טרק לאלבניה

טרק באלבניה ופסגות הבלקן

טרקים

מסע רגלי באלפים הדינרים | 8 ימים

אלבניה ,שנפתחה רק לאחרונה לתיירות ,מציעה נופים הרריים מרתקים, אוכלוסייה  מגוונת וכפרים  שבהם עדיין מתנהל  אורח חיים מסורתי. נלך בהרי האלפים האלבנים , במקומות נידחים על גבול אלבניה – מונטנגרו,ולאתרים מרתקים ומעניינים בטבע הררי ובתולי.
במהלך הטרק נלון בבתי מקומיים ובאכסניות צנועות בהם נטעם מהאוכל המקומי.

אופי הטרק לאלבניה ופסגות הבלקן -  טרק הררי בנופים אלפינים המשלב טבע, תרבות מרתקת , וכפרים מסורתיים.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א – אירופה – טיראנה - שקודרה

נצא בטיסת בוקר מוקדמת  מישראל דרך אירופה נחיתה מוקדמת בטיראנה נמשיך לעבר שקודרה היער המרכזית בצפון אלבניה. נסייר בעיר ובשווקיה ,נבקר במצבר המקומי המשקיף על העיר , נספוג קצת מהאווירה האלבנית המקומית ונלון במלון מקומי בשקודרה.

יום 2

צפון אלבניה הליכה מורמוש ללפוש

עם בוקר נצא בנסיעה  נערוך טיולי הליכה יפים בטבע בין מפלים ושבילים נסתרים במקומות המרוחקים והצפוניים ביותר באלבניה. נתאקלם להליכה ונבקר בכפרים מקומיים מסורתיים. נלון באחד הכפרים הללו בבית הארחה מקומי. סה”כ הליכה של 12 ק”מ.

יום 3

פסגות הבלקן היפות על גבול אלבניה – מונטנגרו

עם בוקר נתחיל לטפס לפסגות שעל גבול אלבניה ומונטנגרו , נלך ביערות חורש טבעיים בשיפולי הפסגות נעבור בקו הרכס המקומי את הגבול בין אלבניה ומונטנגרו  ונעלה על אחת הפסגות בצד של מונטנגרו. נרד לעמקים המיוחדים בצד של מונטנגרו ונלון בכפר מקומי בבית הארחה במונטנגרו על גבול עם אלבניה. סך הכל הליכה של 14 ק”מ עליה 700 מטר ירידה 1000 מטר

יום 4

בדרך לפארק הלאומי של "ת'אתי"

הקפצה קצרה תביא אותנו ל’עין הכחולה’ של מונטנגרו, מעיין נובע חביב ומרשים, משם נצעד בעליה מתונה לגבול אלבניה. נמשיך במעלה הדרך לאגם פייס שם שוכנים נחשי מים, טריטונים, צפרדעים ועוד יצורים אטרקטיביים אחרים האופייניים לאזור. משם נמשיך בצעידה שתביא אותנו לפס, שם נערוך  תצפית לעמק ת’אתי. נרד  בינות לעצי אורן מרשימים אל העמק ונמשיך בין השדות הירוקים לכפר ת’אתי בו נלון בבית הארחה מקומי. סה”כ הליכה של 16 ק”מ עליה 800 מטר ירידה של 1200 מטר

יום 5

הפארק הלאומי "ת'את'י"

היום נלך בשביל ישר ומתון בלי עליות ומורדות גדולים מדי. בקושי ניתן  יהיה להבחין במדרונות תלולים ,מאחר ונעלה  רק 250 מטר.

ביום זה מתוכנן לנו מסלול הליכה יפיפה . נתקדם לעבר האזור שהוא,אתר תיירותי מפורסם ומבוקש בהרי באלבניה, “הפארק הלאומי “ת’את’י” בו נמצא  את אחד הכפרים האופייניים ביותר לאזור הנושא גם את שמו. כאן בנוף המרשים של פסגות נישאות, נראה מצוק 1000 מטר גובהו,  בלתי עביר לחלוטין , הנקרא “אפריט” המשמש גבול  טבעי של אלבניה.  היופי  של  אלבניה  הוא בנופים  הציוריים,, יערות עצי אורן ואשוח, נחלים הרריים ומפלים. ניתן להבין כיצד היה עמק “ת’את’י “ההשראה של החוקרת הבריטית ,”אדית דורהאם”  לכתוב את “אלבניה הגבוהה.”   לפני שמגיעים לבית האירוח שלנו, ב”ת’אתי” (750 מ’) ,נבקר ב”מגדל נקמת הדם” ששוקם לאחרונה וכרגע הוא העדות היחידה הקיימת למגדלים נעולים ,בהם משתמשים גברים כדי להתגונן מפני נקמת דם.  סה”כ הליכה של 14 ק”מ . ירידה של 700 מטר ועליה של 350 מטר.

