טיול למצרים בעקבות ספינת השמש כולל שייט על הנילוס

טיולי תרבות וטבע

12 יום מצרים מקיף כולל שייט על הנילוס | 12 יום

הדפיסו שלחו שתפו
מצרים הקדומה היא אחת התרבויות המרתקות ביותר בעולם בחמשת אלפי השנים האחרונות. עמק הנילוס הוא ערש התרבות הפרעונית, והוא טומן בתוכו אוצר בלום של פירמידות, מקדשים, מבני קבורה, פסלים ותבליטים. העושר התרבותי שוכן על רקע של נהר הנילוס ונאת מדבר ירוקה עם מטעי תמרים ופירות טרופיים המלווה אותו ברצועה צרה בתוך מדבר של חולות והרי גרניט.

הטיול למצרים עובר ברחבי המדינה בנופים הכפריים הפסטורליים ומתמקד בתרבות המפוארת של תקופת הפרעונים במצרים העתיקה.

מסלול הטיול

יום 1

תל אביב - קהיר

נצא בטיסת בוקר לקהיר. לאחר הנחיתה בצהרים, נבקר באנדרטת קבר החייל האלמוני שהוא גם יד הזיכרון לנשיא המנוח אנואר סאדאת. נמשיך לסיור במסגד איבן טולון, המסגד הקדום ביותר העומד על תילו בקהיר, והשלישי בעולם בגודלו. לעת ערב נמשיך ללינה בבית מלון באזור גיזה.

יום 2

יום של פירמידות: גיזה, ממפיס סאקרה

נתחיל את יומנו מוקדם בביקור בפירמידות בגיזה, אחד משבעת פלאי תבל העתיקים – נבקר באתר הפירמידות הגדולות, השמורות והמרשימות מכולן, הפירמידות מוקפות במצטבות – קברי האצילים. משם ניסע מספר דקות אל נקודת תצפית מרהיבה בה נוכל לחוש בעוצמת המראה של כל הפירמידות. לאחר מכן נבקר במקדש הספינקס, האל בעל גוף אריה ופני אישה, השומר על הפירמידות, ומקדש חפרן. משם נמשיך בנסיעה אל ממפיס (Memphis), אחת מבירותיה הקדומות של מצרים הפרעונית ונסיים את יומנו בסקארה ((Saqqarah אתר הקבורה המרכזי של מצרים העתיקה, בו נמצאים פירמידת המדרגות, קברי האצילים ודרך התהלוכות. בסקארה ניכנס לביקור באחת מן הפירמידות ובקבר של אחד מן האצילים הקבור לצד מלכו האהוב. בסיום הביקור נחזור ללינה במלוננו.

יום 3

לוקסור – גדה מערבית – עמק המלאכים

בשעות הבוקר נצא לעבר שדה התעופה בקהיר לקראת טיסת פנים אל לוקסור(Luxor)  השוכנת על הגדה המזרחית של נהר הנילוס, היא תבאי העתיקה. נתחיל בביקור בעמק המלכים, הוואדי הסגור והמוגן בו בחרו מלכי העבר למקום מנוחתם, נבקר בחמישה מהקברים, כולל קברו של המלך המפורסם תות-ענח-אמון. בחלק אחר של הוואדיי,  דיר אל באחרי, נבקר במקדש המלכה הפרעונית חתשיפסות. נבקר בכפר הפועלים דיר אל מדינה, ובמקדש המתים, שהקים רעמסס השלישי (מדינת האבו). בסיום הביקור נחצה את הנילוס ללינה בלוקסור

יום 4

לוקסור – תחילת הפלגה

הבוקר נמשיך בסיורנו בעמק המלכים, נבקר במקדש של סתי' הראשון ונבקר  בקברי אצילים שנקברו לצד המלכים אותם שרתו.. לאחר ארוחת הצהרים נעלה על הספינה אשר תשמש ביתנו בארבעת הימים הבאים, לקראת ערב נערוך ביקור במקדש לוקסור (Luxor Temple),  בו הוכתרו רבים ממלכי הפרעונים. לינה בספינה.

