טרק לפירנאים צילום: אשר ארזי

טרק בפירנאים הצרפתים והספרדים

טרקים

| 8 ימים

הדפיסו שלחו שתפו
הפירנאים הם שרשרת הרים המשתרעים על פני 450 קילומטר מחופי הים התיכון  ועד האוקיאנוס האטלנטי אשר חוצים את ספרד, צרפת ואנדורה. רכס הפירנאים נחשב לאחד מחבלי הארץ היפים באירופה המכיל אין ספור הרים מושלגים מצד אחד ומרחבים מכוסים יערות במגוון רחב של עצים מצד שני. רכס ההרים שופע המים משובץ בעשרות אגמים ואלפי מפלים כמו גם בפסיפס של כפרים עתיקים שהשתמרו כמעט ללא שינוי מימי הביניים. הפירנאים מחורצים במאות קניונים ונהרות המהווים בתי גידול ייחודיים של בעלי חיים וצמחים האופייניים לאזור. נצעד ברחבי הפירנאים במסלול בלעדי  חוצה שמורות טבע ידועות  בהן אגואס טורטס, אורדסה - מונטה פרדידו ושמורת גברני. נלון בבתי מלון מקומיים ובבקתות הרים.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב – ספרד - אסקלונה

נצא בטיסה לברצלונה עם הנחיתה ניסע לכיוון חבל ארגון , בהתאם לשעת ההגעה נערוך טיול הליכה קל בקניון האיניסקלו להתאקלמות לינה באסקלונה.
סה"כ הליכה 8 ק"מ

יום 2

שמורת אורדסה

ניסע לעבר העיירה טורלה ומשם ניסע לעבר הכניסה של שמורת אורדסה
הפארק הלאומי אורדסה ומונטה פרדידו הוא משמורות הטבע היפות בספרד. בשנת 1987 הכריז אונסק"ו על הפארק כאתר מורשת עולמית. השמורה היא תופעת טבע יוצאת דופן בה כמה מפסגות ההרים מתנשאים לרום של מעל 3,000 מ'. נוף השמורה נגזר מנסיגת הקרחונים בעידן הקרח האחרון שהביא ליצירתם של עמקי הפירנאים והקרקסים הקרחוניים המאפיינים את האזור. רחבי הפארק נשלטים על ידי פסגת המונטה פרדידו – 'ההר האבוד' Monte Perdido)) המהווה את הפסגה השנייה בגובהה בשרשרת הפירנאים ואת רכס אבן הגיר הגדול ביותר במערב אירופה. במהלך הטרק נעצור לתצפית על מפל קולה דה קבאיו – 'זנב הסוס', הקרוי על שם פיזור המים המיוחד הניגר מראשו מה שיוצר צורת מניפה המזכיר את קצה זנבו של הסוס . נצעד חזרה לכיוון טורלה ,במידת הזמן נבקר באינסה, כפר מקומי שהשתמר בצורה יוצאת דופן ונחזור לאסקלונה ללינה. 15ק"מ הליכה

יום 3

חצית חציית הפירנאים מספרד לצרפת

נסיעת בוקר קצרה תביא אותנו לתחילת הליכה ביום של חציית רכס המונטה פרדידו נהנה מנוף פנורמי אל פסגות המונטה פרדידו מצד אחד ושמורת אורדסה מהצד השני. נחלוף על פני בקתת גוריץ המקומית ונמשיך לצעוד לעבר הפרינאים הצרפתים עד הגיענו לבקתת הרים מקומית ללינה בפסגת ההרים של הפרינאים הצרפתים. סה"כ הליכה 14 ק"מ 700 מטר עליה , 130 מטר ירידה.

יום 4

אל סיריק דה גברני – לורד

נתעורר לזריחה לאור הנוף המיוחד של מפלי סיריק דה גברני, זהו המפל הגבוהה ביותר בצרפת ומהווה את אחד מתצורות הנוף היפות באירופה. נצעד לעבר המפלים בירידה ארוכה לעמק ואחר נתקרב במידת האפשר לשפך המפל. לאחר מכן נגיע לעיירה לורד ללינה במלון מקומי .
סה"כ הליכה 16 ק"מ עליה 770 מטר ירידה 1305 מטר

יום 5

מלורד אל עמק ולדרן

עם בוקר נצעד דרומה אל עבר עמק ולדרן חזרה אל עבר הפרינאים הספרדים אל תבניות נוף שונות. נלך לאורך נחלים הזורמים בעמק וברקע התמונות הפנורמיות של שמורת בנסקה ופסגת אנטו (Pic d’Aneto) , הפסגה הגבוהה ביותר בפרינאים ( 3400 מטר ) סה"כ הליכה של 12 ק"מ עליה 980 מטר וירידה של 986 מטר. לינה בויאחה במלון מקומי.

