אתיופיה

טיול לאתיופיה

אתיופיה היא חיה נדירה ושונה בנוף האפריקאי. שילוב של נסיבות מוזרות והיסטוריה ייחודית הם כנראה האחראים לכך, ותעיד על כך מסורת כתיבה של אלפיים שנה. רבים הם הישראלים שיש להם 'חולשה' לאתיופיה, הן בגלל הקשרים ההיסטוריים הענפים בין שתי המדינות, שהתחילו עוד מימי המלך שלמה, והן בגלל שרבים מתושבי ישראל הגיעו משם. אתיופיה היא מגנט למי שיש לו אהבה להיסטוריה, לשורשים, וגם - חיבה לשבטיות ולססגוניות של אפריקה (80 שבטים, שלכל אחד מהם שפה, מוסיקה וריקודים משלו).

טיול לאתיופיה אל מדבר דנקיל

טיולי תרבות וטבע

מסע אל המדבר החם ביותר בעולם כולל ביקור באקסום בעת חגיגות הטימקט

טיול אל אחד האזורים הקשים אך הייחודיים ביותר בעולם – מדבר דנקיל – בו ניחשף למראות עוצרי […]

9 ימים

אין תאריכים כעת

טיול לאתיופיה מקיף כולל חגיגות המסקל

טיולי תרבות וטבע

מהקיסרות הנוצרית בצפון ועד שבטי נהר האומו כולל חגיגות המסקל נהר האומו בדרום כולל

טיול לאתיופיה בעת חגיגות המסקל, חגיגות מציאת הצלב עליו ניצלב ישו, הנו טיול לאחת הארצות המרתקות בעולם […]

16 יום

אין תאריכים כעת

11 יום

אין תאריכים כעת

טיולים מאורגנים לאתיופיה

רבים מהטיולים לאתיופיה מתחילים בצפון – מקום מושבה של הקיסרות הנוצרית לשעבר. באהיר דר, בירת מחוז אמהרה הנוצרי, שוכנת על גדות אגם טאנה, מקור הנילוס הכחול, ומפליו ידועים בשם מפלי הנילוס הכחול. שם נערוך שייט קסום ונבקר בכנסייה. זו תהיה ההתחלה של חשיפתנו לכנסיות האתיופיות עם ציורי הקיר המרהיבים המאפיינים אותם ומספרים רבות על המורשת של המקום. בגונדר, בירת אתיופיה במשך 250 שנה, נבקר במתחם המבצרים של קריית השלטון, בבריכת המלך פאסיל ובכנסיית "אור השילוש".  לאחר מכן, נטייל בפארק הלאומי הרי הסימיאן, שהיה מקום מושבם של המלכה יהודית המיתולוגית ויהודי אתיופיה. נלמד על תופעות הטבע הייחודיות שיצרו את הצוקים המרובעים של השמורה, ואם יתמזל מזלנו נפגוש חיות בר האופייניות לאזור: בבוני הג'ילדה, היעלים ושועל הסימיין. נסייר בלאליבלה, הידועה כ-"ירושלים החדשה" בזכות כנסיותיה המופלאות החצובות בסלע. כנסיות אלה שימשו כתחליף לעולי הרגל שלא יכלו להגיע לירושלים. נבקר באקסום, בירת הממלכה האקסומית העתיקה, ונראה את ארמון מלכת שבא.

טיול לאתיופיה עם אקו טיולי שטח

הטיולים לאתיופיה של אקו מאפשרים השתתפות בחגיגות החשובות של אתיופיה – חגיגות המסקל באקסום, המציינות את מציאת הצלב לפי המסורת המקומית, חגיגות הגנה, חג המולד האתיופי, והטימקט, חג ההתגלות האתיופי. כמו כן, חלק מטיולינו חושפים את המטיילים לאזורים הפחות מוכרים של אתיופיה- מדבר דנקיל, המדבר החם ביותר בעולם עם נופיו הדרמטיים. דירה דאווה והרר הנמצאות במזרח, כור היתוך צבעוני של סוחרים ערבים, הודים, סומלים ושבט האורומו. וכמובן שבטי הדרום, שבט הקונסו הידועים בגובהם, שבט ההאמר הידועים במריחת שערם באוקרה ובחמאה, שבט המורסי שנשותיו נוהגות לשים צלחות בשפתן התחתונה, שבט הדסנצ'ה הנוהגים לצלק את גופם, ועוד.

טיולים מאורגנים לאפריקה