טרק במונטנגרו

טרקים

אל פנינת הבלקן | 8 ימים

מונטנגרו הקטנה נחשבת לאחת הארצות היפות בבלקן. לפני שנים רבות היו אלו הסוחרים הונציאנים אשר בראותם את היער השחור שכיסה את מדרונותיהם של האלפים העניקו לה את הכינוי MONTENGRO או בסרבית צרנה גורה.

ואכן יש במונטנגרו הכל מכל – טבע מגוון  שמרוכז בארבע שמורות טבע יפות. המרכזית היא שמורת דורמיטור (Dormitur), היא פארק לאומי בצפון המדינה ובליבו ה"אגם השחור" (Crno jezero) ורכסי הרים מושלגים. זהו פארק שהינו אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, ובחורף הופך האזור לאתר סקי אחד גדול.

ההיסטוריה של מונטנגרו שלוותה בכיבושי האימפריות השונות השאירו בה חותם ארכיטקטוני מפואר שמתבטא בעיירות חוף עתיקות לחופו של הים האדריאטי ומהוות אבן שואבת למטיילים.

 

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – טיווט – קולשין

נצא בטיסת בוקר מאחורת לטיווט שבמונטנגרו. לאחר מפגש עם האוטובוס המקומי ניסע  לעבר קניון פלטיג'ה שבתוכו זורם נהר המורקה. נבקר במנזר מורקה שנבנה בשנת 1252 על ידי סטפן נמנז'ה משם נמשיך בנסיעה לעבר קניון מרטויקה בוא נערוך טיול הליכה ראשוני לשחרור העצמות והכנה לטיול. לינה בקולשין
אורך המסלול: 4 ק"מ | זמן הליכה משוער: 2-3 שעות | הפרש גבהים: 100 מטרים.

יום 2

קולשין-בקתת ההרים קריבי דו

מיד אחרי ארוחת הבוקר נצא לטרק בן 3 ימים ברכס הבלאשיצ'ה. את ההליכה נתחיל ישירות מהעיירה קולאשין ובחלקו הראשון של היום נחצה את קו היער עד לתצפית קסומה על פסגות מונטנגרו המזרחיות (רכס הקומובי). נערוך ארוחת פיקניק מפנקת ונרד לקו השני של הרכס אל בקתת ההרים קומובי.

אורך המסלול: 17 ק"מ | זמן הליכה משוער: 7-8 שעות | עלייה מצטברת: 1,200 מטרים | ירידה מצטברת: 580 מטרים.

יום 3

קריבי דו-אגם פסיצ'ה-ורניאק

נתעורר בנחת ומיד לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את היום ונחצה מספר כפרים ביחד עם יושבי ההר ובקתות ההרים המתעוררים ליום עבודה נוסף במשק האישי שלהם. נעפיל לפסגת Zekova Glava וממה נרד לאגם פסיצ'ה החבוי מן העין. אם מזג האוויר יאפשר זאת, נרחוץ באגם ונאכל צהריים. לאחר מכן נמשיך בדרך הג'יפים עד למקום הלינה המדליק בטיול ורניאק.

אורך המסלול: 18 ק"מ | זמן הליכה משוער: 7-8 שעות | עלייה מצטברת: 490 מטרים | ירידה מצטברת: 250 מטרים.

יום 4

ורניק-אגם ביוגרד-קולאשין

יום מרהיב ביופיו המסתיים בביוגרדסקה גורה (Biogradska Gora), אחד מארבעת הפארקים הלאומיים במונטנגרו. הפארק משתרע על שטח של 54 קמ"ר וכולל יער גדול, פסגות עד 2,000 מטרים ושישה אגמים קרחוניים. הפארק משמש למטרות מחקר. יש בו עשרות סוגים של פרחים, עצים, ציפורים ובעלי חיים. בלב הפארק משתרע יער ראשוני בשטח של 16 קמ"ר ובו עצים בני מאות שנים : אשוח, אלון, אדר, אשור, אורן. כ-100 מיני עצים בני 500 שנה לערך  המתנשאים לגובה  של 50 מטר ביער עבות, אחד משלושת היערות הבתוליים האחרונים באירופה.

ההליכה והירידה אל האגם כרוכה במעבר יער בראשיתי קסום במיוחד אליו נגיע אחרי שנחצה את קו הרכס המשקיף עליו. בדרך, נהנה מארוחת צהריים ואירוח מקומי, חם ואוהב כמו שרק תושבי ההרים במונטנגרו יודעים לעשות. עם סיום הביקור באגם נעלה על הסעה בת 20 דקות שתחזיר אותנו לקולשין. לינה בקולשין.

אורך המסלול: 16 ק"מ | זמן הליכה משוער: 7-8 שעות | עלייה מצטברת: 345 מטרים | ירידה מצטברת: 1,132 מטרים.

