fbpx

טיול לארגנטינה צ’ילה וברזיל כולל מצעד המנצחות בריו

טיולי תרבות וטבע

בהדרכת יריב עירון | 19 יום

טיול זה מתחיל בבואנוס איירס, ארגנטינה, ,ברילוצ'ה -אזור אגמים הארגנטינאי ופטגוניה – ארץ האגמים, הצוקים והקרחונים שבדרום ארגנטינה ובדרום צ'ילה ממשיך אל מפלי איגואסו האדירים על גבול ארגנטינה - ברזיל, ומסיים בעיר המופלאה ריו דה ז'ניירו  שבברזיל, כולל מצעד הקבוצות המנצחות, של בתי הספר לסמבה, הנחשב למופע המרהיב ביותר עלי אדמות.

פטגוניה, חבל ארץ פראי השוכן בקצה הדרומי של יבשת דרום אמריקה. הרי האנדים הגבוהים והרי הגעש העצומים והמושלגים הם הדומיננטיים בנוף, כמו גם קרחוני ענק הגולשים אל אגמי טורקיז למרגלות ההרים ומתנפצים ברעש גדול אל המים.

בפטגוניה יערות שונים ומיוחדים, מדבר צחיח וים סוער. האזור הוא ביתם של מהגרים, נוודים ואנשים יוצאי דופן שהתיישבו בסוף העולם: אורלי-אנטואן דה טונה, עורך דין צרפתי שהחליט להיות מלך האינדיאנים; קיד וקסידי, הפושעים הצפון אמריקנים שהתיישבו בחווה בפטגוניה ויצאו לשדוד בנקים נידחים; צ'ארלס דארווין , שערך בה מסעות חיפוש אחר חיות מוזרות וראשון מכולם - פרדיננד מאגלן,  אשר הקיף את היבשת במיצר דרומי וסיפר על פטגונים - אינדיאנים ענקיים בעלי כפות רגליים עצומות.

ברזיל, ארץ טרופית יפה, משתרעת על פני שטח עצום של יערות גשם נרחבים באגן נהר האמזונס. יש בה חופים ארוכים ויפים וערים מרתקות הצופנות בחובן עושר תרבותי רב.

ברזיל היא ביתם של שבטים אינדיאנים, שחורי עור אפריקנים ומהגרים אירופאים החיים בה יחד כבר מאות שנים, בהן יצרו תרבות, דת ומוסיקה המשלבים את המקורות השונים וצובעים את פניה העכשוויות של ברזיל. הטיול מבקר במפלי איגואסו האדירים על גבול ארגנטינה - ברזיל, ובעיר המופלאה ריו דה ז'ניירו הכלואה בין הרים גבוהים לחוף מקסים.

 

מסלול הטיול

ימים 1-2

ת"א – בואנוס איירס

טיסת אחה”צ מתל אביב לבואנוס איירס, דרך אירופה, ונחיתה בבירת ארגנטינה בבוקר שלמחרת. לאחר הנחיתה, נצא לסיור מקיף בעיר. נבקר בשכונות הישנות לצד הנמל, דרך המרכז הקולוניאלי ואל השכונות המודרניות. נבקר בשכונת לה בוקה (La Boca), בה נולד, בקרב המהגרים החדשים, ריקוד הטנגו החושני. ארוחת ערב נאכל במסעדה מקומית. לינה בבואנוס איירס.

יום 3

מבואנוס איירס לברילוצ'ה, סרקיטו צ'יקו וקמפנריו

נעזוב את בירת ארגנטינה בטיסת בוקר אל ברילוצ’ה, “עיר השוקולד” הנעימה, השוכנת למרגלות רכס האנדים הגבוה. לאחר הנחיתה נצא לסיור הנקרא ” “Circuito Chico זהו מסלול נוף מעגלי דרך אגמים, הרים ויערות יפיפיים של שמורת “נאוול – וואפי”. בתום הסיור נעלה ברכבל להר קמפנאריו שגובהו 1050 מ’, לתצפית על האזור. לינה בברילוצ’ה.

