טיול עצמאי לקמבודיה וצפון לאוס

| 14 יום

הדפיסו שלחו שתפו
קמבודיה, המדינה הקטנה שבמדינות דרום מזרח אסיה, היא אחד מיעדי הטיולים המרתקים במזרח אסיה, המזרח האמיתי, של פעם... בניגוד למצופה, היא הרבה יותר מאשר מקדשי אנגקור, המוכרים לכל והם באמת מפלאי תבל. פנום פן הבירה מציעה שילוב מיוחד של אדריכלות קמרית-צרפתית-מודרנית, טיילת נהדרת על נהר המקונג, מקדשים עתיקים, נזירים משוטטים וחיי לילה מעולים. דרומה משם, ממתינות ההפתעות האמיתיות של קמבודיה: פארקים לאומיים של ג'ונגלים, איונים ומפרצים חבויים, עיירות דיג מנומנמות, מטעי פלפל רחבים, ים של שדות אורז עם כפרי מיעוטים משובצים ביניהם, הרים מרשימים הצופים לים סין הדרומי, נהרות נפלאים בהם אפשר לשוט בין מנגרובים, ואיים שלא היו מביישים את תאילנד ביופיים.

לאוס, המדינה הפחות מוכרת והיותר מסתורית מבין שלוש המושבות הצרפתיות לשעבר בהודו-סין, מאפשרת הצצה חד פעמית ומרתקת אל אורח החיים המסורתי בדרום-מזרח אסיה הסמויה מן העין, באזורי השפלה הפוריים ובעומקו של נהר המקונג. בעת העתיקה נקראה לאוס "לאן שאנג" - ארץ מיליון הפילים. הטיול יתמקד בצפון לאוס, והוא ייקח אותנו אל המיטב שיש ללאוס להציע - נבקר בכפרים ונכיר בני מיעוטים, נעבור דרך נופים עוצרי נשימה של מערות, מפלים, שדות אורז והרי קארסט. מתמהיל נפלא של ערים, דת, כפרים, טבע ותרבות מקומית.

מסלול הטיול

יום 1

הגעה לויין טיאן

בשעות הצהריים ננחת בבנגקוק (Bangkok) שבתאילנד. נאסוף את המזוודות ונעבור באופן עצמאי לטיסה לויין טיאן (Vientiane) – עיר הבירה של לאוס. עם הנחיתה יחכה לנו הנהג המקומי וייקח אותנו למלון. בשעות הערב נוכל לצאת להסתובב בטיילת המקונג ושוק הלילה הסמוכים למלון. לינה בויין טיאן.

יום 2

אל לואנג פראבנג

בשעות הבוקר ניסע לשדה התעופה ונטוס ללואנג פראבנג (Luang Prabang), השוכנת בלב לאוס, בין ההרים, ממש בתוך מפגש נהרות. בלואנג פראבנג נמצא ערש התרבות הלאוסית העתיקה – היא מלאה במקדשי פאר וספוגת מורשת, נזירים מסתובבים בה ולקראת ערב שומעים את שירתם מהמקדשים. עם הנחיתה נפגוש את הצוות המקומי ונצא לסיור בעיר. נבקר במתחם ארמונות המלך ובמוזיאון הרשמי של המדינה, בו מרוכזים כל האוצרות הלאומיים שנאספו לאורך השנים. נמשיך לסיור בין מקדשי העיר המרשימים, נגיע אל מקדש ויסאון (Wat Visoun), המקדש העתיק ביותר בעיר, ואל מקדש סיאנג תונג (Wat Xieng Thong) – "מקדש עיר הזהב" המרהיב ביופיו, שמהווה את אחת הסיבות להפיכתה של העיר כולה לאתר מורשת של אונסק"ו. נעלה לראש גבעת פוסי (Phousi Hill) בלב העיר – נקודת תצפית מרשימה על הפנינסולה שעליה יושבת העיירה. משם נרד הישר אל שוק הלילה הססגוני אליו מגיעות כל יום תושבות כפריות מהסביבה למכור מעבודות ידיהן. לינה בלואנג פראבנג.

