טרק לקצ'קר מזרח תורכיה

טרק לקצ’קר מזרח תורכיה

טרקים

מסע רגלי להרי הקצ'קר | 9 ימים

הרי הקצ'קר, מהווים את פסגת רכס הפונטוס, המשתרע במקביל ומדרום לים השחור, בצפון-מזרח טורקיה. המפנה הדרומי של הרכס, החלק "המדברי", הזוכה לכ- 900 מ"מ משקעים בשנה, מאופיין בכרי עשב, יערות מחטניים, פלגים זורמים, כפרים מבודדים על מדרונות תלולים ופריחה נאה. המפנה הצפוני, בו כמות המשקעים השנתית הממוצעת היא כ- 2500 מ"מ בשנה, הוא לא פחות מיער גשם טרופי. בין לבין מתנשא ההר, ששיאו 3932 מטרים מעל פני הים.

מסלול הטיול

יום 1

ת"א - טרבזון

נצא בטיסת בוקר לאיסטנבול ואח”כ נמשיך בטיסת המשך לחלקה המזרחי של תורכיה. נעלה על מיניבוס מקומי וניסע דרך מעבר אוביט (Ovit). בהתאם לזמן, נבקר באגם אלפיני מקומי שבאזור. אחר הצהריים נמשיך בנסיעה לעמק נהר הצ’ורו ונלון במלון מקומי ליד העיר איספיר (Ispir).

יום 2

דואלי

נשכים קום וניסע כשעה לנקודת המוצא של הטיול הנודד שלנו. מכאן נתחיל 5 ימים של הליכה בשטח ובכפרים. נצעד בנוף אלפיני, המאפיין את מורדות הקצ’קר עם הסתגלות להליכה ולגבהים. לאחר הליכה של כ- 4-5 שעות, נגיע לאתר הלינה שלנו באחו שנקרא דוואלי (Davali Yayla).

יום 3

אגם סואנלי

עם בוקר נקפל את המאהל ונמשיך לטפס במעלה הרכס, לאורך עמק מרשים ופריחות מרהיבות. נעבור בכרי המרעה המסורתיים של הכבשים והפרות מהכפרים הקרובים. לקראת אחר הצהריים, נגיע לאגם יפה בלב הרי הקצקר, אגם סואנלי (Soganli) ונתמקם בקרבתו. סך הכל הליכה 6-7 שעות.

יום 4

פסגת הקצ'קר

נשכים קום לפני הזריחה, נשתה משהו חם ונצא עם שחר לכיוון הפסגה הגבוהה ביותר ברכס הפונטוס – קצ’קר (Kackar 3937m). נתחיל בטיפוס קצר, שיביא אותנו למעבר הרים נמוך, לאגם דניז (Deniz Golu) המפורסם, שמימיו בצבע הטורקיז נראים מרחוק. משם נטפס שוב למעבר הרים נוסף, נרד למספר אגמים מקומיים, מהם נעלה אל פסגת הקצ’קר, ממנה נשקך נוף מרהיב של האזור. לקראת הצהריים, נרד חזרה לחניון ממנו יצאנו, ללילה נוסף במחנה באגם סואנלי. סה”כ הליכה 8-10 שעות.

ימים 5-6

אגמים, עמקים וכפרים

עם בוקר, נצעד צפונה, למעבר ההרים המחבר את עמק סואנלי לעמק קאברון (Kavrun) ומשם נרד לאורך העמק הקרחוני. נבקר באגם מרשים ונעבור מספר אוהלים של רועים, עד שנגיע אחה”צ לכפר יוקארי קברון (Yukari Kavrun- קברון העליונה), שימים רבים בשנה נמצא תחת מעטה ערפל. ניכנס לבית התה המקומי ונאכל את מאכל ההרים המפורסם של האזור – מוחלמה – ה”פונדו” המקומי – מין תערובת של גבינה וחמאה וקצת תבלינים – מחמם את הבטן וחוסם טוב טוב את העורקים. את הערב נבלה בבית ההארחה המקומי (הפשוט מאוד, יש לציין). סה”כ הליכה 8-10 שעות. למחרת, נטפס מקאברון אל אגם בויוק דניז (Buyuk Deniz Golu) וממנו נרד אל אגמי צ’אימקצ’ור (Caymakcur) האלפיניים. נאכל במקום צהריים ואז נמשיך לרדת אל הכפר צ’אימקצ’ור, שם יחכה לנו רכב מקומי שיוריד אותנו אל עיירת הנופש המקומית – איידר (Ayder). לינה במלון מקומי באיידר. סה”כ הליכה 7-8 שעות.