יום 5

רפטינג על נהר הטרה והאגם השחור

נסיעה צפון מערבה כחצי שעה במורד נהר הטארה תביא אותנו משמורת ביוגרדסקה גורה לשמורת קניון הטארה שהיא חלק משמורה גדולה יותר – דורמיטור (Durmitor).
אורך הקניון 82 ק"מ וקירותיו מתנשאים לגובה של עד 1300 מטר והוא נחשב לאחד מהקניונים העמוקים ביותר בעולם. נגוון את פעילות ההליכה שלנו בשיט רפטינג לא סוער בנהר ונהנה מהנוף המיוער שעל מדרונות ההרים.אחר הצהריים נמשיך אל הפארק הלאומי דורמיטור ובליבו האגם המפורסם ביותר במונטנרו הוא האגם השחור. נטייל בשמורה סביב האגם השחור ולאחר יום מרהיב זה נחזור לזבליאק.

יום 6

שמורת הדורמיטור

פארק לאומי דורמיטור נחשב לשמורה היפה ביותר במונטנגרו. שטחה של השמורה 390 קמ”ר ורובה נמצאת בגובה שבין 1500 מטר והרים גירניים בגובה של מעל 2000 מטרים היוצרים נופים דרמטיים במיוחד. פסגתו (הבובוטוב קוק) מתנשא לגובה של 2,523 מטרים והוא הפסגה הגבוה ביותר במונטנגרו. ביום זה נצא מהכפר בוסצ'ה אל עבר פסגת הצרנבה גרדה (2,160) וממנה נרד לכיוון אגם jabalan.

יום 7

אל קו החוף והערים הונציאניות קוטור ובודבה

ניפרד מאיזור ההר ונסע דרומה אל עבר קו החוף אשר לאורכו פרוסות ערים וניציאניות עתיקות ומרשימות. קוטור העתיקה, אשר הוכרזה כאתר מורשת עולמית שוכנת בתוך מפרץ מרשים – יש האומרים היפה בכל אירופה. בהתאם למזג האוויר נרד ברגל ממורדות הר לובצ'ן המתנשא מעל המפרץ. נתחבר ישירות אל לב העיר העתיקה ונסייר בה. כאן, נוכל לראות את ההבדלים בין תושבי ההר לתושבי החוף ואת השוני בתרבויות של מונטנגרו. עם תום הביקור נמשיך אל בודבה שם נעשה את הלילה, לא לפני שנצא לסיור ערב בעיר העתיקה ובמדרחוב "חיי הלילה" של העיר.

אורך מסלול: 8 ק"מ | ירידה מצטברת: 560 מטרים.

יום 8

בודבה – טיווט – תל אביב

בבוקר נהנה קצת מזמן  חופשי להסתובב ברחובות העיר העתיקה של בודבה, להנות קצת מחופי הים האדריאטי, לקראת הצהריים ניסע לטיווט לטיסה חזרה ארצה. נחיתה בשעות אחר הצהריים המאוחרים של יום 8 בארץ.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
03/07/2024 10/07/2024 רענן כץ €2,145 €68 €2,213

תוספת ליחיד בחדר: 275  יורו (ל- 5 לילות בלבד)דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בנלאומיות ומיסי נמל למונטנגרו
3 לילות בתי מלון מדרגת תיירות, 2 לילות בבית הארחה , לילה אחד בביקתת הרים דורמיטורית ולילה אחד בפנסיון פשוט
כלכלה – מלאה מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת בוקר ביום הראשון
תחבורה מיניבוס מקומי
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו טיולי שטח ומדריך הרים מקומי על פי החוק באירופה ובמונטנגרו
כניסה לאתרים ולשמורות
טיפים לנותני שירותים מקומיים
דמי טיפול ורישום
רפטינג על נהר הטרה

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען
הוצאות אישיות
שתיה

לתשומת לבכם

מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
ייתכן ושעות הטיסות הבינלאומיות ישתנו, עדכונים נוספים יהיו בצמוד למועד היציאה לטיול.
תנאי רישום וביטול הם בהתאם לטופס הרישום של אקו טיולי שטח.
הטיול מיועד למטיבי לכת
גודל הקבוצה בין 10 ל – 20 מטיילים
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

צ'ילה – איך כמעט נתקעתי בסוף העולם

תמיד רציתי להגיע רחוק. הכי רחוק שאפשר. לאו דווקא בהשגים בספורט, בלימודים או באתגרים אינטלקטואלים. רחוק פשוטו […]

הודו – על פסטיבל הקומבה מלה

הסאדהו ההודי – "מתרגל רוחני" – מוותר על בית, משפחה, פרנסה, מעמד חברתי, דעות, אמונות ואפילו על […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק במונטנגרו

טרקים

אל פנינת הבלקן | 8 ימים