יום 3

טבע ותרבות בלואנג פראבנג

בשעות הבוקר נבקר בשוק פוסי (Phosy Market) – השוק הגדול ביותר בלואנג פראבנג בו נוכל למצוא הכל מהכל – מוצרי טקסטיל, פירות מיובשים, ואפילו בעלי חיים. נצא בנסיעה יפיפייה טבולה בירוק לשמורת מפלי קואנג סי (Kwang Si Waterfall) הענקיים והמרשימים – רשת של מפלים ובריכות של מי טורקיז בלב אזור מלא סחלבים וציפורים מצייצות. לאחר טבילה במים והתרעננות, נמשיך לביקור במרכז לשיקום דובים אסייתיים, ולאחר מכן נעלה על מעבורת קטנה ונשוט לצד השני של הפנינסולה, אל מקדש צ'ומפט (Wat Chomphet) שממנו – לאחר טיפוס קצר – נצפה בנוף מרהיב על העיירה. נמשיך לגנים הבוטניים פה טאד קה (Pha Tad Ke Botanical Garden) הסמוכים, שבהם נוכל ללמוד על המגוון הבוטני העצום הקיים בלאוס ועל השימושים השונים שעושים המקומיים בצמחים בשביל מזון ורפואה. נטייל במתחם הפסטורלי, בין גינת ג'ינג'ר, גינת "צמחים לבריאות האישה", בריכות חבצלות מים ועוד. בסיום הביקור נשוט בחזרה לגדה השנייה ונחזור למלון. לינה בלואנג פראבנג.

יום 4

נזירים בזריחה ואל צפון לאוס השבטית

נקום בשעת בוקר מוקדמת ועם הזריחה נצא לצפות בטקס הענקת מנחות לנזירים (Morning Alms Ceremony). בכל בוקר הנזירים עוברים בשורות ארוכות, יחפים וכתומים, בעוד המקומיים יוצאים מבתיהם על מנת לתת להם מנחה – אוכל להתקיים ממנו – כמקובל במדינות הבודהיזם הטראוודי. נחזור למלון לארוחת בוקר, ולאחר מכן נצא לנסיעה מתפתלת ונופית אל הכפר נונג קיאו (Nong Khiaw), השוכן על גדות הנהר וטובל בנוף הררי וירוק. בדרך  נעצור לשייט בסירה ארוכת זנב אל מערות פאק או (Pak Ou Caves) שלהן היסטוריה עתיקה ומודרנית. המערות מלאות באינספור פסלי בודהה והגישה אליהן אפשרית רק בשייט. נמשיך בנסיעה עד לנונג קיאו, נתמקם במלון ונצא לטיול רגלי קצר כדי להתחיל להכיר את האזור המיוחד. לינה בנונג קיאו.

יום 5

כפרי המיעוטים בנונג קיאו

היום יוקדש לטיול רגלי בין שבטי המיעוטים של אזור נונג קיאו, אשר עדיין שומרים על דרך חיים עתיקה כפי שנהגו אבותיהם. נעצור לביקורים בשבטי הרים שונים: המונג (Mong), יאהו (Yrou), לאוסון (Laosun), תאי-דאם (Thai Dam) ועוד. נסייר בין השבטים, נראה אותם מתנהלים בחיי היום יום, נתוודע לאמונותיהם ולהבדלים ביניהם. במהלך הטיול נהנה גם מהסביבה הירוקה ומהנופים המשגעים. לינה בנונג קיאו.

יום 6

הכפר המבודד מואנג נוי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשייט חווייתי בנהר אל הכפר המבודד והמיוחד, מואנג נוי (Muang Ngoi), אבן שואבת לתרמילאים בלאוס. בדרך נרד מהסירה להליכה רגלית אל מפל מיוחד (כ-45 דק' הליכה לכל כיוון). נמשיך בשייט עד שנגיע למואנג נוי, ואת המשך היום נקדיש לטיול באזור במהלכו נהנה מנופים משגעים של שדות אורז רחבים וצוקי קארסט מרשימים. נצא להליכה קלה לכפר באן נה (Ban Na), ונסייר בכפרים החקלאיים בהם נפגוש את מיעוטי ההמונג (Hmong) וקאמו (Khamu). נחזור למואנג נוי באמצעות טרקטור או טוק-טוק מקומי, ובשעות אחה"צ המאוחרות נשוט בחזרה לנונג קיאו. לינה בנונג קיאו.