יום 5

כרנק ולוקסור

נתחיל את יומנו בסיור מקיף במתחם הענק של מקדש כרנק (Karnak Temple)  עם שדירת הספינקסים, פסלי הענק, אולם העמודים והאגם המקודש. נבקר במוזיאון של לוקסור, המציג תבליטים ופסלים המתארים חגיגות וטקסים עתיקים, נחזור לאוניה לארוחת ערב והמשך ההפלגה.

יום 6

מקדשי אדפו וקום אמבו

היום נבקר במקדש אדפו(Edfu)  על שם אל הנץ “הורוס” אשר נבנה בתקופה ההלניסטית  והמשיך לשמש כמקדש בתקופה הרומית. מקדש זה הוא אחד המקדשים השלמים ביותר ששרדו במצרים. משם נפליג אל עבר המקדש הייחודי והמפואר של קום אומבו (Kom Ombo), המקדש נמצא בעיר על שמה הוא נקרא ונבנה בשני שלבים, חלקו הראשון נבנה בתקופה של השושלת הפתולמאית וחלקו השני נבנה בתקופה הרומית. לעת ערב נגיע להמשך השיט וארוחה ערב בספינה

יום 7

אסואן והאובליסק הבלתי גמור

היום נסייר בסביבותיה של אסואן, נצא לצפות בסכרים אשר נבנו בין השנים 1960-1970, נמשיך אל האובליסק הבלתי גמור (Unfinished Obelisk) הממחיש טכניקות עבודות אבן מצריות עתיקות, ניתן להבחין בברור בקווי הצבע ובמיקומם. נבקר במקדש פילי (Philae)  הייחודי המוקדש לאלות איזיס וחתחור וממוקם כיום  באי אגילקיה (Agilkia),  באגם נאצר אשר שוקם על ידי אונסק”ו. אחר הצהריים נחזור לספינה ללינה וארוחת ערב

יום 8

אסואן – אבו סימבל - קהיר

היום נצא מוקדם בבוקר דרומה לאבו סימבל (Abu Simbel)  הנמצאת בקרבת הגבול הסודני. נבקר במקדשי השמש המרשימים החצובים בסלע, ונצפה בפסלים העצומים של רעמסס השני ואשתו האהובה נפרטרי. המקדשים הוזזו ממקומם במבצע הנדסי מזהיר בעת הקמת הסכר והצפת אגם נאצר. ע"פ לוח הזמנים נצא לשדה התעופה לקראת טיסתנו חזרה לקהיר..

יום 9

קהיר - אלכסנדריה

הבוקר השכם  נצא בנסיעה  לעבר אלכסנדריה Alexandria),) העיר השנייה בגודלה במצריים השוכנת לצד הים התיכון, עיר בעלת היסטוריה מרתקת.. לאחר ביקור בבית הכנסת אליהו הנביא המחודש, נבקר במבצר קאטביי( Qaitbay ), אחד המבצרים החשובים ביותר במצרים שנבנה בשנת 1477 , ובנוי על יסודות המגדלור המפורסם של אלכסנדריה ובו נמצאת תבנית רציפה של חותמי שלמה. נטייל מעט על הטיילת הידועה בשם קורנייש ( Kourneish ), נתרשם מ”עמודי פומפי( Pompey’s Pillar) הגדולים מסוגם מחוץ לאימפריה הרומית והקטקומבות שנמצאות לצידם, ששימשו בעת העתיקה כקברים לפרים. לאחר יום מלא וגדוש ניסע אל מלוננו בעיר ללינה וארוחת ערב

יום 10

אלכסנדריה - קהיר

הבוקר נשלים את ביקורנו באלכסנדריה, נבקר במוזיאון אלכסנדריה שבו נמצאים ממצאים מכל החפירות היבשתיות והתת ימיות שנערכו בעיר. נתוודע למיקום הספרייה הגדולה בעולם שהוקמה ליד המקום בו היתה הספריה המפורסמת של אלכסנדריה מהתקופות ההלניסטית והרומית. בתום השלמות נחזור לקהיר ללינה וארוחת ערב

