טיול מאורגן ללפלנד

טיולים ללפלנד

לפלנד, המכונה "ארץ שמש החצות", נמצאת מצפון לחוג הארקטי. מדובר בממלכה עתיקה, שכיום משתרעת על פני כמה מדינות - נורבגיה, שבדיה, פינלנד ורוסיה. ממלכה זו הייתה ארצם של הנוודים הסאמים, הידועים גם כ'לאפים'. בעבר הם נהגו לחצות את חלקיה השונים של לפלנד במסלול הנדידה הקבוע עם אילי הצפון. כיום, מעטים עושים את הדרך הזו, והרוב המוחלט כבר אינו מתפרנס מאילי הצפון. עם זאת, הביקור בלפלנד עדיין מספק הצצה לאלה המעוניינים בתרבות הכה מיוחדת וכה נדירה, שכה רבות נכתב עליה, למרות שהסאמים מונים 70 אלף איש בלבד. בקיץ לפלנד הירוקה והשופעת מושכת מטיילים ותרמילאים רבים, ובחורף היא המכה של כל אוהבי החורף וכל מה שקשור לספורט חורפי. בעצם, מדובר באחד האזורים המעטים בהם אפשר לחצות מרחבים שלמים באופנועי שלג.

טיול ללפלנד עם אקו טיולי שטח

בטיול ללפלנד הפינית ולפלנד השבדית, נרכב על גבי אופנועי השלג, נחצה אגמים קפואים, נראה מרחבי שלג אינסופיים, ונתנסה במזחלות השלג המפורסמות. נסייר בערבות הקרח באמצעות רחפת, ונלך על גבי הים הצפוני הקפוא בעזרת נעלי שלג מיוחדות. נלבש חליפות ציפה מיוחדות, שהקור והמים אינם חודרים לתוכן, נטבול במי הקרח הקפואים, נצוף על הגב וניהנה מהנופים הקפואים שמסביב. נשתתף בסדנת הישרדות, בה נלמד להבעיר אש במצבי קור קיצוניים, לבנות אוהלי טיפי, ולשחק כדורגל על הקרח. נצא לשייט ב'סאמפו', שוברת הקרח המפורסמת השוברת את מי הים הקפואים באמצעות משקלה- 3 וחצי טון.
נסייר בארמון הקרח, הכולל כפר איגלו, מתקני קרח ושלג למיניהם, פסלי קרח, בר קרח וחדרי מלון עם קירות, מיטות ורהיטים מקרח. בכל קיץ ארמון הקרח נמס, ובחורף הוא נבנה מחדש. נבקר ב'מעונו הרשמי' של סנטה קלאוס, ובמפלים הקפואים של קניון קורומה, אתר פופולארי למטפסי הקרח. נכיר גם את התרבות המקומית- ניחשף לאורח חייהם של הסאמים, נשתתף בדיג בשיטה המסורתית, נלמד לנהוג על מזחלות איילים ונקבל 'רישיון נוהג אייל מוסמך'. וכמובן, אם יתמזל מזלנו, נראה את אורות הזוהר הצפוני, תופעת הטבע המהפנטת בה השמיים 'מרקדים' בשלל צבעים.

טיולים נוספים ללפלנד מבית אקו

אקו טיולי שטח מציעים מגוון טיולים בלפלנד ובסביבותיה, כולל שייט בים הבלטי מהלסינקי בירת פינלנד, לשטוקהולם בירת שבדיה.

טיולים מאורגנים לאירופה והמזרח התיכון