טיול מסע ברכבת הטרנס – סיבירית

טיולי תרבות וטבע

טיול ברכבת פרטית ממוסקבה דרך מונגוליה לאגם באיקאל (Baikal) ועד לבייג׳ינג | 15 יום

המסע ברכבת טרנס סיבירית ממוסקבה דרך מונגוליה לבייג׳ינג הינו הרפתקה קסומה ומיוחדת. בדרך ההיסטורית חוצים שלוש מהמדינות הגדולות במסע של פעם בחיים עם רכבת פרטית, הכולל צוות בעל ידע רב ומסירות ומדריכים מומחים. הלינה ברכבת בתאים ברמות שונות, והארוחות מוגשות בקרונות המסעדה.

המסלול: הגעה וסיור במוסקבה, קאזאן (Kazan), ייקאטרינבורג (Yekaterinburg), נובוסיבירסק (Novosibirsk), אירקוטסק (Irkutsk), אגם בייקל (Lake Baikal), אולאן אודה (Ulan Ude) , מונגוליה (Mongolia), אולאן באטור (Ulan Bator) והאלפים המונגולים (Mongolian Alps), ושני ימי סיור בבייג'ינג.

**** במידה ועקב המצב בסין (וירוס הקורונה) ובהתאם להמלצות משרד הבריאות לא ניתן יהיה לטייל בסין, אנו נסיים את המסע במונגוליה.

מסלול הטיול

יום 1

ברוכים הבאים למוסקבה

ננחת במוסקבה, מטרופולין ברמה של בירות אירופאיות גדולות כמו מדריד ופריז.

לאחר מכן, נועבר למלון שלנו במוסקבה.

(ארוחת ערב כלולה).

יום 2

הצד היפה ביותר של מוסקבה

בבוקר נצא לסיור מעשיר במוסקבה, הכולל את השטח המרשים של הקרמלין ושם גם נבקר בקתדרלה מפוארת מימי הצאר. לקראת הערב, תזכו לקבלת פנים על הרכבת הפרטית שלכם לפני היציאה לדרך. נבלה את הלילה על הרכבת ונצא במסענו ממוסקבה.

(ארוחת בוקר, צהריים וערב כלולות).

יום 3

קאזאן (Kazan)

בבוקר נגיע לקזאן (Kazan),בירתה של טטארסטאן (Tatarstan). נצא לסיור בקרמלין הקאזאני (Kazan Kremlin), אתר מורשת עולמית של אונסקו (UNESCO) עם נוף פנורמי נפלא מעל נהר הוולגה (Volga), שם נלמד על ההיסטוריה הסוערת של מערכת היחסים בין הטארטארים (Tartars), הקוזאקים (Cossacks) והרוסים. לקראת הערב, הרכבת שלנו תמשיך במסעה מזרחה. נבלה את הלילה על הרכבת. (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 4

ייקאטרינבורג (Yekaterinburg)

הרכבת שלנו תעצור לקראת צהריים בייקאטרינבורג (Yekaterinburg), הבירה ההיסטורית של האוראלים (Urals). רוב האנשים זוכרים את העיר כמקום שבו נרצחו הצאר הרוסי ניקולאס השני ומשפחתו ב 1918. במהלך סיור קצר נראה את הקתדרלה של ״המושיע על הדם שנשפך״ (Cathedral of the Saviour on the Spilled Blood), אשר נבנתה ב 2003 לזכר האירוע ההיסטורי הטרגי הזה, ומרכז העיר שוחזר ב 2009 באופן אטרקטיבי. שוב על הרכבת, נמשיך במסענו דרך הערבות העצומות של מערב סיביר. נבלה את הלילה על הרכבת. (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 5

נובוסיבירסק (Novosibirsk)

בשעות הצהריים נגיע לנובוסיבירסק (Novosibirsk), ליבה של סיביר, היכן שיקבלו את פנינו באופן הרוסי המסורתי עם לחם ומלח. במהלך סיור עירוני קצר, נחווה את העיר הסובייטית ביותר בכל המסע. נראה את האנדרטה הטרנס-סיבירית העצומה ונהר אוב (Ob River) העוצמתי. נבלה את הלילה על הרכבת. (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 6

טרנס- סיביר (Trans-Siberia)