יום 7

אל קמבודיה

בשעות הבוקר המוקדמות נחזור ללואנג פראבנג. ניסע ישר לשדה התעופה ונטוס לסיאם ריפ (Siem Reap) – בירתה העתיקה של ממלכת הח'מר, אשר שלטה על שטח נרחב מקמבודיה, תאילנד ו-וייטנאם של היום. ההיסטוריה של העיר האגדתית מתפרשת על המאות ה-8–13 לספירה, שמקדשיה המופלאים נבלעו בתוך הג'ונגלים של קמבודיה ומבניה האחרים נהרסו כליל עם הזמן. נגיע בשעות אחה"צ, נפגוש את הצוות המקומי וניסע למלון. בערב נצא לסיור בשוק הלילה השוקק של סיאם ריפ. לינה בסיאם ריפ.

יום 8

קומפלקס המקדשים אנגקור ואט

קומפלקס המקדשים אנגקור ואט (Angkor Wat) הוא אחד מאתרי המורשת של אונסק"ו, אחד מפלאי עולם ואחד ההישגים המזהירים ביותר בתולדות האנושות, והיום אנחנו נסייר בין הפלאים הללו. נשכים קום ונהנה מקסם הזריחה בתצפית ממקדש אנגקור ואט (Angkor Wat) – אחד המקדשים הגדולים בעולם. נראה את שער העיר אנגקור טהום (Angkor Thom), ונמשיך למקדשי הבאיון (Bayon), עם פרצופי האבן הענקיים של בודהה שמביטים לכל עבר. נסייר גם בטרסת הפילים ו"המלך המצורע" (Elephant and Leper Emperor Terrace), במקדש באפון (Baphoun Temple), ובמקדש טה פרום (Ta Prohm) המיוחד – דוגמא לאופן בו כוחות הטבע השתלטו על מקדש שבנה האדם ויצרו מראה מעורר התפעלות. לינה בסיאם ריפ.

יום 9

אגם טונלה ועמק 1000 הלינגמים

בשעות הבוקר נבקר בשוק המרכזי של סיאם ריפ, ולאחר מכן ניסע לאגם טונלה (Tonle Sap) שם, בהתאם למפלס המים, נשוט בין הכפרים הצפים ונראה את התושבים המשמרים טכניקות דייג מסורתיות. נמשיך בנסיעה לעבר מקדשים שעדיין חבויים במעמקי הג'ונגל: נעלה במדרגות דרך ג'ונגל יפהפה אל "עמק 1000 הלינגמים" (Kbal Spean), מקום בעל חשיבות להינדואיזם, בו מפוסלים באבן אלפי פסלים ותגליפים לכבודו של האל שיווה. נבקר במקדש בנטי סראי (Bantey Srei) הקטן והמיוחד, הבנוי מאבן חול ורודה, מבודד בג'ונגל ובו גילופי אבן מרשימים, וכן במקדש סאמרה (Banteay Samre) השקט. בשעות הערב נצפה במופע של קרקס פארה (Phare Circus) הכולל פעלולים עוצרי נשימה, והוא גם בעל תרומה לקהילה שכן מאחוריו עומד ארגון ללא מטרות רווח שמפעיל בית ספר ללימודי אמנויות לילדים ממשפחות מעוטות יכולת. לינה בסיאם ריפ.

יום 10

גשרים, מקדשים ועכבישים בדרך לפנום פן

בשעות הבוקר נצא בנסיעה דרומה לכיוון בירת קמבודיה, פנום פן (Phnom Penh). בדרך נבקר בגשר נאגה ("Naga Bridge" – Kampong Kdei) המרשים, אשר נבנה במאה ה-12 עם עשרים קשתות אבן ופסלים של האל המיתולוגי נאגה. ציור של גשר זה מופיע על שטרות של 5,000 ריאל (המטבע המקומי). נמשיך למקדשי סאמבור פריי קוק (Sambor Prei Kuk) אשר ג'ונגל פראי "השתלט" עליהם, ושם נוכל ללמוד על התרבות העשירה שהייתה בקמבודיה עוד לפני התקופה האנגקורית (של אנגקור ואט). נמשיך לכפר סקון (Skuon) הידוע יותר בתור "כפר העכבישים" בזכות השוק המפורסם שלו שבו נמכרים עכבישים מטוגנים הנחשבים למעדן מקומי. בסוף היום נגיע לפנום פן, שם נלון.