יום 4

הר טרונדור והקרחון השחור

נצא ליום טיול להר טרונדור, ההר האנדיני המסמן את הגבול של ארגנטינה עם צ’ילה, ומכונה “ההר הרועם”. הדרך עוברת בעמק קרחוני מרשים, משובץ באגמים. ביערות האזור נכיר את העץ האדום (Arrayanes) המיוחד לחבל ארץ פטגוניה. נעבור במפלי אלרסס השוצפים, נגיע אל רגלי ההר הגבוה, ונצא לסיור רגלי לעבר הקרחון השחור הנמצא בבסיס הטרונדור. ארוחת ערב נאכל במסעדת דון אלברטו המפורסמת. לינה בברילוצ’ה. (במידה ומזג האוויר לא יאפשר, סיור זה יוחלף ביום בסיור חלופי )

יום 5

"מעבר אגמים" -שייט לצ'ילה באגמי הקרחונים

היום נחצה את רכס האנדים לצ’ילה השכנה. המעבר לצ’ילה מתבצע בשייט באגם נאהוול וואפי, בנוף ציורי של האגם הקרחוני החודר אל לב הרי האנדים. נמשיך את השייט על אגם פריאס אל פוארטו אלגרה, ולאחר חציית הגבול לצ’ילה נחצה את אגם כל הקדושים (Todos los Santos) ונמשיך לנהר  Petrohueובמידה והזמן יאפשר נבקר במפלי Petrohue. לקראת ערב הגעה לפוארטו ואראס, ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 6

המעבר אל דרום פטגוניה, אל פונטה ארנס

הבוקר ניסע אל פוארטו מונט נצא לסיור קצר בעיר ונבקר בשוק אנחלמו הנמצא לחוף הים. בהתאם לשעת הטיסה נטוס לפונטה ארנס, העיר הדרומית ביותר בצ’ילה, השוכנת על מיצרי מאגלן. בעבר היתה זו עיר פורחת בגלל מיקומה כשער לנתיבי הסחר של דרום היבשת. ניסע למלוננו לארוחת ערב ולינה בפונטה ארנס.

יום 7

מושבת הפינגווינים באי מגדלנה והעיירה פוארטו נאטלס

מוקדם בבוקר נצא לשייט אל האי מגדלנה, אי השוכן במיצרי מגלן שתושביו היחידים הם פינגווינים. נגיע אל האי ונרד מהספינה להסתובב בין המוני הפינגווינים המקננים בתקופה זו. לאחר מכן ניסע לפוראטו נטאלס ללינה. המשך נסיעה בדרך המישורים אל פוארטו נטאלס. לינה בפוארטו נטאלס.

יום 8

שיט זודיאקים אל שמורת מגדלי הפיינה

בשעות הבוקר נצא לשיט מהמעגן שבפוארטו נטאלס לאורך הפיורד המרשים אולטימה אספרנצה (“התקווה האחרונה”), ונצפה בקרחוני בלמאסדה וסראנו. את ארוחת הצהריים נאכל בלב המסלול. משם נמשיך בשיט בסירות זודיאק לאורך נהר סראנו ובשעות אחר הצהרים נגיע אל שמורת מגדלי הפיינה. העברה לארוחת ערב ולינה בלודג’ כפרי בשמורה.

יום 9

יום טיול בשמורת מגדלי הפיינה

שמורת הטבע מגדלי הפיינה Torres del Paine)) היא שמורה של צוקים ומגדלי סלע מרשימים, קרחונים, וחיות בר מקומיות כגון הנאנדו- יען הבר הדרום אמריקאית, המארה- ארנבת פטגונית, הגואנקו- גמל הבר המקומי והקונדור- נשר האנדים. בשעות הבוקר ניסע אל אגם גריי, לצפות בקרחונים ונופי המים וההרים של שמורת הטבע, וכן נצא למסלולי הליכה נוספים למקומות כמו המפל הקטן, המפל הגדול ומפל פיינה. תצפית על קרני הגרניט של צוקי הפיינה “”Cuernos והנופים המרהיבים של שמורת הטבע. לינה וארוחת ערב בלודג’ כפרי בשמורה.