הרכבת שלנו תחצה את נהר ייניסאי (Yenisei River) ותמשיך להתגלגל דרך סיביר. השפים של הרכבת שוב ידגימו את הכישרון שלהם ויגישו מטעמים רוסים בסעודת "הצאר". נזכה לשילוב של עונג ואירוח רוסי. הרכבת שלנו תעבור ליד כפרים בעלי בתי עץ טיפוסיים ודרך יערות שדר על רקע של נוף הררי מרשים, ובתקווה גם לשמש מרובה. נבלה את הלילה על הרכבת. (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 7

אירקוטסק (Irkutsk)

ביום זה הרכבת שלנו תגיע לאירקוטסק (Irkutsk), הבירה של מזרח סיביר בתקופת הצארים. במהלך הסיור העירוני שלנו נראה את בתי העץ הסיבירים הציוריים ואת האנדרטה לזכר צאר אלכסנדר השלישי (המייסד של המסילה הטרנס סיבירית, אשר הוקמה ב 2003 במקום שבו פעם עמד האובליסק הטרנס- סיב (Trans-Sib Obelisk). לאחר ארוחת הצהריים נצא לביקור במוזיאון פתוח אשר מתמקד בחיים ובעבודה בסיביר ההיסטורית.

נאכל ארוחת ערב במסעדה ונחזור לרכבת שלנו. (ארוחת בוקר, צהריים וערב).

יום 8

אגם באיקאל (Lake Baikal)

לאחר ארוחת הבוקר נגיע אל נמל בייקל (Port Baikal) ונרד מן הרכבת. אגם בייקל הינו מאגר המים המתוקים הגדול ביותר בעולם. נגיע בסירה לליסטוויאנקה (Listvyanka), כפר סיבירי על גדותיו של אגם בייקל.
נבר במוזיאון בייקל אשר מציג את הצומח והחיי המייחדים את האגם ובשוק המקומי.

משם ניסע למשך מספר שעות לצידו של אגם בייקל, לאורך המסלול המקורי של המסילה הטרנס סיבירית. הרכבת שלנו תעצור למשך מספר שעות בנקודת נוף מיוחדת במינה, שם נוכל להינות באמת מהשלווה המלכותית של אוצר הטבע היוצא דופן הזה. ארוחת הערב תוגש כפיקניק על גדותיו של אגם בייקל, אם מזג האוויר יאפשר.

נבלה את הלילה על הרכבת. (ארוחת בוקר, צהריים וערב).

יום 9

מאגם באיקאל לאולאן אודה (Ulan Ude) ומשם למונגוליה (Mongolia)

מסענו ממשיך לאורך גדותיו של אגם בייקל הנדמים כאין סופיים, ומשם דרך עמק סלנגה (Selenga Valley) הנפלא ודרך השממה הפראית של הערבה ההררית הסיבירית המזרחית.
נצא לסיור באולאן אודה (Ulan Ude) ונהנה מקבלת פנים מסורתית באוהלי יורט (yurt), שם תודגם לנו הכנת אוכל מסורתית.
נבלה את הלילה על הרכבת. (ארוחת בוקר, צהריים וערב).

יום 10

אולן באטור (Ulan Bator) והאלפים המונגולים (Mongolian Alps)

ביום זה, אלו הששים לקום מוקדם יזכו לתפאורה המרהיבה של מונגוליה המרכזית, עטופה בנוף הררי, מנוקדת במחנות אוהלי יורט (yurt) צבעוניים ומיושבת בידי רוכבי סוסים בודדים. בבוקר נגיע לאולן באטור (Ulan Bator), בירתה של מונגוליה.

לאחר ארוחת הבוקר נרד מהרכבת וניסע לפארק הלאומי טרלג׳ (Terelj National Park), מזרחית לאולן באטור. כאן ניתן לראות את ההתיישבות האקזוטית של הרועים הנוודים באוהלים מסורתיים, עדרי סוסים, יאקים שעירים (scraggly yaks), מין של בהמה טיבטית פראית. נהנה מפיקניק צהריים המוגש בתפאורה הנהדרת הזו ולאחריה נצא למסלול הליכה כדי לצפות בנוף המרהיב הסובב אותנו. נתארח אצל משפחה מקומית ונוכל לחזות מקרוב בחיי היומיום האותנטיים של המקומיים.

