טרק ברואנדה אל "ארץ אלף הגבעות"

טרקים

| 11 יום

הדפיסו שלחו שתפו
טרק ברואנדה הוא חוויה ייחודית המחברת בין כל החושים . רואנדה היא מדינה קטנה ויפה במרכז מערב אפריקה, ידועה בעיקר בשל הסביבה הטבעית המדהימה שלה, הרי געש גבוהים שנישאים אל על , אגמים רבים ויערות גשם 
רואנדה המכונה לעיתים "ארץ אלף הגבעות" בגלל הפסגות הרמות והגבעות הירוקות שמכסות את המדינה. היא מצויה במרכז אפריקה וידועה בעיקר בטבע הירוק והשקט שלה, ובמזג אוויר נוח.  

 

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב- קיגאלי

נצא בטיסת בוקר מוקדמת דרך יעד ביניים וונחת בקיגאלי הגעה לקיגאלי בצהריים, משם ניסע למלון להתארגנות קצרה. אחר הצהריים נערוך טיול רגלי קל בעיר, להרגיש תחושה ראשונית את העיר קיגאלי אל השוק הקרוב, איזור טיילת, רחובות צדדים תוססים.

לינה וארוחת ערב בקיגאלי. 

יום 2

אל דרום רואנדה

נשים את פעמנו לכיוון דרום רואנדה .לפנינו יום נסיעות ארוך אל עבר יערות הגשם של דרום רואנדה. בדרך נעצור בבוטראר בארמון המלך . הארמון בבוטראר הוא מבנה היסטורי שנבנה במאה ה-19 על ידי המלך המוסלמי ראג'ה גסיליבארו. המבנה הוא אחד מהאתרים התיירותיים המרכזיים של רואנדה, והוא מיוחס לתקופת השלטון של משפחת המלוכה האחרונה ברואנדה. בהמשך הנסיעה נעבור גם במטעי תה שפזורים לאורך הדרך ומשתלבים בנוף הירוק של רואנדה.

לינה במלון מקומי בחלק הדרומי של רואנדה.

יום 3

יער הגשם שמורת ניוגווה (Nyungwe)

לפנינו יום הליכה מלא בפארק הלאומי 'יער ניונגווה' שממוקם בדרום מערב רואנדה והוא ידוע ביער הגשם העתיק שלו, במגוון הביולוגי ובמאמצי השימור שלו. יער הגשם ניונגווה Nyungwe הוא אחד מיערות הגשם העתיקים ביותר באפריקה, עוד מלפני עידן הקרח האחרון. הוא משתרע על שטח של כ-1000 קמ"ר והוא מגוון להפליא בצומח ובחי. המגוון הביולוגי הפארק הוא ביתם של מגוון רחב של מינים, כולל למעלה מ-1000 מיני צמחים, 13 מיני פרימטים  ולמעלה מ-300 מיני ציפורים. זהו מקלט לאוהבי טבע וחוקרים כאחד. כניסה מוקדמת ליער הגשם, טיול למפל הגדול בבוקר הליכה של בערך 5 שעות. לאחר ארוחת צהריים כניסה למסלול הקאנופי, בערך כשעתיים.

לינה במלון מקומי בפאתי השמורה.

סה"כ כ- 7 עד 8 שעות הליכה.

יום 4

הליכה באיי אגם

בבוקר, לפני הפרידה מהעיירה רוסיזי, אשר קרובה ליער הגשם, נצא לשייט לאי, בו חיים מקומיים בדרך פשוטה, מסורתית. ביקור בשוק הגדול , טיול הליכה, עם נקודות תצפית על האגם והגבעות הטרופיות ומשם נסיעה של כשעתיים עד לעיירה קיבויה, אשר שוכנת על חוף  במרכז האגם שם תחכה סירה לשייט ל אחהצ באגם, לטיול הליכה של על אחד האיים, דרך סבך עצים עמוס בעטלפי פירות עד לפסגה, נוף מדהים על האגם ילווה אותנו עד למלון. 

לינה במלון על חוף אגם קיבו.

ימים 5-6

קונגו נייל טרייל לאורך אגם קיבו

קונגו נייל טרייל  הוא אחד משבילי ההליכה פופולרים ברואנדה ועובר לאורך החוף המערבי של אגם קיבו ברואנדה. והוא משתרע על מרחק של כ -227  קילומטרים. השביל עובר בנופים יפים, כולל גבעות מתגלגלות, מטעי תה וכפרי דייגים, המציעים נופים מדהימים של אגם קיבו והאזור הכפרי שמסביב. זהו מסע הליכה אנתרופולוגי מהמרתקים שהיבשת האפריקאית יכולה להציע. סה"כ הליכה של 39 ק"מ במשך היומיים.

לינה במלונות שלאורך השביל בנופי אגם קיבו.