יום 10

אל קלאפטה

ביום ניסע צפונה, בנוף קרחונים – זרועותיו של “שדה הקרח הגדול”; הקרחונים יוצרים אגמים כחולים כמו לגו טורו ונחלי טורקיז, וברקע נשקפים מגדלי הגרניט. ניסע למרגלות רכס האנדים ומעבר הגבול לארגנטינה ונגיע לאל קלאפטה, עיר קייט השוכנת על גדות אגם ארגנטינו הבולט בגונו הכחול על רקע צבעי החום של המדבר הפטגוני.  לינה בקלאפטה.

יום 11

שייט קרחונים

נשוט בספינה לצפון אגם ארחנטינו, בין גושי קרח של קרחון אופסלה, נפליג בין גושי קרח ענקיים בצבעי כחול, לבן ואפור לתצפית  מרהיבה אל שדה הקרח של קרחון אופסלה, שקירותיו התלולים עומדים מעל גבול האגם וקרחון ספגציני (Spegazzini) הוא הקרחון בעל קיר הקרח הגבוה בעולם. לאחר מכן ניסע אל הקרחון פריטו מורנו הגולש ממרומי רכס האנדים אל האגם למרגלותיו, וחוצה אותו לשניים. החזיון עוצר נשימה. גושי קרח ענקיים מתנתקים לעתים מהקרחון ונופלים ברעש עז אל מי האגם השלווים. לינה בקלאפטה.

יום 12

קלפטה וחזרה לבואנוס איירס

ניסע אל הקרחון פריטו מורנו הגולש ממרומי רכס האנדים אל האגם למרגלותיו, וחוצה אותו לשניים. החזיון עוצר נשימה. גושי קרח ענקיים מתנתקים לעתים מהקרחון ונופלים ברעש עז אל מי האגם השלווים. לינה בקלאפטה ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה בקלאפטה ונטוס אל בואנוס איירס . לינה בבואנוס איירס.

יום 13

בואנוס איירס וטנגו

נצא לסיור פנורמי ונצפה בפנינים הארכיטקטוניות של העיר, בקתדרלת מטרפולין, תיאטרון קולון, בכיכר מאי שם צעדו נשים המחכות ליקיריהן, הבית הוורוד (בית הממשלה), שדרות סנטה פה, רחוב פלורידה, שדרות  9 ביולי (השדרה הרחבה ביותר בעולם), שכונת סן טלמו (San Telmo ), האיזור המודרני של פוארטו מאדרו ושכונת אל רטירו.  לעת ערב נצא לארוחת ערב והופעה יוקרתית ברובע מועדוני הטנגו של העיר.  ולעת ערב נצא לארוחת ערב והופעה יוקרתית ברובע מועדוני הטנגו של העיר. לינה בבואנוס איירס.

יום 14

מפלי איגואסו- הצד הארגנטינאי

בשעות הבוקר נטוס לפוארטו איגואסו שליד מפלי האיגואסו, המפלים הגדולים ביותר בדרום אמריקה, השוכנים על קו הגבול של ארגנטינה וברזיל. נצא לסיורים רגליים אל הצד הארגנטינאי הדרומי של המפלים. נטייל בסביבה טרופית עשירה, ונלך על גשר מעל המים להשקיף אל ראש המפל הענק המכונה “גרון השטן”. נרד לטייל גם אל מתחת למפלים ולסיום היום נצא לשייט זודיאקים אל מול מפל סן מרטין, הגדול והשופע ביותר מבין 275 מפלי האיגואסו. .לינה במלון באיגואסו.

