טרק לפירנאים צילום: אשר ארזי
הפירנאים הם שרשרת הרים המשתרעים על פני 450 קילומטר מחופי הים התיכון  ועד האוקיאנוס האטלנטי אשר חוצים את ספרד, צרפת ואנדורה. רכס הפירנאים נחשב לאחד מחבלי הארץ היפים באירופה המכיל אין ספור הרים מושלגים מצד אחד ומרחבים מכוסים יערות במגוון רחב של עצים מצד שני. רכס ההרים שופע המים משובץ בעשרות אגמים ואלפי מפלים כמו גם בפסיפס של כפרים עתיקים שהשתמרו כמעט ללא שינוי מימי הביניים. הפירנאים מחורצים במאות קניונים ונהרות המהווים בתי גידול ייחודיים של בעלי חיים וצמחים האופייניים לאזור. נצעד ברחבי הפירנאים במסלול בלעדי  חוצה שמורות טבע ידועות  בהן אגואס טורטס, אורדסה - מונטה פרדידו ושמורת גברני. נלון בבתי מלון מקומיים ובבקתות הרים.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א – יעד ביניים – טולוז

נצא בטיסה בוקר לטולוז  עם הנחיתה ניסע לכיוון העיירה המקומית לורד . נסייר בעיר, נבקר באתריה , אחה”צ נצפה בתהלוכה המיוחדת המאפיינת את העיר . לינה בלורד.

יום 2

סירק דה גאברני - Circ de Gavarnie , פסגות אורדסה

נסיעה קצרה תביא אותנו  לפירנאים הצרפתים לשמורת סיריק דה גברני בה המפל הגבוה ביותר בצרפת. נצעד בתוך מכתש קרחוני מעוגל המשמר נוף בראשיתי ברוחב של 800 מ’ בנקודה הצרה ביותר ו-300 מ’ בחלקו העליון בפירנאים הגבוהים. ייחודו של הפארק במצוקיו המרשימים ופסגותיו המושלגות שבעת הפשרת השלגים יוצרות אין ספור אשדות. משם נמשיך ברכב מקומי ונצעד לעבר פסגות שמורת אורדסה. נשקיף על פסגת מונטה פרדידו. לינה בבקתה מקומית בפסגות ההרים.
קושי: בינונית –  קשה  15 ק”מ

יום 3

פסגת מונטה פרדידו - שמורת אורדסה – טורלה

יום מאתגר לפנינו . נעזוב את בקתת גוריץ ונצעד לעבר פסגת מונטה פרדידו .

הפארק הלאומי אורדסה ומונטה פרדידו הוא משמורות הטבע היפות בספרד. בשנת 1987 הכריז אונסק”ו על הפארק כאתר מורשת עולמית. השמורה היא תופעת טבע יוצאת דופן בה כמה מפסגות ההרים מתנשאים לרום של מעל 3,000 מ’. נוף השמורה נגזר מנסיגת הקרחונים בעידן הקרח האחרון שהביא ליצירתם של עמקי הפירנאים והקרקסים הקרחוניים המאפיינים את האזור. רחבי הפארק נשלטים על ידי פסגת המונטה פרדידו – ‘ההר האבוד’ Monte Perdido)) המהווה את הפסגה השנייה בגובהה בשרשרת הפירנאים ואת רכס אבן הגיר הגדול ביותר במערב אירופה. במהלך הטרק נעצור לתצפית על מפל קולה דה קבאיו – ‘זנב הסוס’, הקרוי על שם פיזור המים המיוחד הניגר מראשו מה שיוצר צורת מניפה המזכיר את קצה זנבו של הסוס. יום שרובו ירידה לתוך שמורת אורדסה. לינה בטורלה או בסביבה.

טווח: 15 ק”מ
שעות הליכה: 7-9 שעות
קושי: בינוני – קשה

יום 4

קניון האיניסקלו

ניסע לעבר קניון האיניסקלו  ((Anisclo המהווה בית גידול עבור מגוון רחב של בעלי חיים וצומח אופייני לפירנאים הגבוהים, בהם 32 סוגי יונקים ו- 65 מיני עופות. בקניון וסביבותיו ניתן למצוא מעל ל- 1500 מינים שונים של צמחים ובתוך זה סוגים שונים של חורש טבעי המורכבים מעצי אשור, אורן אשוח וכו’. נצעד לאורך הקניון עד לחיבורו לנהר הביוס (Bellos) יום רגוע בין נחלי הקניון .