הלילה נישן באוהלי יורט (yurt) בנופים היפים של האלפים המונגולים (Mongolian Alps). זוהי חוויה נדירה וחלום שמתגשם עבור חובבי טבע. (ארוחת בוקר, צהריים וערב).

יום 11

אולן באטור (Ulan Bator)

נתעורר לבוקר מרהיב בפארק הלאומי טרלג׳ ונהנה מארוחת בוקר במחנה.

לאחר מכן ניסע לאולן באטור  לסיור עירוני ובו נראה נראה, בין היתר, את מנזר גאנדאן הבודהיסטי המרשים (Gandan Buddhist Monastery) ואת מוזיאון ההיסטוריה.

נאכל ארוחת צהריים מונגולית ולאחריה תהיה לנו הזדמנות נדירה לצפות בהופעה של אומנות עממית מונגולית מסורתית, הכוללת שירה גרונית, כנרות של ראש סוס (horse-headed fiddle playing), לבוש לאומי וריקודים.

נחזור לארוחת ערב ברכבת ונמשיך במסענו על הרכבת לכיוון סין. נבלה את הלילה על הרכבת. (ארוחת בוקר, צהריים וערב).

יום 12

חוצים את מדבר גובי (Gobi Desert)- העיר הסינית ארליאן (Erlian)

לקראת הצהריים, נגיע לגבול הסיני-מונגולי, לעיריה ארליאן, שם תחכה לנו הרכבת הסינית שלנו. הרכבת הרוסית הפרטית איננה יכולה להמשיך משם לבייג׳ינג משום שיש הבדל בין מרווח המסילה הרוסי והסיני.
נעלה על הרכבת הסינית ונמשיך בנסיעה לעיר הבירה הסינית, בייג׳ינג, של כ- 16 שעות בערך. ברכבת הסינית אין מקלחות ואין בתאים שירותים. בכל קרון יש שני תאי שירותים. נבלה את הלילה על הרכבת. (ארוחת בוקר, צהריים וערב)

יום 13

בייג׳ינג (Beijing)

אחה"צ נגיע להמולה של בייג׳ינג. נצא לסיור בן מספר שעות בכיכר טיאננמן (Tiananmen Square) העצומה, ובעיר האסורה (Forbidden City), הארמון האימפריאלי לשעבר, בה נוכל לראות את המקדשים והאולמות המרובים שבו. נבלה את הלילה בבית המלון שלנו בבייג׳ינג.

(ארוחת בוקר, צהריים וערב).

יום 14

חומת סין (The Great Wall of China) וברווז בנוסח פקינג (Peking Duck)

ביום זה הסיור שלנו ייקח אותנו לחומת סין האדירה, הפלא השמיני של העולם. הקיר האדיר משתרע למשך יותר מ -6000 קילומטר לאורך הנוף הכפרי.

לאחר מכן נבקר בארמון הקיץ, פארק ענק הנמצא מצפון מערב לבייג'ינג ובו קומפלקס של מבנים, גנים ואגם מלאכותי. הוא נחשב לארמון הקיץ הגדול ביותר בעולם. בשנת 1998 הכריז אונסקו עליו כאתר מורשת עולמית.

את הלילה האחרון שלנו במסענו נבלה בבית המלון שלנו בבייג׳ינג. (ארוחת בוקר, צהריים וערב).

יום 15

פרידה מבייג׳ינג לקראת החזרה הביתה

לאחר ארוחת הבוקר, תועברו לשדה התעופה. (ארוחת בוקר)

