טיול מאורגן לקמבודיה

טיולים לקמבודיה

בעולם הטיולים היא מופיעה בדרך כלל בצורת מקטע קצר בטיול עם וייטנאם, אבל מעטים מתייחסים אליה כאל יעד טיולים גיאוגרפי ממעלה ראשונה. קמבודיה, המדינה הקטנה שבמדינות דרום מזרח אסיה, היא אחד מיעדי הטיולים המרתקים במזרח אסיה, המזרח האמיתי, של פעם.... בניגוד למצופה, היא הרבה יותר מאשר מקדשי אנגקור, המוכרים לכל והם באמת מפלאי תבל. פנום פן הבירה מציעה שילוב מיוחד של אדריכלות קמרית-צרפתית-מודרנית, טיילת נהדרת על נהר המקונג, מקדשים עתיקים, נזירים משוטטים וחיי לילה מעולים. דרומה משם, ממתינות ההפתעות האמיתיות של קמבודיה: פארקים לאומיים של ג'ונגלים, איונים ומפרצים חבויים, עיירות דיג מנומנמות, מטעי פלפל רחבים, ים של שדות אורז עם כפרי מיעוטים משובצים ביניהם, הרים מרשימים הצופים לים סין הדרומי, נהרות נפלאים בהם אפשר לשוט בין מנגרובים, ואיים שלא היו מביישים את תאילנד ביופיים..!

טיול לקמבודיה עם אקו טיולי שטח

בטיול לקמבודיה נבקר בפנום פן, בירת קמבודיה, אחת מערי הבירה הקטנות במזרח אסיה. בירה קטנה, אך מדליקה. העובדה שהעיר יושבת על מפגש נהרות ובמיוחד על נהר המקונג האדיר, האדריכלות הקמרית היפהפייה שמאפיינת אותה, הבניה הנמוכה, המקדשים הפעילים, השווקים הצבעוניים, הטיילת הנעימה, האקלים הטרופי והאווירה בדרום מזרח אסייתית הופכים את העיר לחווייתית למטיילים מכל הסוגים. לב העיר הוא כמובן ארמון המלך, שם מתגורר מלך קמבודיה הנוכחי, נורודום סיהאמוני. נבקר כמובן גם בצפון המדינה, בסיאם ריפ  – הבירה העתיקה של ממלכת הח'מר. עיר מהאגדות עם היסטוריה עתיקה, אשר מקדשיה המופלאים נבלעו בתוך הג'ונגלים.

בסמוך לעיר, ניסע לאגם טונלה  בו ניתן לראות שיטות דיג עתיקות וכפרים היושבים על המים בעזרת כלונסאות עץ. נדרים לקפ, עיירת חוף מנומנמת עם חופים יפים בהם נפשו בעבר אנשי האליטה הצרפתית. נטעם גם מרכס הרי קרדמון, הרכס הגבוה בקמבודיה, שם נטייל בפארק הלאומי הר בוקור. נצא למסלולי הליכה, נגיע במפלים יפהפיים ולכפר נטוש, ממנו עולה נוף מרשים של הג'ונגל מצד אחד ורצועת החוף עם המפרצים והאיים הקטנים מהצד השני. בסמוך להר, נטייל בקמפוט, עיר נעימה ושקטה המוקפת הרים ונהרות. נטייל במרכז העיר, בחלק העתיק שלה עם הבתים הקולוניאליים שנשארו מהתקופה הצרפתית, ובטיילת שעל גדות הנהר. נבקר במטעי הפלפל השחור ונלמד על הגידול העיקרי והגאווה המקומית של קמפוט. לקינוח, נגיע לאיים הקמבודיים בים סין הדרומי. חופים לבנים חלקים, מי טורקיז, וג'ונגלים סבוכים    מחכים למטיילים אשר יגיעו לאיים אלו.

טיולים מאורגנים לאסיה והפסיפיק