טיול מאורגן לדרך המשי

טיולים לדרך המשי

דרך המשי היא סדרה של דרכים יבשתיות וימיות שקישרו בין צ'אנג אן שבסין לאתרים במזרח הרחוק, המזרח התיכון, צפון אפריקה ואירופה. דרך זו היא אבן דרך משמעותית בהתפתחות האימפריה הפרסית, הסינית וההודית. ניצניה החלו עוד בתקופה הפרהיסטורית, אז האדם הקדמון החל לביית את בהמות המשא כדי לשאת משקלים ממקום למקום, וכך התפתח המסחר. ביות הסוסים וביות הגמלים הם שאפשרו את המסחר ברחבי אסיה, אפריקה ואירופה. ערבות הדשא של מרכז אסיה הפרידו בין השטחים החקלאיים למדבר, מה שאפשר את מעבר שיירות הסוחרים מבלי שהללו יסתכסכו עם בעלי אדמות בשטחים חקלאיים צפופים. אבן דרך בהיסטורית דרך המשי היא שנת 130 לפנה"ס, אז שושלת האן הקימה שגרירויות באסיה המרכזית שהגיעו עד לסוריה, כדי לפתח את המסחר בין המדינות. אבן דרך נוספת היתה כיבוש מצרים על ידי האימפריה הרומית, אז החל להתפתח סחר בין רומא וצפון אפריקה לערי המזרח הרחוק, והביקוש למשי גבר.

טיול לדרך המשי בקירגיזסטן ובמערב סין

טיולי תרבות וטבע

מסע ייחודי החוצה אזורים גיאוגרפים ברחבי היבשת ומפגשים עם מיעוטים אתניים בהדרכת זאב פוקס

"דרך המשי" – די בשתי מלים אלה כדי להצית את דמיונו של כל מטייל. זהו טיול שאין […]

19 יום

מועדי יציאה: 06.06.24

10 ימים

אפריל 2025 (משוער), תאריכים יפורסמו בהמשך

דרך המשי – תרבות, אומנות והיסטוריה

תרבויות מרכז אסיה הושפעו רבות מהמעבר של סחורות, טכניקות אומנות, ארכיטקטורה ורעיונות בשטחן. כיום, ה'קרוואן סראי', החאנים שברחבי מרכז אסיה, הם עדות לימים המפוארים הללו, כמו גם המסגדים המרהיבים ותעשיית המשי של אוזבקיסטן, השטיחים של קירגיזסטן וטורקמניסטן, הבגדים הצבעוניים שנהוג ללבוש בטג'יקיסטן, ומנהגיהם השונים של תושבי המדבר הסיני, אשר כולם הושפעו מבית ומחוץ. גם כיום יש נוודים בדרך המשי, אך מסוג אחר- מטיילים הנמשכים לשילוב של נופים ירוקים ונופי מדבר, תרבות עשירה, אומנות והיסטוריה.

טיול לדרך המשי עם אקו טיולי שטח

אקו לוקחת אתכם לטיולים מקיפים בדרך המשי, ולתרבויות השונות החיות לאורכה- לדרך המשי המערבית ברכבת פרטית, לערים העתיקות של אוזבקיסטן על המדרסות והמסגדים שלהן, לתרבות הנוודים של קירגיזסטן, לקהילות המוסלמיות ומיעוטים אחרים במערב סין, ולמשלחת מיוחדת לטורקמניסטן, חבל ארץ הנסתרת מעיני העולם שיחסית מעט תיירים פוקדים אותו. בטיולים לדרך המשי נעבור במרחבים עצומים עם ישוב דליל, כפרים קטנים ונידחים עם מסורות ייחודיות, מדבריות אדומים, נאות מדבר ירוקים, הרים גבוהים, צחיחים או מיוערים, עם פסגות מושלגות, אגמי תכלת, נהרות עצומים, ערי מבצר עתיקות, מסגדים, חאנים, וקהילות יהודיות עתיקות יומין, שחלקן שגשגו מדרך המשי.

טיולים מאורגנים לאסיה והפסיפיק