טרק באי מדיירה

טרק באי מדיירה

טרקים

בפסגות האי הטרופי | 8 ימים

בשנת 1418, תחילתו של עידן התגליות, יצא צי ספינות בפיקוד הנסיך קפטן זרקו לחיפוש נתיב בו אפשר להקיף את אפריקה. על הסיפון לחץ נורא, ובאותם שנים האירופאים עוד משוכנעים שכששטים דרומה, מי האוקיאנוס רותחים והעור נשרף ונהיה שחור. הגלים מתחזקים, וסופה מתרגשת על הצי. הספינות מתרסקות אל חופו של אי ירוק, עמוס חיי בר ומזג אויר חמים ויציב. קפטן זרקו יקרא לתגלית החדשה ״מדירה״- עץ בפורטגזית, כשנוחתים באי ניתן במהירות להבין מדוע...

במדירה שלושה תאי שטח בולטים –

  • קו החוף של האוקיאנוס האטלנטי – מצוקים עשויים סלעים מגמטיים, משובצים אינסוף תופעות מגמטיות צעירות וצבעוניות, ונוף אוקיאנוס כחול עד אינסוף.

  • יער הער – הלאורלסילבה – תצורת צומח עתיקה שכבר כמעט ונכחדה. בעבר תצורת יער זו כיסתה את כל האזור החם והלח בשולי רצועת המדבריות העולמית. זהו יער שמזכיר בהרכבו ואופיו יער טרופי, אבל פתוח ואוורירי יותר. בתוך קו היער קל במיוחד לטייל בשל מערבת הלבדות – תעלות מים לחקלאות הפרוסות בכל האי.

  • קו הרכס – מדירה הינו אי וולקני צעיר, בו פסגות של 1800 מ׳ נמצאות במרחק של לא יותר מ-10 ק״מ מקו החוף (!), נוף דרמטי ותלול שכזה יוצר ימי טיול נפלאים לאורך הרכס המרכזי של האי, ממנו אפשר להביט מלמעלה על האוקיאנוס, היער, וקו הרכס הדרמטי בפני עצמו.


בטרק נטייל בשלושת מאפייני השטח, וכמו כן גם נבקר בעיר הבירה – פונצ׳ל, בשוק הדגים הייחודי ובסמטאות הציוריות.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה אל האי מדירה

נצא בטיסה לפורטוגל, ומשם בטיסת המשך למדירה. שדה התעופה באי מיוחד שכן רובו בנוי בתוך הים… ככה זה שטופוגרפית האי הוא בעיקר הררי. אחרי התארגנות קצרה במלון, נצא להליכה בלשון היבשה סאו לורנצו, מעיין זנב דרקון שמתפתל לו לתוך האוקיאנוס. הלשון מלאה תצפיות נהדרות, ותופעות מגמטיות בשפע. נסיעה קצרה חזרה ונגיע למלון בו נישן בימים הקוריבם בעיר משיקו.
לינה בבית מלון מקומי במרכז העיר משיקו.
כ-8 ק״מ, 450 מ׳ של עליה וירידה מצטברת.

יום 2

אל המצוקים

עם בוקר נצא בהקפצה קצרה עם בוקר, לביקור במזקקת רום מקומית. האי מדירה היה נקודת עגינה למסעות המגלים הפורטוגזית, בה הצטיידו במזון, ובעבדים… לימים, שאמריקה כבר נכבשה ע״י האדם הלבן, האי איבד מהייחוד הגיאוגרפי שלו, ואז שליטי האי החלו לגדל באי סוכר, שהיה מצרך מבוקש מאד באירופה. העבדים, היו לוקחים את המולסה, סירופ הסוכר העודף, וממנו מזקקים את הרום שהפך להיות המשקה המזוהה ביותר עם האי מדירה. עד היום מספר מזקקות רום פועלות באי, ומייצאות ממנו רום בעיקר לאנגליה.
מהמזקקה נעלה לקו המצוקים, ונלך בחצי יום בשביל צר, בגובה של מאות מטרים בודדים מעל קו המים. שיא היום יהיה בתצפית ״בוקה דו ריסקו״ – ״מפתח הסלעים״, ממנו נביט אל האוקיאנוס במלוא הדרו. מהתצפית, נרד בלבדה מודרנית יחסית, עד שנעלה לגבעה המביטה על העיר משיקו, בה נישן לילה נוסף. ירידה תלולה, ושבנו אל המלון מליל אמש.
לינה בבית מלון מקומי במרכז העיר משיקו.
כ-15 ק״מ, 600 מ׳ של עליה וירידה מצטברת.

יום 3

הלאורלסיבה

נסיעה של כחצי שעה ממשיקו, ונמצא את עצמינו בגובה של כ-800 מ׳, בלבו של יער הער המוזכר מעלה. לאורך היום נלך ב-״לבדה דה פוראדו״ – בתרגום חופשי – הלבדה המשעממת… אבל לא ניתן לשם להטעות אותנו ! הלבדה נקראת כך משום השיפוע האיטי והמושלם בו היא יורדת לאיטה בתוך היער. נתמסר אל הלבדה, ואיתה נלך בתוך היער. הלבדות הן פרויקט השקייה אדיר, שנועד להביא מים מהצד הצפוני והגשום של מדירה, אל הדרום השחון. במדירה אלפי קילומטרים של לבדות, שמרשתות את האי. עם הלבדה נרד לכיוון החוף, וממנו ניסע כחצי שעה לעיירה ההררית סנטנה.
לינה במלון מקומי בעיירה סנטנה.
כ-13 ק״מ, 350 מ׳ של ירידה מצטברת.