יום 7

איידר והסביבה

את היום ננצל להליכות קלות באזור איידר. נצא לסיור ביערות הגשם שמסביב לאיידר, בתוכם מתחבאים בנייני עץ מרשימים הידועים באזור בשם קונאק (Konak) והיו שייכים לסוחרים עשירים מהמאה התשע-עשרה (העם החי באזור זה של הקצ’קר נקרא “המשין”). הם דוברי ניבים ארמניים והיו ידועים כסוחרים ממולחים, כמו גם אופים מוכשרים במיוחד – את המאפים שלהם עוד נטעם בהמשך. נבקר במצודה ביזנטית מרשימה ובמפלים יפים לפני שנחזור למלון שלנו למנוחה. סה”כ הליכה 2-3 שעות (נסיעות קצרות באזור).

יום 8

טרבזון - איסטנבול - תל אביב

בהתאם לשעת הטיסה, נספיק לבקר במפלים יפים לא רחוק מאיידר ואז ניסע צפונה אל חופי הים השחור וחזרה מערבה אל שדה התעופה בעיר טרבזון. תם ונשלם.

רוצים לקבל עוד פרטים על הטיול?


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאה תאריך חזרה מדריך מחיר לאדם בחדר לשניים הנחת רישום מוקדם הערות הרשמה
טיול מיסי נמל מחיר כולל
13/08/2020 21/08/2020 גלעד בן צבי יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר ובאוהל: 200$על הלקוח/ה לבחור את מדיניות הביטול המתאים לו/ה. לפרטים לחצו כאן >>

דגשים מיוחדים

הטיול כולל

טיסות סדירות במסלול ת"א - איסטנבול - ארזורום, טרבזון - איסטנבול - ת"א.
תחבורה: "דולמושים" (מיניבוסים מקומיים המתאימים לאזור ההררי) לנסיעות הקבוצה.
דמי כניסה לכל האתרים הכלולים בתכנית.
כלכלה: פנסיון מלא במהלך הטרק, חצי פנסיון ביתר הימים, ארוחת בוקר ביום ה- 8.
לינה: בבתי הארחה מקומיים, ו-3 לילות באוהלים בתנאי קמפינג. יש להצטייד בשק שינה אישי. במקום יסופקו אוהלים ומזרנים דקים.
תשר לנותני שירותים מקומיים.
מיסי נמל וביטחון.
דמי טיפול ורישום.

הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען.
שתייה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות בעלות אופי אישי.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: מסע רגלי בנופים הרריים ומסורתיים, בתנאי שטח ומלונות צנועים, על רקע טבע ותרבות עשירים.
צוות: 12-20 מטיילים. מדריך ישראלי מצוות "אקו" יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי.
הטרק מיועד למטיבי לכת.
יש צורך בביטוח לטרקים.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

מסע להרי הקצ’קר בתורכיה

הפסגות המושלגות של הרי הקצ’קר, אגמי טורקיז, חופי הים-השחור, תושבים מקומיים על תלבושותיהם המסורתיות, תרבות חקלאית, מפלי […]

טיול משפחות לקצ’קר בתורכיה

טרבזון, חוף הים השחור, תורכיה, השעה שמונה בערב. כיכר אתאטורק במרכז העיר שוקקת חיים. בין המון הטורקים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק לקצ’קר מזרח תורכיה

טרקים

מסע רגלי להרי הקצ'קר | 9 ימים