יום 11

קהיר העתיקה ושוק חאן חלילי

את היום נקדיש לקהיר. לאחר שטיילנו במקומות החשובים במצריים נוכל להבין ולהתרשם טוב יותר מביקור במוזיאון הארכיאולוגי המצרי המרשים, הנחשב לאחד המוזיאונים החשובים והמרתקים בעולם. לאחר מכן ניסע לביקור בעיר העתיקה של קהיר שם נבקר בכנסייה הקופטית המפורסמת (El Moallaqa) ובבית הכנסת העתיק על שם בן עזרא הידוע בכינויו כבית הכנסת של הלבנטינים. . לאחר ארוחת הצהרים נסייר בשוק חאן אל חלילי: זהו שוק צבעוני ומלא חיים עם ריחות, תבלינים וממתקים והוא פועל בקהיר מן המאה ה- 14 ברציפות. בערב נצא לארוחה מיוחדת על גדת הנילוס, משם נחזור למלון ללינה.

יום 12

קהיר תל אביב

הבוקר נבקר במוזיאון הציוויליזציות החדש ונראה את המומיות של הפרעונים, אשר הועברו אליו בטקס מרשים. לאחר מכן ניפרד ממצרים בביקור במצודת העיר שנבנתה על ידי צלאח א-דין ובמסגד האלבסטר הממוקם בתוכה, אשר נבנה על ידי שליט מצריים, מוחמד עלי, בתקופה העות'מנית. לאחר תצפית פרידה מקהיר, נצא לקראת טיסתנו חזרה לתל אביב.

 • מלונות ברמה גבוהה ביותר
 • ביקור מקיף בפירמידות בגיזה
 • טיסות ישירות היוצאות בבוקר וחוזרות בערב- ניצול מקסימלי של הימים
 • ביקור באלכסנדריה ובספרייה המפוארת
 • טיול מקיף בעמק המלכים
 • אסואן והאובליסק הבלתי גמור
 • שווקי קהיר הצבעוניים
 • 2 טיסות פנים
 • שייט 4 ימים על הנילוס באוניה מפוארת

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.

תוספת ליחיד

 

 • ניתן להתחיל את התשלומים קודם ולפרוס ליותר תשלומים
 • חובה לעשות ביטוח בריאות – ניתן לעשות דרך משרדנו, 3 חודשים טרם היציאה
 • יש לעשות ביטוח ל-11 ימים.


דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות: טיסה בינלאומית ישירה לקהיר
2 טיסות פנים
לינה: מלונות בדרגת תיירות גבוהה(4-5 כוכבים)
תחבורה: אוטובוס תיירים ברמה גבוהה
שייט: כמפורט במסלול
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון+ פנסיון מלא בימי השייט
מים: בקבוק מים ליום
מדריך: מצוות אקו יוביל את הטיול בעזרת צוות מקומי
דמי כניסה וסיורים באתרים כמפורט במסלול
קבוצה: גודל קבוצה 15-26 מטיילים
ויזה למצריים
תשר לנותני השרותים המקומיים
דמי רישום וטיפול
מפגש הכנה לטיול

מחיר הטיול אינו כולל

בטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות, שתייה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי ( כביסה, טלפונים, משקאות, ארוחות נוספות, וכדומה)
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

פסטיבל אטי אטיאן בפיליפינים

בשבוע השלישי של חודש ינואר הקרוב העיירה קאליבו באי פאנאי אשר בפיליפינים תלבש חג. בשבוע זה יחגג […]

קניה – אגם נאקורו: מיליון פלמינגו לא טועים

גבעות שחורות סוגרות על אגם קטן שלאורך חופיו נמתח פס עבה צבוע ורוד. זהו אגם נאקורו שבקניה, […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חושבים על הטיולים שלנו? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול למצרים בעקבות ספינת השמש כולל שייט על הנילוס

טיולי תרבות וטבע

12 יום מצרים מקיף כולל שייט על הנילוס | 12 יום

הדפיסו שלחו שתפו