טיול מאורגן לבהוטן

טיולים לבהוטן

בהוטן היא ארץ שמספר גורמים מייחדים אותה על פני שאר העולם, ובשל כך, מעוררים את סקרנותו. היא הממלכה הבודהיסטית העצמאית האחרונה, שתושביה מתעקשים לשמור על אורח חייהם המסורתי. המטרה המוצהרת של מנהיגה היא לחיות באושר ולא להתעשר. היא סגורה בפני תרמילאים עצמאים, ובעצם מחייבת את מטייליה להיצמד לאזורים מסוימים ולשלם על כל יום שבו הם נמצאים במדינה. הסיבה לכך היא החשש של הממשלה מעודף תיירות שיקלקל את אורח חייהם המסורתי של התושבים. מממלכה סגורה זו, יצאה 'נבחרת הכדורגל הגרועה בעולם', מקום 209 מתוך 209, שרבים מאוהדיה הם נזירים. רק ב-2015, היא הפתיעה בניצחונה נגד סרי לנקה.
15 יום

מועדי יציאה: 13.10.24

טיול לבהוטן עם אקו טיולי שטח

בטיול לבהוטן ננסה להכיר את הבהוטנים עד כמה שניתן. עם אקו, תוכלו לבקר גם במחוזות המזרחיים הנידחים, שם חיות קבוצות אתניות רבות הדוברות שפות שונות, וחלקן מונות 1000 איש בלבד. נפגוש את הנוודים החיים בהרים, נלמד על כלכלת האושר של בהוטן מאת נציג מהממשל, נצפה במופע מחול בהוטני ובסרט מקומי, נשתתף בסדנת מדיטציה ונפגוש רופא מסורתי. נראה יערות אורנים, קרחונים, כפרים עם בתי עץ מסורתיים, ומקדשים הבנויים על צוקים. בטראשיגנג, העיירה המזרחית ביותר בבהוטן, נבקר במקדש גום קורה, ונכיר את בני שבט הברוקפה, נוודים שבמקור הגיעו מטיבט. נבקר בכפר טראשיינגצה, המפורסם בכלי העץ שתושביו מייצרים.

בלונטסה, נכיר את אומנות האריגה המסורתית של בהוטן, המאופיינת בדוגמאות מסובכות וצבעוניות. נבקר בבומטהנג, מרכז הבודהיזם הבהוטני. לפי המסורת, ציפור לבנה הורתה לנזיר לבנות שם מנזר. נבקר במקדש ג'מביי, שלפי המסורת, הוא נמנה על אחד מ-108 המקדשים שנבנו תוך יום אחד כדי 'למסמר' לאדמה מפלצת שהפילה את חיתתה על האזור. נבקר במבצר טרונגסה, המשקיף על נוף הררי מרהיב, ובפונאקהא, בירתה לשעבר של בהוטן. נסייר בטהימפו, העיירה השוכנת בלב יערות. נסייר בפארו, העיר המערבית השוכנת בלב עמק ירוק ושופע. נטפס למנזר טקטסאנג המפורסם, הקרוי גם 'קן הטיגריסים'. מנזר זה, הידוע במיקומו המוזר על קצה הצוק, נחשב למנזר הקדוש ביותר בבהוטן. עם אקו, תוכלו לשלב את הטיול לבהוטן עם מחוז גוואהטי הנידח והפראי של הודו.

למי מתאים לטייל בבהוטן

הטיול לבהוטן הוא פנינה למטיילים אוהבי נופים, אזורים נידחים, תרבות ומסורת, ומעוניינים בבודהיזם המיוחד שצמח בין הרי ההימלאיה, ובתרבות המקומית הרוויה בערכיו.

טיולים מאורגנים לאסיה והפסיפיק