טיול מאורגן למצרים

טיולים למצרים

אחרי שנים שבהם מצרים כמעט נשכחה מהתודעה התיירותית, התיירות הישראלית חוזרת לשם ותוכלו לבחור מבין מגוון רחב של סוגי טיול למצרים. רובנו מכירים בעיקר את סיני, אותה הגולשים והנופשים לא הפסיקו לפקוד. אבל מעבר למחסום בפורט סעיד יש מצרים אחרת, מרתקת ומגוונת, ושונה מאוד מחופי סיני. תרבות מצרים מתחילה עוד מהתקופה העתיקה ועד היום השפעותיה מחלחלות לתרבויות שנולדו ממנה. טיול למצרים יחשוף בפניכם שרידים יפיפיים ומרשימים של פירמידות ופסלים, שהיו החלוצים באומנות העולם העתיק, כמו גם שרידים של דת עשירה של פולחן ומנהגים עתיקים שנכחדו מהעולם, ובה רב הנסתר על הגלוי.

עוד על טיול מאורגן למצרים

טיול למצרים יגלה לכם את סודות שרידי האימפריה הקדומה של מצרים שעדיין עומדים וקיימים לאורך הנילוס, שם צמחה הציבילזציה הזו. כמובן שלא ניתן לפספס את השינויים המרתקים שבאו על מצרים עם כניסת התרבות הערבית ועם הפיכתה ההדרגתית של מצרים למרכז חשוב ומשגשג בעולם הערבי. מקהיר יצאו מיטב הספרות הערבית כמו הטרילוגיה הידועה של נגיב מחפוז – בית בקהיר. קהיר היא מוצאם של סרטי הפולחן הידועים של הקולנוע ערבי, כמו גם ריקודי הבטן והמוזיקה הערבית המודרנית כפי שאנו מכירים אותה היום, והתנועות החברתיות והמהפכניות של העשורים האחרונים. לכן לא פלא שאחת מנקודות המוקד הידועות של האביב הערבי היתה כאן בכיכר תחריר. בטיול מאורגן למצרים אקו מזמינה אתכם למדינה שמעולם לא נעלמה ממפת ההיסטוריה, ושבעשורים האחרונים קורותיה קשורות גם להיסטוריה של ארצנו.

מצרים היתה מאז ומעולם מוקד משיכה לתיירי צלילות, מזרחנים, היסטוריונים, ארכיאולוגים ואקדמאים מסוגים שונים שנמשכו לתרבות העתיקה הזו ורוצים לסייר במקורותיה.

טיול מאורגן למצרים – אטרקציות ואתרים מרכזיים

אין טיול למצרים בלי סיור בבירותיה הפוליטיות והכלכליות. הראשונה היא אלכסנדריה, בירת מצרים לשעבר, שעדיין נושאת את הסימנים של תרבויות וכיבושים קודמים בדמות טיילת עתיקה על החוף, שנבנתה על ידי  אלכסנדר מוקדון. והשנייה היא קהיר, בה צמחה האליטה המצרית החדשה, וגם התהפוכות הפוליטיות והחברתיות של המאה ה-20 והמאה ה-21. הטיול נמשך לרוב דרומה במורד הנילוס אל מעמקי מצרים הכפרית, "מצרים העליונה". בלוקסור נמצא עמק המלכים עם מערות קבורה מרהיבות, בייחוד מערת הקבורה עם הקירות המוזהבים והתבליטים הצבעוניים. אסוואן הנמצאת בדרום מצרים היא התחנה האחרונה בציביליזציה המצרית לפני סודן.

בעבר היא ישבה על נתיב הסחר בין שתי המדינות וכיום נותרו בה שאריות משתי התרבויות שנפגשו פעמים רבות, לרבות התרבות הנובית לה מאפיינים ייחודיים משלה. העיר מציעה טיולי שייט רבים בנילוס, העוצרים באיים שבנהר, ומאפשרים הצצה למצרים שלפני מהפכת העיור. כאן גברים רבים עדיין לובשים את הגלבייה, ומסורות שכמעט ונכחדו בצפון המדינה עדיין חיות ונושמות כאן. במערב מצרים קרוב לגבול עם לוב נמצאת סיווה,  נווה מדבר וביתם של שבטים ברבריים החיים כיום בין מדינות שונות בצפון אפריקה. סיווה מוקפת במדבריות יפיפיים בעלי נופים בראשיתיים שמומלץ לטייל בהם בג'יפים. טיול מאורגן למצרים – רק עם אקו טיולי שטח.

טיולים מאורגנים לאפריקה