מוביל מעל מצוקי ענק הנופלים אל הים נתחיל לצעוד מגבול האוקיינוס במעלה עמק. נופי העמק יפתחו לעינינו משובצים בכפרים קטנים וציוריים. נמשיך את ההליכה לאורך הצוקים שעל שפת האוקיינוס. ההליכה על הצוקים תטובל ביער, צמחיה וציפורים אופייניות לאיזור והנופים יעניקו לנו את ההרגשה האמיתית של החיים על האי. מדובר במסלול הליכה הסטורי אשר חיבר בין כפרים שונים כאשר כל כפר התמחה ביצור שוני והצעידות במסלולים נוצרו על מנת לחבר בין הכפרים ולתמול בכלכל ובמערך סחר החליפין על האי. בשעות הערב נועבר למלונינו הנמצא בצד הצפוני של האי אשר בו נלון בימים הקרובים.

הליכה 11 ק"מ – עליה 130 מטר , ירידה 400 מטר

יום 3

קאמאדאש והקלדירה הירוקה

הקפצה קצרצרה לקמאדאש. מכאן נצא בהליכה בלוואדה דו קלדראו-ורדה, מן הסתם הלוואדה היפה ביותר באי, שופעת מים, מכוסה ביער עצי דפנה אנדמיים, עם מנהרות קצרות והצצות אל הרים מכוסי ג'ונגל. נבקר בשורת מפלים מקסימים. אם השביל יהיה פתוח, נחצה במנהרה של 2 קילומטר אל עמק פאז'ה דה נוגוורה, ממנו מבט שונה לחלוטין לעבר ההרים הגבוהים שנבקר בהם בהמשך. משם נרד לכפרון איליה (7 שעות הליכה). בכל מקרה נחזור לבסוף עם הרכב בנסיעה קצרה למלוננו.

הליכה 13 ק"מ , עליה 300 ירידה 530

יום 4

מערב האי והלבאדות הפרטיות

בשעות הבוקר נגיע לחלקו הצפון מערבי של האי ונתחיל את ההליכה בין רשת הלבאדות – מערכות הובלת המים העתיקות של האי ששימשו בתחילה את מממני בנייתם על מנת להעביר מים לחלקי האי שהיו בבעלותם. האיזור ידוע במיוחד בשל מספר תחנות טחינה שהתקיימו על הלבאדות. כיום חורבתיהן שנטמעו בעומק היער מאפיינות את מסלול ההליכה המכושף. שיתחיל באיזורים הגבוהים של איסוף המים ויסתיים בירידה משמעותית היישר לתוך כפר אשר בנוי על החוף ובו בריכות וולקניות אשר בהן נרחץ ככל שיותיר לנו הזמן.

13 ק"מ הליכה עליה 700 מטר , ירידה 70 מטר

יום 5

מרכז האי מדירה – מעמק קוראל דס פריירס – לפסגות מדירה

הקפצה קצרה תוביל אותנו לראשית המסלול בצפון העמק של קוראל דס פריירס. נעלה מכאן חזרה לקו הרכס הראשי של מדירה ונלך דרך פיקו דה ז'ורז', עם תצפיות פס אדירות אל שני עברי האי, למלון המצוי במעבר ההרים אנקומאדה ומשם בירידה לתוך עמק ומעברים בתוך מנהרות חצובות בסלע אשר מהוות אף הן חלק ממערך הובלת המים המורכב שנוצר על האי מן המאה ה 15 ואילך. כל האיזור הספציפי הזה של פנים האי מתאפיין ברשתות שבילים מסועפות מתקופות שונות, יערות אנדמיים ופיחות מיוחדות בתקופת הטיול.

