דנה מרזל

מדריך

מדריכת טיולים דנה מרזל

קצת על דנה מרזל

מטיילת ומדריכה טיולים לתת היבשת ההודית ולאינדונזיה.
בוגרת החוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב ובעלת תואר שני במדע הדתות מהאוניברסיטה העברית בירושלים, בדגש על שפה, ספרות ופילוסופיה הודית. טיילה ושהתה בהודו תקופות ממושכות, למדה ולימדה סנסקריט באוניברסיטה, מרצה על הודו ותרבותה במסגרות שונות.

 

There is no happiness for him who does not travel... therefore wander

מאמרים

הודו – הטבילה הגדולה: פסטיבל הקומבה מלה ההודי מתחיל

נהר של המון אדם זורם לאירועי הכינוס הרוחני הענק שבהודו, ועימו גם תיירים סקרנים מכל רחבי העולם. […]

הודו – תעודת זהות

הודו שם רשמי: הרפובליקה של הודו Bhartiya Ganarajya יום העצמאות: 15.08.1947 יום הרפובליקה: 26.01.1950 עיר בירה: ניו […]

צפון הודו עם הילדים

טיול משפחות מדלהי ועד דהרמסלה כשנכנסנו למסעדה לארוחה הודית ראשונה מיני רבות, צעק ניצן, הקטן שבחבורה – […]

המלצות

אמנון פתאל, אינדונזיה ספטמבר 2018: דנה מרזל מצוינת, אין מילים...הצלחת הטיול בעיקר בזכותה, המון ידע, נעימת הליכות והשרתה אוירה מצוינת והשתדלה להיענות לכל הבקשות המיוחדות.


קרין ניר-גואלמן, אינדונזיה ספטמבר 2018: דנה פשוט נפלאה!!! החל מכל המידע והעצות שסיפקה לפני הטיול, ובהמשך בהסברים מרתקים שלוו אותנו כל הטיול. אהבתה לתרבות ולאנשים סוחפת .בעלת ידע נרחב שמועבר בצורה בהירה ונעימה כולל תרגומים והרחבה מהמדריכים המקומיים.  נמצאת עבור כל אחד ואחד, נעימה, רגישה, קשובה, אכפתית. תמיד מנסה לעזור עם חיוך ונועם.גם עם הצוות המקומי מתנהלת ביעילות. מכינה אותנו לכל יום. זמינה תמיד בכל נושא. לסכום -מאחלת לעצמי עוד טיולים בהדרכתה של דנה. דנה - תודה רבה  !!!!


חנוש מורג, אינדונזיה ספטמבר 2018: המפתח להצלחת הטיול היה ההדרכה של דנה שהייתה מצוינת - מכל הבחינות: התכנים והניסיון לקרב את התרבות המקומית, הרצון למקסם את המפגשים עם האוכלוסיה ומנהגיה. הדרך הנעימה בה היא מתיחסת לכל אחד ואחת. לא חוסכת מאמץ כדי שכולם יצאו מרוצים.


אבי אבולעפיה, אינדונזיה ספטמבר 2018: : דנה מרזל מדריכה מקסימה ומעולה. מבחינה מנהלית - דאגה לכל אחד ואחת. וידאה שכולם קיבלו חדרים, שהמזוודות יגיעו לחדרים. בדקה שכל המזוודות יועמסו על המכוניות. פתרה כל עניין מנהלי/טכני. הדרכה - מעולה. ידענית גדולה. יודעת הרבה מאוד.  השכילה להסביר בנחת ובסבלנות רבה באוטובוס - רקע כללי על הינדואיזם, בודהיזם וכל הטקסים שראינו. בכל מקום בו עצרנו הסבירה ללא לאות ובסבלנות על הטקסים והפולחנים. חיפשה מקומות ובתים שנוכל להיכנס אליהם כדי שנוכל לפגוש מקומיים. כאשר האוטובוס לא יכול היה להתקדם בגלל תהלוכה או טקס היא לא התעצלה והורידה אותנו  מהאוטובוס כדי שנלך ונשתלב בתהלוכה, וזאת תוך כדי הסברים על מה שאנו רואים. הסבירה רבות בנושא צמחים ועצים כאשר שוטטנו ברגל ביערות.  נתנה יחס אישי לכל מטייל וכל זאת בסבלנות ועם חיוך. הרעיון של ערכות שמיעה היה מעולה. תודה רבה לדנה על טיול מאלף ומלמד."