יום 15

מפלי איגואסו- הצד הברזילאי וריו

הבוקר נבקר בסכר “איטאיפו”, אחת מתחנות הכוח ההידראוליות הגדולות בעולם ובפארק הציפורים המאגד בתוכו מינים רבים של בעלי כנף אקזוטיים. לאחר מכן נצא לסיור רגלי ותצפיות מן הצד הברזילאי של המפלים, אל תוך רסס המים של מפל “גרון השטן”. אחר הצהרים ניסע לשדה התעופה ונעלה על טיסה לריו. לאחר ההגעה ניסע למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 16

סיור פאבלות, יער טיז'וקה ומצעד המנצחות

בשעות הבוקר נצא לסיור ג’יפים יחודי לפאבלות  החושף בפנינו את אחת משכונות העוני המפורסמות של ריו דה ז’ניירו. סיור בפבלה מאפשר מפגש מעניין עם תושבי המקום לאחר מכן ניסע אל יער טיז’וקה המטפס על ההרים המתרוממים מעל העיר היפה. לקראת ערב ניסע לאיצטדיון הסמבודורמו למופע מצעד המנצחות (כרטיס למצעד המנצחות ביציע 9). האירוע המרכזי הנועל את חגיגות הקרנבל. חגיגה מרהיבה של מוסיקת כלי הקשה, תלבושות וריקודים עד אובדן חושים. במצעד משתתפים בתי הספר לסמבה המנצחים של הקרנבל, לקול תרועות החוגגים ביציעים הענקיים. המופע נמשך במשך כל הלילה ועד שעות הבוקר ותהיה לנו ההזדמנות לקחת חלק במסיבה הגדולה ביותר בעולם. לינה בריו דה ז’ניירו.

יום 17

יום טיול בריו –הר הסוכר, קורקובדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור במרכז הקולוניאלי המרשים של ריו דה ז’נירו, ונעלה ברכבל  להר הסוכר, צוק רם בין הים לחוף המפרץ ובין העיר וההרים, המשקיף אל העיר המכונה בפי תושביה “העיר המדהימה”. בתום הסיור נעלה נגיע אל צוק הקורקובדו (הגיבן), ממנו משקיף פסל הצלוב אל העיר המדהימה – אחד המראות המפורסמים ביותר בעולם.

ימים 18-19

השלמת סיור בעיר והטיסה הביתה

נמשיך את סיורנו בריו. נסתובב בחופים היפים של קופהקובנה ונבקר בשוק ההיפי בשכונת איפנמה . אחר הצהרים העברה לשדה התעופה לטיסה מריו דה ז’ניירו לאירופה בה ננחת בשעות הבוקר ונמשיך בטיסה לישראל, בה ננחת בערב של היום ה-20 לטיול.

  • הבטחת הטיול במינימום 15 מטיילים ללא תוספת מחיר!!! גודל הקבוצה עד 26 מטיילים בלבד!
  • שני לילות בשמורת הטבע מגדלי הפיינה ויומיים וחצי סיורים מלאים בפנינת הטבע
  • כולל שייט זודיאקים בכניסה לפיינה
  • חציית רכס האנדים מארגנטינה לצ'ילה דרך שייט באגמים ונסיעה יבשתית "lake crossing "
  • ביקור בחוות הפינגווינים מגדלנה
  • חצי פנסיון לאורך כל הטיול (ארוחות בוקר + צהריים או ערב במסעדות מקומיות או במלון) + כלכלה מלאה בשמורת טורס דל פיינה ובקבוק מים למטייל ביום
  • ארוחת ערב + מופע טנגו בבואנוס איירס
  • כרטיס למצעד המנצחות בריו ביציע 9
  • הקפדה על מלונות ברמה טובה מאוד, לודג'ים ייחודיים בחיק הטבע

צרו עימנו קשר


תאריכי יציאה ומחירים

תאריך יציאהתאריך חזרהמדריךמחיר לאדם בחדר לשנייםהנחת רישום מוקדםהערותהרשמה
טיולמיסי נמלמחיר כולל
22/02/202013/03/2020יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר : 1,580 $

 

דגשים מיוחדים

מחיר הטיול כולל

טיסות בינלאומיות וטיסות פנים.
תחבורה לינה, כלכלה וצוות כמפורט.
כניסה לשמורות הטבע.
כרטיס למצעד המנצחות בריו ביציע 9.
דמי רישום וטיפול.