15 ק"מ הליכה , 400 עליה , 710 ירידה

יום 6

עוצמת הפסגות של מדירה

מסלול זה מתקיים בהרים העצומים והמרהיבים של מדיירה. בדרך תוכלו ליהנות מהנופים הנפלאים המורכבים מתצורות הסלע האדירות, לעיתים מכוסות בעננים, ומהכפרים הנראים למרחוק. עצרו, תהנו והרגישו את ההרגשה הנהדרת של להיות קרוב יותר לגן עדן. בטיול זה תוכלו לבקר גם בשלוש הפסגות הגבוהות ביותר במדיירה: Pico do Arieiro, Pico das Torres ו-Pico Ruivo. זהו מסלול הררי, ולכן הוא מצריך הכנה פיזית וסיבולת למטיילים, המתמודדים עם הרבה עליות ומורדות. עם זאת, המאמץ הנדרש מקוזז על ידי נופים יוצאי דופן לאורך הדרך. פעם ב-Pico Ruivo, תוכלו להירגע, לאכול חטיף או לבקר במקלט לציפורים בסכנת הכחדה. נעלה לראש הפסגה ונתענג מהנופים עוצרי הנשימה של הפסגות והכפרים. בימי שמש, תוכלו ליהנות מנוף של 360 מעלות של האי עם הנקודות העיקריות שלו: Curral das Freiras, Porto Santo, Desertas, Ponta de São Lourenço ואחרים.

11 ק"מ הליכה 750 עליה ירידה 520

יום 7

מדבר בלב האוקינוס

יומו האחרון של המסע שלנו יהיה יום מיוחד מאוד. נגיע לצידו המזרחי של האי לאיזור שבו הנוף שונה בתכלית – מדבר בלב ים. בשפיץ של האי נצא לטייל ונגיע ממש עד קצה קצהו שתבנית נוף שונה משמעותית מכל מה שחווינו עד רגע זה. החזרה מהמסלול לאי תהיה בשיט שיתן לנו זוית נוספת של הסתכלות על האי ומתנותיו. בחלקו השני של היום נבקר בפונשל, עיר הבירה של מדיירה ונעפיל לראש ההר עליו יושבת פונשל לסיור בגנים טרופיים בהשפעה אוריינטלית ובהם אוספי צמחיה רבים וכמו כן אחד האוספים המרשימים באירופה של מינרלים, קוורצים ואף אומנות אפריקאית. גנים מיוחדים מאין כמוהם. בשעות הערב נסכם את מסעינו ונתכונן ליום המחרת.

8 ק"מ הליכה 350 מטר עליה ירידה 470

יום 8

מדיירה – אירופה – תל אביב

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל. נחיתה בארץ בשעות הערב .

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
04/05/2023 12/08/2022 יזהר דמטר יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר: 230 יורו

– את הביטוח לטיול יש לעשות ל- 8 ימים.דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות לפונצ'ל
תחבורה: מיניבוס להקפצות
לינה: מלונות מקומיים ברמת תיירות
כלכלה: פנסיון מלא (כל הארוחות ) במהלך כל הטיול, מארוחת בוקר ביום השני ועד ארוחת צהריים ביום האחרון. חלק מאורחות צהריים, ארוחות פיקניק.
הדרכה – מדריכה ישראלית מצוות אקו ומדריך הרים מקומי
תשר לנותני שירותים מקומיים
דמי כניסה לאתרים

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען
שתייה והוצאות אישיות
בדיקות קורונה בארץ ובחו"ל

לתשומת לבכם

הערה חשובה: מזג האוויר בהרים נתון לשינויים מהירים (גשם, סופות ואפילו שלג). אנו מזמינים מקומות בבתי המלון לאורך הטיול, ומתכננים את מסלולי ההליכה – אך חשוב לדעת ולהבין כי מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר ולהחלטת המדריך בשטח.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף של אקו
מסלול הטיול נתון לשנויים בהתאם לאישורים מקומיים להליכה בהתאם למזג אויר והרשויות המקומויות.
גודל הקבוצה בין 12 – 20 מטיילים
- מסלול הטיול נתון לשנויים בהתאם לאישורים מקומיים להליכה בהתאם למזג אויר והרשויות המקומיות.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אופי הטרק: טרק הררי המשלב טבע ,נופי האוקיאנוס האטלנטי, כפרים ונופים טרופים.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

הנשים במאלי – נשים בחברה שבטית מתפתחת

צילום: נורית פרידנטל בכל הקבוצות האתניות, לנשים בחברה המאליאנית אין מעמד וזכויות רשמיים. הן רכוש הגבר וכך […]

המסע האין סופי של הגנו

לרוב בני האדם מסע הוא חוויה שכרוכה ביציאה משגרת החיים, אבל בעולם החי מסעות הם אורח חיים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק באי מדיירה

טרקים

אל פסגות האי באוקיאנוס האטלנטי | 8 ימים