שעות הליכה: 5 – 6 שעות הליכה
קושי: קל – בינוני

יום 5

עמק בנסקה - Val de Benasque

נסיעה קצרה תביא אותנו למרום עמק בנסקה ,אחד העמקים הפחות מוכרים בפירנאים. נצעד בתוואי של היובלים הראשונים של נהר האסרה (Esera) למרגלות ההר הגבוה בפירנאים – האנטו 3,404 מ’ (Aneto). יום טיול מרהיב ביופיו בעמקיו הפוריים ושלוחותיו המרהיבות של העמק יחד עם תצפית על מפל אייגואייט (Aiguallet ). עם תום המסלול נעזוב את הפרובינציה של אראגון ונשוב לקטלוניה. לינה בעיירה ויאיאה (Vielha) בירת עמק ארן (Val d’Aran).

טווח: 14 ק”מ
שעות הליכה: 8-9 שעות
קושי: בינוני – קשה

ימים 6-7

הפארק הלאומי אגואס טורטס

ביומיים הבאים נטייל באחת משמורות הטבע היפות באירופה ואחת הפנינות של חצי האי האיברי. השמורה היא אחת מ- 11 שמורות הטבע הלאומיות בכל ספרד ושטחה הוא 150 קמ”ר בלבד. שמה של השמורה, שפירשו בעברית הוא ‘מים מתפתלים’, ממחיש אולי בצורה הטובה ביותר את מה שילווה אותנו לאורך כל הטיול, הרבה מים – ברחבי השמורה כ- 50 אגמים ומאגרי מים קבועים ותקופתיים. בין תצורות הנוף שנראה בתחומי הפארק הוא מופע הררי דרמטי בהפרשי גבהים של החל מ- 1650 מ’ עד ל- 3,000 מ’, מגוון בוטני אלפיני עשיר ולא נשאר אדישים למראה הפרפרים שיעופפו סביבנו. את היום הראשון נתחיל בעיירה אספוט משם נוקפץ על ידי רכבים מקומיים לנקדות ההתחלה של הטרק. נצעד אל  לאגם

אגם סנט מאוריסי (San Maurici) שנסכר על יד הגנרל פרנקו בימי הדיקטטורה, נעלה לכוון מעבר ההרים פורט דה רטרה המהווה חלק מאחד מקווי פרשת המים של השמורה בין עמק ארן  (Aran) ובין עמק הפאיירסה (Pallaresa).משם בבקתת ההרים באחת מפסגות השמורה.

טווח: 15 ק”מ בכל יום הליכה
שעות הליכה: 7-8 שעות
קושי: בינוני

יום 8

מונסרט – ברצלונה – אירופה – תל אביב

נצא מארן ומשם נמשיך בנסיעה לרכס הרי המונטסראט (Montserrat) עליו יושב המנזר המפורסם בו נראה את פסל המדונה השחורה. לאחר ביקור במנזר וארוחת צהריים ניסע לשדה התעופה . לטיסה. חזרה מאוחרת בשעות הלילה.

  • שילוב של הפינראים הספרדים והצרפתים.
  • יומיים טרק בשמורת אגואסטורטס.
  • שמורת אורדסה.
  • עמק בנסקה.
  • כלכלה מלאה מארוחת ערב ביום הראשון עד לצהריים ביום האחרון
  • שמורת סיריק דה גאברני
  • מדריך הרים מקומי ומדריך ישראלי.
  • מיניבוס אישי לקבוצה.
  • פסגת מונטה פרדידו

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
07/07/2020 14/07/2020 עמרי אלמלח יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר: 250 €על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

העברות משדות התעופה לשטח ובחזרה.
לינה בבתי מלון ו – 2 לילות בבקתות הרים.
כלכלה - כל הארוחות במהלך הטיול – מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת צהריים ביום האחרון (חלק מארוחות הצהריים יהיה פיקניק בשטח)
מדריך הרים מקומי מוסמך על פי חוק בימי הטרק הרגלי
מדריך ישראלי מטעם "אקו" – גלעד בן צבי
תשר לנותני שרות מקומיים.
טיסה בינלאומית ומיסי נמל
כניסות לאתרים ושמורות הטבע

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
הוצאות בעלות אופי אישי.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.

לתשומת ליבכם

מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח.
גודל הקבוצה - 12- 18 מטיילים בלבד .
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טרק לטג’יקיסטן

את לבי השארתי בהרי הפאן המשורר הרוסי יורי ויזבור כתב בהשראת הנוף המדהים, הבתולי והפראי את שורת […]

אגם טורקנה: מסע אל ערש האנושות

האירופים הראשונים שהגיעו ב-1888 לאגם טורקנה שבלב המדבריות של קניה נותרו פעורי פה נוכח הטבע הציורי שנפרש […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.