חני ורמי גוטרמן, אינדונזיה ספטמבר 2018: דנה מרזל נהדרת! מרגישים את אהבתה לאיזור והידע הרב שלה. אשה נעימה וחברותית. מעולה ביחסי אנוש. נותנת את ההרגשה שהיא תמיד איתנו, קשובה לצרכים ולשגעונות של כל מטייל. נכס אדיר לחברה.

דנה מרזל – דרום הודו / מאת אורית ריימןדרום הודו 12.2.19

חזרתי לפני כשבוע מטיול לדרום הודו בהדרכתה של דנה מרזל
אין מילים , מי שרוצה לנסוע לדרום הודו מומלץ לתכנן לצאת בהדרכתה.
היא מדהימה ,בעלת ידע אין סופי אותו מנחילה לקבוצה בהתלהבות שמדביקה את כולם .
יכולת הקשבה ונתינה אין סופיים
פותרת מצבי משבר בשלווה וברוגע
החיוך תמיד מאיר את פניה וסביבתה

בקיצור דנה מרזל היא התשובה לדרום הודו
מומלץ מאד ,
דנה מרזל – דרום הודו / מאת עירית ואהוד כהןדרום הודו 12.2.19

מה נגיד ומה נאמר-דנה מרזל,הגדולה מכולם אלפי שנות אור. חכמה, שנונה, מלאת ידע, בעלת יכולת פנומנלית להעביר אותו, איכפתית לכל מטייל, משקיעה מעל ומעבר שהכל יתרחש כמתוכנן (הדאגה להעמסת המזוודות, חלוקתן בחדרים עם ההגעה לכל מלון, יצירת קשר ספונטני עם מקומיים מזדמנים, ועוד ועוד),מצחיקה ומשעשעת ,לא נחה לרגע ונותנת מעצמה מעל ומעבר-תקצר היריעה מלהכיל כמה נהנינו ממנה .נראה לנו שכל הקבוצה (26 אנשים!!!) העריכה ואהבה את פועלה של דנה. אנו, מכל מקום נרצה לנסוע עם דנה בעתיד לטיולים בהדרכתה. אקו זכתה במדריכת על!!"

דנה מרזל – דרום הודו / מאת אידה היילויילדרום הודו 12.2.19

דנה מרזל נכס לכל חברת טיולים המעסיקה אותה. מעולה


 
דנה מרזל – דרום הודו / מאת צלניק יגאלדרום הודו 12.2.19

מדריכה מעולה !!! מסבירת פנים, ידע עוצר נשימה כל הסבר נהפך להרצאה ברמה , שפה עברית מאד עשירה נעימה ומרתקת לשמיעה, כושר מנהיגות וניהול מעולים. העלתה לנו לאחר הרבה טיולים את רף רמת ההדרכה בטיולים.
דנה מרזל – דרום הודו / מאת יגאל פארדרום הודו 12.2.19

מדריכה מעולה, משיכמה ומעלה, שולטת היטב בחומר יודעת כיצד להציג אותו לקבוצה, מאד חמה ואנושית, בעלת כריזמה שיודעת לנהל היטב את הקבוצה ובקיצור, יופי של מדריכה.


דנה מרזל – דרום הודו / מאת ציפי לביאדרום הודו 12.2.19

לדנה, רק תשבוחות איש מקצוע מעולה מומחית בתחומה מדריכה ומורה ,יכולת ארגון והפעלת הצוות ראויים לציון
רגישה לצורכי המטיילים ערנית לכל פרט אשמח לטייל בהובלתה ובהדרכתה טיולים נוספים , כן ירבו כמוה"
דנה מרזל – דרום הודו / מאת שרה פאר


דרום הודו 12.2.19


דנה מרזל - מדריכה מעולה כשמה כן היא נתנה את כולה לקבוצה,דאגה לכולם .היתה הראשונה שהתעוררה והאחרונה שהלכ. לישון לאחר שוידאה שכולם מסודרים.ידעה להעביר למטייל את הודו בדרך מענינת, עשירה ומרתקת. בקיצור מדריכה מצוינת שכף לטייל אתה .               
דנה מרזל – דרום הודו / מאת אנה ויעקב מושקוביץ


דרום הודו 12.2.19


מעולה אין כמוה