טרק בארמניה

טרקים

מסע רגלי להר אראגטס ופסגות הרי געש | 9 ימים

טרק בארמניה, מדינה הררית מאוד, שרוב שטחה משתרע בגבהים שבין 1,000 ל- 3,000 מטרים. הרי ארמניה הם ממקור וולקני, כלומר הרי געש. מבין כל ההרים, אראגטס (Aragats) הוא ההר הגבוה ביותר. בחלקו הראשון של מסע ייחודי זה נעפיל אל הר אראגטס, הנמצא כ- 40 ק"מ צפון מזרחית מירוואן, בירת ארמניה. זהו הר געש כבוי המכסה שטח של 200 קמ"ר. להר ארבע פסגות, כמספר רוחות השמים ומכתש בעומק 350 מטרים ממוקם בין ארבעתן. ההתפרצות האחרונה היא האחראית לצורתו של ההר, בעל "ארבעה הראשים".
בחלק השני של המסע נכיר את אחד הרכסים הגבוהים ביותר בארמניה – רכס גג'מה Geghama (נקרא גם Ghegam). הרכס נמצא מערבית לאגם סוואן, אחד משלושת האגמים הקדושים לארמנים. גובהו הממוצע של הרכס הוא 2,500 מטרים. גם הוא, כמו כל ההרים בארמניה, ממקור וולקני, ויש בו המון חרוטים געשיים כבויים. זהו רכס באורך 70 ק"מ, הנמתחים מצפון לדרום ורוחבו כמעט 50 ק"מ. בטיולנו ברכס נעפיל לשתי פסגות, בהן הפסגה הגבוהה ביותר ברכס, פסגת אג'דהאק (Ajdahak), בגובה 3,597 מטרים.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה לארמניה: תל אביב - ירוואן

טיסת ערב ישירה לירוואן. לינה בירוואן.

יום 2

ירוואן - מצודת אמברד - אגם קארי

נצא בנסיעה מירוואן עד שנגיע למרגלות הר אראגטס. נתחיל בתצפית מרהיבה על עמק אררט ונצא בהליכה ממצודת אמברד (גובה 2,300 מטרים) ועד לאגם קארי (3,190 מטרים), שם נמצא המחנה שלנו ללילה. לינה באוהלים.
מרחק כולל: 14 ק"מ. זמן הליכה משוער: 5.5 שעות. עליה: 1050 מ'.

יום 3

טיפוס על הר אראגטס

את היום הבא נקדיש לטיפוס מאתגר וחווייתי על שתי הפסגות של הר אראגטס. נתחיל בפסגה הדרומית, הנמוכה ביותר והקלה ביותר לטיפוס (3,897 מטרים) ומשם נעלה את רמת הקושי, בשאיפה להגיע אל הפסגה המערבית (4,008 מטרים), היא הפסגה השנייה בגובהה בהר. את היום השלישי נסיים במחנה למרגלות המפלים המרשימים של נהר גגרוט. לינה במחנות אוהלים.
מרחק כולל: 14 ק"מ. זמן הליכה משוער: 6.5 שעות. עליה: 950 מ'. ירידה: 1450 מ'.

יום 4

הכפר אראגטס וטרק לאורך נהר גגרוט

ביום זה נצא לטרק מאזור המפלים, עד שנגיע לכפר אראגטס. הדרך ירוקה, שופעת ירק ופריחה. בכפר יחכה לנו רכב שיעביר אותנו למלון ב"שוויצריה הארמנית" – העיירה דיליג'אן. לינה וארוחת ערב בדיליג'אן, בה גם נשוטט בערב.
מרחק כולל: 11 ק"מ. זמן הליכה משוער: 3.5 שעות. ירידה: 1450 מ'.