יום 6

ת'אתי – ואלבונה

אחרי ארוחת בוקר נעמיס את ציוד הלילה שלנו על גבי פרדות, מאחר שנצעד אל מעבר “ואלבונה”. גובהו של המעבר כ-1960 מ’, והוא ככל הנראה הנקודה הגבוהה ביותר שנגיע אליה בטיול הזה. מאחר וגובהו של “ת’את’י” הוא 750 מ’ יש לנו עליה של  1200  מ’ כדי להגיע אל המעבר עצמו. נלך בשביל הרים קשה וסלעי.  זו  הדרך היחידה להגיע אל עמק “ואלבונה” שהוא יעדינו. מהמעבר, נוכל להשקיף על נופים פנטסטיים של הרי “ראדוהימה”,  ועוד מבט על  הנופים המרשימים של “ג’זרקה”.   עתה ,כשאנו נמצאים עמוק בהרי האלפים האלבניים נרד ירידה ארוכה בשביל המתפתל על צלע ההר אל הכפר “רוגאם” (700 מ’). לפי  המידע  שבידינו, עד ל- 2008 , התגוררו רק  שתי משפחות  במהלך השנה ב”רוגאם”, למרות שבקיץ האחרון, נראו כמה משפחות נוספות. אחרי יום הליכה קשה  נלון בוולבונה . סה”כ עליה של 1200 מטר וירידה של 750 מטר.

יום 7

מפגשים מרגשים בסטאנים מקומיים

עם בוקר ניאסף על ידי רכבים מקומיים שיביאנו לאחד הכפרים בקצה עמק ואלבונה. נתחיל בטיפוס בתוך יער אשורים בתולי ולאחריו נתחיל לפגוש ‘סטאנים’ ,שהם סוג של שומריות מקומיות שהרועי הצאן האלבנים עוברים לגור שם בחודשי הקיץ על מנת לראות עם העיזים שלהם – חוויה אנתרופולוגית מרתקת. נגיע עד למעבר ההרים “בורט” בגבול אלבניה – מונטנגרו בגובה של 2050 מטרים, ומשם נמשיך לטפס במפגש עם כפרי רועים מקומיים. נתארח לשתיית רקי וקפה מקומי נגיע עד אבן הגבול בין אלבניה ומונטנגרו, ונערוך תצפית יפה על העיר פלאב במונטנגרו שבמעבר סקפיצה. נרד חזרה לאלבניה בחורש יפהפה של אשורים ,נחצה את הכפר צ’ארם. לינה בוואלבונה. סה”כ הליכה של 15 ק”מ ביום – עליה וירידה של 750 מטר.

יום 8

שייט באגם קומאן - קרוג'ה - טיראנה

נצא בשעת בוקר מוקדמת מאד  כדי לעלות קודם כל אל המעבורת של אגם “קומאן מפיירזה”. נשהה על המים כשעתיים וחצי בקירוב. מאחר שאגם “קומאן”, צר ומוקף הרים, דומה מסע זה לשייט דרך קניון טבעי. נעצור לארוחת צהריים בדרך. נבקר ביער קרוג’ה ובבזר המקומי. משם נמשיך לטיראנה, ומשם נמשיך לשדה התעופה לטיסת אחר הצהריים. נחיתה בלילה שבין יום 8 ליום 9.

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
03/10/2019 10/10/2019 יואל אורן €1,413 €235 €1,648

בטיול שלכת
על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן <<

תוספת ליחיד בחדר:  30 יורו ללילה ראשון בלבד בשקודרה

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסה :ת"א – אירופה - ת"א (טיסה סדירה) ומס נמל
תחבורה: אוטובוס לסיורים, סוסים ופרדות לסחיבת הציוד להקפצות הציוד בהרים.
כלכלה: פנסיון מלא (כל הארוחות ) במהלך כל הטיול, מארוחת צהריים ביום הראשון ועד ארוחת צהריים ביום האחרון
לינה:. אכסניות אירוח מקומיות בבעלות מקומיים בהרים בחדרים – דורמיטורים פשוט וצנוע במהלך הטרק.
דמי כניסה: לאתרים שבמסלול
דמי רישום וטיפול.
שייט באגם קומאן
תשר לנותני שירותים מקומיים
מדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח יחד עם מדריך הרים מקומי

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען.
שתייה והוצאות אישיות.
כל פעילות שאינה מופיעה בסעיף כלול.

לתשומת ליבכם

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול ב- 12.12.2018 במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף.
בתי הארחה במהלך הטרק הן צנועות והלינות הן דורמיטוריות (בין 4 ל- 6 איש בחדר אנו נשתדל שהיכן שנוכל ילונו 2 אנשים בחדר )
אלבניה למרות מיקומה הגיאוגרפי, היא עדיין מדינת עולם שלישי ולכן גם השירותים בה פשוטים יותר.
הטרק מיועד למיטבי לכת
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

יומן מסע אלבניה קוסובו ומקדוניה

קרויה לאחר הנחיתה בשדה התעופה על שם אימא תרזה באלבניה יצאנו  בנסיעה לעבר עיר המבצר קרויה (Kruja) למלון […]

מסע להרי הקצ’קר בתורכיה

הפסגות המושלגות של הרי הקצ’קר, אגמי טורקיז, חופי הים-השחור, תושבים מקומיים על תלבושותיהם המסורתיות, תרבות חקלאית, מפלי […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק באלבניה ופסגות הבלקן

טרקים

מסע רגלי באלפים הדינרים | 8 ימים