יום 7

הר קבויה, אגמי התאומים

נסיעה מוקדמת בבוקר של שעתיים תביא אותנו, לעבר איזור הרי הגעש המפורסם של רואנדה. נצא לכבוש את הפסגה השלישית בגובה הר קבויה. הטיפוס להר עובר בכפרים מוזרים ומאד ייחודיים שפזורים לאורך שביל ההליכה. אחר הצהריים טיול הליכה בכפרים הסמוכים לאגמי התאומים עד לאגם בוררה ושם שייט שקיעה.

יום הכנה מעולה ליום הבא. סה"כ הליכה של 10 ק"מ עליה וירידה של 700 מטר.

לינה במלון באיזור.

יום 8

טיפוס להר הגעש ביסוקה, ברוכים הבאים לשמורת וירונגה!

היום הקשה ביותר בטרק – טיפוס על אחד משמונת הרי הגעש של רכס ההרים של שמורת וירונגה. טיפוס הר געש ביסוקה, לגובה של 3860. הר ביזוקה, הידוע גם בשם ויסוקה, הוא הר געש רדום הממוקם ברכס הרי וירונגה שבמרכז אפריקה על גבול רואנדה והרפובליקה הדמוקרטית של קונגו(DCR). אחד המאפיינים הבולטים של הר ביזוקה הוא אגם המכתש שלו, המכונה אגם נגזי. האגם תופס את מכתש הפסגה ומהווה יעד פופולרי למטיילים המטיילים לפסגת ההר.הטיפוס על ההר מציע נופים מדהימים של הרי וירונגה שמסביב, הצמחייה השופעת של הפארק הלאומי, ובימים בהירים, נופים מרוחקים של אגם קיבו.

בסיום ההליכה נחזור למלון ללינה ומנוחה.

סה"כ הליכה של 18 ק"מ עליה וירידה של 950 מטר.

 

יום 9

שייט קאנו בנהר המוקונגווה - קיגאלי

יום יותר רגוע, לתת לגוף לנוח מהטיפוס. שייט קאנו רגוע בנהר מוקונגווה, סיום מרתק ומרהיב לשייט שעובר בתוך הנופים של רואנדה ועובר בין יערות , כפרים וגבעות.

בסיום השייט נסיעה לקיגאלי ללינה.

יום 10

קיגאלי – אדיס – תל אביב

טיול אחרון בקיגאלי, מוזיאון רצח העם ביקור חובה לכולנו, כולל בביתן היהודי, נקנח בשוק קימירונקו. ומשם ניסע לשדה התעופה חזרה.

נחיתה בבוקר היום ה – 11 . 

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
22/01/2025 01/02/2025 שי טחנאי $4,161 $435 $4,596 $125 הנחה לנרשמים עד 23/09/2024
$75 הנחה לנרשמים עד 10/11/2024

תוספת ליחיד בחדר 510$דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל:

טיסות בינלאומיות ומיסי נמל
לינה - בתי מלון ובתי הארחה ברמת תיירות
כלכלה מלאה - מארוחת ערב ביום הראשון ועד ארוחת בוקר ביום האחרון
תחבורה - מיניבוס להסעות והקפצות ציוד
הדרכה – מדריך ישראלי מצוות אקו ומדריכים מקומיים על פי הצורך.
כניסה לאתרים ושמורות טבע בהתאם למסלול הטיול
תשר לנותני שירותים מקומיים
אשרת כניסה
דמי טיפול ורישום
מפגש הכנה לפני יציאת הטיול - אינטרנטי

המחיר אינו כולל:

ביטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות ושתייה
הוצאות בעלות אופי אישי

לתשומת ליבכם:

גודל הקבוצה - 10- 20 מטיילים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה ויחול שינוי, המחיר ישתנה בהתאם.
חיסונים - לקבלת מידע על חיסונים יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים. על כל המטיילים להיות מחוסנים נגד קורונה.
מסלול הטיול – תכנית הטיול כפופה לשינויים ותלויה במזג האוויר, בתנאי השטח ובנסיבות נוספות. באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה בהתאם לתנאים בשטח. בימים בהם אנו משתמשים בשירותי תעופה יתכנו שינויים במסלול הטיול בהתאם לשינויים בלו"ז הטיסות והגעת הכבודה האישית.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם ב"אקו".
התמונות הינן להמחשה בלבד והן באדיבות הספק.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

טיול משפחות לקצ'קר בתורכיה

טרבזון, חוף הים השחור, תורכיה, השעה שמונה בערב. כיכר אתאטורק במרכז העיר שוקקת חיים. בין המון הטורקים […]

קובה – סוף עידן הקומוניזם

החלום האמריקני קובה ניהלה מלחמת שחרור מספרד, מלחמה ללא הילה, מול אימפריה שדעכה מזמן. קובה ידעה את הקולוניאליזם […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק ברואנדה אל "ארץ אלף הגבעות"

טרקים

| 11 יום

הדפיסו שלחו שתפו