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען.
שתיה וארוחות שאינן כלולות.
הוצאות אישיות.
מיסי נמל בינלאומיים ופנימיים נוספים שאינם נקובים בכרטיסי הטיסה וניגבים במקום.

לתשומת ליבכם

אופי הטיול: מסע מקיף בתנאי תחבורה ומלונות טובים. טיול בנוף וטבע והכרת החברה האנושית החיה בהם. הטיול משלב נופים מגוונים: הרים מושלגים, קרחונים מתנפצים, אגמי טורקיז ומפלי מים גועשים ועוד.
תחבורה: אוטובוסים מדרגת תיירות טובה עם נהגים מקומיים וטיסות פנים.
לינה בבתי מלון 4* טובים, לודג'ים ומלונות כפריים מדרגת תיירות טובה.
כלכלה: חצי פנסיון (ארוחות בוקר + צהריים או ערב) + כלכלה מלאה בשמורת טורס דל פיינה
קבוצה וצוות: מינימום 15 מטיילים (עד 26 מטיילים בסה"כ). מדריך ישראלי, מדריכים ונהגים מקומיים.
מדינות אמריקה הלטינית הן מדינות אשר עדיין לא מפותחות דיין במתן שירותי תיירות. אף שאנחנו עובדים עם נותני שירותים מהשורה הראשונה עדיין ייתכנו בעיות שלא תמיד נדע על קיומן מראש (לדוגמא כבישים סגורים מפאת שיפוצים, מוזיאונים סגורים, שינוי מועדים של ארועים, שינויים ועיקובים בטיסות וכיוצ"ב). על הנוסע לקבל זאת כחלק מאופי הטיול בארצות היעד הללו. ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול.
כמו כן, באם יהיה צורך צוות אקו ומדריכינו יערכו שינויים במסלול (לטובת ורווחת הנוסעים) וזאת רק ע"מ לשפר את מסלול הטיול להביא להצלחתו המלאה .
חלק מטיסות הפנים בדרום אמריקה הן טיסות לא ישירות. יתכנו שינויים במועדי טיסות הפנים
מיסי הנמל והדלק בטיול נכונים ליום במידה והמחיר ישתנה, תחול התוספת על הנוסע.
לקבלת מידע על חיסונים יש להפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.
אהבתם את הטיול? הרשמו עכשיו אהבתם את הטיול?

מידע נוסף

פטגוניה – המסע לשדה הקרח הדרומי

טיול זה מתחיל בבואנוס איירס, ארגנטינה, ,ברילוצ’ה -אזור אגמים הארגנטינאי ופטגוניה – ארץ האגמים, הצוקים והקרחונים שבדרום […]

ארגנטינה – מאזור האגמים אל הדרך הדרומית

טיול זה מתחיל בבואנוס איירס, ארגנטינה, ,ברילוצ’ה -אזור אגמים הארגנטינאי ופטגוניה – ארץ האגמים, הצוקים והקרחונים שבדרום […]

המלצות המטיילים שלנו

רוצים לשמוע מה המטיילים שלנו חשבו על הטיול? אספנו בשבילכם את כל מכתבי ההמלצה שקיבלנו במקום אחד.

טיול לארגנטינה צ’ילה וברזיל כולל מצעד המנצחות בריו

טיולי תרבות וטבע

בהדרכת יריב עירון | 19 יום