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

הציגו לנו רק מבצעים!דגשים מיוחדים

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות מוסקבה - ת"א, בייג'ינג - ת"א.
אשרות כניסה לסין (ויזה לסין).
לינה ברכבת, 3 לילות בבתי מלון 5 * (לילה אחד במוסקבה ושני לילות בבייג'ינג) ולילה אחד באוהלי יורט (yurt)*, בהתאם למפורט במסלול הטיול.
לילה באוהל יורט בשמורת טבע במונגוליה: האוהלים מחוממים. מטיילים שהזמינו קטגוריה VIP או BUSINESS class יקבלו אוהל יורט עם שירותים ומקלחת פרטיים. מטיילים שהזמינו FIRST CLASS PLUS או FIRST CLASS ישתמשו בשירותים ומקלחת משותפים מחוץ לאוהל .
הסעות והעברות בהתאם למפורט במסלול הטיול.
כניסה לכל הסיורים והמקומות כמפורט במסלול הטיול.
סיורים מאורגנים כמפורט במסלול הטיול.
כלכלה מלאה לכל אורך הטיול כמפורט במסלול הטיול, למעט ביום הראשון והאחרון לטיול. הארוחות מוגשות ע"י מלצרים בקרונות המסעדה.
רופא על הרכבת (ממוסקבה ועד הגבול הסיני).
תשר לאנשי השירות ברכבת.
דמי רישום וטיפול.
שירותי מזוודות בכל תחנות הרכבת.
מסמכי נסיעה מפורטים ויומן אישי.

המחיר אינו כולל

מיסים ממשלתיים בכניסה או ביציאה.
ביטוח נסיעות- כבודה, ביטול ואישי. הביטוח הוא חובה.
עלויות כבודה עודפת וכן הוצאות אישיות כגון כביסה, בר, משקאות ותקשורת.

לתשומת לבכם

הטיול בהדרכת מדריך מומחה מצוות אקו מותנה במינימום 16 נרשמים. במידה ולא יהיו מספיק נרשמים, ההדרכה תינתן באנגלית ע"י מדריכיה המנוסים והמקצועיים של הרכבת.
לאור הלוגיסטיקה המורכבת של הטיול הזה לעיתים ישנם שינויים בלתי נמנעים.
התמונות הינן להמחשה בלבד והן באדיבות הספק.
חיסונים: יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית או מרפאות מטיילים לקבלת ייעוץ.
דרכון: דרכון תקף לחצי שנה לפחות ובו שני דפים ריקים לפחות.
טיסות: ע"פ מדיניות חברות התעופה, בטיסות קבוצתיות לא ניתן לבצע הושבה מראש. חלק מחברות התעופה מאפשרות לבצע הליך בידוק אישי (צ'ק אין) באינטרנט 24 שעות לפני הטיסה ובמסגרתו לבחור מושב בטיסה. על המטייל להיכנס לאתר חברת התעופה הרלבנטית ולבצע זאת בעצמו. במקרים בהם אין חברת התעופה מאפשרת זאת 24 שעות לפני הטיסה, על המטייל להגיע לנמל התעופה מוקדם מספיק (כשלוש שעות לפני הטיסה) אם ברצונו להגדיל את אפשרות הבחירה, ולבחור לעצמו ולמי שמטייל עמו מושבים סמוכים. יודגש כי כל נושא ההושבה בטיסות אינה באחריות אקו, ואקו כפופה למדיניות ההושבה הקבוצתית של חברות התעופה השונות. כרטוס מוקדם (לא בכל החברות זה אפשרי), שינוי מועד יציאה או חזרה, שדרוג למחלקת עסקים, בחירת מושבים מועדפים ושירותים אישיים נוספים הנוגעים לתעופה, אם וככל שניתן להציעם בטיול זה, יוכלו להתבצע, בכפוף למדיניות חברת התעופה, בעלות נוספת ומשתנה הכוללת את מחיר חברת התעופה ודמי הטיפול. לצורך שירותים אלו אנא פנו אל הנציג המטפל בכם באקו.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

סיביר ואגם בייקל

"ספסיבה, דז'דושקה בייקל" (תודה, סבא בייקל), קרא נהג הסירה ששייטה לידינו ופרש זרועות ארוכות לצדדים. הסירות קיפצו […]

"הקופצים מעל האש" – מדורת השבט של האומה הרוסית

רוסיה נתפסת כיעד בעל קירות תודעתיים, ארכיטקטורה אפרורית, דיקטטורה קשה ועתיד לוטה בערפל. אחותה המסתורית, הגדולה מדי והמסורבלת […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול מסע ברכבת הטרנס – סיבירית

טיולי תרבות וטבע

טיול ברכבת פרטית ממוסקבה דרך מונגוליה לאגם באיקאל (Baikal) ועד לבייג׳ינג | 15 יום