יום 11

פנום פן

פנום פן היא עיר בירה עם אווירה מיוחדת, אשר ההיסטוריה המרתקת שלה מביטה מכל פינה. נצא לביקור במתחם המפואר של ארמון המלך (Royal Palace) שעד היום מלך קמבודיה ומשפחתו מתגוררים בו, ובפגודת הכסף (Silver Pagoda) הסמוכה שקרויה על שם 5000 אריחי הכסף שברצפתה. נבקר באנדרטת העצמאות (Independence Monument) שנבנתה ב-1953, כאשר קמבודיה קיבלה עצמאות מהשלטון הצרפתי, ונטפס במדרגות אל מקדש ואט פנום (Wat Phnom) שיושב על ראש הגבעה היחידה בעיר, שם גם נלמד על מקור שמה של פנום פן. נמשיך להיכרות עם הסיפור הקשה והמרתק של תקופת הקמר רוז' במהלכה נהרגו כמעט 20,000 אזרחים קמבודיים. נבקר בטואול סלנג (Tuol Sleng) – בית סוהר ששימש לכליאה ועינויים של מתנגדי המשטר, ובשדות הקטל צ'אונג אק (Cheunk Ek Killing Fields) – שם אותם מתנגדים הוצאו להורג, וכיום עומדת במקום פגודת הנצחה ייחודית. אם יישאר זמן, נבקר גם באחד משווקי העיר. לינה בפנום פן.

יום 12

החופים היפים של קפ ואי הארנבים

בבוקר נמשיך את מסענו דרומה וניסע לעבר החופים של קמבודיה. נגיע לקפ (Kep), עיירה בעלת קו חוף משגע שבעבר שימשה כאתר נופש של האליטה הצרפתית. נעלה על סירה ונשוט כחצי שעה אל האי קו טונסאי – "אי הארנבים" (Koh Tonsay), שהוא אי מיוחד ובתולי, עם חופים יפים ואווירה מקומית ושלווה. לאחר שנהנה מהאי הקטנטן, עליו חיות באופן קבוע שבע משפחות בלבד, נשוט בחזרה לקפ ונמשיך בנסיעה לקמפוט (Kampot). לינה בקמפוט.

יום 13

שמורת הר בוקור

היום נהנה מהנופים הדרמטיים של קמבודיה כאשר נטייל בפארק הלאומי הר בוקור (Bokor Mountain National Park). נצא למסלולי הליכה קלים, נבקר במפלים יפהפיים ובעיירה נטושה, ונהנה מנקודות תצפית מרהיבות של הג'ונגל מצד אחד ורצועת החוף עם המפרצים והאיים הקטנים מהצד השני. לסיום היום היפה נצא לשייט בנהר בעת השקיעה. לינה בקמפוט.

יום 14

קמפוט וסיום הטיול

את היום האחרון של הטיול נקדיש לסיורים בקמפוט, עיר נעימה ושקטה המוקפת הרים ונהרות. נטייל במרכז העיר, בחלק העתיק שלה עם הבתים הקולוניאליים שנשארו מהתקופה הצרפתית, ובטיילת שעל גדות הנהר. נבקר במטעי הפלפל השחור ונלמד על הגידול העיקרי והגאווה המקומית של קמפוט, ולאחר מכן נחזור בנסיעה לפנום פן, משם נטוס לבנגקוק. נעבור עצמאית לטיסה בחזרה לישראל.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?


תאריכי יציאה ומחירים

כרגע אין תאריכי יציאה קרובים לטיול

נשמח לשלוח לכם הודעה כשיקבעו התאריכים ולעניין אתכם בהרשמה.
השאירו לנו את פרטיכם בטופס המצורף וניצור עמכם קשר בהמשך.

רוצים לקבל עדכון כשיהיה תאריך?

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

שדה חייב להכיל לפחות 2 תווים

כתובת דואר אלקטרוני לא תקינה

טלפון חייב להכיל לפחות 9 ספרות

אנחנו מעוניינים לקבל עדכונים במייל או בSMS על טיולים.אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

לואנג פראבנג – לאוס של הדקה ה- 90

מי שאינו מכיר את דרום מזרח אסיה השם לאוס ולואנג פראבנג (Luang Prabang) בירתה העתיקה, נשמעים כמקומות […]

לאוס – ביקור בכפר של דזו' – הכפר דונקאו

לפני מספר חודשים במסגרת ניסיונותיי ליצור קשר עם מקומיים לצורך איסוף מידע על לאוס הכרתי את דז'ו. […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול עצמאי לקמבודיה וצפון לאוס

| 14 יום

הדפיסו שלחו שתפו