טרק מון בלאן

טרקים

שוויץ – איטליה – צרפת | 11 יום

הר המון בלאן, או בצרפתית 'ההר הלבן' הוא ההר השני בגובה באירופה, באלפים ובמזרח התיכון.
בשיפולי ההר נמצא את "טרק סובב מון בלאן", זה אחד ממסלולי ההליכה היפים והמאתגרים באזור האלפים. טרק סובב מון בלאן עובר במשולש הגבולות של איטליה, צרפת ושוויץ. המסלול מוקף בנופים מדהימים של קרחונים, פסגות, אגמים ונחלים אלפיניים. הוא מתפרס על פני כ-170 ק"מ, ונחשב לאחד מהטרקים המפורסמים והמאתגרים באירופה.
ראשוני המטפסים במאה ה- 18, ז'אק בלמה וד"ר מישל פאקאר היו מחלוצי הטיפוס לפסגת ההר, והיוו השראה לתרבות מתפתחת וסגנון חופשה וטיול שהשתרשו בתרבות הפנאי האירופאית.

מסלול הטיול

יום 1

אל ההרים

בבוקר נמריא לרומא, ומשם בטיסה לטורינו. העיר האיטלקית הקרובה ביותר לאלפים. לאחר נסיעה  של שעתיים נגיע לקורמיור, עיירה איטלקית קטנטנה וחביבה, הנמצאת תחת פסגת המון בלאן. נתארגן מעט ואז נצא לטיולון סביב העיירה על מנת להתחמם לקראת הטרק.

 

לינה בבית מלון מקומי בעיירה קורמיור.

יום 2

מתחילים במסע !

נצא באוטובוס מקומי, אל Val Venni, ונטפס בעליה מתונה בעמק עד refuge Elisabetta, שקרוי על שם אליזבטה סולדיני, מטפסת הרים איטלקית ידועה. משם, נעלה ל-Col de Seigne, נקודת תצפית מרשימה בגבול בין איטליה לצרפת. מהאוכף נרד בירידה מתונה יחסית עד ל- refuge Des Mottets, מעיין לודג' הררי בלב ״עמק הקרחונים״, שבעברו היה רפת ומחלבה. העליות והירידות ביום זה הן אינן תלולות מאד ולכן מתאימות ליום הראשון בטרק האלפיני המאתגר.

כ-13 ק״מ, כ-500 מ׳ עלייה, כ-700 מ׳ ירידה. 

לינה בלודג' בחדרים של רביעיות, כשהמקלחת והשירותים הינם במסדרון.

יום 3

מעבר ההרים הגבוה

בבוקר נרד בעמק המכונה "עמק הקרחונים" ונתהלך בין כפרים קטנים ומשקים חקלאיים, נגיע לכפר הקטן La Chapieux, ומהכפר, נעלה כמעט קילומטר ונגיע לבקתה הממוקמת בפיסת שטח בעלת נוף עוצר נשימה, ליד מעבר ההרים Col de la Croix du Bonhomme. כן מתחבר גם ה-GR5, שביל מפורסם החוצה את כל האלפיים. נעבור בבקתה מקומית, וממנה נרד לעמק montjoie. את הלילה נבלה בבקתה מקסימה ממש ליד העמק, שבעברה שימשה כבית הארחה למובילי הסחורה בין צרפת לשווץ.

כ-19 ק״מ, ירידה של כ-600 מ׳, עליה של כ-900 מ׳.

לינה בבקתה צנועה במיוחד, ללא הציוד הגדול, בחדרים של 7-8 מטיילים.

יום 4

קרחון "Miage"

נשקים מוקדם, ונרד לכיוון העיירה Les Contamines. לאחר עצירה קצרה בסופר המקומי, ניסע מעט רק כדי לעבור את העיירה עצמה. משם – נעלה לצד הקרחון עד ל- Col de Tricot, ממנו נוכל לראות את כל הדרך עד ל-Col de Balme, אליו נגיע בהמשך הטיול. בדרכינו נעבור בשתי בקתות ונעצור להביט במספר תצפיות מופלאות עד שנגיע לעמק קרחוני קטן, נחבא ויפיפה בו נלון בבקתה משפחתית שהחלה את דרכה כחוות רועים אלפינית קלאסית.

