קילימנג'רו

טיול לקילימנג'רו

קילימנג'רו הוא ההר הגבוה ביותר באפריקה, והוא מתנשא לגובה של 5895 מטר. שטחו של ההר רחב מאד, כ-80 על 60 קילומטר. מדובר בהר געש רדום, שחלקו נמצא בקניה, וחלקו בטנזניה. עם פסגתו המושלגת בכל עונות השנה, הוא בולט בנוף הסוואנה האפריקאית, בעל האקלים החם והיבש. לצערנו, בעידן ההתחממות הגלובאלית, הקרחונים על פסגת ההר נעלמים אט אט, וכיום נשארו רק 20% מהקרחונים המקוריים. כולם צפויים להינמס בשנתיים הקרובות. ההר היה ידוע בעולם עוד מהעת העתיקה מכתבים של יורדי ים. הראשון שהגיע לפסגה הגבוהה ביותר בהר היה תושב מקומי בשם יוהאנס קיניאלה לואאו, שהפך למדריך הטיפוס הראשון וליווה כמה מהמטפסים האירופאים הראשונים של סוף המאה ה-19. חייו של יוהאנס מעניינים בפני עצמם- הוא המשיך ללוות מטיילים כל חייו, שהתארכו עד לגיל 125, ונפטר בשנת 1996.

שיאי המטפסים על הר הקילימנג'רו

מאז, הקילימנג'רו הפך ליעד כה פופולארי למטיילים, ששיאים שונים נקבעו בו- הראשון שהגיע לפסגה הגבוהה ביותר, הראשון שטיפס וירד בזמן הקצר ביותר, ועל אף שלטיפוס בהר יש הגבלת גיל, לא פחות מ-10, היו כמה מקרים יוצאי דופן, כמו מונטנה קני, ילדה בת 7 מטקסס, שהיתה הילדה הצעירה ביותר שטיפסה בהר. האדם המבוגר ביותר שטיפס על ההר היתה אנג'לה וורובוה, בגיל 86. גם לטיפוס נכים נקבע שיא- קייל מיינארד, שנולד ללא ידיים ורגליים, זחל ללא עזרה לפסגת הקילימנג'רו.

טיול לקילימנג'רו עם אקו טיולי שטח

שישה מסלולים מובילים לפסגת ההר. המסע הרגלי של אקו במעלה הקילימנג'רו נעשה במסלול הנקרא "מצ'מה", המסלול היפה ביותר מבין מסלולי ההר. בגלל אורכו ומתינותו היחסית, הוא מאפשר הסתגלות מיטבית לגבהים. בטרק לקילימנג'רו נעבור דרך אזורי צמחייה ייחודיים, יערות גשם הרריים, צמחי ענק מפתיעים, אזור אחו אלפיני, טרשים וקרחונים נשגבים בפסגת ההר. עם אקו, ניתן לשלב את הטיול לקילימנג'רו בספארי קצר בפארק מניירה ובמכתש הנגורונגורו- אחת משמורות הטבע היפות בטנזניה. המסע יתבצע בתנאי שטח ובליווי של צוות סבלים וטבחים מקומיים.
הטרק מיועד למיטיבי לכת בלבד. ינואר, פברואר וספטמבר נחשבות לתקופות הטובות ביותר לטפס על הקילימנג'רו, אם כי אפשר גם בשאר ימות השנה, מלבד אפריל ומאי, שהם החודשים הגשומים ביותר. אחת התופעות המעניינות בהר היא המעבר החד מהאקלים המשווני לאקלים הקפוא תוך ימים, בגלל שהמסע חוצה אזורים אקולוגיים שונים. חוויה זו מובטחת למי שיאזור אומץ וכוחות לעלות את ההר המיוחד ביותר באפריקה.

טיולים מאורגנים לאפריקה