יום 4

הקלדרה הירוקה

גם היום נלך בלבדה, אבל איזה לבדה ! נעלה מעט יותר גבוה מהגובה בו טיילנו אתמול, לאזור עמוס מים ומפלים. עם הלבדה נלך עד שנגיע אל המפל המרשים מכולם – הקלדרה ורדה (הירוקה). מעיין ארובה וולקנית שהפכה למפל גבוה במיוחד. נחזור חזרה באותה הדרך, בתוך הלאורלסילבה, חזרה למלון בעיירה סנטנה.
לינה במלון מקומי בעיירה סנטנה. כ-13 ק״מ, 350 מ׳ של ירידה מצטברת.

יום 5

קו הרכס

יום דרמטי במיוחד לפנינו. נצא בנסיעה קצרה במעלה הרכס, לכיוון קו הפסגות של האי מדירה. נתחיל בעליה מתונה יחסית אל פסגת האי – פיקו רוביו – ההר הג׳ינג׳י, וממנו נרד ונעלה על קו הרכס, כשכל פעם נוכל להביט לכיוון אחר של הנוף בו אנו מטיילים. קו הפסגות משונן ותלול, ולאורך ההליכה ניעזר מפעם לפעם במעקות או כבלי מתכת. לאורך כל היום השביל בו נלך יהיה דרוך היטב ונוח, אך לפעמים תלול מאד. בסוף היום נרד לישון במלון הרים מבודד, ובצומת הדרכים לפני המלון, נעצור בבר פונצ׳ה מקומי, ללגום מהמשקה הרשמי של האי מדירה – רום, מיץ תפוזים, ומולסה.
לינה בבית מלון מקומי בלב ההרים.
כ-17 ק״מ, 600 מ׳ של עליה מצטברת, ו-1000 מ׳ של ירידה מצטברת.

יום 6

המשך הרכס המזרחי

מבית המלון בהרים, נמשיך אל החלק המזרחי של הרכס. זהו חלק שונה מאד, פחות תלול, ובליבו מישור רחב ידיים שבעבר אפילו גידלו בו גפנים. היום נלך דרך רשת של לבדות מודרניות יותר, חלקן בתוך מערות ארוכות, אל שביל טיול נפלא שמחבר בין הנקודות הגבוהות בהמשך הרכס. הנוף יהיה שונה לחלוטין מיום האתמול.בסוף היום, נרד חזרה אל קו החוף, לחלק האחרון של הטיול שלנו.
לינה בבית מלון מקומי בכפר ״ג׳רדים דו מאר״.
כ-16 ק״מ, 800 מ׳ של עליה מצטברת, 250 מ׳ של ירידה מצטברת.

יום 7

שביל הדייגים העתיק

בבוקר המוקדם, נעלה עם הרכבים לקו המצוקים שמעל המלון בו נישן, שממוקם בחלק הדרומי של האי. אזור בו לא טיילנו עד היום. מהמצוקים, נרד לאט דרך תצורות סלע מגוונות, ונופי האוקיאנוס, אל הכפר פאול דה מאר, ביום הליכה אחרון לטיול זה. אחרי פיקניק של צהריים, ניסע כשעה לעיר פונצ׳ל. נתארגן במלון, ונצא לזמן חופשי בעיר, בו נוכל לראות את שוק הדגים המפורסם, את ההתארגנות לפסטיבל הפרחים שיבוא בקרוב, את הגנים הבוטניים האנגליים, ואת הסמטאות הציוריות של האי. נאכל יחד ארוחת ערב במסעדת דייגים טובה בלב העיר, ונבלה לילה אחרון באי.
לינה בבית מלון בעיר פונצ׳ל.
כ-6 ק״מ, 500 מ׳ של ירידה מצטברת.

יום 8

טיסה חזרה לישראל

ארוחת בוקר אחרונה באי, ונסיעה של כחצי שעה לשדה התעופה. המטוס ימריא ונוכל להביט מטה על ההרים שנראו לנו רק לפני שבוע ויום כה מאיימים. נחיתה בפורטוגל, וטיסת המשך לישראל, בזמן כדי להספיק לנשנש מופלטה אחת לפחות.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
10/04/2020 17/04/2020 יזהר דמטר יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד לחדר 230 יורועל הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

תחבורה: מיניבוס להקפצות
טיסות בינלאומיות למדירה
לינה: מלונות מקומיים ברמת תיירות
כלכלה: פנסיון מלא (כל הארוחות ) במהלך כל הטיול, מארוחת צהריים ביום הראשון ועד בוקר ביום האחרון. חלק מאורחות צהריים, ארוחות פיקניק.
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריך הרים מקומי
תשר לנותני שירותים מקומיים
דמי כניסה לאתרים

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען
שתייה והוצאות אישיות
כל פעילות שאינה מופיעה בסעיף כלול

לתשומת לבכם

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף של אקו
מסלול הטיול נתון לשנויים בהתאם לאישורים מקומיים להליכה בהתאם למזג אויר והרשויות המקומויות.
גודל הקבוצה בין 12 – 20 מטיילים
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

היחסים המרתקים ביותר בעולם הטבע

על הקשר המיוחד בין ציידי ההדזבה לאוביל הדבש (Greater Honeyguide; Indicator indicator)   מכביש האספלט, המתפתל בין […]

מונגוליה – 800 שנה להכתרת ג’ינגס חאן

אזור האצטדיון הגדול של בירת מונגוליה אולאן בטאר (Ulaan Baatar) היה כמרקחה. אלפי אנשים לבושים בחליפות מונגוליות […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק באי מדיירה

טרקים

בפסגות האי הטרופי | 8 ימים