כ-13 ק״מ, עליה מצטברת של כ-600 מ׳, ירידה של כ-760 מ׳.

לינה בבקתה צנועה דורמיטורית 

יום 5

קרחון "ביונסיי"

בבוקר נעלה אל מעבר ההרים Col de Tricot. משם נרד לעמק מלא מים, ונחצה בו גשר גבוה ומרשים, מהגשר נעלה לאתר הסקי Bellevue. בו עוברת רכבת המון בלאן המפורסמת, שנבנתה באמצע המאה ה-20, ועולה באיטיות כמה מאות מטרים בכדי להקל על תיירים את דרכם אל הרכס. מאתר הסקי, נרד ברכבל לעיירה לה-זוש, וממנה ניסע לשמוני. לבית מלון. 

כ-8 ק״מ, עליה מצטברת של כ-700 מ׳, ירידה של כ-475 מ׳.

לינה בבית מלון בשמוני.

יום 6

קצת נחת בין הקרחונים

שמוני הוא אחד מאתרי הסקי המפורסמים באירופה ואף בעולם כולו ובו עוברים רכבלים רבים המאפשרים התניידות באיזור. היום ניקח את אחד מהם ונעלה עד ל-plan du auguille  (מישור המחט), מתחת ל-"רכס הקוסמי". מהמישור נצא להליכה קלה יחסית, באזור המכונה "ים הקרח", איזור בו היה קרחון שהלך ונסוג במאה האחרונה, ומהווה עדות לשינויי האקלים המחריפים. מטרת היום היא לנוח מעט לקראת הימים הבאים שכן זהו יום קצר ורגוע יחסית.

כ-7 ק"מ, 450 מ' בירידה. 

לינה בבית מלון בשמוני.

יום 7

עוברים לשוויץ

נאכל ארוחת בוקר ונסע לכיוון קצה העיירה. משם נעלה ברכבל נוסף, ל״Col de balme״, (״קול״ = אוכף, פאס, מעבר הרים). זוהי נקודת הגבול בין צרפת לשוויץ ובה תצפית דרכה ניתן לראות עד אגם אמוסון השוויצרי. מהאוכף נלך על קו הרכס, נרד בירידה תלולה לכיוון עמק ״הענקים״, ששמו ניתן לו בשל הקרחונים הענקיים שיורדים אליו. מהעמק נעלה אל היער, נישן בכפר רועים קטן, ובליבו – מלון מטיילים.

כ-8 ק״מ, עליה של כ-200 מ׳ וירידה של כ-600 מ׳.

לינה במלון המטיילים, בחדרים משותפים שלא בכולם יש מקלחת/שירותים (הם יהיו במסדרון).

יום 8

האלפים השוויצריים

ביום זה נרגיש את הרגליים בצורה האופיינית לטרק מאתגר באלפים. מהכפר, נעלה דרך היער אל ערבות המרעה של Alp Bovine, איזור בו נמצאות חוות חקלאיות רבות, חלקן פעילות וחלקן נטושות. מהערבות נרד לכיוון אגם Champex. איזור חינני ומופלא שבמרכזו אגם כחול ועיירה שלווה המוקפים בפסגות מושלגות מרהיבות. מהעיירה ניסע לכיוון כפר הרועים פאולי, למלון משפחתי וקטנטן.

 

כ-16 ק״מ, עליה של כ-700 מ׳, וירידה של 750 מ׳

לינה בבית מלון משפחתי, בחדרים זוגיים ודורמיטורים (בהתאם לזמינות) 

יום 9

מדלגים לאיטליה

נקודם מוקדם ונפתח את הבוקר בעלייה ארוכה אך מתונה, אל Col de ferret grand, שהוא הגבול בין שוויץ לאיטליה, וממנו יורד Val Ferret האיטלקי, שם ניתן לראות את רכס המון בלאן המתפרס עד האופק. מהאוכף, נמשיך בירידה תלולה במיוחד לבסיס העמק, ונעלה שוב על הצלע המזרחית שלו. נלך מעל העמק מספר שעות, ולבסוף נגיע לבקתת בונטי המעולה, שקרויה על שם וולטר בונטי, מטפס הרים איטלקי אגדי.

