המלצות על טיול לבורמה כולל פסטיבל הבלונים הפורחים

לא נגענו, אתם אמרתם

 
המלצה על המדריך ד”ר רפי נצר / מאת תמר ואריה תמיר          

התכונות הבולטות של רפי נצר היא הרוגע והשקט הנפשי, ורגישות לאנשים.
בעזרת תכונות אלה ניהל רפי את הקבוצה בצורה מושלמת, ללא שום פשלות ארגוניות, ותרם
את חלקו ליצירת דינמיקה מאד חיובית בין חברי הקבוצה, שרובם היו זרים זה לזה לפני הטיול.
ראוי לציין גם את יכולת הסיפור המופלאה של רפי, שסייעה להעביר את הזמן בנסיעות הארוכות.


תמר ואריה תמיר
בורמה 10.12.18

המלצה על המדריך ד”ר רפי נצר / מאת קובי אורבך

ד"ר רפי נצר עם נסיון עשיר, ידע רחב במגוון נושאים
חוש הומור, סבלנות, רוגע והתחשבות בצרכי המטיילים


קובי אורבך
בורמה 10.12.18


המלצה על צוות אקו / מאת ברוך ומירית
לגולן וברק - חברת "אקו" שלום,

לוקח זמן לחזור לשיגרת היום לאחר טיול כזה. מינאמר נכנסת לנשמה. עם כל קשיי התקשורת, עשינו מאמץ להעביר לכם טלפונית ובאימייל עוד במהלך הטיול את שביעות רצוננו המלאה על דעת הקבוצה כולה. למן ההתקשרות הראשונית עם חברת "אקו" היה יחס רציני ואמין, פתיחות ונכונות לבדוק דברים, לייעץ, להיענות לבקשות מיוחדות ולבנות עבורנו תוכנית מותאמת לקבוצה סגורה. התכנון והארגון היו מיטביים. הלוגיסטיקה ועמידה בלו"ז פעלו בצורה מירבית לאורך כל הטיול. רמת השירותים שקיבלנו היתה גבוהה, הבטחות שניתנו קויימו וצ'ופרים שהיו בשטח תרמו לאוירה של הנאה רבה.

ההדרכה של גיא נוימן היא סיפור הצלחה בפני עצמו. זכינו למיטב שבמיטב. תקצר היריעה מלתאר את כישוריו כמדריך רב תחומי ואת תרומתו המשמעותית להצלחת הטיול. השילוב של גיא עם המדריכה המקומית המוכשרת נו-נו היה שילוב מנצח! עבודת צוות מעולה, שהתעשרנו ונתרמנו ממנה לאורך כל הטיול.
עבודתו של גיא היתה מושקעת ומבורכת בכל הפרמטרים של הדרכה. הוא גילה פתיחות לאירועים וסיטואציות שהתרחשו בשטח, הזניק אותנו החוצה לתוך טקסים מקומיים, גילה יוזמה ויכולת אילתור בהתאם לצורך והוסיף מעבר לכתוב. יצאנו לטיול עומק - חזרנו עם חוויה נהדרת של הגשמת חלום וטעם של עוד!

מודים לכם על הכל. עם חזרתנו לארץ זכיתם אתם בשגרירים של רצון טוב , שימליצו על "אקו" מכל הלב. נשמח לשוחח שיחה ראשונית על היעד הבא.
המלצה על המדריך פיקי דיין / מאת מירי ששון בשם חברי קבוצת ציפי סודרי לבורמה
במדינת מיאנמר, התכונה רבה, תיירים הגיעו אליה מישראל הרחוקה. ובראש כולם צועד, פיקי דיין המנווט, בפניו גומה קטנה, ובפיו ישנה בשורה.

בורמה מיוחדת במינה, אין אלימות ואין פשיעה, האוכלוסייה אנושית ונדיבה ולנזירים תורמים אוכל ומוצרי צריכה. כך מתחילה חוויה בורמזית מדהימה, לא לפני שבקרנו בקניון "בנגקוק" בשדה התעופה. באנו להריח, לתהות, לטעום ולהקשיב וללקט קצת מעשי ניסים ואגדות. בדרך מצאנו הרבה מאוד הפתעות נעימות, נופים מרתקים, פגודות סטופות ומנזרים, פסלי בודהא מצופים בטונות של זהב בכל מיני תנוחות וגדלים, שקיעות זוהרות, שווקים שוקקים, רחובות נהר רוחשים חיים ומעל הכול עם חביב מאיר פנים, חרוצים, יעילים. מכול עץ וצמח את המרב מפיקים, בני אנוש עמלים, כל אביזר ישן משחזרים והיחסים בקהילה - סמל ודוגמא לרעות אמיתית ואחווה. את הזקנים מכבדים ואת הדיברה "ואהבת לרעך כמוך" מקיימים כל רגע בחיים. חווינו חוויה שאין בלתה. כל יום גילינו זווית חדשה, בעמק וברמה, הרצאות והסברים על מלכים ואתרים והווי חיים.