ימים 6 - 7

הפארק הלאומי אגואס טורטס

ביומיים הבאים נטייל באחת משמורות הטבע היפות באירופה ואחת הפנינות של חצי האי האיברי. השמורה היא אחת מ- 11 שמורות הטבע הלאומיות בכל ספרד ושטחה הוא 150 קמ"ר בלבד. שמה של השמורה, שפירשו בעברית הוא 'מים מתפתלים', ממחיש אולי בצורה הטובה ביותר את מה שילווה אותנו לאורך כל הטיול, הרבה מים – ברחבי השמורה כ- 50 אגמים ומאגרי מים קבועים ותקופתיים. בין תצורות הנוף שנראה בתחומי הפארק הוא מופע הררי דרמטי בהפרשי גבהים של החל מ- 1650 מ' עד ל- 3,000 מ', מגוון בוטני אלפיני עשיר ולא נשאר אדישים למראה הפרפרים שיעופפו סביבנו. את היום הראשון נתחיל בעיירה אספוט משם נוקפץ על ידי רכבים מקומיים לנקדות ההתחלה של הטרק. נצעד אל לאגם
אגם סנט מאוריסי (San Maurici) שנסכר על יד הגנרל פרנקו בימי הדיקטטורה, נעלה לכוון מעבר ההרים פורט דה רטרה המהווה חלק מאחד מקווי פרשת המים של השמורה בין עמק ארן (Aran) ובין עמק הפאיירסה (Pallaresa).משם בבקתת ההרים באחת מפסגות השמורה.
טווח: 15 ק"מ בכל יום הליכה
שעות הליכה: 7-8 שעות
קושי: בינוני

 

יום 8

מונסרט – ברצלונה – תל אביב

נצא מסורט ומשם נמשיך בנסיעה לרכס הרי המונטסראט (Montserrat) עליו יושב המנזר המפורסם בו נראה את פסל המדונה השחורה. לאחר ביקור במנזר וארוחת צהריים ניסע לשדה התעופה . לטיסה. חזרה מאוחרת בשעות הלילה. נחיתה בבוקר היום ה- 9

  • שילוב של הפינראים הספרדים והצרפתים.
  • יומיים טרק בשמורת אגואסטורטס.
  • שמורת אורדסה.
  • כלכלה מלאה מארוחת ערב ביום הראשון עד לצהריים ביום האחרון
  • שמורת סיריק דה גאברני
  • מדריך הרים מקומי ומדריך ישראלי.
  • מיניבוס אישי לקבוצה.
  • פסגת מונטה פרדידו

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
04/07/2024 11/07/2024 עופר רונן יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר: 250 € ( לארבעה לילות בלבד )דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

העברות משדות התעופה לשטח ובחזרה.
לינה בבתי מלון ו – 3 לילות בבקתות הרים.
כלכלה - כל הארוחות במהלך הטיול – מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת צהריים ביום האחרון (חלק מארוחות הצהריים יהיה פיקניק בשטח)
מדריך הרים מקומי מוסמך על פי חוק בימי הטרק הרגלי
מדריך ישראלי מטעם "אקו" – עופר רונן
תשר לנותני שרות מקומיים.
טיסה בינלאומית ומיסי נמל
כניסות לאתרים ושמורות הטבע

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
בידקות קורנה בארץ או בחו"ל בהתאם לדרישות

לתשומת ליבכם

מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח.
גודל הקבוצה - 12- 18 מטיילים בלבד .
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
הציוד האישי לא יהיה צמוד כל הטיול ובלילות של הבקתות הרים ניקח עימנו את המינימום הנדרש.
במידה ויתווסף לילה אחרון בברצלונה יתווסף למחיר הטיול 75 יורו לאדם .
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טרק לטג'יקיסטן

את לבי השארתי בהרי הפאן המשורר הרוסי יורי ויזבור כתב בהשראת הנוף המדהים, הבתולי והפראי את שורת […]

אגם טורקנה: מסע אל ערש האנושות

האירופים הראשונים שהגיעו ב-1888 לאגם טורקנה שבלב המדבריות של קניה נותרו פעורי פה נוכח הטבע הציורי שנפרש […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק בפירנאים הצרפתים והספרדים

טרקים

| 8 ימים

הדפיסו שלחו שתפו