הבקתה מפורסמת באירופה וידועה באוכל האיטלקי הצמחוני הטעים שלה. בבקתה נישן בחדרים קטנים, בהם ישנן 4 מיטות בכל חדר. לבקתה זו אין אפשרות להביא את התיקים הגדולים. השירותים והמקלחות הינם משותפים לכל הבקתה. זוהי הזדמנות להתחבר לתרבות הטיול באלפים, להכיר מטיילים נוספים וקבוצות כמונו. זהו הזמן להירגע ולשתות משהו טעים ולדבר על החוויות והמסלולים שחווינו עד כה. הבקתות הן חלק אינטגרלי מתרבות הטיול באלפים.

כ-17 ק״מ, עליה של כ-1200 מ׳ ויריד של כ-800 מ׳.

לינה בבקתת ״בונטי״ חדרים דורמיטורים 

יום 10

אל העיירה האיטלקית קורמיור

היום האחרון לטיול, נמשיך מעל עמק ה-Val Ferret, ומשם נגיע לתצפיות שכבר הרבה יותר קרובות למון בלאן עצמו, ועל קרחוני עמק ה- Venni.

נתחיל בעלייה החורגת מהשביל המוכר ונגיע לאיזור שהוא מעין "נספח" של השביל. באופן כללי אנו נעשה זאת במהלך הטיול מספר פעמים על מנת לגוון ולהגיע למקומות נסתרים שאינם חלק מהשביל המוכר. באיזור החורג מהשביל, נחצה שני עמקים, שבהם קיים סיכוי לא רע לראות מרמיטות או את יעל ההרים האלפנית. מהעמק השני, נעלה עוד קצת, על מנת לרדת על רכס ה-Mont de la Saxe. זו שלוחה ארוכה המתברכת בנוף מרהיב משני צדדיה. מהרכס נרד ונגיע לבקתה קטנה היושבת בנוף, בה נאכל ארוחת צהריים ואז נצא בירידה ארוכה ותלולה עד לעיירה האיטלקית Courmayeur. נקודת ההתחלה של הטיול.

 

כ-16 ק״מ, עלייה של 700 מ׳, ירידה של כ-900 מ׳.

לינה בבית מלון בעיירה.

יום 11

אל הפסגות – וחזרה הביתה.

עם בוקר, נעלה ברכבל ה-"מונטה ביאנקו", לגובה של 3482 מ' (!), שם נוכל לתצפת על האיזור בו הלכנו במהלך הטרק. כך, נסכם ונסיים הטיול שלנו. נאכל ארוחת צהריים במסעדה הגבוהה שברכס, ואחרי כן נרד למטה, ונצא בנסיעה חזרה לטורינו. חזרה הביתה.  נחיתה בבוקר היום ה- 12.

