טיול מאורגן לקירגיזסטן

טיולים לקירגיזסטן

קירגיזסטן, היושבת במרכז אסיה, מיוחדת בתרבות הנוודים שהיא משמרת- על שפות האגמים, בשולי הדרך ובין הרים מדבריים למחצה, ניתן למצוא בכל מקום את היורטים והסוסים הקירגיזים. אלה מזכירים שמסורת הרועים המקומית עדיין חיה כמו בעבר, ושרדה אפילו את חבר העמים. מדינה זו יושבת על מה שהיה בעבר דרך המשי- נתיב המסחר החשוב ביותר בהיסטוריה בו עברו סחורות, רעיונות וטכנולוגיות בין מזרח למערב ובחזרה. יעידו על כך שרידיהם של ה"קרוואן סראיי"- החאנים שהוקמו עבור הסוחרים בנתיבים שהיום הם שוממים. או השטיחים והבדים הצבעוניים, שדוגמאותיהם נעשו בהשראת מה שהיה מקובל אז ברחבי אסיה התיכונה. אפשר לומר שקירגיזסטן היא ארץ הנוודים- היא מתאימה לקבוצות שחשקה נפשן לשבת ביורט ולחוות את התרבות הנוודית העתיקה על רקע הנופים המדבריים המשולבים בנהרות ענק וקרחונים, ואפילו נוודים מודרניים, המגיעים בקיץ מרחבי העולם וחוצים את המדינה בטרמפים ובסוסים קנויים ומושאלים.

טיול לקירגיזסטן

טיולי תרבות וטבע

טיול מקיף לארץ הנוודים, כולל לינה באגם סונגקול, בהדרכת אניה קוזלובה

טיול בקירגיזסטן חושף את המטיילים לאחת המדינות היפות בעולם. קירגיזסטן היא מדינה הררית במרכז אסיה המתפרשת על […]

11 יום

מועדי יציאה: 04.09.24

טיול משפחות לקירגיזסטן בקיץ כולל שייט באגם הגדול במדינה

טיולי תרבות וטבע

10 ימים של הרפתקאות וטיולים חווייתיים בנופים המרהיבים של קירגיזסטן בהדרכת אניה קוזלובה

טיול לקירגיזסטן הוא טיול אל ארצם של רועים ונוודים. קירגיזסטן היא מדינה הררית במרכז אסיה המתפרשת על […]

10 ימים

אוגוסט 2024 (משוער), תאריכים יפורסמו בהמשך

טיול לדרך המשי בקירגיזסטן ובמערב סין

טיולי תרבות וטבע

מסע ייחודי החוצה אזורים גיאוגרפים ברחבי היבשת ומפגשים עם מיעוטים אתניים בהדרכת זאב פוקס

"דרך המשי" – די בשתי מלים אלה כדי להצית את דמיונו של כל מטייל. זהו טיול שאין […]

19 יום

יוני 2025 (משוער), תאריכים יפורסמו בהמשך

טיול לקירגיזסטן עם אקו טיולי שטח

בטיול לקירגיזסטן נעבור דרך אגמי התכלת הענקיים של קירגיזסטן, כמו איסיק קול וסונג קול. נרד דרומה לנארין, העיירה החבויה בין קניונים אדומים ותלולים. נבקר בקרוואן סראי של טשרבאט, התחנה האחרונה לפני סין, שם נקודות תצפית שונות מההרים מספקות הצצה למדבר הענק שבין שתי המדינות. נכיר את תעשיית ייצור השטיחים וגידול העיטים המקומיים.
אלה שחשקה נפשם לטיול מורחב יותר, עם מבט כולל על דרך המשי, יזכו לטיולים שונים וייחודיים מטעם אקו- טיול משולב עם טג'יקיסטן השכנה, טיול החוצה מהקרוואן סראי של טשרבאט למדבריות של מערב סין, וגם ביקור בפסטיבל 'גג העולם'. פסטיבל גג העולם מתקיים בעיירה חורוג שעל הגבול האפגני. פסטיבל זה משלב מוסיקאים, רקדנים ואומנים המגיעים מהמדינות השכנות במרכז אסיה.

טרק לקירגיזסטן עם אקו טיולי שטח

מיטיבי הלכת יזכו לטרק מיוחד מטעם אקו, בהרי הטיאן שאן – בתקופת הפריחה. נלך בשביל צר ומיוער לאורך גדות הנהר וערוץ באי-טור, שיוביל אותנו לאחו האלפיני. נגיע לפיצול לפסגת אוגוז באשי ומעבר טלטי ונלון במחנה אוהלים בגובה 3000 מטר. אחרי העלייה למעבר טלטי, נחצה אחו אלפיני שופע בצמחי תבלין ופרחים, לאורך נהר טלטי המזרחי. במרגלות פסגת קרקול, נוכל לראות את יער האשוחית הכחולה של הרי הטיאן-שאן.

טיולים מאורגנים לאסיה והפסיפיק