כמה אתה פיקי - חי את ההוויה הבורמזית, אותה הגשת לנו על מגש של אהבה. למדנו על ההיסטוריה, התרבות העשירה, מגוון הקבוצות האתניות החיות במדינה, על הזהב שלא שייך להמונים. התעשרנו בתובנות פילוסופיות כמו "הפחד המניע את חיינו", השלווה למדיטציה עם כל הכוונה על גוף מנטאלי פיזי ואנרגטי, מגוון הרצאות שהוסיפו רובד להבנת ההתנהלות ואורח חייהם של הבורמזים. במשעולי הדרכים פגשנו זקנה העודרת בגינה ובפניה חרותות הדמעה והשמחה. את האישה המקדישה את חייה, זמנה ומרצה לתת בית חם לזקן בודד במצוקה, ואת כל אנשי היום-יום שעל אף המשטר הצבאי, מוצאים חלקת אלוהים קטנה. לך פיקי תודה ענקית, על החביבות שבך, על יחסך האנושי החם והלבבי, על הידע המקצועי המעשיר, על הפינוקים למיניהם. גרמת לכך שהטיול לבורמה הוא בלתי נשכח עם טעם מתקתק. אנחנו חוזרים עכשיו לביתנו, עם תרמיל מלא הנאות, חוויות וזיכרונות על פינות חמד שהן גן עדן עלי אדמות.
המלצה על המדריך סיון גוטמן / מאת יוסי וליאורה נינוה, כפר סבא
שלום ברק,
שבנו מטיול - בורמה ספטמבר 2013. כדי שטיול יהיה מוצלח חייבים להתקיים בו מספר תנאים בו זמנית:
מסלול מתוכנן היטב, שרותי קרקע מצויינים, קבוצה טובה , חיובית, בעלת רצון לראות ולדעת, שרותי משרד אמינים ויעילים, ובראש ובראשונה מדריכ/ה מצוינ/ת.
אנחנו זכינו בכל. מתחילת הדרך היתה תחושה של מקצוענות בכל, אך בראש ובראשונה זכינו במדריכה מעולה - סיון גוטמן. אני מדריך ומלווה קבוצות מזה 25 שנה ועל כן יכולתי לבחון את עבודתה של סיוון בעיניים מקצועיות כעמיתה למקצוע. סיון התגלתה כבעלת כל הנתונים הדרושים למדריכה כדי להיות מצויינת:
1. ידע עצום בכל הנושאים הקשורים לבורמה: היסטוריה, גיאוגרפיה, טבע, אמונה, ופולקלור. סיון הפגינה ידע בכל נבכי האמונה הבודהיסטית, על כל מרכיביה ואגדותיה.
2. השכלה כללית רחבה, גם בנושאים שאינם קשורים ישירות לבורמה.
3. יכולת הדרכה טובה מאוד והעברה של התכנים בצורה מעניינת, המשלבת מציאות עם אגדות ופולקלור.
4. שליטה בלוחות הזמנים, עמידה והקפדה על דיוק של כל פרט ופרט.
5. מסירות בלתי רגילה לקבוצה, ודאגה לכל פרט ופרט.
6. קשר מצויין עם המדריכים המקומיים ואפשרות לתת להם להביע את עצמם ולומר את דעתם בנושאים שונים.
7. הופעתה החיצונית היתה חיננית תמיד, ואף זה תרם לאווירה הנעימה שהיתה לאורך כל הדרך.

מלבד דברי השבח לסיוון, ראוי גם המשרד שלכם למחמאות על כל ארגון הטיול: מסלול בנוי באופן המיטבי, מלונות מצויינים והכל בהתאם למקומות בהם שהינו בלילה, אוטובוסים נוחים וממוזגים שליוו אותנו לאורך כל הדרך, שילוב של אמצעי תחבורה שונים: מטוסים, ספינות, סירות, קייאקים, טנדרים, עגלות סוסים, דיוק בטיסות הפנים, המסעדות בערבים היו טובות מאוד.
אם אסכם את כל מה שכתבתי, הרי ניתן לאמר בפסקנות - היה מצויין ונותרו לנו רק תחושות חיוביות שהפכו את הטיול לבורמה לבלתי נשכח.
המלצה על המדריך סיון גוטמן / מאת תמי קליין
ברק שלום,
זה הזמן להודות לך על "תפירת" הטיול לבורמה המאד מאד מיוחד בו השתתפתי. תודה על התכנית המצויינת, תודה על בתי המלון הנפלאים, תודה על המסעדות, שברובן הצטיינו באוכל טוב. תודה על המדריכים המקומיים הסימפטיים והלבביים, תודה על הרכבים והסירות המיוחדים ומעל לכל - תודה לסיון המדהימה שבזכותה יצאתי לטיול זה בחגים, מועד שבדרך כלל אינני נוהגת לנסוע. ולאור זאת, ברור שאמשיך לנסוע גם בעתיד עם חברתכם, שעד כה נהניתי ואף המלצתי עליה.