צילום: עודד לבנוני

טרק בנורבגיה אל צפון איי לופוטן

טרקים

בהדרכת עודד לבנוני | 8 ימים

הדפיסו שלחו שתפו
טרק בנורבגיה אל איזור איי לופוטן הוא ארכיפלג במחוז נורדלנד שבצפון נורווגיה המכיל כפרי דייגים ציוריים אשר שוכנים לאורך פיורדים מרהיבים לצד פסגות הרים דרמטיים. הארכיפלג נחשב ולא בכדי, כאחד מהמקומות היפים ביותר בנורווגיה.
קו החוף בלופוטן זכה לכינוי , "חומת לופוטן", שמתנשאת לגובה של כ-  1,000 מטרים מעל פני המים. הקרחונים, שגלשו כאן מספר פעמים בעידן הגיאולוגי האחרון, שייפו את הצוקים והעניקו להם מראה חלק להפליא ויצרו תשתית לטיולי הליכה עם נוף ייחודי.
במקום בו גלשו הקרחונים לים ונמסו נשאר מפרץ צר ומפותל, חודרים מי הים לתוך היבשה. וכך נוצרה תופעת הפיורדים באיי לופוטן בו מתפתלים הפיורדים בין צוקים מוריקים ויערות קטנים, ובשיפולים נמצאים כפרי דייגים שחיים בשלוות השקט הנצחי.

מסלול הטיול

יום 1

התחלה באי סנייה

המסע שלנו מתחיל עם איסוף משדה התעופה של , ממנו נמשיך בנסיעה מרהיבה באורך 50 ק"מ דרך האי קוואלובה. בדרך נהיה עדים ליופיו המופלא של נתיב המעבורת מברנשולמן לבוטנהאם (כ-45 דקות), עד להגעה למלון דירות קטן השוכן בפיורד מדהים, בהתאם נערוך טיול חימום. בערב נחווה לראשונה את שמש החצות המופלאה המצפה לנו מדי ערב כחוויה ייחודית ואנחנו נתרגל לזה. לינה בבית הארחה.

יום 2

טיול פסגת רואלדן

אחרי ארוחת בוקר, נצא לטיול פנורמי לפסגת רואלדן (862 מ'; עלייה של כ-870 מ'). המסלול הנגיש מהמלון מציע נופים מרהיבים באורך של 4-5 שעות, עם אפשרות למזג אוויר שיעזור לנו להתרגע ולהתאקלם לסביבה החדשה. לעת ערב נחזור למלון ללינה.

יום 3

פסגות גריטיפן וקייפן

ביום זה נעביר הילוך נצא לטיול אתגרי לפסגות גריטפין וקייפן  (780 מ' ו-938 מ'; עלייה של כ-980 מ'). בהתאם למזג האוויר, נטפס לאחת מהפסגות או לשתיהן, נעבור נופים פנורמיים של לגונת אורנפג'םרד וההרים המקיפים לאחר יום קשוח זה נחזור למלון לשחרר את השרירים. סה"כ כ – 13 ק"מ . לאחר סיום ההליכה נחזור לבית ההארחה ללינה.

יום 4

עלייה לפסגת ברייטטינד

יום שיהיה תלוי במזג אוויר מתאים, נבחר לעלות לפסגת ברייטטינד (1001 מ'; עלייה של כ-900 מ'), הפסגה הגבוהה ביותר בסניה. במקרה של אתגרים או מזג אוויר לא מושלם, נבצע טיול קצר יחסית לפסגת ריבן (330 מ'; גובה), נהנה מנופים מוגנים מרוחות קשות.

יום 5

לולאת פסגת ברדן וסגלה

נעשה שביל לולאה מפרוגגרד  לכיוון פסגות בארדן וסגלה, שם נעלה בשבילים תלולים וניהנה מנופים מרהיבים של כל הפיורדים , לגונות ונוף עוצר נשימה בתצפיות פנרומיות של 360 מעלות .  סובבים.  סה"כ כ – 9 ק"מ הליכה הפרשי גובה של 1045 מטר עליה וירידה. בסוף היום נחזור לבית ההארחה ללינה . 

יום 6

פסגת אל הוספלט

ננסה לעבור טיול לפסגת הוספלט  ( עלייה של כ-630 מ'), המציעה נופים נפלאים  אל הים ולגונות מקומיות  ושבילים מרתקים. במידה ומזג האויר יאיר לנו פנים מהפסגה נלך צפונה לכיוון  קצה ההר ונרד לכיוון  התיישבות מקומית מעניינת. אם המזג האוויר לא יעיל, נבקר בכפר המקסים טורסקן וניהנה מחיי הקהילה המקומית. לקראת ערב נחזור לבית ההארחה ללינה.

יום 7

חזרה לטרומסו

לאחר ארוחת בוקר, נצא לנסיעה חזרה לטרומסו (90 ק"מ) דרך המעבורת של Botnhamn לברנשולמן. בדרך, נבקר בכפר הדייגים המקסים Husøy לפני סיום הערב בטרומסו.

יום 8

טרומסו – תל אביב

בבוקר, בהתאם לשעות הטיסה ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה דרך יעד ביניים לישראל 

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
30/07/2024 07/08/2024 עודד לבנוני $3,810 $75 $3,885

תוספת ליחיד בחדר 475$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות ומיסי נמל
לינה – בתי הארחה פשוטים מדרגת תיירות
כלכלה – מלאה מארוחת ערב ביום הראשון ועד בוקר ביום האחרון
תחבורה
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו עודד לבנוני
כניסה לאתרים ושמורות טבע בהתאם למסלול הטיול
תשר לנותני שירותים מקומיים
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לפני יציאת הטיול ( זום)

המחיר אינו כולל

ביטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות ושתייה
הוצאות בעלות אופי אישי

לתשומת לבכם

גודל הקבוצה - 10- 16 מטיילים.
בשל המצב ואי יציבות חברות התעופה הטסים לישראל יתכן ויהיה שינוי בטיסות ומחיר הטיול עלול להשתנות בהתאם לטיסות
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח. בימים בהם אנו משתמשים בשירותי תעופה יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לשינויים בלו"ז הטיסות והגעת הכבודה האישית.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
התמונות הינן להמחשה בלבד והן באדיבות הספק.
חדרי בית הארחה הינם צנועים שירותים ומקלחות משותפים לכל 5 חדרים יש 2 מקלחות ו- 2 שירותים
כמות החדרים הזוגיים והבודדים מוגבלת
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מדגסקר אי האגדות

המסע בעקבות הגברת פוסה ואדון אי-אי להיט הקיץ, הסרט "מדגסקר", בו הפוסה הטורפת נלחמת בלמורים הטובים, החזיר […]

לפלנד מפגש עם ארצות הצפון

רובנו מכירים ארץ זו מספרה של אלי ינס, "אלה קרי, הילדה מלפלנד". לרוב, מסתכמות ידיעותינו בזיכרונות ילדות […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בנורבגיה אל צפון איי לופוטן

טרקים

בהדרכת עודד לבנוני | 8 ימים

הדפיסו שלחו שתפו