  • מסלול מגוון ומקיף, ויחד עם זה יעיל ומאוזן. אין הליכה מיותרת על כביש, ולא נעלה ברגל היכן שנוכל לעלות ברכבל.
  • לינה בתנאים טובים בעיירות הגדולות ולינת מעונות צנועה בבקתות ההרים.
  • בחירת מקומות הלינה המהנים והנופיים ביותר. מבלי להתפשר על אופי המסלול.
  • מזון מגוון ובשפע, ארוחות צהריים בפיקניק בשטח או בבקתות, ארוחות ערב במלונות/מסעדות מקומיות.
  • עליה ברכבל הגבוה – ה-sky-way שעולה לגובה של 3482 מ', לתצפית נפלאה.
  • הציוד הגדול יגיע מדי יום, פרט לשני הלילות בבקתות הגבוהות.
  • ניסיון ארוך שנים באלפים בתכנון טיולים והובלתם באופן בטיחותי התואם ליכולות המטיילים.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסה ת"א – אירופה - ת"א .
תחבורה: במהלך הטיול ניעזר במיניבוס להגעה מטורינו, ובאוטובוסים מקומיים בסביבת העיירה שמוני. כמו כן, נעשה שימוש ברכבלים הפזורים על הרכס, שמשמשים לסקי בחורף, או לקיצור עליות בקיץ…
לינה: מלונות קטנים ומשפחתיים במהלך הטרק ו – 2 לילות בבקתות הרים אליהן הציוד הגדול לא יוכל להגיע.
כלכלה: מלאה מהערב ביום הראשון ועד צהריים ביום האחרון. את ארוחות הבוקר נאכל בבקתות/במלונות. אלו יהיו ארוחות בוקר צנועות יחסית לסטנדרט הישראלי, ויכללו לחם, דייסה, קפה ומיץ, גבינה/ממרחים וכו'. את ארוחות הצהריים נאכל כפיקניק בשטח או בבקתה, את ארוחות הערב נאכל בבקתות, חוץ מבעירות בהן נלך למסעדות מקומיות.
הדרכה – מדריך מקומי מצוות אקו טיולי שטח ומדריך הרים מקומי
תשר לנותני שירותים מקומיים.

מחיר הטיול אינו כולל

ביטוח אישי ומטען.
שתייה והוצאות אישיות.
כל פעילות שאינה מופיעה בסעיף כלול.

לתשומת לבכם

אופי הטיול: טרק נודד באלפים האירופאים בין בקתות או עיירות קטנות. לא נעלה מעל גובה של 2500 מ׳ (לא יהיו בעיות נשימה או חמצן), אבל בכל יום הפרשי הגבהים יהיו גדולים, והממוצע ליום הוא כ-800 מ׳ בעליה מצטברת. כמו כן, גם הירידות עשויות להיות מאתגרות, שכן השבילים לעיתים תלולים או בוציים. בכל יום נלך בין 12-15 ק״מ בממוצע.
הערה חשובה: המון בלאן הינו חלק מרכס האלפים, וכמו בכל רכס הרים, עשויים להיות בו שינויים מהירים של מזג האוויר (גשם, סופות ואפילו שלג). אנו מזמינים מקומות בבקתות ובבתי המלון לאורך הטיול, ומתכננים את מסלולי ההליכה – אך חשוב לדעת ולהבין כי מסלול הטיול עלול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר להחלטת המדריך בשטח.
מיסי הנמל והדלק נכונים ליום פרסום הטיול. במידה והמחיר ישתנה, יותאם מחיר הטיול לשינוי שהתרחש
תנאי תשלום ודמי ביטול - כמופיע בדף הרישום המצורף.
הבקתות במהלך הטרק הן צנועות והלינה היא בתנאי מעונות דורמיטוריות.
את הציוד האישי פוגשים במהלך הטרק מלבד הלילה השלישי והתשיעי - את הציוד יעביר רכב מנהלה שבכל יום נשאיר לו את התיק הנוסף (בלבד) שהבאנו איתנו. בשתי בקתות, לא תהיה אפשרות להביא את הציוד, מפאת הדרך או המרחק.
הטיול מיועד למטיבי לכת בלבד או לאנשים בעלי כושר גופני ברמה גבוהה.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

עונת השלכת ביפן "העלים האדומים"

ביקור ביפן בעונת הסתו עשוי לחלץ קריאות התפעלות גם מפי הציניקנים שבינינו. לדעתי זו העונה היפה ביותר […]

קפריסין – גיאופוליטיקה אצל השכנים

סוף המאה ה-19, האימפריה העות'מנית הולכת ונחלשת, הבריטים מחפשים מאחזים אסטרטגיים, כמו המאחז בגיברלטר, שער הכניסה לים […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טרק מון בלאן

טרקים

שוויץ – איטליה – צרפת | 11 יום