ימים 5-6

מימת סוואן אל פסגות רכס גג'מה

נתחיל את חלקו השני של המסע ביציאה לכיוון הכפר צאגקאשן, הממוקם בגובה 2,150 מטר. משם נתחיל את החלק השני והמרהיב של הטרק לאגם אקנה שלמרגלות הר אג'דהאק. נצא למסע מופלא אל פסגות הרכס. בימים אלה נעפיל אל שתי פסגות ברכס גג'מה, כולן בגובה של מעל כ- 3,000 מטרים ומכולן נשקף נוף בראשיתי. לינה באוהלים.
מרחק כולל יום 5: 14 ק"מ. זמן הליכה משוער: 5.5 שעות. עליה: 900 מ'.
מרחק כולל יום 6: 14 ק"מ, זמן הליכה משוער: 5.5 שעות. עליה: 600 מ'. ירידה: 700 מ'.

יום 7

ירידה מרכס גג'מה אל גרני

את היום ננצל לירידה מהאזורים הגבוהים של הרמה הארמנית. לאחר ארוחת הבוקר נצא בהליכה נעימה אל עבר הכפר גהארד, הנמצא בשיפולי הרכס, באקט שיהיה אקורד הסיום של הטרק המופלא. נחבור לאוטובוס שיקח אותנו לכפר גרני, שם נבקר בעתיקות גרני המתוארכות למאה ה- 1 לספירה. המתחם נבנה על ידי המלך טירידאטס ה- 1, בכסף שקיבל מהקיסר נירון, לאחר ביקור ברומא. לפני הנסיעה לירוואן נגיע גם למנזר גרהארד, הנמנה על המנזרים המרהיבים בארמניה. אחר כך נעלה על הרכבים לכיוון ירוואן, אל בית המלון. לינה בירוואן.
מרחק כולל: 15 ק"מ. זמן הליכה משוער: 4.5 שעות. ירידה: 950 מ'.

ימים 8-9

אתרי ירוואן וחמאם לסיום

ביום זה נהנה מאתריה של העיר ירוואן המשלבת בין מזרח למערב ונסיר את אבק הדרכים במרחצאות ארמניים מסורתיים. נאכל ארוחת ערב מסכמת ונעלה בשעות הלילה על טיסה חזרה לארץ. חזרה לארץ בבוקר של היום התשיעי.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.דגשים מיוחדים

הטיול כולל

תחבורה: רכבים מקומיים ואוטובוס ממוזג ברמת תיירות טובה לסיורים והעברות.
כלכלה: פנסיון מלא, מי מינרלים לאורך כל הטיול.
לינה: מלון ברמת 3 כוכבים ביראוון, בית מלון בסוואן, בית הארחה בדיליג'אן, ואוהלים בלינות בשטח.

לתשומת לבכם

אופי הטיול: טיול ייחודי בדגש טבע ונוף בהרי הקווקז, המדגיש את יכולתו של המטייל להתמודד, כחלק מקבוצה, עם איתני הטבע, מזג אוויר בלתי צפוי, טמפרטורות נמוכות, ולינה בתנאי שטח. זהו טיול היוצר קשרים חזקים בין משתתפיו, אחווה בלתי רגילה וחוויה בלתי נשכחת.
קבוצה וצוות: 8-16 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו", נהג ומדריכים מקומיים לפי הצורך. מורה דרך ארמני וצוות לוגיסטי במהלך הטרק.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
על כל מטייל להיות מצויד בדרכון בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה.
ארמניה היא מדינה שעדיין לא מפותחת דיה במתן שירותי תיירות. התשתיות בארמניה אינן מפותחות דיין ורמת התחזוקה בבתי המלון וההארחה אינה בסטנדרט שאנו רגילים אליו במערב. על אף שאנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה, עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומם מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, בעיות במלונות וכו'). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארץ היעד הזו. באם יהיה צורך מדריכנו יעשו שינויים בשטח, לטובת ורווחת הנוסעים.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

ארמניה

בחלקו הדרומי של רכס הקווקז הגדול יושבת ארץ קטנה ומרתקת. ארץ שבשל תמורות סוערות – היסטוריות ופוליטיות, […]

גואטמלה – ארץ האביב הנצחי

איפה מוצאים מדינה שיש בה מגוון גדול של נופים ואנשים, אפשר לראות אותה בשבועיים, איננה יקרה ובכל […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בארמניה

טרקים

מסע רגלי להר אראגטס ופסגות הרי געש | 9 ימים