טיול מאורגן למונגוליה

טיולים למונגוליה

ממונגוליה יצאו ג'ינגיס חאן ולוחמיו, שעם מיעוט אמצעיהם ובעיקר אומץ, אחדות ואכזריות, כבשו כמעט את כל העולם הישן. היום מונגוליה היא ארץ מישורית נידחת, עם מדבריות עצומים הקפואים בחורף, ערבות עשב אינסופיות, אגמים ויערות. כמו פעם, רבים התושבים החיים באוהלים מסורתיים, באורח חיים נוודי. זהו בעצם אחד ממעוזי הנוודים האחרונים בעולם.
16 יום

מועדי יציאה: 28.06.24

9 ימים

אין תאריכים כעת

טיול למונגוליה עם אקו טיולי שטח

הטיול למונגוליה עובר בכמה תחנות חשובות. למשל, מנזר אמרביאסגלאנט, הנחשב לאחד ממוסדות הדת המרכזיים במונגוליה ומורכב מעשרים ותשעה מקדשים שונים. שם נחווה את טקס ה'פוג'ה' היומי, ונחזה בנזירים המשננים מנטרות טיבטיות. נבקר בהר הגעש אוראן טוגו, נטפס לפסגתו, ונצפה על הנופים המרהיבים שסביבו.

נסייר בעיר מורון העתיקה, ונבקר בבית הקברות מתקופת הברונזה המוקדמת, שם קבורים מנהיגים לוחמים מבני השבטים המקומיים. נרכב על סוסים לאורך אחד ממקורות המים המתוקים הגדולים בעולם- אגם חובסגול, שם חיים בני הצאטאן, המתפרנסים מראיית איילים. נבקר גם באגם ארכיל, תחנתם של עופות המים בדרכם מיערות הטייגה הסיביריים לארצות הבלקן ואפריקה. נטפס על הר הגעש חורגו, נצפה על המכתשים ושדות הלבה הסובבים אותו, ונחצה את שדות הבזלת שביניהם צמחו עצי אורן. ולבסוף, נבקר במערת הכלב הצהוב, שנוצרה מהתפרצות וולקנית של הר הגעש.

נסייר בחארחורין, בירת הממלכה המונגולית של המאה ה- 13  בתקופת הזוהר שלה. בשיאה, הממלכה השתרעה מקוריאה ועד הונגריה, והפילה את חיתתה על העמים. נבקר בשרידי העיר העתיקה ובמוזיאון ארדן. בטיול מיוחד של אקו בזמן פסטיבל נאדאם, נצפה בחגיגות, שהן בעיקר משחקי הספורט של המונגולים- היאבקות מונגולית, קליעה בקשת, מרוצי סוסים, ותהלוכות ססגוניות.

בדולון חודאג, נצפה במרוץ הסוסים הקשה ביותר בעולם. נבקר במנזר גנדן, המנזר הקדום ביותר במדינה, ובפארק הלאומי טרלג', שם נהגו ראשי המפלגה הקומוניסטית לנפוש בסופי שבוע. נראה את תצורות הסלע המעניינות של הפארק, לרבות סלע הצב, המסמל חכמה ואריכות ימים

מונגוליה הפראית עם אקו טיולי שטח

הטיול למונגוליה משולב בלינה בגר, האוהל המונגולי המסורתי. באקו, ניתן לחוות את מונגוליה גם במסגרת מסע ברכבת הטרנס סיבירית, עם התחלה במוסקבה ונסיעה דרך אגם בייקל והערבות המונגוליות לבייג'ינג. אוהבי הטרקים יכולים להשתתף בטיול מודרך לרכס 8 האגמים, הלוקח את המטייל למפגש עם הטבע הפראי והמיעוטים האתניים היושבים באזור ומקיימים את אורח החיים הנוודי.

טיולים מאורגנים לאסיה והפסיפיק